Алмагель інструкція по застосуванню препарату

Лікарський препарат Альмагель володіє цілим рядом антацидних властивостей, допомагають усувати симптоматику гастриту, виразки та езофагіту. Крім того, за допомогою даного препарату можна позбутися від печії та болю в шлунку. У цій статті розглянемо більш докладно препарат альмагель, і інструкцію із застосування, а також види даного препарату та його застосування для різних вікових категорій людей.

Алмагель інструкція по застосуванню препарату

Зміст статті

 • Форма випуску
 • Терапевтична дія препарату
 • Алмагель, показання до його застосування
 • Як приймати цей препарат
 • Застосування за альмагель в період вагітності
 • Протипоказання до застосування
 • Можливі реакції організму на прийом препарату
 • Як і де зберігається препарат

Форма випуску

Сучасна розробка препарату пропонує наступні форми випуску:

 • Суспензії.
 • Таблетки.
 • До складу лікарського засобу Алмагель, що випускається у вигляді суспензій, входять різні додаткові компоненти, які підвищують ефективність даного препарату. Сучасний фармакологічний ринок пропонує три види суспензій за альмагель:

  • в зеленій упаковці суспензія Алмагель – це стандартний варіант лікарського засобу, до складу якого входять основні діючі компоненти: гідроксиди алюмінію та магнію;
  • в жовтій упаковці пропонується Альмагель А – це лікарський засіб доповнено бензокаином, який надає додаткове знеболюючу дію, найчастіше застосовується для ліквідації больової симптоматики, що розвивається у верхній середній частині живота;
  • у червоному (або темно-помаранчевої) упаковці Алмагель Нео – основний склад препарату у даному випадку доповнено симетиконом, речовиною сприяє видаленню газів. У альмагеле цей компонент ефективно допомагає при газоутворенні, але не рекомендується при метеоризмі.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Всі види суспензій розрізняються по колірній гамі пакувальної коробки: зелена, червона, жовта. Рідке речовина препарату міститься у флаконі, обсяг якого дорівнює 170 мл Також до складу пакувальної форми входить мірна ложечка на 5 мл.

  На фармакологічному ринку також є препарат, який називається «Алмагель в пакетиках», під цією назвою продається препарат Алмагель Нео. Суспензія препарату поміщена в невеликі пакетики, обсяг яких становить 10 мл Призначається така форма випуску для зручності одноразового застосування.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Таблетизированная форма випуску носить назву «Алмагель Т», де додаткова літера «Т», яка позначає форму препарату (таблетки). Стікери з таблетками містять по 12 і 24 штуки.

  Терапевтична дія препарату

  Терапевтичний вплив алмагеля на систему ШКТ обумовлюється містяться в ньому основними активними компонентами, тобто гідроксидами магнію і алюмінію. Які, в свою чергу, надають наступні впливу на систему ШЛУНКОВО-кишкового тракту:

 • Адсорбують.
 • Обволікають стінки шлунка.
 • Сприяють нейтралізації ph шлунка, діють як антацидний засіб.
 • Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Даними терапевтичними діями володіють всі види суспензій лікарського препарату Алмагель, так як у всіх них міститься одні і ті ж основні активні компоненти (гідроксиди алюмінію і магнію).

  За рахунок нейтралізації соляної кислоти в шлунку, Алмагель сприяє наданню і захисту від виникнення виразкового ураження слизової шлунка. Це обумовлено тим, що нейтралізуючи кислотні сполуки, що знаходяться всередині шлункового соку, діючі компоненти (гідроксиди алюмінію і магнію) сприяють зниженню можливості шлункового соку до перетравлювання, тим самим досягається ефект зниження травматичного впливу вмісту шлунка на слизові поверхні порожнистого органу.

  Додатковим етапом терапевтичного ефекту є адсобирование всіх шкідливих речовин, що містяться в шлунку, здатних чинити будь-який негативний вплив на шлунково-кишковий тракт. Заключним етапом лікарського впливу препарату є створення потужного бар’єру на слизовій шлунка, шляхом обволікання гідроксидів алюмінію та магнію всій поверхні шлунка, з допомогою чого досягається висока тривалість терапевтичного ефекту.

