В арсеналі косметологів електроепіляція по праву займає гідне місце. Цей метод визнаний у всьому світі як найбільш ефективний для видалення волосся назавжди і застосовується вже протягом цілого століття. Обладнання для електроепіляції відрізняється компактністю, багатофункціональністю і відносною дешевизною.

Апарати для електроепіляції представлені в різноманітних варіантах, починаючи від найпростіших, що працюють тільки в одному режимі, до сучасних «многостаночных», що дозволяють надавати клієнтам цілий спектр послуг.

Перший вид – вузькоспеціалізовані апарати, що працюють із застосуванням тільки одного режиму електроепіляції. Таке обладнання дає можливість видаляти волосся за допомогою методу термолізу, а тому його можливості досить обмежені.

Більш «наворочені» сучасні моделі дозволяють застосовувати різні режими, в залежності від потреб клієнта: термоліз, електроліз, змішані та додаткові методи. Часто такі апарати оснащені насадками для «припікання» судин і видалення з шкіри різних новоутворень: родимок, папілом, бородавок.

Крім іншого, багатофункціональні апарати працюють під керівництвом комп’ютера, самостійно розраховує тривалість і потужність фази електричного впливу в кожному конкретному випадку та забезпечує проведення процедури з найбільшою ефективністю.

Зміст сторінки

 • 1 Основні режими роботи апаратів для електроепіляції
 • 2 Bland
 • 3 Flash
 • 4 Epilsoft
 • 5 Електрофорез
 • 6 Професійні апарати для електроепіляції і для використання в домашніх умовах
 • 7 Росія
 • 8 Апарати для електроепіляції польського виробництва
 • 9 Электроэпиляторы італійського виробництва
 • 10 Дивіться відео: Електроепілятор «Джміль-1000»
 • 11 Дивіться відео: Електроепіляція. Видалення волосся електричним струмом miss perfect
 • 12 Відгуки про апаратах для електроепіляції

Основні режими роботи апаратів для електроепіляції

Розглянемо основні режими роботи обладнання для електроепіляції.

Термоліз

Термоліз — вплив на волосяну цибулину за допомогою високочастотного змінного струму через нагрівання клітин фолікула. Таким чином фолікул «прижигается», відбувається коагуляція живлять її судин, в результаті з-за погіршення живлення нові волосся припиняють рости.

Апарати, засновані на одному тільки термолизе – спадщина «радянської» косметології, досі ще зустрічаються в деяких косметичних кабінетах і справно працюють. Навіть при високому рівні професіоналізму майстра, ефективність даного обладнання – не більше 50%, а побічних ефектів у даній процедури чимало: болючість, опіки, рубці, врослі волосся. З-за своєї достатньої травматичності і малої ефективності цей метод в декількох країнах заборонений до застосування частнопрактікующимі косметологами.

Гальваніка

Електроліз – метод, заснований на застосуванні гальванічного струму. Вплив здійснюється за допомогою двох електродів, приєднаних до протилежних полюсів. Голка – активний електрод з негативним зарядом (катод) вставляється в шкіру на глибину залягання фолікула.

Позитивний електрод (анод) дається в руку пацієнта або закріплюється на його тілі. При включенні постійного струму відбувається катодно-анодна електрохімічна реакція з виділенням лугу, яка, проникаючи в клітини фолікула, руйнує його зсередини.

Для волосся різного типу і локалізації потрібно різну кількість лугу (від 20 до 80 одиниць NaOH), що виділяється з води і солі, що містяться в тканинах організму, за допомогою регулювання сили струму і тривалості імпульсу.

При встановленні параметрів обладнання необхідно враховувати особливості волосся пацієнта і його больову чутливість. Наприклад, При низькому больовому порозі видалення товстого волосся потрібно виробляти, збільшивши час дії і зменшивши силу струму.

