Активоване вугілля при проносі: як пити, ефективність

Активоване вугілля – чорні таблетки, що допомагають очистити шлунок від токсичних і шкідливих речовин. Використовувати ліки необхідно згідно з показаннями до застосування, дотримуючись вікову дозу, правила прийому препарату. Таблетки мають сорбуючі ефектом. Перед прийомом вивчіть: як препарат діє на шлунок при проносі, особливо в прийомі таблеток, протипоказання.

Діарея – часте випорожнення кишечника, більше 2 разів у день. Неприємний симптом, може застигнути зненацька в невідповідний час. Важливо своєчасно почати прийом препаратів, що зміцнюють стілець, нормалізують роботу кишечника. При проносі людина втрачає корисні мікроелементи, поживні речовини, вітаміни. Це призводить до погіршення стану хворого.

Неприємність з роботою шлунка знайома кожній людині. Причини виникнення діареї носять інфекційний і неінфекційний характер. Вугілля справляється з проблемами кишечника, спровокованими факторами отруєння, інтоксикації. Усунути інфекційну діарею тільки за допомогою зазначеного ліки не можна. Викликати розлад кишечника може:

 • Харчове отруєння;
 • Побічна реакція на ліки, терапія антибіотиками;
 • Кишкові інфекції;
 • Гормональний збій, період вагітності;
 • Запальні захворювання органів ШКТ;
 • Алкогольне отруєння.

Активоване вугілля при проносі: як пити, ефективність

Перед прийомом препарату необхідно з’ясувати причину рідкого стільця. Якщо сталося отруєння, рекомендується прийняти адсорбент. Він допоможе вивести токсичні речовини з організму природним шляхом.

Показання до застосування

Препарат відноситься до групи кишкових адсорбентів. Активна речовина – активоване вугілля, допоміжне – картопляний крохмаль.

Адсорбенти пов’язують речовини, виводять з організму, не допускаючи попадання в кров. Не травмують слизову оболонку шлунка. Надають сорбуюче дію на токсичні сполуки, солі важких металів, гази, алкалоїди. У таблеток є інструкція по застосуванню.

Засіб використовується у випадках:

 • Алергічна реакція на харчові добавки, медикаментозні компоненти;
 • Дизентерія;
 • Сальмонельоз;
 • Інтоксикація екзогенного, ендогенного характеру;
 • Випадок харчового отруєння;
 • Захворювання ШКТ з симптомами підвищеного газоутворення, диспепсії;
 • Алкогольне отруєння, солями важких металів,
 • Вірусний гепатит (при гіпербілірубінемії);
 • Ниркова недостатність (при гіперазотемії);
 • В якості способу усунення метеоризму перед УЗД, рентгеном.

Активоване вугілля при проносі: як пити, ефективність

Препарат використовується для усунення діареї різного походження. Мета прийому вугілля – зібрати шкідливі, токсичні з’єднання і вивести з організму, очистити шлунок.

Активоване вугілля від проносу

Активоване вугілля – сорбент, здатний нейтралізувати і вивести з організму токсичні речовини. При появі такого симптому, як понос, рекомендується негайно вживати заходів для усунення розлади шлунка.

Часті випорожнення кишечника, що супроводжуються водянистим стільцем, можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю людини. Основну небезпеку представляє зневоднення. Велика втрата рідини, корисних мікроелементів, порушення водно-сольового балансу, виснаження приводять до негативних наслідків для здоров’я.

Перше, що потрібно зробити при розладі шлунка – вивести з організму отруйні речовини, очистити його. Для зазначених цілей застосовуються сорбуючі препарати.

Сорбуюче засіб не купірує рідкий стілець, але допомагає усунути причину при харчової інтоксикації. Вугільні таблетки починають діяти відразу після вживання. Вони поглинають молекули отруйних речовин, запобігають проникненню в кров. Препарат проходить весь кишечник, повністю очищає його. Хворий відчуває поліпшення самопочуття через кілька годин після активованого вугілля.

Усунувши причину, вдасться позбутися від неприємного симптому. Сорбуюче засіб виводить токсини з кишечника. Якщо отруйні сполуки з’явилися в крові, дихальних шляхах, сорбент не матиме позитивного дії. Потрібно негайно звертатися за лікарською допомогою.

