На ринку методів непримиренної боротьби з небажаними волоссям на обличчі і тілі фотоепіляція – одна з найпопулярніших і затребуваних процедур. І фахівці, і обивателі до цих пір не прийшли до єдиної думки, який із способів видалення волосся назавжди найбільш нешкідливий і ефективний – лазерная, електрична або фотоепіляція. Але одне відомо абсолютно точно: число косметологічних салонів і клінік естетичної медицини, зупинили свій вибір на надання послуг фототерапії набагато більше, ніж пропонують альтернативні методи радикальної епіляції.

Зміст сторінки

 • 1 Фотоепіляція – це вигідно?
 • 2 Принцип роботи апаратів для фотоепіляції
 • 3 IPL і ЕЛОС
 • 4 Системи охолодження
 • 5 Питання безпеки
 • 6 Апарати для фотоепіляції
 • 7 Дивіться відео: Як правильно вибрати домашній фотоепілятор
 • 8 Дивіться відео: Огляд домашнього фотоепілятора Philips Lumea Prestige
 • 9 Дивіться відео: Огляд фотоепілятора для домашнього використання RIO IPL-8000
 • 10 Відгуки про апаратах для фотоепіляції

Фотоепіляція – це вигідно?

Пояснюється це обставина просто: фотоепіляція – найбільш універсальний спосіб видалення волосся, так як використовуваний в даній методиці широкий спектр світлового випромінювання дозволяє працювати з волоссям будь-якого кольору і не обмежуючись одним-двома фототипами шкіри потенційних клієнтів.

Вплив фотоспалахів при епіляції доводиться не тільки на волосяний покрив, але і на навколишні тканини, викликаючи їх нагрівання і, відповідно, деякі побічні ефекти. Але ці побічні ефекти в більшості випадків — зі знаком «плюс».

Нагріваючись, клітини шкіри активніше включаються в процес самовідновлення, під впливом фототерапії поліпшується кровопостачання оброблюваного ділянки, стимулюється виробництва колагену і еластину, а це значить, відбувається загальне омолодження шкіри, її підтягування і розгладження зморшок.

Крім іншого в зоні впливу відбувається коагуляція видимих судин, новоутворень шкіри, видалення пігментних плям і інших дефектів. Саме така дія дозволяє використовувати обладнання для фотоепіляції по іншому, не менш популярного, призначенням — фотоомоложению. Для впливу на різні види пігментованих клітин застосовуються спеціальні фільтри, що дозволяють звужувати спектр випромінювання до необхідного діапазону.

Важливий чинник на користь покупки для салону апарату для фотопиэпиляции – те, що працювати на ньому може пересічний косметолог, на відміну від тієї ж лазерної технології і тим більше електроепіляції.

Останні два методи припускають наявність в салоні сертифікованих фахівців — лікарів, пройшли достатньо серйозний курс навчання і мають практику самостійного проведення подібних процедур. Навчання, підвищення кваліфікації, оплата праці таких працівників – чимала стаття витрат, що б’є по кишені власника і не дозволяє знижувати вартість послуги для клієнтів.

Ще один аргумент на користь фотоепіляції – цей неінвазивний метод: цілісність шкіри при впливі фотоспалахи не порушується, тому процедура вважається найменш травматичною і безболісною. Надмірний нагрів тканин знімається за допомогою сучасних систем охолодження, вбудованих в апарати.

Обробляючи за один раз відразу кілька цибулин, апарат фотоепіляції дозволяє проводити сеанс з досить високою швидкістю, тобто одна процедура складається всього лише з декількох спалахів і займає буквально кілька хвилин. Саме тому фотоепіляція рекомендується для проведення на великих ділянках тіла.

Принцип роботи апаратів для фотоепіляції

При фототерапії використовується здатність клітин людського тіла поглинати світлові хвилі різного спектру і довжини. До методів фототерапії відносяться лазерна епіляція і фотоепіляція. Відмінність їх полягає в характеристиках світлового випромінювання, що випускається апаратом. У першому випадку застосовується лазер – вузький пучок світла, монохромний, фіксованої довжини, спрямований безпосередньо на одиничну «мішень», а саме, пігмент конкретного волоска в зоні ураження.