  В процесі нейтралізації соляної кислоти в шлунку з’єднання гідроксиду алюмінію перетворюється в хлорид, який, рухаючись по проходу кишечника, трансформується в лужну сіль алюмінію, яка найчастіше може призводити до утворення запорів. Поряд з процесами утворення хлориду алюмінію, утворюється і хлорид магнію з гідроксиду. Хлорид магнію сприяє антагонізму хлориду алюмінію. Тобто хлорид магнію сприяє безперешкодному виведенню лужних солей з організму разом із послаблюючим ефектом сорбітолу, що дозволяє уникнути утворення запорів під час прийому лікарського препарату Алмагель.

  Більш того, обволікаючий шар препарату перешкоджає утворенню діоксиду вуглецю на самій поверхні шлунка. Це дозволяє захистити систему ШКТ від освіти метеоризму, тяжкості, дискомфорту в області живота і захисного рефлексу залоз шлунка – вироблення соляної кислоти.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  У більшості випадків застосування Алмагеля призначається при підвищеній кислотності шлункового соку, так як цей препарат має адсорбуючі, обволікаючі та антацидними властивостями. Лікарський препарат у вигляді суспензій, або таблеток дуже ефективно усуває больову симптоматику, переважно локалізовані в середній верхній ділянці живота. Препарат починає діяти вже через пару хвилин після потрапляння всередину і триває протягом 60-120 хвилин.

  Одна з різновидів лікарського препарату – Алмагель А, доповнено знеболюючим речовиною бензокаином, що входять до складу поряд з активними діючими речовинами — гідроксидами алюмінію і магнію.

  Додатковий компонент має тривалий ефект знеболювання. Що дозволяє гастроентерологів призначати даний вид Алмагеля при захворюваннях ШКТ з яскраво-вираженими больовими симптомами, у тому числі при гастриті і його загострених станах.

  Наступний вид суспендованих препарату – Алмагель Нео, склад якого доповнено симетиконом, який сприяє запобіганню газоутворення. З допомогою ефективності симетикона досягається швидке руйнування утворилися бульбашок газу і виведення їх через стінки кишечника.

  Алмагель, показання до його застосування

  Усі три види цього лікарського засобу застосовуються практично при одних і тих же захворюваннях. Але їх відмінність полягає в тому, що до складу кожного з них входять різні додаткові речовини, що виконують певні функції. Тому при різних ступенях прогресування захворювань, можуть призначатися різні види Алмагеля. Так, наприклад, при патологічних ураженнях системи шлунково-кишкового тракту супроводжуються помірними больовими симптомами, призначається препарат в зеленій упаковці. При ураженнях ШЛУНКОВО-кишкового тракту, які супроводжуються тривалими сильними і нестерпними больовими синдромами, призначається наступна різновид препарату — Алмагель А. При розвитку шлунково-кишкових захворювань, що супроводжуються надмірним газоутворенням, призначається Алмагель Нео (за умови, що пацієнт не схильний до утворення метеоризму). Додається інструкція по застосуванню даного лікарської речовини, що регламентує призначення при наявності таких захворювань:

  • виникнення загострення виразкового ураження одного з органів системи ШКТ;
  • загострена форма гастриту, аж до підвищення кислотності шлункового соку;
  • наявність рефлюкс-езофагіту;
  • загострення ентериту, дуоденіту;
  • освіта коліту, або гострого панкреатиту, а також його хронічної форми;
  • наявність харчових токсикоінфекцій;
  • при метеоризмі, або газоутворення;
  • при яскраво вираженої тривалої печії;
  • дискомфортні відчуття в області живота, що супроводжуються болями, що виникають на тлі розпивання алкогольної продукції, прийняття лікарських засобів, надмірного вживання міцних кавових напоїв, або після порушення запропонованої дієти;
  • при утворенні грижі в стравохідного отвору діафрагми;
  • при наявності гіперфосфатемії.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Крім того, Алмагель А в жовтій упаковці може призначатися, як додатковий засіб при комплексному терапевтичному лікуванні цукрового діабету. При розвитку захворювань, що супроводжуються нудотою, блювотою і больовими синдромами частіше за все призначається Алмагель А, а після запобігання даних симптомів захворювання, рекомендується переходити на прийом Алмагеля в зеленій упаковці.

