В даний час особливо гостро стоїть тема шкідливих звичок, всіляко засуджується суспільством. Саме тому багато людей вирішують розлучитися з настільки звичними нікотиновими паличками. Але чи назавжди? Або ж через півроку колишній курець знову повернеться до улюбленої забави, не натхненний прикладом Аллена Карра і мільйонів людей, які знайшли в собі сили більше не торкатися до сигарет?

Найпоширеніші помилки

Чоловік вибрав і прочитав кілька мотивуючих статей в інтернеті (зазвичай там вказується шкоду сигарет на організм, користь утримання від них та історії успіху), надихнувся, сказав сам собі: «більше не курю» і тут же викинув всі сигарети, не збираючись більше брати їх в руки. Здавалося б, все добре, але от через тиждень той самий людина знову починає палити, розчарувавшись у всіх «надійних» статтях. Чому так вийшло?

Потрібна мета

Без чітко поставленого плану (наприклад, «сьогодні я выкурю на одну сигарету менше, а в якості заохочення я зможу вибрати будь-який вподобаний десерт в кафе», або «завтра я наклею нешкідливий нікотиновий пластир і постараюся не викурити жодної сигарети») людина не зможе самостійно вирішити проблему відмови від куріння. Замість цього він буде проходити вічний цикл під назвою «як кинути палити», щиро вважаючи, що всі його вчинки вірні. Насправді, подібна серія «бросаний» буде чинити на організм набагато більш негативний вплив, ніж безперервне куріння.

Стовідсотковий відмова від куріння

Не потрібно відмовлятися від сигарет повністю, якщо раніше Ви сміливо викурювали пару пачок в день: це завдасть великої шкоди Вашому організму. Буде краще, якщо Ви почнете поступово скорочувати кількість викурених сигарет (по можливості варто вибрати найбільш «легкі» палички).

Страх

Суспільство загрузло в міфах про куріння (наприклад, дівчата впевнені в тому, що вони швидко растолстеют, самостійно відмовившись від шкідливої звички, чоловіки ж вважають, що пластир, спрей або такий порошок, як EASYnoSMOKE, таїть у собі набагато більшу шкоду, ніж щодо «безпечна» сигарета), які необхідно викорінювати. Людям простіше вибрати продовження отруєння організму, ніж самостійно зізнатися в згубній звичці.

Невірно поставлений діагноз

Залежність від сигарет може бути декількох видів:

  • Психологічна

Людина залежить не стільки від змісту сигарет, скільки від їх зовнішнього вигляду: йому необхідно м’яти сигарети в моменти нервового напруги, або пожевывать їх. Даний вид залежності вкрай важко подолати самостійно.

  • Фізична

Людина безпосередньо залежить виключно від нікотину, який надходить у кров і виробляє гормони насолоди. Ця залежність найбільш просто піддається корекції.

  • Вікова

До даної категорії будуть відноситися підлітки, щиро вважають, що куріння допоможе їм виділитися серед однолітків. Також певний вплив на юну аудиторію виявляється рекламою звичайних і електронних сигарет, що володіють яскравими пачками і смачними ароматизаторами. З часом люди цієї категорії або припиняють палити, або переходять в перший тип залежності.

Популярні, але не дуже надійні способи

Розглянемо детальніше.

Заняття спортом

Багато вважають, що заняття спортом — легкий спосіб кинути курити. Вони вважають, що, замінюючи сигарету танцями або футболом, можна не тільки самостійно припинити курити, але і принести додаткову користь організму.

Безумовно, для кого-то цей спосіб подіє, і людина швидко розлучиться зі звичкою. Але, якщо подивитися на вулицю, то можна легко помітити натовп людей, що палять біля виходу з спортзалу.

