Алкоголізм являє собою психічне захворювання, під яким мається на увазі надмірне вживання спиртного.

Наслідки: часті конфлікти в сім’ї, порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, хронічний авітаміноз, імпотенція, опіки під час сп’яніння, цукровий діабет, розвиток онкологічних захворювань. На цьому перелік негативних наслідків не закінчується.

Щоб уникнути всього цього необхідно якомога раніше (краще всього на початкових стадіях) почати лікування – виведення з запою.

Але як виявити алкоголізм? Для цього потрібно знати ознаки і симптоми, що вказують на розвиток даного психічного захворювання.

Ознаки і симптоми

Кожен другий в даний час вживає спиртні напої, але не кожен при цьому є алкоголіком. Чому? Це обумовлено епізодичним прийомом еталона.

Здорової людини від пацієнта, якому необхідно лікування, відрізняє залежність — спочатку психологічна, а потім фізичне.

Ознаки:

 • втрата самоконтролю (людина залежна від спиртного, як правило, не контролює обсяг випитого);
 • низький соціальний рівень (погані умови житла, відсутність бажання і можливості заробляти кошти на існування);
 • тяга до спиртного (пацієнт прагнути за будь-якої можливості вжити алкоголь);
 • поступове збільшення обсягу вживаного алкоголю (симптоми: відсутність блювоти при прийомі великих доз спиртного і нудоти);
 • похмілля.

Існують і інші ознаки, що вказують на психологічну хвороба – алкоголізм.

У людини, яка страждає цим недугою можуть спостерігати також наступні ознаки:

 • погіршення самопочуття;
 • порушення сну;
 • погіршення апетиту;
 • різкі перепади настрою;
 • провали в пам’яті (алкоголік часто не може згадати, що з ним відбувалося в стані сп’яніння).

Алкогольна залежність – це часті відходи в запій, скандали і сварки в сімейному колі, пошуки коштів на випивку, рідкісне спілкування з малопьющими/непитущими людьми, а також втрата інтересу до роботи/навчання і духовних цінностей.

Алкоголізм супроводжується втратою власного світогляду і соціальних цінностей.

Поступово з розвитком психічного захворювання, погіршується мова, стає малозрозумілою і нескладною. Чому це відбувається? Порушення мовлення пов’язано з порушенням моторики м’язів і пошкодженням нервової тканини на клітинному рівні.

Чому близька людина став залежним від алкоголю?

Причини можуть бути різні. Алкогольна залежність може почати розвиватися через прагнення людини піти від реальності, забути про проблеми. Стрес, велике горе – основні причини, чому людина може спитися.

Ще одні причини, чому людина починає прикладатися до пляшки – нудьга і одноманітність. Алкогольна залежність може розвинутися через бажання відчути нові яскраві емоції, знову відчути себе потрібною і щасливою.

Існують й інші причини: спадковість, депресія, невпевненість у собі.

Алкоголізм: стадії розвитку залежності

Алкогольна залежність має три стадії розвитку.

Перша стадія: ознаки і симптоми

Хвороба/залежність на даній стадії проявляється слабо, ледве помітно. Якщо виникло бажання випити, але немає можливості в даний момент здійснити намічене, людина через деякий час забуває про це. Але як тільки з’явилася можливість вжити спиртне, він тут же, не замислюючись, робить це.

На першій стадії розвитку хвороба не має видимі фізичні ознаки. Симптоми: непомітна, ледве помітна тяга до спиртного.

На даному етапі найлегше подолати свою хворобу. Чому? Справа в тому, що якщо відвернути потенційного алкоголіка, він швидко забуде про свою пристрасть, переключившись на інше захоплення.

Але якщо цього не зробити, хвороба почне прогресувати, поступово переходячи у другу стадію.

Друга стадія: симптоми і ознаки

Ознаки: нав’язливе бажання випити, постійні мили про те, що не погано було б вжити спиртне, збільшення толерантності до алкоголю.

Поступово алкоголь стає невід’ємною частиною життя. Людина не може уявити своє існування без спиртних напоїв.

Якщо вчасно не почати лікування, алкоголізм перейде в наступну, найважчу стадію. Пам’ятайте, що висновок із запою вдасться здійснити тільки фахівцям.

Третя стадія: симптоми і ознаки

Психологічна алкогольна залежність поступово переходить у фізичну хворобу. Іншими словами, спиртні напої, які вжив потенційний алкоголік, блокують вироблення природних гормонів, тому пацієнт вже не може самостійно, не пройшовши лікування, кидати пити. Висновок із запою на даному етапі являє собою досить трудомісткий процес.

На даному етапі пацієнта спостерігають такі ознаки: похмілля, збільшення доз, патологічні зміни (починає розвиватися хвороба – цироз печінки), перепади настрою (часто хворий перебувати в стані злості і роздратування).

