Алкоголь при гастриті: можна пити пиво, вино, горілку і коньяк?

Гастрит вважається поширеним захворюванням, викликаним неправильним способом життя і шкідливими звичками. Алкоголь при гастриті підлягає повному виключенню з раціону хворої людини. Спиртні напої не визнаються корисними і для здорових людей, для хворих на гастрит – тим більше.

Гастрит діагностується з підвищеним рівнем кислотності або з пониженим, показує хронічну форму перебігу або гостру. Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю – часто зустрічається вид захворювання.

При хронічному перебігу хвороби обов’язковою умовою стає дотримання спеціальної дієти. Ігноруючи правильний режим, не вдасться уникнути частих загострень. Будь-яка дієта для хворого передбачає повне виключення спиртних напоїв, надають подразнюючу дію на слизову тканину шлунка.

Потрапляючи всередину травного органу, алкоголь сприяє підвищенню вже завищеного рівня соляної кислоти.

У хворих неодмінно виникає питання: чи дозволений алкоголь при діагностуванні запального процесу на слизовому епітелії шлунка. Лікарі не рекомендують вживати спиртні напої як мінімум при загостренні захворювання і під час терапії.

Алкоголь при гастриті: можна пити пиво, вино, горілку і коньяк?

Підсумок проведеного лікування частіше залежить від відповідальності хворого, вчасно прийнятих медичних препаратів, призначених лікарем, дотримання спеціальної дієти, правильного режиму харчування, інших рекомендацій лікаря.

Дія алкоголю на органи травної системи

Відомий факт, що вживання спиртного надає несприятливий вплив на здоров’я людини. Більшість людей, схильних до шкідливою звичкою, страждають різними хворобами в травному тракті. Гастрит стоїть на першому місці. Нехай спиртне не стає причиною виникнення гастриту у пацієнта, але завжди визнається провокуючим фактором у загостренні захворювання.

Етанол є головною складовою в усіх алкогольних напоях, добре всмоктується тканинами організму. Виводиться в набагато меншій кількості тривалий час. Одночасно відбувається сильне погіршення системи травлення, поживні речовини не засвоюються, епітеліальна тканина шлунка дратується. При наявності хронічного гастриту відбувається загострення, негайно починають проявлятися симптоми:

 • Сильна печія.
 • Інтенсивні больові відчуття в животі, спазми.
 • Порушення в роботі кишечника.
 • Тяжкість в шлунку.
 • Нудота і блювання.
 • Алкоголь при гастриті: можна пити пиво, вино, горілку і коньяк?

  Симптоми посилюються, особливо якщо вживати алкоголь у поєднанні з продуктами: смажене і жирне м’ясо, ковбаса, різні копченості та інші, заборонені при гастриті страви. Виникає велике навантаження на травний орган, в результаті розвивається загострення запалення слизової, з’являються супутні захворювання. Приміром, панкреатит.

  Окремі любителі спиртного вважають, що пити напої на основі етанолу при гастриті дозволяється, оскільки відбувається пом’якшення ознак хвороби, запальний процес йде на спад. Відбувається лише тимчасовий ефект, швидко проходить. Після короткочасного полегшення настає загострення симптомів даного захворювання. Люди приймають те, що відбувається за отруєння, але наявний побічний результат прийому дурманних напоїв.

  Відповідаючи, який алкоголь найбільш шкідливий – горілка, всілякі коктейлі, пиво або коньяк, лікарі одностайні – чим вище градус міцності напою, тим гірше вплив на стінки шлунка.

  Якщо регулярно пити при гастриті алкоголь, розвиток виразкової хвороби не змусить довго чекати. Причому часті випадки внутрішніх кровотеч, які виникають у людей, що страждають алкоголізмом.

  Рекомендації любителям спиртного

  При діагностуванні хронічного гастриту ідеальним варіантом стане повне виключення спиртного з раціону хворої людини. Трапляються ситуації, коли відмовитися від випивки не представляється можливим. У винятковому випадку доцільно дотримуватися правила, що допомагають не усунути, але гранично знизити негативний вплив етанолу на хворий шлунок. Визначимося з видом спиртного, дозволеного до мінімального споживання при хворобах шлунково-кишкового тракту.

  Алкоголь при гастриті: можна пити пиво, вино, горілку і коньяк?

