Ангіопатія сітківки: лікування за правилами

Коли діагностували в пацієнта ангіопатія сітківки, лікування повинно бути комплексним. Медикаментозне вплив на організм підкріплюється додатковими заходами.

Зміст:

 • 1 З яких причин виникає
 • 2 Види ангіопатії
 • 3 Симптоматика хвороби
 • 4 Виявлення захворювання
 • 5 Терапевтичний вплив

З яких причин виникає

Ангіопатія сітківки: лікування за правилами

Шийний остеохондроз

Ангіопатія, що вражає сітківку ока, може виникати з різних причин. Фахівці акцентують увагу, що розглянутий недуга часто обумовлюється розладами, пов’язаними з діяльністю нервової системи. При цьому у пацієнтів виявляються порушення процесів, пов’язаних з тонизированием судин.

Досить серйозна причина, за якою може виникати даний недуга, являє собою травму, яка пов’язана з пошкодженням хребта в області шийного відділу. Аналогічні показники виявлені і по відношенню до травми головного мозку, яка практично в 50% випадків призводить до цього захворювання.

Ангіопатія сітківки ока з’являється і з наступних причин:

 • При підвищенні внутрішньочерепного тиску
 • Із-за розвитку шийного остеохондрозу
 • При ураженні крові

Лікарі стверджують, що в зоні ризику знаходяться ті люди, які багато курять. Піддаються негативному впливу недуги та особи похилого віку. Варто звернути увагу і на верстви населення, які працюють у шкідливих умовах, що негативно відбивається на стані здоров’я пацієнта.

У кожному індивідуальному випадку треба проводити діагностичні заходи щодо того, з якої саме причини виникла ангіопатія сітківки ока, так як їх виділяється велика кількість.

Види ангіопатії

Ангіопатія – недуга, який характеризується наявністю різних видів. Вони володіють різними характеристиками, тому важливо розуміти, в чому полягає відмінність. Фахівці виділяють наступні види:

Ангіопатія сітківки: лікування за правилами

Ангіопатія

 • Діабетична
 • Гіпертонічна
 • Гіпотонічна
 • Травматична
 • Юнацька

Діабетичне прояв ангіопатії полягає в тому, що негативному впливу піддаються кровоносні судини.

Цей стан пов’язаний з тим, що пацієнт належним чином не бореться з наявним цукровим діабетом. В даному випадку ураженню піддаються не тільки ті капіляри, які задіяні у формуванні очної сітківки, а і всі інші судини.

Гіпертонічна форма обумовлена гіпертонічною недугою. Супроводжується вона різними негативними проявами у вигляді очних крововиливів або ж помутнінь, що вражають очне яблуко.

Гіпотонічний тип пов’язаний зі зниженням еластичності дрібних судин, що провокує надлишок у них крові. Інший негативний наслідок полягає в скороченні кровотоку, що провокує появу тромбів. При цьому хворий відчуває, як з великою силою пульсують очні судини.

Розвиток травматичного виду відбувається, коли пошкоджений хребет в області шиї, при травмі головного мозку, наданні різкого сильного тиску на грудну клітку. Хвороба виникає через здавлювання судин у хребті, зростання тиску.

Найбільш несприятливим видом розглядуваного захворювання є юнацький тип. Він дає про себе знати у вигляді запалення судин, крововиливів у сітківку. Його симптоматика провокує серйозні хвороби, наприклад, катаракту.

Кожному виду ангіопатії притаманні свої особливості. Тому перш ніж приступати до лікування, треба визначити, з якою формою маєш справу.

Симптоматика хвороби

Ангіопатія сітківки ока протікає поряд з появою певних симптоматичних проявів, які сигналізують про те, що необхідно терміново приймати терапевтичні заходи. Симптоми досить характерні, тому лікар зможе встановити, чим обумовлена проблема.

