Недавні дослідження показують, що рослинні масла не завжди так корисні, як про них розповідають, і можуть завдавати організму істотної шкоди.

У чому шкода рослинних олій?

  • Міститься в оліях омега-6 може викликати запалення, які вважаються ключовою причиною серцево-судинних захворювань, артриту, депресії і раку.
  • Рослинні олії вкрай шкідливі для репродуктивної системи та розвитку плоду. Омега-6 може викликати мутацію новоутворених клітин.
  • Надмірне споживання рослинних олій також призводить до проблем з виробленням гормонів, оскільки гормонів необхідні певні жири.
  • Рослинні олії хімічно нестійкі і реагують з киснем, перетворюючись в організмі холестерин і насичені жири.
  • При нагріванні рослинні олії перетворюються в трансжири, які можуть приводить до атрофії мозку, а також серцево-судинних захворювань, раку, ожиріння та діабету.
  • Більшість рослинних масел містять BHA і BHT — штучні антиоксиданти, які володіють канцерогенними властивостями, а також можуть призводити до хвороб печінки і нирок, ослабити імунітет, викликати безпліддя, підвищувати рівень холестерину і викликати проблеми з поведінкою у дітей.
  • Рослинні масла часто містять сліди пестицидів, які використовуються при вирощуванні і оброблення олійних культур.
  • Рослинні олії містять дуже високий рівень поліненасичених жирів, які псуються при кімнатній температурі; це означає, що більшість масла продається вже зіпсованим.
  • Оскільки рослинні олії легко окислюються, вони виводять з організму антиоксиданти. Це призводить, зокрема, до дефіциту вітаміну E.

Будь масел слід уникати?

1. Виноградне масло.

Його рекламують як дуже корисне кулінарне масло, але ця реклама лише вводить споживачів в оману. Виноградна олія містить дуже багато жирної кислоти омега-6 (близько 70%).

Такий рівень омега-6 призводить до запаленнями, які, в свою чергу, викликають серцево-судинні захворювання і можуть також сприяти розвитку раку і аутоімунних захворювань.

Крім того, в цьому маслі містяться сліди різних хімікатів типу гексану, що використовуються при його виробництві.

2. Ріпакова / канолова масло.

Одне з найпопулярніших рослинних олій, яке вважається корисним для здоров’я.

Канола робиться з генетично модифікованого ріпаку, субсидованого канадським урядом. Близько 87% каноли — це ГМО.

Рапсове масло в невеликих кількостях містить токсичну ерукову кислоту, отруйну для людського організму. При його виробництві використовується нафтовий розчинник, сліди яких залишаються у маслі.

3. Соєва олія.

Соєва олія на 54% складається з омега-6, яка викликає запалення та інші проблеми зі здоров’ям.

Соя містить багато фитиновое кислота та інгібіторів трипсину, перешкоджаючи засвоєнню багатьох вітамінів, мікроелементів і білків.

Крім того, у сої містяться фітоестрогени, які можуть порушувати нормальну вироблення гормонів і підвищувати ризик ракових захворювань.

4. Рослинні замінники вершкового масла.

Замінники вершкового масла — це суміш канолового та соєвої олій.

5. Кукурудзяна олія.

Існує поширена помилка, ніби кукурудза — це овоч, але насправді це злак. Кукурудзяна олія містить 58% жирних кислот омега-6 — це дуже високий рівень, здатний викликати запалення.

Поділіться цією статтею з тими, хто вживає багато рослинного масла!

Джерело