Втеча

Є люди, які вважають, що на питання «як кинути курити?» якщо лише одна відповідь — позбутися від підступних паличок. Але замість того, щоб придбати електронні сигарети, нікотиновий пластир або засіб зразок EASYnoSMOKE, людина на пару місяців їде подорожувати по глухих селах, в яких сигарети придбати просто неможливо. Через кілька днів у мандрівника починається нікотинова ломка (в цьому організм курця схожий з організмом наркомана), здатна швидко вимотати будь-якої людини. Оскільки турист не придбав ні пластир, ні спрей, йому доведеться чекати, коли організм перестане страждати від нестачі такого бажаного нікотину.

Кращі способи швидко розлучитися з сигаретою

Замінники сигарети.

Пластир

Пластир — легкий спосіб кинути курити лише для тих людей, які вже морально готові позбутися від докучливої звички, але бояться не витримати нікотинову ломку.

Також слід пам’ятати, що пластир категорично не підійде людям, які відчувають фізичну потребу в триманні сигарети.

Якщо Ви вирішили вибрати здоровий спосіб життя і деякі час користуватися никотиновым пластиром, то постарайтеся вибрати пластир, що містить тільки натуральні компоненти і не викликає алергії (для цього проведіть тест нового пластиру, наклеївши його на 15-20 хвилин на тильну сторону руки. Якщо навколо пластиру утворилося почервоніння — негайно зніміть його і виберіть інший спосіб боротьби з шкідливою звичкою).

Спрей

При згадці спрею від куріння багато людей згадують препарат NicoTea. У чому ж перевага цього засобу?

  • По-перше, склад: спрей NicoTea містить натуральні трави (крім зменшення шкоди від куріння саме від таких рослин, як шипшина і евкаліпт, йде додаткова користь організму).
  • По-друге, NicoTea містить цукор, який буде забезпечувати організм екс-курця додатковою енергією, тим самим запобігаючи можливість «заїдання» проблем в стресовій ситуації.

Користь для гаманця також очевидна — спрей коштує набагато менше двотижневого запасу сигарет для пересічного курця. Пам’ятайте, що якісний спрей можна придбати в аптеках — продаж спрею проводиться на офіційних сайтах компаній-виробників. Увага, спрей не допоможе людині, яка має психологічну потребу в сигаретах.

Електронні сигарети

Популярна думка, що електронні сигарети допомагають швидко відійти від звичайних. Дійсно, це порівняно легкий спосіб кинути палити: електронні сигарети борються відразу з двома причинами залежності: психологічна і фізична.

Але так чи електронні сигарети безпечні? Не завдадуть вони більшої шкоди організму, ніж звичайні палички? Електронні сигарети відрізняються від звичайних відсутністю максимально шкідливих компонентів: смол і всіляких домішок. Однак нікотин в них міститься (і його рівень може перевищувати вміст цієї речовини у звичайних сигари), тому повна відмова від куріння буде неможливий.

Незважаючи на це, даний спосіб може допомогти людині швидко впоратися з психологічною залежністю (електронна сигарета схожа за формою на звичайну), а з фізичною залежністю боротися ще простіше: вибирайте рідину, що містить мінімум нікотину.

Порошок

Останнім часом набуло популярності засіб EASYnoSMOKE, що представляє собою порошок з натуральних трав, який, за словами виробника, здатний вилікувати від згубної звички навіть самих завзятих курців. EASYnoSMOKE відрізняється від пластирів тим, що він не містить нікотину, тому залежність від сигарет буде долатися набагато швидше. Також до складу EASYnoSMOKE входять заспокійливі трави, які будуть придушувати напади гніву екс-курця, роблячи нікотинову ломку практично непомітною. Плюсом є і ціна засоби: вона не перевищує вартості місячного запасу сигарет!

Приймати EASYnoSMOKE вкрай просто: певна доза (вона вказана на упаковці) розчиняється в будь-якої рідини (наприклад, молоко) і випивається.

Увага, EASYnoSMOKE не потрібно кип’ятити!

Пам’ятайте, що EASYnoSMOKE має і негативні відгуки, тому перед вживанням необхідна консультація з фахівцем.