Ангіопатія сітківки: лікування за правилами

Погіршення зору

Симптоматика проявляється через:

 • Погіршення зорової здатності пацієнта
 • Повної втрати зору
 • Носової кровотечі
 • Посилення короткозорості
 • Дистрофічні прояви щодо сітківки
 • Появи блискавок в очах, якщо дивитися на яскраве світло

Пацієнтам необхідно знати, що перш ніж приступати до лікування, потрібно в обов’язковому порядку пройти діагностику.

Здійснює даний захід лікар-офтальмолог. Передбачається проведення ряду лабораторних досліджень. Крім того, обов’язковим є загальний огляд, за допомогою якого лікар може зробити попередній висновок про розвиток недуги.

Досить важливо, щоб діагноз був точним, тому крім симптоматичних проявів необхідно орієнтуватися на діагностику. Вона передбачає проведення сканування судин, яке ґрунтується на використанні спеціального обладнання. Пропоноване захід дає можливість отримати відомості щодо:

 • Показників за швидкісними параметрами реалізації процесів кровообігу
 • Стану, в якому перебувають стінки судин

У певних випадках рекомендується вдатися до рентгенологічних процедур. Вони дозволяють дізнатися, в якому стані знаходяться судини.

У кожного пацієнта розглянутий недуга може проявлятися по-різному. Однак ряд симптоматичних проявів є загальним, тому на них необхідно орієнтуватися на стадії виявлення недуги.

Виявлення захворювання

Ангіопатія сітківки: лікування за правилами

Діагностика хвороби

Щоб провести правильну терапію ангиопатиии, отримати якісні результати, необхідно точно поставити діагноз. Діагностувати недугу здатний виключно офтальмолог. Уточнення виробляються за допомогою ультразвукового сканування судин, яке дозволяє отримати дані, пов’язані зі швидкістю кровообігу. Доплеровське сканування дозволяє побачити, в якому стані знаходяться стінки судин.

В рамках діагностики проводяться рентгенологічні дослідження. Маніпуляція передбачає введення спеціальної речовини, яка допомагає виявити судинну прохідність. У деяких випадках показана магнітно-резонансна томографія. Вона дозволяє спростити процес вивчення стану, в якому перебувають м’які тканини.

Отримані в процесі обстеження дані лікар аналізує. На основі цього він грамотно виробляє лікування.

Терапевтичний вплив

Для усунення захворювання, щоб нормалізувати процес кровообігу, офтальмологом призначаються дієві медикаменти:

Ангіопатія сітківки: лікування за правилами

Вибір препаратів

 • Вазонит
 • Трентал
 • Солкосерил
 • Арбифлекс
 • Пентилин

Під час вагітності лікування ангіопатії сітківки за допомогою ліків не проводиться. Для запобігання негативного впливу на плід краще уникати впливу на нього речовин хімічного походження, які входять до складу медикаментів, нормалізують кровообіг. Лікування вагітних здійснюється завдяки щадній фізіотерапії.

Щоб вилікувати ангиопатию сітківки діабетичного типу, в комплексі з виписаними ліками застосовується спеціальна дієта. Щоденний раціон пацієнта не повинен включати продуктів, багатих вуглеводами. Позитивний вплив на організм надають помірні навантаження (фізичні). Вони будуть надавати сприятливий вплив на процес нормального функціонування серцево-судинної системи, покращують стан м’язів, оптимізує споживання ними цукру.

Якщо у пацієнта спостерігається підвищений рівень крихкості судин, призначається Добезилат кальцію. За рахунок даного медикаменту можна поліпшити кров’яну мікроциркуляцію. Він сприяє зниженню в’язкості крові, обумовлює нормалізацію проникності судин.

Коли недуга вражає обидва ока, ангіопатія сітківки лікується з застосуванням методів фізіотерапії, що сприяє покращенню загального стану хворого. Вона може включати:

 • Опромінення лазером
 • Магнітотерапію
 • Голкорефлексотерапію

Терапія проти гіпертонічної ангіопатії спрямована на нормалізацію рівня тиску, зниження холестерину. Хворому призначаються вітамінні препарати, краплі для очей.