День святого Валентина 2018: обряди та традиції

 

За багато століть люди в різних країнах накопичили багато повір’їв та традицій, пов’язаних з цим днем і допомагають знайти свою любов. Так, в Уельсі 14 лютого чоловіки дарували дамам серця дерев’яні ложки, прикрашені сердечками, замковими щілинами і ключами. Це означало: «Ти знайшла шлях до мого серця».

У середньовічній Англії молоді люди вибирали собі «Валентину». Вони збиралися разом, складали в шапку шматочки пергаменту з іменами незаміжніх дівчат і по черзі тягнули жереб. Та дівчина, ім’я котрої діставалось юнакові, на цілий рік ставала його «Валентиною», а він — її «Валентином». Він супроводжував її на бали, грав на лютні, вів себе як справжній лицар. До речі, такий жартівливий вибір нерідко закінчувався міцним щасливим шлюбом.

Але найвідоміша традиція: дарувати об’єктів обожнювання «валентинки» — маленькі записочки з освідченнями в коханні. Її придумали галантні французи, які писали дамам серця послання-чотиривірші. Сьогодні вона популярна і в нашій країні.

Сучасні традиції на День Закоханих

В Америці чоловіки дарують своїм нареченим червоно-білу карамель у коробочках у формі серця. Червоний колір означає пристрасть, білий — щирість і чистоту любові.

Японці зробили цей день святом чоловіків, відповідно, і подарунки 14 лютого найчастіше отримує сильну стать. А ще існує конкурс на найгучніше визнання: юнаки та дівчата вилазять на поміст і щосили кричать про свої почуття. Французи радують один одного коштовностями, а італійці — солодощами.

В Польщі прийнято 14 лютого відвідувати Познанську метрополію, де покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Самотні люди, здійснюючи паломництво в цю метрополію, вірять, що Валентин допоможе їм знайти другу половинку. Крім того, існує повір’я, що треба запитати ім’я у першого чоловіка, повстречавшегося незаміжньою дівчині в день святого Валентина, щоб дізнатися ім’я майбутнього нареченого.

А ще подивіться на небо: побачите горобця — стережіться непорядних залицяльників, синицю — чоловік буде прекрасним сім’янином, ну а якщо пощастило побачити снігура — чекайте: скоро за вами прискаче принц на білому коні. І обов’язково відсвяткуйте 14 лютого — тим, хто в парі, святий Валентин допоможе зміцнити стосунки, а тим, хто поки самотній, вкаже шлях до другої половинки!