Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробки

Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробкиБудь-який будинок, незалежно від того, який матеріал застосовувався для його кладки, може залишатися добротним і міцним навіть через п’ять-шість десятків років. І, незважаючи на те, що багато людей вважають, що отриманий у спадок будиночок в обов’язковому порядку повинен підлягати знесенню, ремонт таких будов все ж таки можливий. У цій статті ми постараємося переконати вас приймати таке поспішне рішення.

Будівництво нового будинку зажадає не тільки безліч фізичних зусиль, але і часу, моральних сил і значних капітальних вкладень. Тим більше що в основному страждають тільки стіни саманного будови і ремонт стін зробити простіше, ніж побудувати новий будинок своїми руками. Причому обійдеться цей захід досить недорого, якщо для внутрішньої обробки застосувати гіпсокартон, а для зовнішнього – фасадний матеріал.

Для того щоб зрозуміти про що йде мова, давайте проведемо короткий аналіз дій: реконструкція старого будинку або знесення з подальшим будівництвом нового будинку?

Реконструкція старого будинку: доводи на користь

Вибір варіанту знесення будівлі вимагає оформлення відповідних документів, що саме по собі накладно. Крім цього, тягне за собою масу витрат.

Для будівництва нового будинку потрібно:

 • Знесення старого будови, з подальшим вивезенням будівельного сміття;
 • Дозвіл на будівництво нового, купівля проекту нового будинку та інша паперова тяганина, що супроводжується витратою грошей і життєвої енергії;
 • Виготовлення фундаменту, заливка стяжки, зведення коробки, дахи та інші трудомісткі процеси;
 • Підключення основних комунікацій (при цьому необхідно дуже точно здійснити розрахунки по допустимому навантаженні на кабель електроживлення, визначити правильний ухил каналізаційних труб і т. д.);
 • Внутрішнє облицювання всіх поверхонь кімнат.

Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробки

На виконання всіх цих робіт іноді йдуть роки. Та й дозволити собі таку розкіш не кожен зможе, в той час як ремонт можна виконати в найкоротші терміни і обшити стіни якісними матеріалами, вклавши значно менше коштів.

Отже, для реконструкції нам знадобиться:

Також рекомендуємо прочитати:Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон
Гарно і просто: кутовий камін з гіпсокартону своїми руками
Зробити самому: стільниця у ванній з гіпсокартону

 • Облицювати фасад;
 • Здійснити внутрішню обробку;
 • При необхідності, замінити старий покрівельний матеріал новим;
 • Виконати косметичний ремонт стін приміщень.

Облицювання фасаду саманного будинку

Обшити старий фасад можна за допомогою, як дорогих матеріалів, так і більш доступних. Причому сучасні будівельні матеріали, застосовувані для зовнішнього оздоблення приватного будинку, дозволяють здійснити цей обсяг робіт за невеликий проміжок часу. Крім того, облицювання фасаду буде виконувати не тільки декоративну функцію, а й служити додатковим термозахисним шаром для зношеного будови.

Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробки

Тут відразу ж варто обмовитися, що зовнішня обробка з цегли або шлакоблоку дозволить зміцнити будинок. Це дуже актуально для сильно зношених будівель (з коефіцієнтом зносу більше 40%).

Лицьова кладка має ряд нюансів, які необхідно врахувати до початку її реалізації:

 • Найчастіше саманні стіни мають значний перепад по рівню як по горизонталі, так і вертикалі. Тому дуже важливо правильно здійснити розмітку, після чого реалізовується кладка. При цьому стіни стають ще товщі, що добре для утеплення будинку, але погано позначається на коефіцієнті освітлення всередині будівлі, особливо якщо для внутрішньої обробки передбачається застосувати гіпсокартон, закріплений до стін каркасним способом.
 • Непрофесійний підхід до облицювання будинку своїми руками за допомогою цегли відразу видно. Тому краще вдатися до допомоги професіоналів. В іншому випадку реконструкція може тривати дуже довго, при цьому ніхто не дасть гарантії, що отриманий результат збігається з очікуваним результатом.
 • Облицювальна цегла виглядає дуже привабливо, але його вартість занадто велика. А нашим завданням є все ж таки заощадити бюджет.

Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробки

Використання вентильованого фасаду для лицювання саманних стін є більш прийнятним варіантом з ряду причин:

 • Облицювання стін за допомогою вентильованих фасадів здійснюється набагато простіше, в порівнянні з цегляною кладкою. Тому якщо реконструкція саманних стін буде здійснюватися своїми руками, то краще віддати перевагу модульним фасадним системам.
 • НВФ зекономлять не тільки час, виділений на виконання ремонтних робіт, але і гроші. Особливо, якщо для обробки стін вибрати матеріал класу «економ».
 • Для саманного будинку дуже важливо наявність якісної пароізоляції. Тому вентфасади найбільш оптимально підходять для саманного будови. Подібний «дихаючий» облицювальний шар здатний запобігти накопиченню зайвої вологи усередині будинку і забезпечити оптимальний мікроклімат приміщень. Одним з найбільш прийнятних варіантів для двостороннього реконструкції стін саманного будинку є зовнішня облицювання модульними панелями ВФ, а внутрішня – гіпсокартоном.

Оздоблення

Серед різновидів вологостійкого гіпсокартону є волого-вітрозахисний гіпсокартон, застосовуваний для зовнішньої обробки будівель. При створенні даного виду матеріалу, німецька фірма Кнауф використовувала спеціальну просочення для картону, що перешкоджає проникненню вологи у гіпсовий наповнювач.

Фасадна Плита Кнауф використовується для утеплення і чорнової обробки зовнішніх стін будівель, виконуючи наступні функції:

 • Зберігає тепло усередині будівлі, перешкоджаючи утворенню містків холоду;
 • Протистоїть руйнівній дії опадів на поверхню стін і утеплювальний матеріал, перешкоджаючи потраплянню вологи під фасад;
 • Береже цілісність утеплювача, протидіючи видуванню волокон матеріалу.
 • Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробки

  Роблячи ремонт фасаду за допомогою гіпсокартону для зовнішніх робіт, не варто забувати про герметизації стиків плит. Шви ретельно зашпаровуються нетверднучим зовнішнім герметиком.

  Аква панелі Кнауф дозволяють обшити стіни старого будинку як за допомогою металевого, так і дерев’яного каркаса. Ремонт фасаду можна завершити фінішною обробкою з цементно-мінеральних плит зі штукатуркою, цегляною кладкою, фасадними плитами і навіть пиломатеріалами.

  Завершити ремонт фасаду в короткий термін допоможе сайдинг або блок-хаус.

  Внутрішнє облицювання

  Найбільш оптимальним варіантом для облицювання не тільки стін, але і стелі саманного споруди є гіпсокартон. За рахунок своїх численних переваг у застосуванні, даний матеріал дозволить приховати всі недоліки базових поверхонь, а також додасть більш сучасний вигляд будинку старої споруди.

  Обшити стіни всередині будинку своїми руками можна двома способами – каркасним і клейовим. Останній метод застосуємо лише для більш – менш рівних стін.

  Для оздоблення поверхонь листи гіпсокартону слід кріпити каркасним способом. А в якості деталей остова потрібно застосовувати виключно металеві профілю, так як дерев’яні рейки можуть з часом деформуватися, адже для саманних будинків характерний підвищений рівень вологості.

  Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробки

  Реконструкція внутрішніх поверхонь стін старого будови виглядає наступним чином:

  • Найвідповідальнішим моментом є реалізація розмічальних робіт. Тут дуже важливо точно визначити найбільш виступаючу частину поверхні. Тільки після виявлення необхідної точки можна приступати до розмітки. Самим швидким і точним варіантом є застосування лазерного рівня. При відсутності такого можна скористатися отбивочным шнуром.
  • На наступному етапі слід закріпити направляючий профіль на підлозі приміщення. Кріпити його необхідно точно по відміченій лінії за допомогою дюбелів (якщо установка здійснюється на бетонну стяжку) або саморізів (якщо металева деталь кріпиться до дерев’яної підлоги).
  • Потім строго паралельно нижньому напрямного профілю кріпиться стельовий профіль.
  • В пази з двох металевих деталей по черзі встановлюються заготовлені стійкові профілю.
  • Для додаткової фіксації отриманого каркаса рекомендується металевий остов доповнити ребрами жорсткості з профілів, встановлених між вертикальними елементами основи.
  • Одним з найбільш важливих моментів в процесі облицювання стін саманного будинку листами гіпсокартону є установка утеплювача. І тут мова йде не тільки про дотримання технології установки теплоізоляції, але і про безпосередньому виборі матеріалу. Слід вибирати якісний утеплювач. Найчастіше гіпсокартонні стіни утеплюють мінватою.
  • Після чого здійснюється обшивка каркаса гіпсокартоном. Причому, враховуючи специфіку саманного будинку, рекомендується для внутрішнього облицювання стін будови використовувати вологостійкі листи гіпсокартону. Можна також звичайні листи обробити вологостійкої ґрунтувальною сумішшю. Причому обробку слід здійснити не тільки на зовнішньому, але і на внутрішній стороні гіпсової плити.

  Поради

  Справа в тому, що більшість людей, що здійснили внутрішню обробку саманних стін гіпсокартоном не правильно, згодом стикалися з певними проблемами.

  Найбільш поширені проблеми при неправильному виконанні отелочных робіт:

  • Властивості ізолюючого матеріалу досить швидко втратили свої властивості.
  • Утворилася порожнина між плитою гіпсокартону і саманній стіною стала місцем проживання гризунів.
  • Промокання утеплювача, з подальшим утворенням цвілі на поверхні гіпсокартонної обшивки.

  І це не повний список всіх нюансів, з якими доводилося стикатися домашнім майстрам по закінченню ремонтних робіт.

  Застосовуємо гіпсокартон для зовнішньої обробки

  Щоб обшити стіни всередині старого будинку правильно, дотримуйтесь порад фахівців:

  • Перш ніж приступати до виконання оздоблювальних робіт, необхідно здійснити установку природної вентиляційної системи. Справа в тому, що із-за надмірної вологості та низьких стель (в саманних будинках вони рідко бувають вище 2,50 м), а також значно великої товщини стін в приміщенні створюється ефект термоса, а волога залишається в будинку, не знайшовши іншого способу виходу. При цьому в будинку є характерний запах вогкості, взимку на вікнах накопичується конденсат, а в кутах кімнат утворюється цвіль. При оснащенні житла хорошою системою вентиляції вологість в будинку зменшиться в значній мірі, що дозволить зберегти привабливість і рівність гіпсокартонної облицювання кімнат.
  • Ще однією проблемою може послужити відсутність фундаменту. Причому більшість саманних будинків частково «зариті» в землю. В такому випадку доведеться рити траншею навколо будинку, робити опалубку і підливати фундамент. Після того, як цементна стяжка повністю висохне проблема з намоканням нижній частині гіпсокартонних стін повинна зникнути.
  • Для того щоб простір за гіпсокартоном не стало теплим домом для гризунів, необхідно використовувати якісний утеплювач. При цьому закладати матеріал слід дуже щільно, не залишаючи пустот. Досвідчені будівельники рекомендують використовувати скловату в якості утеплювача в саманній хаті з гіпсокартонними стінами, посилаючись на те, що крихта скла буде відлякувати живність, а, отже, зведе нанівець їх перебування за гіпсокартонною плитою.

  При дотриманні всіх правил щодо здійснення внутрішньої і зовнішньої обробки стін саманного будинку можна отримати чудовий результат за порівняно невелику вартість, витративши мінімальну кількість сил і часу. Своїми руками можна реконструювати старий будинок, зробивши в ньому якісний і грамотний ремонт. А замінивши старий покрівельний матеріал на більш сучасний, ви почнете писати нову главу в багаторічній історії саманного будинку.

  Обшивка старих стін гіпсокартоном (відео)