Зміст статті:

 • 1 Використання лікарського засобу
 • 2 Безпека препарату
 • 3 Протипоказання препарату
 • 4 Інструкція по застосуванню препарату
 • 5 Використання і зберігання препарату
 • 6 Відгуки про лікарський засіб

Актовегін – це досить відомий і далеко не новий препарат, який активізує обмін речовин клітин організму і підсилює кровообіг. Даний лікарський засіб виготовляється на основі витяжки з телячої крові – вона відмінно переноситься навіть дітьми, тому ліки вважається безпечним.

Існує кілька форм випусків ліки: таблетки, драже, гелі, мазі, крем. Найчастіше використовують для лікування гіпертонії розчин для ін’єкції, який вводять пацієнтові внутрішньом’язовим, внутрішньовенним або внутриартериальным шляхом.

Препарат Актовегін поліпшує кисневий та енергетичний обмін у тканинах за рахунок дії низькомолекулярних пептидів і амінокислот рослинного походження. При попаданні в організм, ліки знижує артеріальний тиск, допомагає транспортувати глюкозу і сприяє прискоренню регенерації тканин. Також лікарський засіб підвищує процес метаболізму кисню і глюкози.

Використання лікарського засобу

Актовегін призначається лікарем індивідуально, залежно від виду і тяжкості захворювання. Зазвичай цей препарат, має позитивні відгуки, використовується у сфері кардіології, невропатології та офтальмології.

Препарат сприяє збільшенню міграції та накопичення у клітинах глюкози і кисню, завдяки чому посилюється внутрішньоклітинний обмін речовин. Це в свою чергу підвищує енергетичні ресурси клітин.

Подібний вплив необхідно при посиленому споживанні енергії в процесі відновлення тканин або при кисневому голодуванні. В якості вторинного ефекту є посилення постачання кров’ю тканин організму.

 • Препарат у вигляді ін’єкції призначається у разі церебральної недостатності, ішемічного інсульту, черепно-мозкової травми та іншого обмінного збою в області головного мозку.
 • Аналогічно ліки використовують при периферичному артеріальному і венозному судинному порушення, із-за чого можуть вражатися судини сітківки і розвиватися облітеруючий ендартеріїт.
 • Також Актовегін застосовують при тромбофлебіті, варикозному розширенні вен, для позбавлення від пролежнів.
 • Мазь допомагає лікувати запалення слизової і шкірних покривів, така форма ефективна при наявності виразок, пролежнів, ран і інших шкірних проявів.
 • Гель для очей призначають при хімічному ураженні рогівки, а також після проведення операції на очі.
 • Драже допомагає усунути порушення метаболізму та процесу кровообігу.
 • Актовегін часто призначають при гіпертензії судин головного мозку, оскільки активна речовина препарату допомагають значно розширити судини. При введенні ін’єкції ліки знижує тиск у судинах, з-за чого зникають головні болі і носова кровотеча.

  Як правило, препарат вводиться внутрішньом’язовим шляхом, але в разі тяжкого захворювання роблять укол внутрішньовенно. Судинорозширювальний ефект особливо корисний при лікуванні гіпертонії і підвищеного внутрішньоочного тиску. Після того, як проводиться курс терапії, артеріальний тиск знижується і приходить в норму.

  Дозування Актовегіну визначається тільки лікуючим лікарем після проведення детального огляду хворого. Найчастіше для внутрішньовенної і внутрішньом’язової ін’єкції використовується первісна дозування 10-20 мл, яку при необхідності лікар підвищує. Через два тижні дозування скорочується до 5-10 мл розчину на добу, терапія триває протягом 14 днів.

  У разі ішемічного інсульту ліки вводиться за допомогою крапельниці у дозі 20-50 мл на 200-300 мл розчину. Лікування проводиться не менше тижня.

  В упаковку препарату входить:

  • Таблетки — 10, 30 і 50 штук;
  • Крем, мазь, гель у тубі по 20, 30 і 50 р.
  • Розчин для інфузій у флаконі об’ємом 250 мл
  • Розчин для ін’єкцій в ампулах по 2, 5 або 10 мл в упаковці є 5 або 25 ампул.

