Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Всі жінки чудово знають, що алкоголь і вагітність сумісні. Але, знаючи цю істину, багато дівчат не відмовляються від прийому спиртних напоїв, навіть якщо планують вагітність. Адже існує досить поширена думка, що зловживання і рідкісне вживання алкоголю – це різні поняття. Тому кожна дівчина повинна розуміти, як вплине на розвиток малюка прийом спиртного в перші тижні вагітності.

Зміст:

 • 1 Небезпечний алкоголь під час вагітності?
 • 2 Прийняття спиртного в перші дні вагітності, коли дівчина про неї ще не знає
 • 3 Шкоду або користь?
 • 4 Вплив алкоголю на зачаття дитини
 • 5 Наслідки вживання жінкою спиртних напоїв в перші тижні вагітності
 • 6 Пиво під час вагітності: якщо дуже хочеться, то можна?
 • 7 Як уникнути небезпеки

Небезпечний алкоголь під час вагітності?

Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Алкоголь

Безумовно, алкоголь не робить позитивний вплив на організм жінки і майбутньої дитини. Небезпека в тому, що в спиртних напоях знаходяться токсини, які потрапляють в плаценту допомогою кровообігу, і, отже, в організм малюка. У разі зловживання алкоголем наноситься вагомий шкоди здоров’ю не народженого малюка.

Алкоголь негативно впливає на формування внутрішніх органів і систем дитини. Якщо жінка приймає занадто багато спиртного, то найбільш сильно постраждає нервова система малюка. Внаслідок цього можуть статися незворотні наслідки. У дитини в майбутньому будуть проблеми в навчанні і в цілому розумінні навколишнього світу.

Прийняття спиртного в перші дні вагітності, коли дівчина про неї ще не знає

Досить часто трапляються випадки, коли дівчина випиває алкоголь, не знаючи про вагітність. Подальший розвиток плода в значній мірі залежить від кількості вжитого спиртного, і того, як часто він приймався.

Значущі події, що відбуваються у перші моменти після запліднення:

Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Яйцеклітина

 • яйцеклітина в цей період дуже схильна до негативним чинникам ззовні, вплив яких призводить до одного з результатів: або вбивають плід, або не впливають на його формування («все або нічого»)
 • у перші дні запліднена яйцеклітина просувається до матки для закріплення, органи і тканини ембріона формуються не

Отже, дівчатам, які планують стати мамою, варто тимчасово не вживати алкоголь. Навіть мінімальна порція алкоголю просто здатна обірвати довгоочікувану вагітність. З цієї причини жінці необхідно утриматися від прийому спиртних напоїв ще під час планування зачаття. Адже кожен батько хоче бачити свого малюка здоровим і красивим.

Шкода або користь?

Існує багато думок з приводу прийому алкогольних напоїв жінкою, яка чекає малюка. Існує думка, що вживання якісного спиртного (наприклад, червоного вина) навіть доцільно і корисно. Вчені Данії проводили дослідження і з’ясували, що алкоголь у невеликих дозах допомагає розвитку плода і в майбутньому дитина простіше пристосовується до життєвим обставинам. Проте супротивники цієї точки зору вважають, що алкоголь впливає на дитину вкрай негативно.

Ґрунтуються вони при цьому на наступних фактах:

Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Вагітність і алкоголь

 • алкоголь, що вживається майбутньою мамою, проходить через плаценту і дитина також його приймає
 • спиртні напої шкідливі незалежно від фортеці
 • не можна розрахувати дозу алкоголю, яка не зашкодить малюкові (так як всі організми різні)
 • алкоголь негативно впливає на розвиток дитини в більшій чи меншій мірі незалежно від виду спиртного напою

Кожна дівчина вирішує, чи настільки важливий для неї прийом алкоголю. Однак при перших ознаках вагітності однозначно необхідно припинити надмірне вживання спиртних напоїв.

Вплив алкоголю на зачаття дитини

Лікарі в один голос стверджують, що вагітність потрібно планувати. Це не порожні слова. Необхідно готуватися не тільки до виношування малюка, але і до самого процесу зачаття. У наш час молоді люди досить часто вживають спиртні напої. Отже, при незапланованої вагітності і нездоровому способі життя може народитися хвора дитина. Майбутній мамі варто відмовитися від прийому алкоголю і задуматися про стан свого здоров’я ще до зачаття малюка.

Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Яйцеклітина і сперматозоїд

Чоловікові також необхідно припинити прийом алкоголю, якщо пара планує вагітність. Лікарі вказують на те, що спиртні напої негативно впливають на якість сперми. Дане твердження відноситься до міцного алкоголю і пива, яке може здатися на перший погляд безпечним і нешкідливим для здоров’я. Прийом алкоголю зменшує рухливість сперматозоїдів, що уповільнює процес запліднення. Також якість сперми погіршується. Підвищується кількість болючих сперматозоїдів і, як наслідок, ризик зачаття і народження дитини з відхиленнями. З цієї причини майбутньому батькові варто виключити прийом спиртних напоїв як мінімум за кілька місяців до зачаття малюка.