Пам’ятаєте! Ліки, що мають сорбуючі ефектом, зменшують всмоктування інших медикаментозних засобів. Не рекомендується одночасно приймати сорбуючі кошти з медикаментами. Важливо дотримуватися часовий проміжок у 1,5 години до або після прийому інших ліків.

Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем, обов’язково потрібно знати причину розладу шлунка.

Рекомендації по дозуванню препарату

Таблетки відпускаються в аптеках без рецепта, за ціною дешеві. Будь-який лікарський засіб для позитивного результату застосовується згідно нормі дозування. У дорослих і у дітей індивідуальна дозування.

При недостатній дозі ефект лікування не відчується. Частина шкідливих сполук продовжать надавати отруйну дію на шлунок. Якщо людина прийме більше норми, це негативно позначиться на організмі: запори, порушення прохідності кишечника, патологічні процеси.

Як розраховується кількість таблеток дорослим

1 таблетка на кожні 10 кг ваги. Наприклад, при вазі 60 кг рекомендується випити 6 штук. Сорбент потрібно запити водою, 400 мл. Важливо, щоб вугілля розчинився і почав діяти на токсичні сполуки. Курс лікування становить від 3-х до 5-ти днів. При хронічних хворобах до 14 днів за погодженням з лікарем. Сорбент не шкідливий для здоров’я. Допустимо пити вагітним жінкам, в період лактації, в дитячому віці.

Активоване вугілля при проносі: як пити, ефективність

Як приймати препарат дітям від проносу

У дітей при діареї відбувається швидка втрата поживних речовин та рідини. Організм малюка піддається різним чинникам, які стали причиною діареї: кишкові інфекції, харчове отруєння, реакція на нові продукти харчування. Щоб адсорбуючу дію посилився, можливо подрібнити таблетки в порошок.

Дитяча дозування розраховується по таблетці на 15 кг ваги. Дітям старше 10 років прийом адсорбенту аналогічний прийому у дорослої людини. Таблетку можна розкришити, розчинити у воді. Випити відразу після отруєння. Запивати великою кількістю рідини. У першу годину настає полегшення, дискомфорт проходить.

Якщо дитина стала почувати себе краще після вугілля, продовжуйте курс лікування. В іншому випадку замініть терапію альтернативними сорбирующими засобами.

Якщо після прийому вугілля симптоми не проходять, стан хворого погіршується, терміново звертайтеся в швидку допомогу.

Зберігати в недоступному для дітей місці. Не використовувати після закінчення терміну придатності.

Протипоказання і побічні дії

Адсорбент є лікарським засобом. Є протипоказання до застосування та побічні ефекти.

Медикамент не можна приймати:

 • При гіперчутливості, індивідуальної непереносимості вхідних компонентів;
 • Якщо у хворого шлункові кровотечі, виразкові ураження ШКТ;
 • Пацієнт проходить курс хіміотерапії;
 • Сталося хірургічне втручання на кишечнику менше півроку тому.

Якщо протипоказання відсутні, сорбент допоможе в короткий термін усунути неполадки в шлунку.

Активоване вугілля при проносі: як пити, ефективність

Можливі побічні дії від активованого вугілля:

 • Кандидоз слизової оболонки ротової порожнини;
 • Може бути запор;
 • Фарбування калових мас у чорний колір;
 • Викликає дисбактеріоз;
 • Збій в роботі печінки, порушення ряду функцій;
 • Зниження всмоктування з шлунково-кишкового тракту поживних речовин, корисних мікроелементів.

Обережно використовувати ліки в дитячому віці. Воно поглинає в себе токсичні речовини, корисні мікроелементи і вологу. При неправильному застосуванні може привести до виснаження організму. Для відновлення водно-сольового балансу та поповнення рідини рекомендується приймати регідратаційні препарати, пити води в надлишку.

Випадки передозування не виявлені. Не впливає на мозкову діяльність, координацію, увагу, зір.

Сорбуюче засіб виводить з організму токсичні речовини і разом з ними частина корисних бактерій. Порушується мікрофлора шлунка. Рекомендується приймати при проносі пробіотики. Вони допоможуть відновити травний тракт.

Перед прийомом медикаментозного засобу вивчіть протипоказання, щоб уникнути негативних наслідків і не погіршити самопочуття.

Ефективний сорбент допомагає очищати кишечник, застосовується проти проносу різного походження. Правильно приймайте таблетки при розладі шлунка, це допоможе швидко усунути діарею. Активоване вугілля – один з відомих препаратів, що нейтралізують токсини, допомагає проти діареї.