  Ціни на Актовегін коливаються в залежності від форми його випуску від 600 до 1600 рублів.

  Актовегін при гіпертензії судин головного мозку.

  Таке захворювання, як гіпертензія судин головного мозку, зазвичай супроводжується головними болями, болючим відчуттям і вагою в очах, частими носовими кровотечами, а також сплесками емоцій та психічними розладами на тлі головного болю. Подібне захворювання підвищує артеріальний тиск у судинах з-за їх надмірного звуження.

  Актовегін в свою чергу знижує артеріальний тиск шляхом розширення кровоносних судин. При гіпертензії судин головного мозку препарат вводиться внутрішньом’язовим шляхом, так як хвороба вважається не важкою, якщо воно не працює і не має ускладнень.

  Коли захворювання має важку форму, ліки вводиться внутрішньовенним шляхом, при цьому укол слід робити негайно.

  Актовегін при гіпертонії.

  Гіпертонія є досить поширеним захворюванням серцево-судинної системи. Хвороба супроводжує підвищене внутрішньовенне тиск, який найчастіше розвивається при нервовому перенапруженні.

  Внутрішньовенним шляхом при підвищеному тиску препарат вводиться тільки в тому випадку, якщо показники артеріального тиску перевищують 150 і потрібно зробити все, щоб надати екстрену допомогу. В інших випадках немає необхідності робити укол внутрішньовенно, тому ін’єкція вводиться внутрішньом’язовим шляхом.

  Препарат при гіпертонії діє так само, як і при гіпертензії. Відбувається розширення кровоносних судин, за рахунок чого знижується внутрішньовенне тиск.

  Додатково пацієнти можуть використовувати і інші препарати, що знижують артеріальний тиск, заборони на сумісне використання ліків немає.

  Актовегін при підвищеному внутрішньоочному тиску.

  При даному захворюванні Актовегін аналогічно попереднім хвороб розширює кровоносні судини і зменшує внутрішньоочний тиск, який необхідно вчасно нормалізувати, щоб уникнути серйозних ускладнень.

  Підвищений внутрішньоочний тиск супроводжується тяжкістю та болем в очах, пацієнту буває важко переводити погляд з однієї точки на іншу, під кінець робочого дня втрачається чіткість бачення і видимі картинки починають розпливатися.

  При перших подібних симптомах слід відвідати офтальмолога для перевірки очного дна, щоб переконатися, що підвищеного тиску немає.

  При наявності захворювання, крім Актовегіну, лікар призначить додатково і інші препарати, що нормалізують артеріальний тиск, що підвищує ефективність лікування.

  Безпека препарату

  Актовегін вважається досить безпечним лікарським засобом за рахунок особливого складу.

 • В якості сировини використовуються тканини тварин, вирощених на території Австралії. Дана стану офіційно визнана вільною від губкообразной енцефалопатії великої рогатої худоби. За міжнародними стандартами, така сировина є найкращим для виготовлення медикаментів.
 • При виробництві медикаментів активні речовини, отримані з тварин, поділяють на чотири основні категорії. Якщо перша, до якої відносять мозок, вважається найефективнішою, то остання, що включає молоко і кров, відноситься до самої безпечної. Актовегін у свою чергу виробляється з крові телят.
 • Особливо враховується і вік тварин – чим вона молодша, тим безпечніше сировину. Актовегін проводиться з використанням сировини від молодих телят, які не харчувалися шкідливим переробленим кормом і мали міцне здоров’я.
 • Протипоказання препарату

  Зазвичай препарат Актовегін рідко викликає побічні ефекти з-за високої безпеки активної речовини, що входить в основу ліки. Випадків передозування ліків у медичній практиці не зафіксовано.