  Як приймати цей препарат

  Прийом препарату необхідно проводити тільки усередину, перед цим флакон із суспензією необхідно ретельно збовтати. Для дорослих пацієнтів Алмагель призначається по 5-10 мл на один прийом, при мінімальному ефект від дії препарату, одноразова доза може становити 15 мл (3 мірні ложки). Добова доза застосування препарату не повинна бути більше 80 мл, тобто 32 мірних ложки (об’єм, який дорівнює 5 мл).

  Дітям, віком до 10 років препарат може призначатися у дозі, що становить 1/3 частину від дорослого дозування.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Діти від 10 до 15 років можуть приймати половинну дозу від дозування дорослої людини.

  Підлітки, починаючи з 15-річного віку, можуть приймати препарат у дорослих дозах.

  Прийом препарату рекомендується проводити за 25-30 хвилин до прийому їжі, не менше чотирьох разів на день. А також перед вечірнім сном за 30 хвилин. Тривалість терапевтичного лікування даним препаратом може тривати від двох тижнів.

  При захворюваннях, що супроводжуються болями, терапевтичне лікування починається з застосування Алмагель А, після зняття больових симптомів, рекомендовано переходити на прийом зеленого за альмагель.

  Застосування за альмагель в період вагітності

  У період виношування дитини для полегшення загального стану жінки, усунення нудоти, печії і симптомів виразкового ураження і загострення гастриту, або дуоденіту в системі ШКТ, можна приймати зелений, або помаранчевий Алмагель. Але застосування даного препарату не повинна перевищувати триденного курсу.

  Для зняття симптомів печії, або відчуття тяжкості в області живота, вагітним рекомендується симптоматичне прийом даного ліки. Тобто, застосовувати Алмагель краще за фактом виникнення неприємних симптомів.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Різновид препарату Алмагель Нео, або Алмагель Т, можна приймати тільки після отриманого дозволу від лікуючого лікаря. У будь-якому випадку, використання за альмагель вагітною жінкою не повинно бути довше 3-х днів.

  Жінкам у період лактації не рекомендується приймати даний засіб, або на час прийому перевести свого малюка на штучне годування.

  Протипоказання до застосування

  Лікарський засіб не рекомендується приймати пацієнтам, у яких спостерігається індивідуальна непереносимість до діючих компонентів, що входять до складу за альмагель. Крім того, препарат не призначається при наявності порушень працездатності печінки, при розвиненому захворювання Альцгеймера, вродженою формою непереносимості фруктози.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Не призначається ліки для немовлят, віком до одного місяця.

  Можливі реакції організму на прийом препарату

  В основному при призначенні та дотримання пацієнтами прописаних вірних дозувань, препарат переноситься без прояву яких-небудь побічних ефектів. Але можливі випадки прояву наступних відповідних реакцій:

  • виникнення нудоти або блювоти;
  • освіта запорів, або зміна колірної гами фекалій;
  • порушення смакових рецепторів (втрата смаку);
  • виникнення сонливості;
  • якщо у пацієнта спостерігаються якісь патологічні процеси в нирковій системі органів, то відповідною реакцією може бути прояв набряклості на руках або ногах;
  • тривалий курсове лікування може призвести до порушення балансу вмісту фосфору і утворення остеомаляції.

  Алмагель інструкція по застосуванню препарату

  Як і де зберігається препарат

  Алмагель найкраще зберігати в холодильнику, або іншому прохолодному місці, захищеному від попадання прямих сонячних променів. Після прийому ліків, необхідно кришку на флаконі закручувати до упору. З моменту виготовлення Алмагель придатний протягом п’яти наступних років.

  Продається в аптеках без спеціального рецепту лікаря.