Ефект від устаткування, що працює на основі електролізу, становить близько 70% . Для отримання високої результативності методу необхідно застосування голок, що відповідають товщині волосся, а також точне попадання безпосередньо в цибулину. Так як час впливу на одну волосся досить тривалий час (не менше 1 хвилини), ризик хімічних опіків і подразнення шкіри значно зростає.

Bland

Электроэпиляторы, що поєднують в собі обидва режиму, використовують при видаленні волосся Бленд-технологію. Спочатку тепловий вплив термолізу зменшує обсяг цибулини за рахунок випаровування з неї рідини, потім електроліз викликає утворення лугу, якій для знищення «висушеного» фолікула потрібно набагато менше, ніж для цілого.

Перевага даного методу очевидні:

 • зменшення хворобливості процедури за рахунок зниження потужності змінного струму під час термолізу;
 • зниження травматичності впливу – під час міні-термолізу не відбувається припікання оточуючих фолікул тканин, а мала кількість лугу не призводить до опіків;
 • скорочення тривалості процедури: загальний час впливу на волосину становить від 2 до 10 секунд.

Висока кваліфікація косметолога забезпечує ефективність методу до 60%. Більш прогресивна технологія – Ультрабленд, — має аналогічну дію, але при ній фази термолізу та електролізу включаються не послідовно, а одночасно, завдяки чому тривалість процедури скорочується удвічі, при тому ж рівні результативності та чутливості.

Flash

Ще один режим, заснований на термолизе, але позбавлений більшості його недоліків – Флеш. Високочастотний електричний струм при цьому методі включається короткими і потужними імпульсами, що нагадують спалаху.

В результаті фолікул руйнується, а миттєвість дії такого спалаху не дає нагрітися навколишніх тканин. Перевага цього методу в порівнянні із звичайним термолизом – висока швидкість роботи і низька чутливість процедури.

За аналогією з Ультраблендом названа і технологія Ультрафлеш – вдосконалений за рахунок збільшення інтенсивності струму Флеш, час дії якого складає долі секунди. Ефективність процедури не перевищує 50 % і залежить, насамперед, від кваліфікації фахівця.

«Дуже сподобалося працювати на flash-технології. Після термолізу – небо і земля! Проходить все швидко і веселенько, ніякої анестезії, просто відволікаю клієнта розмовами, та й все, вони й не помічають. Волосся прям сам вилазить або на голочку пристає, і я його витягую. Іноді доводиться пинцетиком піддягати, коли волосся товстий. Всі задоволені, і я теж, прямо приємно працювати стало». Євгенія, косметолог.

Epilsoft

Эпилсофт – відносно новий метод видалення волосся, заснований на введенні в цибулину різних хімічних складів. Спеціальний розчин речовин, що уповільнюють ріст волосся, у вигляді рідини або гелю водиться під впливом високочастотного струму в волосяний фолікул.

З часом, через деякий кількість процедур (від 5 до 40) волосся на зоні обробки перестають рости. Особливо ефективний цей метод, якщо застосовується на вже обробленої яким-небудь іншим способом ділянці тіла, наприклад, після депіляції за допомогою воску.

Електрофорез

Наступний режим, застосовуваний в обладнання для електроепіляції – трансдермальний електрофорез. Проводиться гальванічне вплив на поверхні шкіри після проведення будь-якої процедури видалення волосся струмом.

При електрофорезі відновлюється кислотно-лужний баланс шкіри, її набряк спадає, зменшується подразнення. За необхідності косметолог використовує катафорез (позитивно заряджені іони) або анафорез (іонізація шкіри негативними іонами).

В залежності від комбінації даних режимів, обладнання для електроепіляції і відрізняється за своїм рівнем і, відповідно, вартості.

Професійні апарати для електроепіляції і для використання в домашніх умовах

Апарати для електроепіляції виробляються в різних країнах (Італія, Іспанія, Ізраїль, Франція), в тому числі і вітчизняними фірмами. Російські апарати не відрізняються різноманітністю режимів, але вважаються досить надійними та економічними.

