Популярність високотехнологічних естетичних процедур зростає з кожним днем, а лазерна епіляція вже стала однією із самих затребуваних процедур серед клієнтів косметологічних клінік. У свою чергу, лікарі-эстетисты намагаються якомога краще задовольнити наявну потребу в такого роду послуги, та так, щоб пацієнти були абсолютно задоволені результатом.

Від лазерної епіляції клієнти очікують швидкого і ефективного видалення зайвого волосся на максимально тривалий термін. Щоб мати можливість вирішити проблему раз і назавжди, і жінки, і чоловіки не шкодують ні часу, ні коштів. Тому сьогодні не тільки клініки, але і кожен поважаючий себе салон краси прагне забезпечити своїх пацієнтів найширшим спектром послуг, в тому числі організувати кабінет лазерної косметології. А для цього необхідно придбати дороге обладнання.

Зміст сторінки

 • 1 Апарат для лазерної епіляції — принцип дії
 • 2 Види лазерів
 • 3 Рубін
 • 4 Олександрит
 • 5 Діод
 • 6 Який апарат для лазерної епіляції краще купити?
 • 7 Швидкість роботи
 • 8 Габарити та обслуговування
 • 9 Ціна
 • 10 Короткий огляд найбільш популярних моделей апаратів для лазерної епіляції в домашніх умовах
 • 11 Дивіться відео: Лазерний епілятор RIO LASH-3000 зі скануючої функцією
 • 12 Дивіться відео: Лазерна епіляція на Soprano
 • 13 Відгуки про апарати для лазерної епіляції

Апарат для лазерної епіляції — принцип дії

Сучасний асортимент обладнання для проведення лазерних процедур вражає своєю різноманітністю. Апарати можуть відрізнятися по функціональності, області застосування, технічними характеристиками, але принцип їх роботи залишається одним і тим же.

Дія лазерної епіляції грунтується на властивості тканин організму поглинати світлову енергію: різні клітини сприймають промені різної довжини. Лазер, який використовується для впливу на волосся, має фіксовану довжину хвилі, яка поглинається тільки меланіном (темним пігментом) і не сприймається іншими клітинами.

Так як концентрація меланіну найбільш висока в районі волосяної цибулини, під тепловим впливом лазера відбувається руйнування фолікула. Для цих цілей краще всього підходить світло червоного спектру, який і використовується в апаратах лазерної епіляції.

Самі лазери відрізняються між собою по довжині імпульсної хвилі, потужності випромінювання і тривалості спалаху. Поєднання цих параметрів визначають ефективність впливу в кожному конкретному випадку.

Види лазерів

На даний момент на ринку існує кілька різновидів лазерів. Їх різноманіття обумовлено постійним удосконаленням лазерної техніки, а також тим, що кожен з них має свої переваги і недоліки. Ідеального лазера не існує. Іноді, щоб досягти потрібного ефекту, необхідно комбінувати, як мінімум, два типу лазера.

Рубін

Рубіновий лазер з’явився ще в 60-х роках минулого століття став «піонером» у рядку лазерного обладнання, призначеного для використання в медичних та естетичних цілях. Незважаючи на такий поважний вік, лазер на рубіновому стрижні з успіхом застосовується до цих пір, не здаючи своїх позицій.

Високий рівень результативності рубіновий лазер проявляє виключно при епіляції темних волосся на фоні блідої шкіри. Ця особливість рубіна пов’язана з досить короткою довжиною хвилі, яка становить 694,3 Нм.

Короткий світловий імпульс майже цілком поглинається меланіном волосся, перекриваючи заодно і пігмент, що міститься в епідермісі. Тому на смаглявій шкірі, багатій клітинами меланіну, на місці спалаху можуть залишатися знебарвлені плями. З-за цього епіляція рубіновим лазером часто супроводжується хворобливими відчуттями.

Олександрит

Цих недоліків позбавлений лазер, який став гідною альтернативою рубиновому і є на сьогодні одним з найпопулярніших. Це лазер на александритовом кристалі, має більш довгу світлову хвилю в діапазоні 700 – 820 Нм.

У цих межах можлива коригування довжини імпульсу в залежності від кольору волосяного пігменту та шкіри. Олександритовий лазер дозволяє видаляти темне волосся зі світлою і смаглявою шкіри з високою швидкістю і максимальною ефективністю.

Діод

Діод – це напівпровідниковий лазерний промінь з довжиною світлової хвилі 800 Нм. Діодний лазер застосовується в косметології для видалення волосся з досить темної шкіри, і в цьому плані він є самим універсальним.

Діод дозволяє проводити епіляцію на шкірі будь фототипу, в тому числі і на засмагу, чого не може зробити жодне інше обладнання.