  • Небажана реакція на лікарський засіб можлива при підвищеній чутливості до компонентів, особливо у людей з наявністю алергії.
  • У деяких випадках відчувається прилив крові, підвищується температура, виникає гіперемія шкірних покривів, з’являється реакція у вигляді кропив’янки. При подібній реакції потрібно відмовитися від використання ліки і прийняти антигістамінний засіб для позбавлення від симптомів.
  • Ін’єкція препарату протипоказана при цукровому діабеті, набряку легенів.
  • Під час вагітності та годування груддю необхідно порадитись з лікарем про доцільність використання ліків.

  Так як Актовегін лікує кардіологічні та невропатологические захворювання, самолікуванням займатися не варто. Перед застосуванням препарату слід проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що у пацієнта немає протипоказань на лікарський засіб.

  Актовегін не впливає на швидкість реакції пацієнта. При використанні інших ліків необхідно знати, що розчин для ін’єкцій сумісний з ізотонічним розчином глюкози та натрію хлориду, інші хімічні сполуки використовувати не рекомендується.

  Інструкція по застосуванню препарату

  До препарату додається детальна інструкція по правильному використанню лікарського засобу. Однак перед використанням Актовегіну слід обов’язково проконсультуватися з лікарем, який підбере форму ліки і призначить необхідне дозування на підставі наявного захворювання.

  Спосіб і тривалість лікування залежить від виду хвороби та локалізації ураження. Драже Актовегін приймається три рази в день по одній штуці перед прийомом їжі. Ліки потрібно відразу ковтати, запиваючи невеликою кількістю води.

  Таблетки приймають усередину по 1-2 штуки тричі на день, не розжовуючи, перед прийомом їжі, ліки запивають невеликою кількістю рідини. Тривалість лікування становить від 4 до 6 тижнів.

  Гелі та мазі Актовегін наносять на ушкоджену ділянку шкіри тонким шаром кілька разів в день. При захворюваннях очей на слизову оболонку очного яблука видавлюється крапля речовини з тюбика. Процедура проводиться три рази на день.

  При введенні ін’єкції внутрішньовенно добовий обсяг визначається лікуючим лікарем. Стартовою дозуванням при цьому вважається 10-20 мл. При цьому необхідно пам’ятати, що разово внутрішньовенним шляхом допускається вводити не більше ніж 5 мл, оскільки ліки має гипертоническое властивість, і при передозуванні сильно підвищує артеріальний тиск.

  Так як ін’єкції інколи можуть викликати алергічну реакцію, перед початком лікування слід провести тест на наявність гіперчутливості до препарату.

  Використання та зберігання препарату

  Якщо розчин для інфузій вводиться багаторазово, необхідно вести контроль над водно – електролітним балансом плазми крові. При внутрішньом’язовому введенні укол роблю повільно, при цьому вводиться не більше 5 мл

  Розчин для ін’єкцій та інфузій має жовтуватий відтінок, і дана колір може дещо змінюватись. Між тим це не позначається на якості препарату та його переносимості.

  Якщо розчин став непрозорим або у ньому містяться сторонні частки, використовувати препарат не можна. Після того, як флакон розкрили, ліки слід одразу ж використовувати, зберігати в такому вигляді препарат заборонено.

  Актовегін зберігають у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Температура навколишнього середовища повинна становити не більше 25 градусів. Термін придатності становить 3 роки.

  Відгуки про лікарський засіб

  Сучасна медицина вважає Актовегін дієвим ліками, яке не має побічних ефектів. Лікарі нерідко призначають даний лікарський засіб при складанні схеми лікування.

  Між тим деякі пацієнти, перевіривши на практиці препарат, не завжди підтверджують його високу ефективність. На їхню думку, ліки діє індивідуально і вибірково, тому деяким людям воно допомагає і це підвищує шанс швидкого одужання, а хтось не відчуває особливого ефекту від лікування.

  Незважаючи на це, Актовегін вважається найкращим варіантом при лікуванні дітей та жінок в період вагітності, за рахунок високої безпеки та все ж існуючого лікувального ефекту.

  У медичній практиці існує практично повний аналог Актовегіну – лікарський засіб Солкосерил. Дане ліки має аналогічний хімічний склад і подібні показання до застосування.

  Відео до цієї статті розширено пояснить, що являє собою препарат Актовегін.