Защемлення сідничного нерва — патологічний стан, який виникає внаслідок остеохондрозу, гриж, новоутворень, травм, а також з-за надмірного фізичного напруження.

Сильний біль у попереку

Симптомами цього захворювання є: больовий синдром в області попереку (він може перейти в сідницю, стегно, гомілку та стопу), поколювання або печіння шкіри, утруднення рухів і підвищена температура. Перш ніж почати лікування за допомогою препаратів або спеціальної гімнастики, слід з’ясувати причину защемлення сідничного нерва.

Для тих пацієнтів, яким лікар не заборонив фізичні навантаження, пропонуємо комплекс спеціальних вправ. Вони стануть відмінним доповненням до основного лікування і прискорює процес одужання.

 • Вправа 1
  Виконуй вправу, лежачи на спині. Зігни праву ногу в коліні, обхопи її руками і максимально підтягни до живота. Намагайся не натягувати ногу сильно і не завдавати собі біль. Залишся в цьому положенні на 10-15 секунд. Повтори вправу з лівою ногою.
 • Вправа 2
  Лежачи на спині, зігніть ліву ногу в коліні, а гомілку правої ноги постав на коліно лівої. Залишся в цьому положенні на 10-15 секунд. Повтори вправу, помінявши ноги місцями.
 • Вправа 3
  Виконуй вправу з вихідної позиції лежачи на спині. Зігни ноги в колінах і обхопи гомілки обома руками, намагайся, щоб стегна були максимально притиснуті до живота. Залишся в цьому положенні на 10-15 секунд.
 • Вправа 4
  Заклади ногу на ногу і залишайся в такому положенні 10-15 секунд. Поміняй ноги місцями і повтори вправу.
 • Вправа 5
  Попередньо підібгавши ноги, сядь на п’яти, потім нахили корпус таким чином, щоб ти міг торкнутися чолом килимка або спеціального валика. Залишся в цьому положенні на 10-15 секунд.
 • Вправа 6
  Починай виконувати вправу, сидячи на п’ятах. Витягни праву ногу, намагаючись при цьому натягувати пальці. Залишся в цьому положенні 10-15 секунд, потім повтори вправу для лівої ноги.
 • Вправа 7
  Починай виконувати вправу, сидячи на п’ятах. Максимально нахили корпус, намагайся торкнутися животом стегон. Витягни праву руку в бік так, як показано на фото. Залишся в цьому положенні 10-15 секунд, потім повтори вправу для правої руки.
 • Дивись у цьому відео майстер-клас з виконання спеціальних вправ.

  Якщо у тебе вже є досвід позбавлення від болю в попереку, не забудь поділитися в коментарях! А ми підготували відмінний рецепт домашньої мазі, яка допоможе прискорити процес одужання.

  Джерело