Неодим

Неодимовий лазер – самий довгохвильової (1064 Нм) і потужний з усіх існуючих в косметології. Він глибоко проникає у шкіру, де радикально впливає на волосяні фолікули. Дія цього типу лазера базується на поглинанні світлових імпульсів не меланіном, а клітинами гемоглобіну, завдяки чому руйнуються капіляри, що живлять волосяну цибулину.

Це властивість робить можливою епіляцію світлого волосся, чого не вміє жоден інший лазер. Він відмінно працює і на темношкірих пацієнтів. Процедура на неодимовом лазері досить чутлива для клієнта.

Який апарат для лазерної епіляції краще купити?

Слід пам’ятати, що ні один лазер не може дати гарантованого ефекту у всіх ста відсотках випадків. Завжди знайдуться клієнти, яким з якихось причин не підійде наявний лазер або отриманий результат не задовольнить до кінця.

Який із чотирьох типів лазера вибрати? Розглянемо характеристики лазерного обладнання з точки зору бізнесу.

Швидкість роботи

Одним з найважливіших для бізнесу параметрів лазерного обладнання є швидкість обробки зон епіляції: чим швидше проходить процедура, тим більше сеансів можна провести протягом робочого дня. Залежить цей параметр від діаметра світлового променя, тобто величини ділянки шкіри, який охоплюється однією лазерної спалахом.

Всі лазери, крім діодного, мають приблизно однакову за розміром лазерне пляма – більше 1 кв. см, а це означає, що швидкість роботи цих апаратів досить висока. Діаметр спалаху діодного лазера значно нижче, епіляція на ньому не тільки повільніше, але й незручніше для оператора, особливо якщо мова йде про відносно великих ділянках тіла.

Ефективність

Практика показує, що різні види лазерів працюють з різною ефективністю. Чим менше відсоток віддалених волосся за одну процедуру, тим більше сеансів потрібно для досягнення задовільного результату.

 • Самий слабкий ефект дають діодні і неодимові апарати: за один сеанс вони знищують близько половини волосяних цибулин, а тривалість курсу може досягати до 18 процедур.
 • На другому місці по ефективності – рубіни: вони залишають недоторканими близько 20-30% волосся, що є непоганим результатом. Середня кількість сеансів — 10 — 12.
 • Першість по результативності утримує олександритовий лазер: його робота позбавляє клієнта від 90% рослинності, при цьому досить 8-10 сеансів, щоб отримати бажаний ефект.

Габарити і обслуговування

Важливу роль відіграють розміри лазерних установок і вартість їх експлуатації. Для невеликих салонів краси найзручніше діодні лазери: вони найбільш компактні і, завдяки своїй невеликій вазі (20-25 кг), можуть переноситися з одного кабінету в інший.

Все інше обладнання є стаціонарним і вимагає окремого приміщення. З-за їх тяжкості (80-100 кг) пересувати лазерні апарати не рекомендується.

Що стосується обслуговування, апарати на александритовом і рубіновому лазері вимагають заміни расходников. Їх лампи розраховані на 250 – 300 тис. спалахів. При повному завантаженні апарату ресурсу ламп вистачить всього на 3-4 місяці експлуатації.

Безпека

Якщо ви вирішите заощадити на системі охолодження шкіри, пацієнти навряд чи скажуть вам спасибі. Будь лазерне обладнання, не має захистом, при роботі викликає неприємні відчуття з-за сильного нагрівання тканин. Особливо це стосується апаратів з неодимовим і рубіновим лазером: механізм їх роботи сам по собі передбачає деяку болючість.

У захисних системах застосовуються три способи охолодження:

 • Криогенний: охолоджуюча система подає кріогенне речовина перед лазерним імпульсом протягом 20 – 100 мс, після чого слід спалах. Така система діє поверхово, добре охолоджує епідерміс, але глибокі шари шкіри не задіює.
 • Повітряне охолодження забезпечується за рахунок інтенсивного охолодження оброблюваної області. Холодне повітря працює тільки на поверхні шкіри, так само як і попередній метод. Повітряні системи часто продаються окремо від лазерних апаратів.
 • Контактний спосіб працює протягом всієї процедури. Охолодження шкіри відбувається за рахунок використання наконечника з сапфіровим кристалом, який «забирає» на себе зайву теплову енергію під час спалаху і після неї. Постійний контакт з сапфірової головкою забезпечує охолодження, в тому числі, в глибоких шарах шкіри.
 • Найбільш ефективним способом є активне контактна охолодження, найбільш слабким – повітряне. Хороша система захисту шкіри разом з використанням найменш болючого лазера дозволяє проводити епіляцію в комфортному для пацієнта режимі без застосування анестезії.

  Ціна

  Нарешті, підходимо до найголовнішого: у що обійдеться покупка лазерного обладнання? Багато в чому це залежить від рівня і формату косметологічного центру, а точніше, від його фінансових можливостей.

