Алкоголь і Нолицин: вплив на організм

Нолицин – антибактеріальний препарат широкого спектру, всі ризики застосування якого повинен враховувати лікар. Застосовувати препарат без спостереження і консультації лікаря небезпечно для здоров’я і може обернутися серйозними негативними наслідками. Особливо це стосується одночасного прийому Нолицина з алкоголем, навіть у мізерних дозах.

Зміст:

 • 1 Що всередині: склад ліки
 • 2 Рекомендації до застосування: хвороби та профілактика
 • 3 Дозування препарату: обов’язкові правила
 • 4 Побічні дії
 • 5 Поєднання ліків: небезпечно?
 • 6 Пити чи не пити, або як поєднуються алкоголь і Нолицин

Що всередині: склад ліки

Алкоголь і Нолицин: вплив на організм

Нолицин

Нолицин є протимікробним засобом з групи фторхінолонів, надають антибактеріальну та бактерицидну дії. Випускається в таблетках. В одній упаковці може бути 1-2 блістери, кожен має 10 таблеток.

Активною речовиною Нолицина є норфлоксацин з дозуванням 400 мг. Також у складі ліки є допоміжні речовини, а саме:

 • Повідон
 • Карбоксиметил натрію
 • Очищена вода
 • Стеарат магнію та інші

Оболонка препарату складається з тальку, діоксиду титану, пропіленгліколю та інших речовин.

Рекомендації до застосування: хвороби та профілактика

Препарат призначається при різних інфекційно-запальних захворюваннях, які викликають певні види збудників — грампозитивні і грамнегативні бактерії (наприклад, гонококи, сальмонели, мікоплазми, хламідії).

Алкоголь і Нолицин: вплив на організм

Строго за рецептом

Ці збудники можуть викликати різні хвороби сечовивідних шляхів, наприклад, інфекції статевих органів людини, у числі яких ендометрит, бактеріальний простатит, інфекції шлунково-кишкового тракту. Втім, препарат можна використовувати і для попередження хвороби – доведено позитивний профілактичний вплив Нолицина проти діареї мандрівників, рецидивів (відновлення) інфекційних хвороб сечовивідних шляхів і зараження крові у пацієнтів, що мають нейтропенію.

Дозування і тривалість прийому препарату визначається лікарем з урахуванням виду захворювання і ступеня складності його протікання. Важливо: обов’язкова умова прийому ліків — консультація лікаря, який визначить дозування препарату. Наприклад, якщо у пацієнта виявили хронічний бактеріальний простатит, то приймати препарат йому потрібно буде більше місяця, а от для лікування бактеріального гастроентериту максимальний термін застосування препарату складе п’ять днів. Лікарі рекомендують запивати таблетки Нолицина великим об’ємом води, що допоможе не накопичувати організму токсичні речовини.

Рекомендована доза прийому препарату становить 400 мг 2 рази на добу.

Дозування препарату: обов’язкові правила

Розглянемо захворювання та відповідні дозування препарату:

 • Бактеріальний простатит – 400 мг двічі на добу: термін – місяць і більше
 • Неускладнена гонорея – однократна доза від 800 до 1200 мг, або прийом препарату по одній таблетці (400 мг), термін – до 7 днів
 • Гострий цистит – таблетка один раз на 12 годин, термін прийому – до 5 днів
 • Шигельоз, сальмонельоз – одна таблетка двічі на добу, термін прийому – до 5 днів

Алкоголь і Нолицин: вплив на організм

Дозування Нолицина

Але крім показань для застосування, Нолицин має досить значний ряд випадків, при яких використання препарату не рекомендується або суворо заборонено.

Так, препарат не призначається:

 • Пацієнтам, що мають атеросклероз судин головного мозку, порушення мозкового кровообігу (тромбоз, емболію)
 • Вагітним, жінкам у період годування груддю
 • Дітям і підліткам
 • Пацієнтам, які страждають на епілепсію, епілептичним синдромом
 • Людям, що мають індивідуальну непереносимість активної речовини Нолицина – норфлоксацину або алергію на Аспірин

Крім прийому великої кількості рідини (води) у період лікування цим препаратом пацієнти повинні дотримуватися обережності при керуванні автомобілем. Пояснення цьому просте: Нолицин уповільнює психомоторні реакції організму людини, від чого концентрація його уваги знижується. Це правило стосується і управління потенційно небезпечними механізмами.

Побічні дії

Як і для більшості препаратів, застосування Нолицина загрожує негативними реакціями різних систем органів.

Так, вплив ліків на шлунково-кишковий тракт може викликати гіркота у роті, відсутність апетиту, різні неприємні відчуття в черевній порожнині, пронос, нудоту і блювоту. Вплив на серцево-судинну і кровоносну систему може проявлятися змінами частоти серцево ритму, прискореним серцебиттям, гіпертензією, зниженням рівня лейкоцитів в крові, підвищенням її згортання, зниженням гематокриту.

Побічними ефектами з боку нервової системи можуть бути безсоння, підвищена тривожність, дратівливість, непритомність.

Також ліки може викликати різного виду алергічні реакції — набряки частин тіла, висипання, шкірний свербіж, кропив’яну лихоманку.

З боку сечовидільної системи побічні ефекти проявляються підвищенням білка і солі у сечі, пієлонефрит, уретральними кровотечами.

Побічні ефекти для кістково-м’язової системи можуть проявлятися запалення сухожиль і суглобовими болями (тому препарат не можна застосовувати дітям до 18 років, які перебувають у періоді формування кістково-суглобової системи).

Перед застосуванням обов’язково зверніть увагу на побічні ефекти, щоб уникнути негативних наслідків.

Поєднання ліків: небезпечно?

В показаннях до застосування Нолицина є список інших медикаментів, одночасне застосування яких може послабити або посилити дію одного із ліків:

 • Нолицин з варфарином зазвичай посилює дію останнього
 • Поєднання Нолицина з антацидними засобами, залізом і цинком знижує ступінь інтенсивності абсорбції активної речовини Нолицина — норфлоксацину
 • Спільна дія норфлоксацину з нітрофурантоїном зменшує терапевтичні ефекти відразу двох препаратів

Пити чи не пити, або як поєднуються алкоголь і Нолицин

Давно доведено, що алкоголь лікує тільки сердечні рани, а ніяк не інфекційно-запальні захворювання. Тому вживання спиртних напоїв у період прийому препарату не рекомендується, оскільки взаємодія алкоголю і Нолицина може призводити до запаморочення, сонливості, зниження працездатності і підвищеної стомлюваності організму. Разом з алкоголем препарат, що сповільнює психосоматичні реакції організму, що обертається серйозними порушеннями координації людини.

Алкоголь і Нолицин: вплив на організм

Прийом разом з алкоголем заборонений

Не можна поєднувати алкоголь і Нолицин ще й тому, що їх спільна дія може призводити до серйозних руйнівних реакцій печінки і нирок. Прийом алкоголю – вже навантаження для печінки, яка відразу ж починає виводити токсичні речовини з організму. Але одночасно з цим і сам Нолицин відноситься до групи сильнодіючих препаратів, тому поєднання з ним алкоголю зможе призвести до токсичного отруєння організму.

Для системи ШКТ одночасний прийом алкоголю і Нолицина може обернутися дисбактеріозом, а з боку нервової системи таке небезпечне поєднання може викликати навіть стан коми.

Таким чином, важливою умовою застосування Нолицина є консультація та нагляд лікаря, який може призначити цей сильнодіючий препарат. У випадку прояву сильних побічних ефектів, неприємних відчуттів або будь-яких інших симптомів слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.