Обладнання останнього покоління, крім термолізу та гальваніки, обов’язково оснащується додатковими режимами Бленд і Флеш, а самі високоякісні апарати мають у своєму арсеналі можливості проведення эпилсофта і електрофорезу.

Розглянемо деякі популярні моделі апаратів для електроепіляції як вітчизняного, так і іноземного виробництва.

Росія

Завод «Протон» при Московському Державному Інституті Електронної Техніки (МГИЭТ) продає недорогі і надійні, а тому вельми популярні апарати Джміль — 1000. Використовується в даному приладі метод флеш-епіляції, а вартість його – всього 23 тис. руб. Той же апарат, але поєднаний з электрокоагулятором буде коштувати у виробника 29 тис. руб.

Московський Технічний Університет Зв’язку та Інформатики (МТУЗІ) випускає на ринок медичної косметології власну розробку – апарат епілятор-коагулятор ЕХВЧ – 20 — МТУЗІ. Це класичний голчастий епілятор, забезпечений функціями термолизной епіляції та електрокоагуляції тканин з регульованими потужністю і часом впливу. Ніякими додатковими ефектами апарат не забезпечений, ціна близько 40 тис. рублів.

Прилад КОЭП-1 лінійки «Галатея» російського виробництва являє собою апарат для коагуляції і епіляції з чотирма основними режимами роботи, включаючи Бленд і Флеш. Апарат оснащений таймером і педаллю, лічильником віддалених волосся, електронної «начинкою» , ціна на нього близько 80 – 90 тис. руб.

Апарати для електроепіляції польського виробництва

Радують цінами польські апарати фірми «Биомак»: їх вартість всього від 15000 до 30000 рублів. Найпопулярніші моделі — епілятор EP300 – пристрій, що працює методом термолізу, і електроепілятор EP200, діючий на основі електролізу.

Обидва апарати можуть застосовуватися для електрокоагуляції судин та новоутворень шкіри.

Электроэпиляторы італійського виробництва

Апарати лінійки Xilia Epil, представлені італійською маркою Tecnology — дещо інший рівень професійного обладнання для електроепіляції. Вартість популярних моделей з робочою стійкою і подсветкойXilia Epil 5, Xilia Epil 7 становить 130 – 170 тис. рублів. Як видно з назви моделей, що в них застосовуються відповідно 5 і 7 методів видалення волосся.

А щоб придбати апарати Epil Beauty Clinic 6 (6 режимів, 15 програм) і Epil Beauty Clinic 8 (8 режимів, 21 програма) необхідно затратити вже 190 – 230 тис. руб. Останні моделі оснащені автоматикою (Sence-система), РК-дисплеями, програмами догляду за шкірою: Дерм, Катафорез, Анафорез.

Іспанія

Іспанські ж епілятори фірми ROS’S – справжні эпиляционные центри, з можливістю включати 123 інтегровані програми і запам’ятовувати 527 індивідуальних налаштувань. Такий апарат — DEPIL PLUS 13, коштує майже чверть мільйона.

Прилад простіше за 100 тис. рублів DEPIL PLUS 2 має 22 програми і давно завоював любов косметологів. Є у іспанців і зовсім простенький прилад Kh-12 Plus, що працює виключно на одному термолизе, однак ціна на цей апарат невиправдано висока – близько 70 тис. руб., хоча ні по функціональності, ні за ефективністю цей прилад нічим не перевершує аналогічні вітчизняні апарати.

Іспанська компанія Sorisa представляє на російському ринку два своїх вдалих моделі: DE-6000 EXCELLENS і DE-4000 EXCELLENS . Апарати забезпечують 5 методів електроепіляції, спеціальний режим термохімічної епіляції і додаткову опцію іонофорезу. Вартість апаратів 180 – 200 тис. рублів.