На думку лікарів до планування дитини варто ставитися дуже відповідально і приступити до підготовки за кілька місяців до передбачуваного зачаття. У цей період подружня пара повинна відвідати лікарів і дотримуватися принципів здорового харчування. Варто приготуватися до зачаття і вагітності не тільки фізично, але і морально. Потрібно відмовитися від шкідливих звичок, щоб майбутній малюк народився здоровим.

Наслідки вживання жінкою спиртних напоїв в перші тижні вагітності

Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Алкогольний синдром

Алкоголь, прийнятий дівчиною в перші два-три тижні вагітності має незворотний вплив на майбутню дитину. Головним наслідком нездорового способу життя жінки є виникнення у малюка фетального алкогольного синдрому. Це стан, що виражається патологіями у психічному, інтелектуальному та фізіологічному розвитку дитини. Причиною появи цього синдрому вважається вплив спирту на плід через плаценту. Організм не народженого малюка не здатний переробити алкоголь, який затримується в ньому набагато довше, ніж в організмі жінки.

Алкогольний синдром може проявлятися по-різному в залежності від його форми:

 • легка: малюк трохи відстає в розумовому розвитку, при цьому значних патологій у формуванні не простежується
 • середня: відзначаються патології фізіологічного і розумового розвитку середнього рівня
 • важка: сильні порушення в розвитку внутрішніх систем і органів, психічному розвитку

Дитина з фетальным алкогольним синдромом народжується з нетиповими змінами в зовнішності:

Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Алкогольний синдром у порівнянні

 • маленький зріст малюка
 • плоске обличчя
 • неправильне розташування вух (дуже низький)
 • тонкі губки
 • невелика голова і підборіддя
 • маленькі оченята

Крім порушень у зовнішності і роботі внутрішніх органів, формуються патології центральної нервової системи:

 • погана пам’ять
 • збудливість
 • відставання в психологічному розвитку
 • дитина важко навчається елементарним навичкам
 • судоми, нервові посмикування
 • порушення роботи головного мозку

Дитина, народжена з алкогольним синдромом, повинен постійно спостерігатися у лікарів, так як дане відхилення невиліковно.

Пиво під час вагітності: якщо дуже хочеться, то можна?

Найчастіше дівчина в положенні помічає в себе зміну харчових звичок. У багатьох вагітних помічається потяг до солодкого або солоного. Інші нестримно хочуть випити пива, думаючи при цьому, що трохи алкоголю ніяк не відіб’ється на здоров’я майбутнього малюка. Найчастіше жінки не припускають, яку загрозу таїть у собі невеличка банку слабоалкогольного напою.

Алкоголь в перші тижні вагітності: небезпечні наслідки

Пиво і вагітність

В пляшці пива об’ємом півлітра міститься стільки негативних речовин, як і в чарці горілки. Тому вживання пива вагітною дівчиною загрожує здоров’ю дитини. Існує думка, що в пиві багато користі. Якщо пиво «живе», то воно містить вітаміни групи В, і збуджує апетит. Однак у складі пива є хміль, що містить фітогормони (порівняємо з жіночим естрогеном). Жіночий організм при надлишку цього гормону може перестати виробляти самостійно естроген, що загрожує безпліддям в майбутньому.

Безумовно, в наш час все знають про безалкогольному пиві і вважають його альтернативою для людей, які не приймають спиртне. Але в ньому все одно міститься мінімальна кількість спирту та хміль.

В основному тяга до пива у вагітної жінки говорить про нестачу вітаміну Ст. Цей вітамін міститься в моркві, горіхах, печінці, картоплі, яйцях, сирі, дріжджах (пивних). Необхідно замінити пиво цими продуктами і бажання вжити слабоалкогольний напій пройде.

Тому вагітним краще утриматися від вживання будь-якого виду пива. Адже вживання навіть безалкогольного пива може позначитися на фізичному та психічному здоров’ї дитини, спровокувати викидень або ранні пологи.

Як уникнути небезпеки

У нашому суспільстві образ зразкової мами не в’яжеться з портретом п’є жінки. Проте бувають ситуації, коли майбутня мама вживає спиртне, ще не знаючи про своє становище. При виявленні вагітності за допомогою тестів і розумінні, що у цей час дівчина вживала алкоголь, необхідно дотримуватися наступних порад:

 • Не варто панікувати! Хвилювання не кращим чином позначається на здоров’ї майбутньої мами і малюка.
 • Зазвичай дівчина зі стабільним менструальним циклом розуміє, що завагітніла при затримці місячних. Стандартно це друга або третя тиждень вагітності. У перші дні після зачаття яйцеклітина не прикріплена до стінок матки, і алкоголь, відповідно, теоретично не матиме вплив на плід.
 • Якщо дівчина випила на святі занадто багато алкоголю, то може бути два варіанти розвитку подій: здорова яйцеклітина виживе і почне свій розвиток, а слабка яйцеклітина не зможе дістатися до стінок матки і станеться викидень.
 • Вживання алкоголю під час вагітності може позначитися на здоров’ї майбутнього малюка дуже негативно. Відхилення в розвитку та вроджені захворювання дитини будуть переслідувати його все життя. Тому кожній дівчині, яка планує завагітніти, не варто вживати спиртні напої, щоб не нашкодити собі і малюкові.