Нас з дитинства вчили перед їжею добре мити руки і всі продукти. Досі більшість з нас упевнені, що робить правильно, коли миє продукти харчування перед приготуванням або вживанням в їжу. Однак виявляється, що, навіть виходячи з кращих спонукань, ми можемо істотно нашкодити своєму здоров’ю, тому що деякі продукти мити, навпаки, не рекомендується!

Ніколи не мийте!

1. Курку

Багато людей вважають, що перед приготуванням м’ясо потрібно промити під струменем води, щоб позбутися від бактерій. Але правда в тому, що, підставивши курку під струмінь води або опустивши в миску, ви не змиваєте бактерії, зате заражаєте раковину, посуд, робочу поверхню і всі місця, куди могла бризнути вода. Одна з найбільш поширених бактерій на курячому м’ясі – сальмонела. Вона може викликати діарею, жар і біль у животі. Такі симптоми можуть тривати від 4 до 7 днів. Всі бактерії, що живуть на курячому м’ясі, гинуть при температурі 165 градусів, тому мити його немає сенсу.

2. Яйця

Яйця, вироблені на фабриці, покривають захисним шаром, який ізолює бактерії та запобігає їх розповсюдженню на інші продукти. Тому ніколи не мийте покупні яйця.

3. Рибу

Так само, як і у випадку з куркою, миття не вбиває бактерії, а, навпаки, сприяє їх поширенню на інші поверхні.

Обов’язково мийте!

1. Банки перед відкриттям

Ніколи не відкривайте консерви, не помивши їх заздалегідь! На кришках консервів знаходиться великий шар пилу і мікроорганізмів, навіть якщо вони не видно неозброєним оком, при відкритті вони можуть легко потрапити в їжу і викликати отруєння і гельмінтози. Також бажано при можливості промивати їжу, що знаходиться всередині банки, щоб сполоснути її від консервантів, використаних при приготуванні.

2. Фрукти і овочі з їстівної шкіркою

Цього нас вчили ще з дитинства! Дуже важливо ретельно мити фрукти і овочі! Так ви не тільки змиєте бактерії, але і консерванти, якими часто обробляють продукти в супермаркетах, щоб вони довше залишалися свіжими. Крім того, важливо витирати їх паперовим рушником насухо!

3. Фрукти і овочі з неїстівної шкіркою

Банани, дині, лимони і апельсини також потрібно ретельно мити перед їжею! Бактерії, що знаходяться на їх шкірці, можуть потрапити на м’якоть фрукта при нарізуванні.

Не забувайте також утримувати в чистоті всі робочі поверхні і столи. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам стати здоровішими. Поділіться цими корисними порадами з вашими знайомими.

Джерело