Альмагель при гастриті: схема застосування та інструкція

Поширеним захворюванням шлунка в XXI столітті вважається гастрит. Порушення в роботі травних органів стають причиною падіння якості життя і багатьох серйозних захворювань. Щоб вилікувати гастрит, рекомендується приймати обволікаючі засоби, що знижують рівень впливу шкідливих факторів на стінки шлунка. Дієвим ліками при запаленні шлунка є Алмагель.

Опис ліки

Медикамент застосовується при лікуванні захворювань травного тракту давно. Відгуки переважно позитивні. Випускається препарат у вигляді суспензії. Іноді медикамент називають «зеленим» за колір коробки.

Альмагель при гастриті: схема застосування та інструкція

Лікарі рекомендують Алмагель при гастриті, якщо кислотність шлункового соку перевищує норму. Більший ефект досягається під час усунення гострих або хронічних запалень епігастрію. Користується попитом, як профілактичний засіб від захворювань шлунка. Перед застосуванням належить проконсультуватися з лікарем, щоб лікар порадив підходить пацієнту вигляд суспензії.

Склад

Крім основного, розроблені два види препарату – Альмагель А і Альмагель Нео. Склад трьох суспензій аналогічний, у кожній виділяють додатковий компонент. В основний склад входять суміш гідроксиду магнію і алюмінію. Гарантується антацидний ефект ліки – гідроокису зосереджуються у шлунковому соку і послаблюють соляну кислоту. Головні речовини Алмагеля виконують гігієнічну функцію. Ліки обволікає шлунок, захищаючи від подразників.

Жовтий Алмагель містить, крім основних компонентів, бензокаїн. Надає на шлунок анестезуючий ефект, знижуючи прояв больового ефекту. Додатковий компонент Алмагеля Нео – симетикон. Покликаний нейтралізувати бульбашки газу в органах травлення.

Фармакологічна дія

Ліки визначають групу антацидних препаратів, що усувають пошкодження шлунковим соком на слизовій оболонці шлунка. Медикамент вважається ефективним засобом від гастриту. Гідроксид алюмінію помітно зменшує рівень кількості пепсину, що відповідає за переварювання їжі. Зазначене речовина взаємодіє з соляною кислотою, усуваючи шкідливий вплив на епігастрії. Схожу роль виконує гідроксид магнію, додатково блокує можливість виникнення у людини запорів.

Через 5 хв після вживання препарат починає надавати дію на організм, дія триває трохи більше години. У разі застосування Алмагеля після їжі ліки зберігає чинність протягом 2,5 годин. Речовини, що входять до складу, не поглинаються кров’ю, не впливають на інші органи і системи організму.

Показання та протипоказання

Як будь-які ліки, медикамент має список приписів, уточнюючих застосування при захворюваннях і умовах. Алмагель рекомендується пацієнтам із захворюваннями:

 • Запалення шлунка, частіше гострий і хронічний гастрит;
 • Ерозії дванадцятипалої кишки або шлунку, виразка;
 • Захворювання тонкої кишки;
 • Грижа діафрагми;
 • Запалення слизової оболонки стравоходу;
 • Харчове отруєння;
 • Дуоденіт.
 • Серед протипоказань виділяють:

  • Вік. Забороняється приймати дітям віком до місячного віку;
  • Хвороба Альцгеймера;
  • Індивідуальні протипоказання до компонентів препарату;
  • Період годування дитини грудним молоком;
  • Захворювання нирок.

  Побічні ефекти

  Трапляється, препарат негативно впливає на організм. Як правило, приймають Алмагель можуть скаржитися на болі в животі, блювоту, нудоту, спазми і запори. Під впливом ліки порушується метаболізм. Відзначається втому. Рідше результатом стають слабоумство і деформація кісток. Інші захворювання, пов’язані з медикаментозним засобом, що містить інструкція по застосуванню.

  Альмагель при гастриті: схема застосування та інструкція

  Види препарату

  Виробник випускає три типи ліки, кожне відрізняється особливими функціями, спрямованими на боротьбу із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Як уже зазначено, медикамент містить різні компоненти за видами. Окрема суспензія продається в упаковці особливого кольору, щоб при купівлі пацієнт не переплутав варіанти препарату.

  Фармацевта досить довідатися скарги покупця, щоб вирішити, яку з трьох суспензій рекомендувати. Як правило, інструкція по застосуванню варіацій кошти відрізняється лише часом прийому, до або після їжі.

  Анестезуючий препарат

  Алмагель А продається в жовтій упаковці. Володіє винятковими властивостями. Це єдині ліки, що виконує анестезирующую функцію. До складу входить бензокаїн робить можливим усунення неприємних відчуттів в шлунку, позбавляє від печії. Ціна товару прийнятна, що дозволяє купувати ліки більшості населення.