  Для невеликого салону краси доцільно придбати універсальний апарат, що дозволяє працювати з різними фототипами шкіри і з будь-яким кольором волосся. Найпопулярніші на сьогодні лазери – діодні, наприклад, лазер LightSheer ET виробництва ізраїльської компанії Lumenis, система лазерної епіляції MeDioStarXT від німецького концерну Asclepion.

  Можна встановити багатофункціональні «комбайни», поєднують в собі різні технології і мають додаткові насадки для проведення інших лазерних процедур. Наприклад, апарат американської фірми Candela під назвою GentleMAX PRO поєднує в собі відразу два типи лазерів: александритовий GentleLASE PRO і неодимовий GentleYAG PRO.

  Косметологічні клініки частіше оснащуються вузькоспеціалізованим обладнанням. Фахівці з естетичної косметології воліють використовувати в кожному конкретному випадку саме той апарат, який є найбільш оптимальним за всіма параметрами. Такий підхід вважається більш професійним, так як вузькопрофільна техніка працює на максимальний результат: ефективність, швидкість, безболісність.

  Вартість професійних лазерних апаратів для епіляції починається від 40 тис. у.е. Перед купівлею обладнання необхідно підготувати економічне обґрунтування: планове завантаження апарату, передбачуваний термін окупності, рівень рентабельності. На підставі цього аналізу і визначається ціновий діапазон придбаної техніки.

  Короткий огляд найбільш популярних моделей апаратів для лазерної епіляції в домашніх умовах

  Лазерний епілятор RIO Laser Salon видаляє волоски в самих важкодоступних місцях. Портативна модель ефективно і безболісно видаляє небажане волосся в області бікіні. Апарат володіє багатоступеневою системою захисту. Його лазерний промінь впливає на кожен волосок.

  Епілятор ідеально підходить для видалення волосків в особливо чутливих місцях і абсолютно безпечний. Має імпульсний принцип дії лазерного променя. Країною-виробником є Великобританія. Середня ціна апарата становить 7200 рублів.

  Домашній епілятор Rio Dezac має запатентовану систему сканування шкірного покриву. Апарат призначений для лазерного видалення волосків на чутливих ділянках. Автоматична функція видалення волосся діє в режимі «знайшов-видалив».

  В цьому режимі не потрібно ручне втручання користувача. Безпека домашньої процедури лазерної епіляції забезпечується багаторівневою системою захисту. Відмінно підходить для видалення волосся в зоні бікіні. Середня ціна 15000 рублів.

  Портативний апарат RIO LASH-3000 має скануючу функцію і володіє найпотужнішою системою лазерного видалення волосків. Модель має унікальний режим контролю управління лазерним променем. Епілятор також відрізняється особливою системою безпеки, яка запобігає отримання шкірного опіку. Апарат має режим сканування, що дозволяє видаляти одночасно відразу велика кількість волосся. Середня вартість моделі складає 17500 рублів.

  Портативний епілятор RIO Laser Tweezer — досить компактний і зручний у використанні. Володіє невеликими розмірами, які дозволяють проводити епіляцію в домашніх умовах з найбільшим комфортом. Даний лазерний прилад легко перевозити в дорожній сумочці.

  Має сучасну систему лазерного видалення небажаних волосків і ефективну систему захисту шкіри. Модель дозволяє видалити волосся на різних ділянок тіла, а також в особливо чутливої зоні бікіні. Апарат володіє високою частотою імпульсу – до чотирьох секунд. Середня вартість приладу – 9100 рублів.

  Лазерний апарат-епілятор Scanning Laser Hair Remover володіє особливою компактністю і зручний у застосуванні. Ексклюзивна модель має скануючу функцію – прилад знаходить волоски на шкірному ділянці великих розмірів. Лазерний промінь надсилається у волосяний фолікул, знищуючи корінь волосся, не зачіпаючи шкіру.

  Модель здатна видаляти двадцять волосин одночасно. Має зручний ручний режим «Single». Завдяки вбудованій сучасній системі захисту, прилад є абсолютно безпечним. Режим Scan дозволяє впливати на зону епіляції всього лише протягом 10 секунд при мінімумі і протягом 50 секунд при максимальній налаштуванні.

  Апарат має автоматичну систему видалення волосся – досить лише щільно прикласти випромінювач до шкірного покриву. Модель має імпульсним принципом дії лазера. Країна-виробник Великобританія. Середня ціна моделі 286900 рублів.

  Настільний діодний лазерний епілятор Nubway 808 має інноваційну систему заморожування під час епіляції небажаних волосків. Спеціальна сучасна захист не дозволяє обпалювати шкіру при видаленні волосся. Апарат володіє сучасним штрих-сканером.

