Алкоголь підвищує або знижує тиск при високому АТ?

Зміст статті:

 • 1 Як алкоголь впливає на тиск?
 • 2 Похмілля і запій, що з тиском?
 • 3 Які потрібно зробити висновки?

Прихильники нетрадиційних методів лікування віддають перевагу немедикаментозної терапії артеріальної гіпертензії, при цьому пропонують пити невелику кількість алкоголю кожен день.

Але на тлі цього, саме вони ще радять і при гіпотонії пити спиртні напої, і також в невеликих кількостях.

Саме тому і постає актуальне питання, важливе для кожної гіпотоніка і гіпертоніка – алкоголь підвищує або знижує тиск? Де правда, і як зрозуміти, що насправді відбувається з організмом людини, якщо пити алкоголь?

Наукові дослідження з цього приводу не проводилися, тому з повною впевненістю стверджувати, що не можна пити алкоголь при тиску, не можна. Але, не представляється можливим констатувати, що тиск від алкоголю не зміниться.

У зв’язку з цим, щоб дізнатися, чи сумісні алкоголь і тиск, необхідно розібратися, які напої піднімають артеріальний тиск людини, а що з спиртний продукції навпаки, знижує ПЕКЛО? Як знизити артеріальний тиск під час похмілля, і після запою?

І найголовніше, відповісти на актуальне питання – чи можна пити спиртні напої при діагноз гіпертонічна хвороба, і як алкоголь впливає на тиск крові?

Як алкоголь впливає на тиск?

Алкоголь підвищує або знижує тиск при високому АТ?Перш ніж дізнатися, як знизити артеріальний тиск з похмілля і після запою в домашніх умовах, необхідно розглянути, як спиртне впливає на кров’яний тиск.

Як показує досвід багатьох людей, впливає алкоголь на тиск по-різному: в деяких ситуаціях воно піднімається, а в інших, спиртова складова напоїв допомагає знизити показники артеріального тиску.

Якщо випити трохи міцного алкоголю, наприклад, віскі, то він допоможе розширити судини крові, зніме спазми в серцево-судинній системі. Варто відзначити, що порція алкоголю повинна бути маленькою, і не перевищувати 50-70 грам.

Крім цього, як впливає спиртне в тій чи іншій ситуації, залежить від фізіологічних особливостей організму людини, його сприйнятливості до алкоголю.

Вважається, що якщо вживати невелику кількість у домашніх умовах при високому тиску, то відбувається наступне вплив на організм:

 • Поліпшується загальний стан людини.
 • Проходить мігрень.
 • Підвищується апетит.
 • Поліпшується настрій.

Всі перераховані вище пункти можна підтвердити і з медичної точки зору. Але при цьому, в незалежності від того, який алкоголь чоловік випив, артеріальний тиск підвищений.

Можна виділити і зворотну ситуацію, коли підвищений тиск різко знижується, якщо пити міцний або слабкий алкоголь (наприклад, шампанське). Тоді спостерігається наступна картина:

 • Різко звужуються судини.
 • Послаблюється тонус судинних стінок.
 • Спостерігається миттєве погіршення самопочуття.
 • Спираючись на вищевказане, лікарі вважають, що алкоголь при тиску рекомендується вживати в строго обмеженою дозуванні. Для цього потрібно розрахувати дозу алкогольного напою, яка призведе артеріальний тиск в норму.

  В обов’язковому порядку враховується безліч факторів, як вікова група людини, його вага, фізіологічні особливості, супутні захворювання, сприйнятливість до алкоголю. Але, як показує практика сучасного світу, така дія мало кому вдається, а в переважній більшості випадків, всі люди і зовсім покладаються на «авось».

  Варто відзначити, що якщо у людей немає артеріальної гіпертензії, і в ситуації, коли алкоголь швидко піднімає тиск, він може і не відчути цього, так як показники підвищуються буквально на 10-15 мм ртутного стовпа.

  Похмілля і запій, що з тиском?

