Згусток крові. Ці два слова можуть означати дуже страшні речі.

Кров повинна згортатися. Так тіло зупиняє кровотечу. Ви бачили згустки крові після ран, подряпин і саден.

Але іноді згустки крові бувають не видно. І коли це відбувається, це жахливо: саме тромби зазвичай бувають причиною інфарктів, інсультів, серцевих нападів та інших серйозних медичних проблем.

Ось як заздалегідь дізнатися, що ви або хтось із ваших близьких може пережити проблему з тромбом:

1. Набряк якоїсь однієї кінцівки.

Зазвичай таке буває, коли у людини розвивається тромбоз глибоких вен. З-за цього приплив крові до деяких частин тіла погіршується, і життєво важливі внутрішні органи перестають отримувати в потрібній кількості кисень.

Річ ця дуже небезпечна, тому не варто ігнорувати набряки, особливо в ногах.

2. Болі в ногах.

Загальною ознакою ТГВ є часті болі і поколювання в нижніх частинах ніг. Особливо небезпечно, якщо це ще і совпровождается частими судомами.

Так що якщо ви переживаєте щось подібне, зверніться до лікаря!

3. Дивні червоні смуги на шкірі.

Пам’ятайте: синець — це ще одна форма тромбу. Але якщо ви бачите червоні смуги, і вони розташовані паралельно венах, то це не просто «синці». Негайно зверніться до лікаря.

Ці червоні «прожилки» ще, звичайно, дуже теплі на дотик. Якщо ви помітили їх на себе або на когось із близьких, не відкладайте звернення до лікаря.

4. Болі в грудях під час глибоких вдихів.

Якщо у вас виникають болі або поколювання в грудях під час глибоких вдихів, це може бути ознакою того, що згустки крові стали накопичуватися вже в легенях.

Ця смертельно небезпечна штука, причому розв’язка може наступити буквально в будь-який момент. В таких випадках звертатися до лікаря треба НЕГАЙНО.

5. Задишка.

Мова не про тих випадках, коли ви піднялися по сходах на 15-й поверх. А про тих, коли задишка — «безпричинна». Вона теж може вказувати на згустки крові навколо легень. Зазвичай вона супроводжується раптовим запамороченням.

Будь-який з таких симптомів повинен змусити вас негайно звернутися до лікаря.

6. Незрозумілий кашель.

Якщо ви кашляєте без всякої на те причини (тобто не хворієте на простудні захворювання, не курите, а рентген показав, що легені чисті), вам слід частіше звертати увагу на свій серцевий ритм і ритм дихання.

Якщо кашель супроводжується або болем у грудях, або заплутаним ритмом, або незрозумілою задишкою, вам потрібно показатися лікарю.

Тромби несуть у собі смертельну загрозу. Не беріть на себе зайві ризики і не соромтеся показуватися лікарям «з-за всякої нісенітниці». Це як раз той випадок, коли геройство або сором може коштувати комусь життя!

Поділіться з друзями!

Джерело