БАДИ

До бадів відносять сигарети, виготовлені з трав без додавання тютюну. Їх користь очевидна: долається залежність від нікотину, завдяки чому людина може з легкістю провести повний відмова від куріння. Основної шкоди даного способу полягає в тому, що людина продовжує вдихати продукти горіння, які не є абсолютно безпечними (якщо врахувати шкоду від автомобілів у великому мегаполісі, то варто вибрати саме цей спосіб).

Сеанси гіпнозу

До цієї категорії відноситься не тільки гіпноз, але і всілякі змови з молитвами.

Такий спосіб може вибрати тільки віруючий, або легко піддається навіюванню людина, затятому курцеві зі стажем і власним гіпертрофованою думкою про користь і шкоду куріння, не має сенсу їхати до бабусі-знахарки або йти до батюшки. Але і тут знайдуться підводні камені: так, обиватель швидко розлучиться з цигаркою, але ось візьме він її в руки знову?

Практика показує, що більш, ніж дві третини людей, які зверталися за допомогою подібної ні один раз, але не розлучалися з сигаретами назавжди.

Йдемо до успіху повільно, але вірно

Що можна використовувати з безпечних і перевірених методів?

Лікарська допомога

Цей спосіб слід вибрати, якщо Ви затятий курець, який усвідомлює шкоду куріння і не належить до масі людей, що люблять забивати в пошуковик » як кинути курити швидко і назавжди», а потім скаржитися на відсутність мотивації.

Кваліфікований фахівець допоможе Вам вибрати оптимальну програму по типу Вашої залежності. Вона може включати консультації з психологом, лікувальний масаж, спеціальну дієту і так далі. Буде краще, якщо на період лікування Ви переїдете в спеціальну клініку, щоб утриматися від спокуси викурити ще одну сигарету.

Вкрай зручно поєднувати лікарську допомогу з засобами з попереднього списку (наприклад, EASYnoSMOKE допоможе Вам не зірватися і не схопити таку бажану цигарку).

Пам’ятайте, що цей спосіб не допоможе швидко позбутися від проблеми. Намагайтеся дотримуватися всі рекомендації лікаря, і тоді Ви не будете знову шукати спосіб, як кинути курити.

Допоможе Аллен Карр

Мало хто не чув про Аллена Карра — творця унікального способу відмови від куріння. Чим же примітна його книга, расходящаяся величезними тиражами?

По-перше. унікальним змістом: Аллен Карр не починає розповідати банальності про шкоду куріння і користь здорового способу життя. Замість цього він відразу ж переконуватиме читача в «користь» сигарет, приводячи гідні аргументи. За словами автора, швидко кинути палити можливо — необхідно лише чітко слідувати порадам і позбутися ілюзій.

Комусь може здатися, що Аллен Карр презентує, м’яко кажучи, погано працюючий спосіб відмови від шкідливої звички. Якщо Ви належите до числа скептиків, відкрийте будь-який сайт, на якому згадується Аллен Карр, прочитайте відгуки про його метод. Відсоток захоплених людей, що кинули палити, приємно здивує Вас!

Якщо Ви вирішили слідувати саме цим методом, то пам’ятайте — необхідно дотримуватися кожного вказівки, інакше ефект від прочитання книги буде дорівнює нулю. Також не варто намагатися прочитати книгу як можна швидше, пропускаючи цілі речення — користі це не принесе.

Гарантії

Допоможуть вищеперелічені способи кинути палити? Все залежить лише від Вашого бажання і сили волі: якщо сама людина не хоче, то ні пластир, ні спрей, ні знахар, ні новомодний порошок EASYnoSMOKE, ні посилено рекламуються електронні сигарети не допоможуть позбутися від шкідливої звички. І навіть знаменитий Аллен Карр, самостійно впорався з залежністю, буде безсилий. Пам’ятайте — Ваше життя залежить від Вас, а інше лише фактори. Виберіть здорову безникотиновую життя, щоб сміливо говорити друзям, хто просить сигарету: «Я більше не курю».