  • Забороняється пити газовані спиртні напої: шампанське, фільтрований вид пива, різні коктейлі, забезпечені добавками і барвниками. Вкрай рідко і в малих кількостях лікарі дозволяють приймати напої хорошої якості. Пити горілку, інші міцні склади дозволяється, куплені в хорошому, зарекомендував себе магазині, виключно з особливих свят. Коньяк – можливий напій при гастриті. Припустимо випити лише перевірений, ліцензійний та у вкрай малих дозах.
  • Заборонено вживати на голодний шлунок – відбувається активне засвоєння етанолу, сильне подразнення слизової тканини шлунка. Жирну їжу не слід приймати, краще поїсти рідке гаряче блюдо.
  • Якщо після прийому спиртного не вдалося уникнути загострення, не можна пити ліки відразу, медикаменти несумісні з алкогольними напоями. Показано провести процедуру промивання шлунка.
  • Допускається прийом алкоголю лише у малих кількостях, виключно при настанні ремісії. Гостра стадія вимагає негайної і повної відмови від будь-яких видів спиртного.
  • При бажанні в момент ремісії допустимо пити вино при гастриті. Головна умова – вино вищої якості, виготовлене з гідного винограду. Ігристе вино пити не можна.

  Останнім часом поширилася думка серед гастроентерологів, що під час захворювання дозволено пити нефільтроване пиво. Подібний напій надає благотворний вплив на головний орган у системі травлення, хміль, що входить до складу пива, сприяє виведенню з організму людини шкідливих речовин і токсинів. Якщо випити нефільтроване пиво перед їжею, відбудеться очищення органу від надлишку слизу, затримування росту бактерій у шлунку.

  Описане думку приймають далеко не всі, вживати пиво при гастриті не рекомендується. Напій здатний виявитися низької якості або просто несвіжим. Під час ремісії пити пиво лікарі не забороняють, як інші спиртні напої, дозволяється приймати, не підвищуючи допустиму дозу. Показано вживати надзвичайно рідко і потроху. Врахуйте, при наявності факторів, здатних спровокувати загострення хвороби, навіть маленькі дози напою здатні завдати великої шкоди здоров’ю органів ШКТ. Звідси висновок, що пиво при гастриті краще не вживати. Правило стосується і безалкогольного пива.

  Червоне вино хорошої якості – дозволений напій при гастриті, містить антиоксиданти, благотворно впливають на шлунковий епітелій. Допускається не більше двохсот грамів, зловживати не слід. Аналогічну дію справляє біле вино.

  Як лікувати гастрит, спровокований алкоголем

  Щоб позбутися від проявів хвороби, потрібно своєчасне, правильно підібране лікування. Спочатку належить провести необхідні діагностичні заходи, сюди входять процедури:

  • Гастроскопія.
  • Рентгенографічне дослідження.
  • Виявлення хелікобактер.
  • Загальний аналіз крові.
  • Біопсія.

  Алкоголь при гастриті: можна пити пиво, вино, горілку і коньяк?Дослідження гастриту шлунка

  Після постановки діагнозу лікар призначить медикаментозну терапію в поєднанні з дієтою. Правильне харчування – головна умова для швидкого результату лікування. Мається на увазі повне виключення спиртного, у поєднанні з лікарськими препаратами здатного завдати серйозної шкоди організму хворої людини (внутрішня кровотеча, отруєння, інсульт)

  Незважаючи на заборони лікарів, на жаль, любителів випити і алкоголезалежних людей менше не стає, незважаючи на поширеність алкогольного гастриту і заборони лікарів. Людина часто просто не може впоратися з бажанням відвідати пивний ресторан. Почастішали випадки переходу гастриту у виразкову хворобу. Важливо забезпечити контроль за вживанням спиртного, своєчасне лікування, щоб уникнути небезпечних ускладнень гастриту.

  Алкоголь і гастрит – поняття несумісні. Алкогольні напої не приносять користі, стаючи отрутою для організму. Сказане стосується людського шлунка, в першу чергу потрапляє під впливом етанолу. Якщо вчасно відмовитися від руйнівної звички, з’являється можливість вилікуватися від гастриту, не приймаючи ліків. Достатньо дотримання дієти певний час. Навіть при вживанні малої кількості спиртного ситуація ускладнюється, а запалення поширюється на слизовій оболонці, провокуючи подальші ускладнення хвороби.