Аналіз крові на магній. Норма магнію в крові у жінок, чоловіків і дітей: що робити, якщо результат підвищений або знижений

Аналіз крові на магній. Норма магнію в крові у жінок, чоловіків і дітей: що робити, якщо результат підвищений або зниженийМагній є биоэлементом, який можна назвати будівельним матеріалом наших кісток, так як вони на 60 % складаються з цієї речовини. Його невеликий відсоток входить до складу клітин головного мозку, серця і низки групи м’язів.

Магній бере активну участь у таких важливих життєвих процесах, як стимулювання вироблення жовчі в печінці, виведення холестерину з судин і підтримання нормальної роботи нервової і серцево-судинної систем людини.

Забезпечуючи баланс в хімічному складі крові та дотримання норм утримання його в тканинах і органах, цей біоелемент підтримує на «своїх плечах» нормальну роботу організму в цілому.

Зміст

 • 1 Забір крові на магній
 • 2 Нормальні показники
 • 3 Причини низького рівня і методи його підвищення до норми
 • 4 Причини високого рівня і методи його зниження
 • 5 Фактори, що впливають на результат біохімічного аналізу

Забір крові на магній

Аналіз крові на магній міститься в організмі не можна здавати коли заманеться, потрібно знати, де і як здавати цей аналіз, вивчити як позначається рівень магнію. Найчастіше до самого аналізу нас приводить звернення до лікаря, коли ми відчуваємо нездужання і починаємо розбиратися в причинах. Здавати кров слід в будь прилеглої лабораторії вранці на голодний шлунок. Кров беруть з вени і визначають її біохімічні параметри. Наявність магнію в плазмі визначається ммоль/л.

Аналіз крові на магній. Норма магнію в крові у жінок, чоловіків і дітей: що робити, якщо результат підвищений або знижений

УВАГА: Для точності показань 5 днів до здачі біоматеріалу не слід приймати ліки і добавки з магнієм, а також не пити алкоголь.

Нормальні показники

Норма магнію в крові або рівень його в плазмі різні у чоловіків, у жінок, вагітних жінок та у дітей, осіб з хронічним захворюванням має свій рівень магнію. Показники норми такі:

 • у чоловіків – 0,7-1,07 ммоль/л;
 • у жінок — 0,7-1,07 ммоль/л;
 • у вагітних жінок – 0,66-1,03 ммоль/л (під час II і III триместру ближче до мінімальної межі);
 • у дітей залежно від віку – від 0,62 до 0,91 ммоль/л;
 • у хворих на цукровий діабет нормою вже буде вважатися нижня межа – 0,7 ммоль/л.

Причини низького рівня і методи його підвищення до норми

Низький магній в крові має причини, за якими він знижений і основною є їжа в раціоні харчування, що не містить або містить його в недостатніх кількостях, що забезпечує низький рівень даного біоелемента. Хоч це і головна, але не єдина причина зниження даного елемента в плазмі. До інших причин відносять:

 • пережитий або постійний стрес;
 • період вагітності та годування дитини груддю у жінок;
 • стрімке зростання у дітей;
 • гормональний збій в організмі;
 • тривалий прийом лікарських засобів (антибіотиків, діуретиків, протипухлинних тощо);
 • наявність захворювання (цироз печінки, онкологія, захворювання щитовидної залози, серцево-судинна недостатність, порушення вироблення інсуліну, патологія травного тракту, патологія обміну жирів тощо);
 • отруєння організму важкими металами (частіше буває на виробництві);
 • хронічний алкоголізм.

Симптоматика зниженого рівня даного біоелемента: судоми литкових м’язів вночі та інших кінцівок в денний час, тремор, нервозність, аритмія, головний біль, запаморочення, підвищений рівень цукру і кальцію в крові, відчуття втоми більшу частину дня, дисфункція кишечника, відчуття оніміння кінцівок і т. п. Детальніше про нестачу магнію.

Аналіз крові на магній. Норма магнію в крові у жінок, чоловіків і дітей: що робити, якщо результат підвищений або знижений

ВАЖЛИВО: Для підвищення рівня магнію до норми необхідно виявити причину і усунути її. В першу чергу потрібно почати приймати препарати з підвищеним вмістом даного біоелемента і скорегувати раціон харчування (вживати більше горіхів, квасолі і круп: гречаної, ячної, вівсяної і пшеничного). У разі виявлення хвороби звернутися до вузькоспеціалізованого лікаря.

Причини високого рівня і методи його зниження

Магній підвищений в крові із-за кількох причин, що це означає і які ці причини, опишемо нижче, особливо небезпечно, коли підвищений рівень даного елемента у дитини. Причинами підвищення рівня цього біоелемента в плазмі є:

 • його надмірного накопичення в організмі можуть сприяти часто приймаються проносні засоби;
 • наявність захворювання (ниркова недостатність, артрит, гіперфункція щитовидної залози, псоріаз тощо).

Аналіз крові на магній. Норма магнію в крові у жінок, чоловіків і дітей: що робити, якщо результат підвищений або зниженийСимптоми надлишку магнію в організмі: відчуття сонливості, зниження працездатності і розлад живота.

Знизити рівень даного елемента можна за рахунок зміни харчового раціону (виключення з нього гороху, квасолі, горіхів, морської капусти, ячної, вівсяної і пшоняної крупи), припинення застосування проносних препаратів, якщо вони приймалися до цього, лікування виявлених захворювань.

Радимо також почитати:
роль магнію для організму людини
— список препаратів Mg
— подробиці про добову норму

Фактори, що впливають на результат біохімічного аналізу

Аналізи крові прийнято здавати на голодний шлунок, так як їжа, з’їдена незадовго до цього, може спотворити результати за показниками вітамінів і мікроелементів. Ще одним впливовим чинником є фізичне навантаження напередодні здачі крові. З-за неї порушується гормональний фон. Сильне хвилювання або стрес також не покажуть стійку картину розподілу мікроелементів. Перебудова гормонального фону під час вагітності також впливає на стрибки росту і/або зниження показника магнію. Нарешті його рівень в плазі знаходиться в обернено пропорційній залежності від віку людини.

УВАГА: Слід не брати до уваги один з виявлених симптомів зниження або підвищення магнію в плазмі. Треба розглядати все в комплексі, щоб один симптом підтверджував іншого і щоб аналізи підтверджували або спростовували точний діагноз.

Магній допомагає розщеплювати глюкозу і отримувати життєво необхідну енергію для росту й роботи клітин організму. Сприяє він і виробництва дезоксирибонуклеїнової кислоти. Без нього не обходиться засвоєння організмом вітаміну С, тіаміну і піридоксину. Виступає він у ролі стабілізатора клітин тканин і органів при їх зростанні і кісткової структури. Відповідає даний елемент і за нормальну роботу головного органа – серця. Його участь у різних реакціях організму суттєво і важливо.

Аналіз крові на магній. Норма магнію в крові у жінок, чоловіків і дітей: що робити, якщо результат підвищений або знижений

Поповнити його запаси при дефіциті нескладно. Сьогодні в кожній аптеці можна знайти безліч магнийсодержащих препаратів. Інша справа, що не можна приймати рішення про їх застосування самому без відвідування лікаря і його консультації. Неправильно припущення діагноз і надлишкове насичення організму магнієм з власної ініціативи також спричиняє порушення в роботі центральної нервової системи, серця, судин і зменшення щільності кісткової тканини. «Золота середина» повинна бути знайдена в результаті комплексного обстеження лікаря і точного визначення кількості магнію, як нормальної, підвищеної або заниженого.