Ангіною називається інфекційна хвороба, викликана стафілококами або стрептококами. Недуга виражається як запалення піднебінних мигдалин. Ангіною ще називають загострення хронічного тонзиліту. Захворювання виявляється у дітей і дорослих. Деяким досить з’їсти морозиво або намочити ноги. Зустрічається гнійна ангіна, має особливі симптоми. Хвороба розвивається за інших недуг і дратівливих речовин, наприклад, алкоголю, пилу, тютюнового диму.

«Я лечу ангіну народними засобами» можна часто почути, але слід попередньо порадитися з лікарем. Необхідно своєчасне лікування, яке дозволить за короткий час усунути недугу. Зазвичай лікар призначає антибіотики, наприклад, амоксицилін та інші ліки. Будинки практикується полоскання горла з використання цілющих трав. Ними дійсно можна вилікувати ангіну.

Причини

Головним чинником виникнення ангіни є інфекція. Захворювання розвивається через:

 • Негативних життєвих умов;
 • Перевтоми;
 • Зниженого імунітету;
 • Неправильне харчування;
 • Брудного повітря;
 • Вогкості;
 • Переохолодження;
 • Різких температурних перепадів.

Ангіна передається не лише при контакті з хворим. У дитини і дорослого вона може з’явитися з-за передачі повітряно-крапельним шляхом. Хвороба передається від посуду, рушників, постільної білизни. Саме тому потрібна ізоляція людини, яка підхопила недугу. Лікування повинне контролюватися лікарем.

Симптоми

У ангіни є загальні та специфічні симптоми. До перших відносять:

 • Високу температуру. Це нормально, оскільки є звичною реакцією організму на вплив інфекції. Відбувається усунення токсинів, зменшується швидкість поширення інфекції, зміцнюється імунітет;
 • Озноб. З’являється з-за високої температури;
 • Головний біль. Симптом пов’язаний з інтоксикацією, яка з’являється з-за токсинів;
 • Стомлюваність. З-за токсинів відбувається зниження імунітету, що стає причиною ослаблення.

До специфічних ознак відносять:

 • Болі в горлі. Зазвичай вони з’являються при ковтанні. Спочатку запалені мигдалини слабо, але з часом недуга посилюється;
 • Почервоніння мигдалин. Симптом пов’язаний з впливом інфекції;
 • Болючість лімфовузлів під щелепою. З’являється це з-за інтоксикації лімфотіческіх системи.

Нерідко можна почути «Я лечу недуга антибіотиками». Це дійсно вірний спосіб, тільки вибрати ліки повинен лікар. Необхідно правильно вилікувати ангіну. У дітей і дорослих кошти можуть відрізнятися, але в цілому процедури однакові. Весь процес має проходити під контролем лікаря. В домашніх умовах можна виконувати полоскання горла.

Види захворювання

Недуга у дітей і дорослих буває наступних видів:

 • Катаральним. Відбувається поверхневе ураження мигдаликів. До симптомів відноситься середня інтоксикація, температура більше 38 градусів. Помітна почервоніння стінки глоткової, неба. Через кілька днів запалення зникає, або хвороба переходить в іншу стадію;
 • Лакунарним. Відбувається ураження мигдалини, але спочатку на невеликій ділянці. З часом з’являється червоність, гній;
 • Фолікулярним. Мигдалини знаходять більший розмір. Відбувається накопичення гною, фолікули розкриваються;
 • Герпетичних. Зазвичай з’являється у дітей. Захворювання пов’язане з інфекцією або грип. Підвищується температура, з’являється головний біль.

Кожен вид захворювання індивідуальний, тому не варто орієнтуватися на думку типу «Я лечу ангіну Х ліками». Необхідна консультація з фахівцем, щоб надалі не виникло ускладнень.

Лікування

Залежно від виду захворювання призначається лікування. Лікар зазвичай прописує антибіотики, наприклад, амоксицилін. Одним з ефективних вважається бензилпеніцилін. При наявності алергії призначаються макроліди. Необхідно рясне пиття для усунення інтоксикації. Знизити температуру допоможуть анальгетики.

Вилікувати ангіну допоможуть полівітаміни та імуностимулятори. Коли пацієнт закінчує приймати антибіотики, йому прописують «Лінекс». Часто призначається полоскання горла, причому процедура ефективна при наявності захворювання у дитини і дорослого. Заходи можуть проводитися разом з прийомом ліків.