  Модель дозволяє абсолютно безболісно проводити епіляцію в чутливих місцях і в зоні бікіні. Режим роботи головки лазера – 40 мільйонів спалахів. Апарат підходить для будь-чутливої шкіри. Довжина хвилі становить 808 нм. Модель має зручне сенсорне управління і імпульсний вихід. Середня вартість становить 420000 рублів.

  Лазерний епілятор Carful – безпечна портативна модель невеликих розмірів. Дозволяє провести епіляцію в домашніх умовах абсолютно безболісно. Лазерний промінь ефективно знищує волосяну цибулину, не зачіпаючи шкіру. Модель має перезаряджається режим і діод з довжиною хвилі 808 нм.

  Апарат відповідає всім необхідним нормам безпеки, має високоефективною системою захисту. Пристрій досить переміщати по області видалення небажаного волосся. Модель дуже зручна у використанні. Максимальна швидкість імпульсу лазера становить 1:01. Країна-виробник — Китай. Середня ціна моделі 19490 рублів.

  Лазерний епілятор Xemos W-808 призначений для видалення волосків. Підходить для проведення епіляція на всіх ділянках тіла, а також у дуже чутливих місцях. Ідеальний для епіляції волосся в області бікіні. Видаляє небажану рослинність з допомогою діода.

  Апарат розроблений на основі останніх інноваційних технологій. Довжина хвилі становить 808 нм, що дозволяє лазерному променю проникати глибоко і руйнувати волосяну цибулину. Лазер не травмує шкіру. Модель має мінімальний, середній і високий режим потужності. У комплект до эпилятору входить адаптер і інструкція. Країна-виробник — Південна Корея. Середня ціна моделі 25000 рублів.

  Лазерний епілятор Venus CW-808 – безпечний портативний апарат для видалення волосся в домашніх умовах. Лазерний промінь ефективний для шкіри будь-якого виду, швидко руйнує волосяні цибулини. Модель має всі необхідні сертифікати за вимогами РЄ. Має діодний лазер з великою довжиною хвилі.

  Може застосовуватися також для засмаглої шкіри. Режим налаштувань дозволяє регулювати потужність приладу і інтенсивність лазерного променя. Країна-виробник — Південна Корея. Середня ціна моделі 26000 рублів.

  Дивіться відео: Лазерний епілятор RIO LASH-3000 зі скануючої функцією

  Дивіться відео: Лазерна епіляція на Soprano

  Відгуки про апарати для лазерної епіляції

  Відгук №1

  Наш салон вже давно практикує фотоепіляцію, відбою від клієнток не було. Вирішили поставити лазер, треба ж рости, та й люди почали питати. Взяли «Канделу» олександритовий. Що можу сказати – нам виявилося не по кишені! І сам лазер, і розхідники тільки так летять.

  Не подрассчитали. І головне – на ньому може працювати тільки спеціально навчений лікар! Інакше постачальник не продає. У мене на фото звичайний косметолог працював, а лікаря скільки платити, вибачте. Ми фотоепіляцію за 15 тис. доларів всього брали, а результат один і той ж, взагалі ніякої різниці. Загалом, подумайте сто разів, треба воно вам, стільки грошей викидати? Окупатися довго буде. А ми свій продали!

  Інна Відякіна, співвласниця невеликого салону краси — Москва

  Відгук №2

  Ми спеціально придбали для нашого косметолога недорогий неодимовий лазер (LINLINE) з розрахунком на постійних клієнток студії. Так виходить, що майже всі жінки, які люблять за собою доглядати — завсідники нашого солярію.

  У всіх сусідніх салонах стоять олександритові лазери, ними епіліровать не можна, якщо на шкірі загар. У нас же – одне іншому не заважає. Після сеансу – хоч на пляж, хоч під лампи. Ми раді, що зробили саме такий вибір».

  Євгенія, адміністратор студії краси — Спб

  Відгук №3

  Використовувала корейська лазерний епілятор Benus. Дуже зручно, охоплює велику зону видалення волосся. Процедура абсолютно безболісна. Вже два місяці у мене немає ніяких волосся в зоні пахв, в області бікіні і на ніжках. Задоволена цим лазерним епілятором.

  Ангеліна, 22 роки — Казань

  Відгук №4

  Мені подарував чоловік англійська епілятор Rio Dezac. Три місяці тому провела видалення волосся на всіх необхідних ділянках. З тих пір волосинки більше не ростуть. Рекомендую цей епілятор.

  Вероніка, 34 роки — Краснодар

  Вибирати високотехнологічне обладнання найкраще на спеціалізованих виставках, особисто відвідавши демонстраційні зали постачальників. Серйозна компанія обов’язково покаже вам лазер в дії, запропонує навчання співробітників і післяпродажне супроводження, яке вже буде входити у вартість.