Більшість виробників і великих продавців обладнання для електроепіляції проводять повний курс навчання роботі на своїх апаратах, а також пропонують додатковий інвентар, необхідний для якісної епіляції: голки і нитки для электроэпиляторов, кушетки, збільшувальні стекла з підсвічуванням, збільшувальні окуляри.

Сучасне багатофункціональне обладнання – вибір великих салонів краси та косметологічних клінік. Такі апарати досить дороги і відрізняються великими габаритами. Приватні косметологи як і раніше воліють працювати на недорогих російських і польських приладах. Їх доступність за ціною, а також можливість працювати на них як салоні, так і в домашніх умовах робить такі апарати найбільш затребуваними.

Зворотна сторона цієї доступності — продаються у відкритому доступі професійні прилади для електроепіляції — благодатний грунт для діяльності недобросовісних косметологів, початківців роботу на такому серйозному обладнанні без належної підготовки, навчання експлуатації конкретної моделі апарата і без відповідного досвіду роботи.

В кращому разі потрапляння в руки такого доморощеного «спеціаліста» закінчується для клієнта незадовільним ефектом, в гіршому — шкірою, знівеченої рубцями і шрамами, інфекціями, підшкірним фолікулітами, що вимагає хірургічного лікування.

Дивіться відео: Електроепілятор «Джміль-1000»

Дивіться відео: Електроепіляція. Видалення волосся електричним струмом miss perfect

Відгуки про апаратах для електроепіляції

Відгук №1

Користуюся вже багато років російським ЕХВЧ-20, куплений років 7-8 тому точно, виявився дуже якісний, навіть падав кілька разів, йому хоч би що! Різниці з більш дорогими апаратами, якщо чесно, не помітила, хоча пробувала на різних працювати.

Так наш і ремонтувати простіше, якщо що. Я задоволена, не підвів жодного разу. Подруга працює на Биомаке, хвалить його теж, можливо, купівля його, коли мій почне відмовляти.

Галина, косметолог — Москва

Відгук №2

А у мене проблема – у минулому році перейшла на польську Biomak EP 200 і відразу з’явилися незадоволені клієнти. Скаржаться, що волосся стало відростати більше, ніж раніше, та я і сама теж помітила.

Пробувала вже по-різному з налаштуваннями грати, ну ні в яку не виходить. Або дійсно після Биомаком більше волосся росте, або я щось роблю не так, не можу зрозуміти.

Оксана, косметолог — Спб

Відгук №3

Купила електроепілятор Ross Kh-12 plus, в ньому 7 режимів, але активно використовуються лише чотири перших, частіше № 2 і № 3. Опіків не було, але я і потужність роблю маленьку, а тепер переживаю, я раптом з-за цього цибулину не вбиваю, а просто канал травмирую?

Але поки начебто ніхто не скаржився. Загалом, я вважаю, що немає сенсу переплачувати, можна сміливо брати наш апарат з одним-двома режимами, цього вистачає за очі і за вуха.

Наталя, косметолог — Новосибірськ

Відгук №4

Я працюю в двох салонах. В одному у мене Epil Beauty Clinic, в іншому – звичайний наш Джміль. Клієнткам, звичайно, Epil Beauty Clinic подобається, там дизайн, кнопочки, загалом серйозно так виглядає, справляє враження.

А мені Шмелек як-то сподручней, немає цих заморочок з налаштуваннями і установками, як кажуть, працюєш на одному досвіді. Вигляд у нього непрезентабельний, звичайно, звичайний медичний апарат, як у поліклініці в кабінеті фізіотерапії, але головне, то ефект є!

Чесно, ну не бачу я різниці в ефекті, в першому салоні я половиною функцій взагалі не користуюся, не розумію, навіщо їх стільки? Зайві гроші з клієнтів виймати, якщо тільки.

Маргарита, косметолог — Єкатеринбург