Полегшити біль допоможуть пастилки, цукерки. Вони містять місцеві анестетики, олія м’яти, ментол, завдяки чому знижується чутливість слизової. Інгаляції необхідно виконувати при завершенні лікування.

Лікування в домашніх умовах

 

У дитини і дорослого ангіна лікується однаковими методами. Тільки відгуки на кшталт «Я лечу захворювання медикаментами» навряд чи допоможе. Потрібно дотримуватися наступних правил:

 • Необхідний постільний режим, інакше можливі ускладнення;
 • Вилікувати ангіну можна тільки з рясним питвом, оскільки воно потрібне для усунення причин захворювання. Для цього підійдуть чаї, компоти, морси. Важливо, щоб напої були теплими;
 • Лікування слід виконувати з антисептиками. До них відносяться льодяники, пастилки, аерозолі. Вони відмінно усувають сильні болі;
 • Ефективно діють жарознижуючі засоби. Вони потрібні при підвищенні температури до 38 градусів;
 • Корисно полоскання горла, оскільки процедура усуває білий наліт.

Чим полоскати горло?

В сучасних аптеках представлений величезний вибір настоянок, з якими може виконуватися полоскання горла. Для цього підходять такі засоби, як Хлоргексидин, Фурацилін, Ротокан. Крім цих ліків застосовується народна медицина: відвари шавлії, календули, ромашки.

Чим полоскати горло, якщо немає таких коштів? Можна пошукати перевірені рецепти типу «Я лечу ангіну ефективним методом». Підійде засіб з солі і харчової соди. Продукти потрібно взяти в кількості 1 ч. л., а потім залити їх водою (1 стакан). Засіб може використовуватися для регулярного полоскання.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не вилікувати ангіну, то можливі ускладнення. До них відносять:

 • Отит, який з’являється під час хвороби і після неї;
 • Мигдалини стають кровоточивыми;
 • Лімфаденіт, при якому спостерігається болючість шийних лімфовузлів;
 • Набряк гортані з’являється із-за застою лімфи;
 • З’являються абсцеси.

У дітей і дорослих однакові наслідки. Необхідно пролікувати ангіну під наглядом лікаря, і тоді ніякі негативні фактори не страшні.

Антибіотики — амоксицилін

У дитини захворювання протікає особливо складно, оскільки у нього організм ще не зовсім міцна. Необхідно своєчасне лікування, так як воно дозволяє полегшити стан. Антибіотики застосовуються при таких недугах, як гнійна ангіна, гострий тонзиліт. З усіх засобів найбільш ефективніше для всіх амоксицилін, який допоможе не тільки вилікувати захворювання, але і захистити організм від наслідків.

Можна застосовувати загальні або місцеві антибіотики. Якщо використовувати тільки другі засоби, то це ускладнює лікування. У дитини і дорослого з’являється звикання, з-за чого подальші процедури малоефективні. Якщо не використовувати амоксицилін, то є ризик появи інших складних захворювань. Антибіотики треба використовувати лише після призначення лікаря.

Стрептококи, з-за яких з’являється недуга, мають підвищену чутливість до пеніциліну, тому лікарі часто призначають саме такі ліки. Антибіотики, наприклад, амоксицилін, дозволяють за короткий час вилікувати захворювання у дитини і дорослого. Ліки випускається в таблетках, сиропі, капсулах. Амоксицилін потрібно при таких захворюваннях, як гострий тонзиліт, гнійна ангіна. Тільки дози для дітей та дорослих будуть різними.

Амоксицилін є ефективними і малотоксичными ліками. Антибіотики цього виду здатні впоратися з великою кількістю мікроорганізмів. Пролікувати ангіну можна сумамедом, зитролидом, хемомицином.

Гнійна ангіна

 

Одним з поширених видів захворювання є гнійна ангіна. Необхідно вчасно вилікувати недугу, інакше можлива поява таких ускладнень, як флегмони і абсцеси. Амоксицилін з антибіотиків буде ефективним засобом. Можуть виникнути патології захворювань серця і судин. Для дітей і дорослих важливо дотримання постільного режиму. Їжу перед вживанням необхідно подрібнити, щоб не було болю при ковтанні. Вилікувати ангіну допоможе вживання великої кількості рідини. Її температура повинна бути середньою.