Якщо вчасно не почати лікування, алкоголік продовжить деградувати, що може призвести до летального результату. Чому? Надмірне вживання алкоголю сприяє поступовому руйнуванню організму, в результаті чого починають розвиватися серйозні захворювання.

Лікування: кодування

Щоб вилікувати алкоголізм найчастіше вибирають кодування. Під даним способом передбачають використання психотерапевтичних методик спрямованих на формування нового погляду на спиртні напої. Кодування – навіювання пацієнту негативного ставлення до алкоголю.

Існує кілька медик «закладання програми» (негативне ставлення до алкоголю).

Кодування шляхом застосування медикаментів

Медикаментозне лікування – використовують засоби, які спрямовані на провокування відторгнення алкоголю при внутрішньому вживанні.

Дане кодування здійснюють, використовуючи:

 • Блокатори опіоїдних рецепторів. Як діють ці кошти? Дані кошти спрямовані на запобігання розвитку радісних відчуттів після прийому алкоголю. Відсутність звичної ейфорії створює негативне ставлення до спиртного. Такі засоби, як правила, мають один спільний компонент – налтрексон.
 • Токсико-терапевтичні засоби. Типовий представник таких препаратів дисульфірам. Такі кошти призначені для усунення передозування алкоголю. Як діють? Кошти спрямовані на блокування ферментних систем, що відповідають за переробку сурогатів алкоголю.
 • Краплі Колме і аналоги. Такі кошти спрямовані на викликання у людини огиду до алкоголю.
 • Лазерне кодування

  Дане кодування проводять тільки в наркологічних клініках. Вилікувати хворобу/залежність за допомогою даної можливо на сьогоднішній день лише в мегаполісах. Чому? Це зумовлено тим, що далеко не в кожному населеному пункті, в клініках є необхідне для проведення лазерного кодування обладнання.

  Кодування лазером – вплив лазерними променями на рефлексогенні точки головного мозку.

  Як ще можна закодуватися?

  Закодуватися можна за допомогою гіпнозу. Щоб вилікувати алкоголізм вдаються до навіювання – «запускають програму» по формуванню негативного ставлення до спиртного.

  Також існує таке кодування, як подвійне блокування. Щоб вилікувати алкоголізм вшивають спіралі і з допомогою психотерапевтичних методик одушевляют корекцію залежності.

  Апаратне кодування являє собою фізіотерапевтичні процедури спрямовані на формування стійкості до алкоголю.

  Лікування залежності народними засобами

  Виявивши причини, за якими людина став прикладатися до пляшки, необхідно негайно почати лікування. Вилікувати хворобу/залежність на початкових стадіях вдасться без особливих зусиль. Досить буде переключити потенційного алкоголіка на нове заняття.

  На другій стадії (якщо не бажаєте звернутися до лікаря) розвитку алкогольної залежності можна вдатися до народної медицини.

  Лікуємо алкоголізм лавровим листом

  Щоб пролікувати хворобу потрібно приготувати відвар з лаврового листа. Рецепт: у пляшку зі спиртним напоєм додати кілька лаврових листів і дати настоятися (близько двох тижнів).

  Чому такий засіб ефективно? Проводячи лікування за допомогою даного засобу, з часом у пацієнта сформується стійке відраза до алкоголю. Лавровий лист в поєднанні зі спиртним напоєм викликає кишковий розлад, яке супроводжується поносом і блювотою.

  Лікуємо полином з чебрецем

  Щоб пролікувати алкоголізм потрібно змішати полин з чебрецем в однакових пропорціях. Три ст. л. трав заливають склянкою окропу і настоюють годину.

  Щоб вилікувати недугу, одержаний відвар додають у їжу і напої (в тому числі і в спиртне).

  Чому цей засіб ефективно? Поєднання полину і чебрецю з горілкою волає розлади шлунка.

  Лікування яблуками

  Щоб пролікувати недуга, слід протягом двох місяців, щодня з’їдати по три яблука. Чому це допоможе? Часте вживання кислих яблук сприяє зниженню потягу у алкоголю.

  Існують і інші народні засоби, за допомогою яких вдасться пролікувати залежність від алкоголю. Наприклад, вилікувати недугу вдасться з допомогою:

  • лимонного соку (щоб полікувати недугу потрібно протягом місяця на голодний шлунок випивати сік п’яти лимонів змішаний з цукром);
  • капустяно-гранатової суміші (щоб пролікувати залежність потрібно щодня три рази на день щодня по 1ст. л. вживати капустяно-гранатовий сік).

  Пролікувати залежність також вдасться з допомогою бджолиного хліба, трав’яних чаїв/настоїв і не тільки.