  Алкоголь підвищує або знижує тиск при високому АТ?В незалежності від того, який спиртний напій вип’є чоловік, тиск або піднімається, або знижується. Однак спираючись на відгуки лікарів можна сказати, що в переважній більшості випадків артеріальний тиск крові піднімається.

  Саме тому зовсім не важливо, які напої вживав людина, головне, скільки він прийняв. Напевно, кожен в житті хоч раз стикався з таким станом як похмілля, яке характеризується погіршенням самопочуття, прискореним серцебиттям, а крім того, тиск з пульсом просто зашкалюють.

  Основною причиною, чому під час похмілля або після запою тиск високий, виступає вплив алкогольної продукції на симпатичну нервову систему, причому інтенсивність даної стимуляції залежить безпосередньо від того, скільки чоловік випив.

  Під час похмілля або запою в крові збільшується кількість норадреналіну, реніну, гипертензина, що негативним чином позначається на функціонуванні серцево-судинної системи. На тлі цього в організмі людини відбувається наступне:

  • Пригнічується повноцінна робота нирок.
  • Підвищується артеріальний тиск.
  • Після запою організм отруєний етиловим спиртом, унаслідок чого спостерігається інтоксикація організму з усією супутньою симптоматикою.
  • Розбудовується робота водного і електролітного балансу.

  Спираючись на це можна сказати, що тиск з алкоголем є сумісними не у всіх ситуаціях. Якщо здорова людина спокійно перенесе похмілля на внутрішньому рівні, то при артеріальній гіпертензії можуть почати розвиватися патологічний процеси в організмі.

  А після запою і зовсім ніякої медикаментозний препарат не допоможе. Бажано звернутися до лікаря, щоб він швидко очистив організм людини.

  Коли в напої багато хімії, як у Виноградному Дні (далі-ВД), то може знадобитися швидка допомога після запою, організм не впорається самостійно.

  Цікавий факт: ВД містить в собі величезну кількість хімії, тому навіть якщо випити 100 грам ВД при артеріальній гіпертензії, можна спровокувати гіпертонічний криз.

  Які треба зробити висновки?

  Алкоголь підвищує або знижує тиск при високому АТ?Вже не доцільно відповідати на запитання, горілка підвищує або знижує тиск, внаслідок того, що і так відповідь буде зрозумілий кожній людині. Багато людей цікавляться, що робити після запою, і як допомогти собі, якщо звертатися до лікаря – це не варіант?

  Як показує практика, треба робити все, щоб допомогти своєму організму відновитися, і позбутися від етанолу в організмі.

  Для цього можна прийняти препарат, що чинить сорбентный ефект, щоб вивести токсичні речовини з організму.

  Наприклад, прийняти у відповідності з інструкцією по застосуванню такий препарат, як активоване вугілля або інші сорбенти, які мають обволікаючу властивість. Однозначно, швидко він не допоможе, але вираженість неприємних і дискомфортних симптомів знизить. З усього вищеописаного, можна зробити наступні висновки:

 • Знизити тиск здатна невелика доза спиртного напою. Перевищення дози в 100 грам сприяє зростанню тиску.
 • Беручи невелику кількість алкоголю, краще вибирати дорогу алкогольну продукцію, а не «дешеве пійло», як ВД.
 • Застосовувати алкоголь, щоб нормалізувати показники артеріального тиску – це вкрай нерозумне рішення, знаючи, що робить алкоголь з організмом людини, і які негативні ефекти надає.
 • При наявності артеріальної гіпертензії і зловживання алкогольною продукцією збільшується ризик розвитку інфарктів і інсультів.
 • Систематичне вживання спиртних напоїв на регулярній основі рано чи пізно призведе до серйозних захворювань, в тому числі і до артеріальної гіпертензії.
 • У будь-якому випадку, алкоголь – це не той напій, яким рекомендується зловживати і приймати в надмірних кількостях. Саме алкоголь робить імунну систему людини слабкою, негативно впливає на роботу внутрішніх органів і систем, внаслідок чого розвиваються серйозні патологічні стани. А відео в цій статті наочно покаже, що відбувається з тиском при прийомі різного алкоголю.