Гнійна ангіна лікується за допомогою антибактеріальної терапії. Необхідні антибіотики, тільки вживати їх слід після консультації з лікарем. Амоксицилін буде підходящим засобом. Він дозволить усунути таке захворювання, як гострий тонзиліт. Ліки не варто вибирати з приблизно таким відгуками, як «ангіну Я лечу певним антибіотиком».

Для дітей і дорослих ефективна місцева антибактеріальна терапія. Вона дозволяє створити високий рівень концентрації антибіотиків. До кращих препаратів відносять Биопарокс. Ліки випускають у вигляді таблеток для розсмоктування, наприклад, Стрепсілс, Стопангін, Фалиминт. З ними більше не потурбує гнійна ангіна.

Ефективно діють антисептичні розчини для полоскання горла. У дитини можна пролікувати захворювання фурациліном. Заходи потрібно виконувати близько 5 разів на день. Підійдуть такі спреї, як Гексорал, Інгаліпт, Тантум Верде.

Щоб нормалізувати температуру тіла, необхідно застосовувати відповідні ліки. До них відносять Парацетамол, Нурофен, Фервекс. Також необхідні засоби, що зміцнюють імунітет. Заборонено користуватися розчином Люголя, хлорофіліптом. Як додатковий засіб виконується полоскання горла. Гнійна ангіна у дитини і дорослого лікується тільки за допомогою комплексного підходу.

Народні засоби

Лікування ангіни в дитини і дорослого може трохи відрізнятися, але для них однаково корисними будуть багато народні засоби:

 • Сиру картоплю потрібно натерти і змішати з оцтом. Засіб використовується як компрес, тому масу потрібно прикладати до шиї;
 • Необхідно зварити картоплю, розім’яти, змішати з олією і йодом. Ліки потрібно прикладати до шиї на ніч;
 • Для дітей і дорослих корисні інгаляції. Потрібно ментолове масло (10 крапель) і чайне дерево (5 крапель). Процедури проводяться за 5 хвилин;
 • Корисно полоскання рота антисептиком;
 • Лікування ангіни виконується з лимонним соком, який треба розвести водою (1 стакан), додати мед (4 ч. л.) і сіль (1/4 ч. л.). Такий засіб приймається всередину;
 • Допомагає молоко. У напій треба додати трохи куркуму (в порошковому вигляді) і мелений перець;
 • Пролікувати горло можна з допомогою овочевих соків. Для цього підійдуть огірки, буряк, морква.

Профілактика ангіни

Щоб не знадобилося лікування захворювання, необхідна профілактика:

 • Необхідно усунути вогнища інфекції. Потрібно захистити організм від розвитку запалення аденоїдів, ясен, появи карієсу;
 • Потрібно відновлення носового дихання. Для цього потрібно вилікуватися від поліпів, кісти, аденоїдів;
 • Якщо хтось у родині хворіє на ангіну, то цієї людини на час одужання потрібно ізолювати. Необхідно користуватися своїми речами, посудом, засобами гігієни;
 • Потрібно регулярно промивати ніс і рот за допомогою сольових розчинів, оскільки вони потрібні для нормального кровообігу, усунення мікробів;
 • Не варто вживати холодні напої і продукти, що захистить від переохолодження;
 • Для організму необхідно загартовування. Починати слід з протирань, поступово переходячи до використання більш прохолодної води;
 • Потрібна щоденна зарядка. Завдяки спортивним навантаженням зміцнюється імунітет, з’являються сили. Навантаження повинні бути помірними, щоб організм не був постійно втомленим;
 • Важливо привчитися до правильного харчування. У раціон слід ввести їжу, багату вітамінами, мінералами. Чудово діють вітамінні комплекси. А недолік цих компонентів негативно позначається на імунній системі, тому і з’являються захворювання;
 • Допомагають морські курорти, соляні печери, бальнеотерапевтичні процедури.

Є ефективні профілактичні засоби і народної медицини. Для цього знадобляться трави, соки. З медичних засобів допомагають імуномодулятори. Необхідно постійно слідувати цим правилам, і тоді поява ангіни не страшно.