  Зазвичай препарат виписують у випадках, коли крім типових скарг на захворювання епігастрію і органів травлення, хворий відчуває больовий синдром і нудоту.

  Завдання Алмагеля А полягає у зменшенні негативного впливу соляної кислоти на шлунок, дестабілізуючою роботу шлункового соку. Не провокує повторного підвищення секреторної функції шлункового соку. Діє як анестезія, послаблюючи больовий ефект в уражених органах. Суспензія нейтралізує подальший розлад слизової оболонки шлунка.

  Препарат починає діяти протягом 5 хв після вживання. Тривалість впливу на організм 80 хв.

  Альмагель при гастриті: схема застосування та інструкція

  Гідроксид алюмінію робить неможливим виділення секрету пепсином, зменшує хлористоводневу кислоту, породжуючи хлорид алюмінію. Хлорид алюмінію в лугу перетворюється в лужні солі алюмінію. Гідроксид магнію в свою чергу перетворюється в хлорид магнію, усуваючи можливість виникнення запору із-за присутності в організмі гідроксиду алюмінію. Склад суспензії не впливає на накопичення іонів магнію в крові.

  При прийомі Алмагеля А усувається ризик виникнення метеоризму і запалення шлунка. Медикамент створює захисний бар’єр, шлунок обволікають активні речовини, що тривалий ефект без появи двоокису вуглецю, яка стає причиною низки захворювань шлунково-кишкового тракту.

  Дослідження показали, що препарат має слабкі токсичні наслідки, не викликає порушення розвитку ембріона. Приватними випадками стають зростання сухожильних рефлексів у дітей, чиї матері вживали Алмагель А протягом вагітності. Відзначається, що новонароджені схильні до ризику прогресування гіпермагніємії, вагітним протипоказано тривале застосування ліків.

  Вітрогонний препарат

  Алмагель Нео – варіант суспензії, який називають помаранчевим через забарвлення упаковки. Успішно приймається при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

  Крім основних компонентів містить симетикон, що сприяє нейтралізації газів у шлунку та інших органах травлення. Завдяки ветрогонному ефекту, Алмагель Нео активно використовується людьми, страждаючими від метеоризму. Сюди відносяться малодвигающиеся люди, переважно працівники офісу. Також препарат рекомендується людям, часто відчувають стрес, мають пристрасть до сигарет або переїдання. Варіант ліки на смак нагадує апельсин, що підвищує його популярність серед покупців.

  Альмагель при гастриті: схема застосування та інструкція

  Алмагель Нео, як інші інші варіанти, бореться з соляною кислотою, зводячи до мінімуму пептическую активність шлункового соку. Основною функцією вважається усунення газоутворення за рахунок симетикона, який не чинить впливу на органи людини. Виконавши функції, виводиться в колишньому вигляді.

  Призначається при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, пов’язаних з ризиком виникнення метеоризму. Препарат зашкодить хворим з хронічною нирковою недостатністю: Алмагель Нео порушує виведення алюмінію і магнію з крові, від чого рівень речовин піднімається до токсичних значень.

  Протипоказано пацієнтам під час вагітності, дітям до 10 років.

  Взаємодія з іншими препаратами

  Як багато медикаменти, Алмагель здатний звести нанівець дію інших ліків. У групі зазначених відзначають антибіотики, антигістамінні засоби і засоби проти серцевої недостатності. Якщо хворому необхідно приймати кілька видів ліків, включаючи суспензію, що належить робити перерву між прийомом ліків тривалістю 1,5 години.

  Поєднання прийому Алмагеля з кишечнорастворимыми засобами призводить до підвищення рівня шлункового соку. Як результат, виникає розлад слизової оболонки шлунка або дванадцятипалої кишки.

  Впливу препарату піддаються результати лабораторних аналізів чи обстежень. Пояснюється це зниженням ступеня шлункової секреції при встановленні її кислотності. В окремих випадках відбувається зростання кількості фосфору в організмі, збільшується кислотність сечі.

  Способи застосування і дозування

  У варіацій медикаменту є інструкція по застосуванню, рекомендується ознайомитися перед прийомом.

  Як правило, дорослим Алмагель виписується не більше двох чайних ложок за 30 хв до їди і перед сном. Коли ліки не надає достатнього ефекту, лікар може збільшити дозу до трьох ложок, в день забороняється приймати більше 16 ложок. Тривалість терапії триває два тижні.

  Захід для дітей до десяти років у три рази менше. Підліткам радиться приймати Алмагель наполовину менше дорослої дози.

  Перш ніж пити, суспензію необхідно збовтати. Протипоказано пити воду після вживання ліків, рідина видалить суспензію зі стінок шлунка, нейтралізувавши ефект. Рекомендується після прийому ліків лягти і перевертатися з боку на бік, щоб Алмагель покрив повністю слизові, утворюючи захисний шар.