Апарат фотоепіляції випромінює світло розсіяний. Спалах ксенонової лампи дає поліхромне випромінювання: промені різного світлового спектра з різними довжинами хвиль впливають на певну ділянку шкіри, вражаючи всі пігментовані клітини в зоні обробки.

Метою світлового променя і при одному, і при іншому способі є меланін – темний пігмент, що міститься у волоссі та шкірі людини. Чим темніше пігмент, тим швидше і якісніше відбувається вплив, саме тому ідеальне «поле битви» для фототерапії – темний волосся на світлій шкірі.

Зі світлим волоссям все відбувається набагато складніше і довше. Відповідно, проти сивого волосся фотоепіляція абсолютно безсила, так як сивина не містить пігменту зовсім. Засмагла шкіра є суттєвою перешкодою для проведення фотоепіляції, адже її поверхневі клітини насичені тим же самим меланіном, поглинання яким світлової хвилі призводить до пошкодження епідермісу.

Отримуючи світлову енергію від зіткнення з фотоимпульсом, пігмент меланін нагрівається і проводить тепло по стрижня волоса до його цибулині, яка від термічного впливу руйнується частково або повністю. В уражених за допомогою фототермоліза фолікулах ріст волосся припиняється, а повторні процедури потрібні для обробки тих волосся, які в момент процедури тільки готувалися вийти на поверхню шкіри.

Для отримання ефекту термолізу апарат фотоепіляції повинен давати потужність не менше 25 — 30 Дж на 1 кв. см оброблюваного ділянки поверхні шкіри.

IPL і ЕЛОС

На сьогоднішній день в фотоэпиляторах використовуються дві запатентовані технології: IPL і ЕЛОС.

IPL (від англ. Intensive Pulse Light) розшифровується як інтенсивний імпульсний світло. У системах IPL лампи-спалахи генерують високоінтенсивне світлове випромінювання в хвильовому діапазоні від 500 нм до 1200 нм.

Ця технологія була створена і зареєстрована ізраїльської торговою маркою Lumenis Ltd. Обладнання інших фірм, що працює із застосуванням аналогічного принципу, у своїх найменуваннях використовує інші позначення, що вказують на використання технології IPL: HLE, FPL, SPL, E-Light, M-Light, iPulse та ін.

Друга технологія, представлена на сучасному ринку обладнання для фотоепіляції, розроблена ізраїльською компанією Syneron під назвою ЕЛОС (або elos). Дана методика являє собою класичну IPL-технологію, об’єднану з електроепіляцією, інакше кажучи – электрооптическую енергію.

Спільне чи почергове включення світлових спалахів і електричних імпульсів біполярного струму підвищує ефективність процедури і знижує негативні фактори впливу обох методів, які вони демонструють, будучи використаними при епіляції окремо.

Системи охолодження

Ще один важливий момент, на який варто звернути увагу при виборі обладнання для фотоепіляції, це застосовувана в апараті система охолодження. Під час процедури клієнт не повинен зазнавати великого дискомфорту і тим більше хворобливості, адже саме це йому обіцяють виробники і продавці послуг фототерапії.

Найбільш ефективною вважається повітряна система охолодження маніпул апарату. Температура нагріву волосяної цибулини, при якій досягається її руйнування, становить близько 75°C. При охолодженні ламп повітрям їх температура поза спалаху знижується до 30 — 45°C. При фотоимпульсе нагрівання до потрібної температури відбувається миттєво, не вимагаючи для цього великих енерговитрат.

Водяна система охолоджує маніпули до показника, близького до нуля, тому для контактного нагріву кристалу до порога деструкції волосся використовується висока енергетична потужність, а, отже, зростає ризик опіку тканин. Крім того, робоча поверхня, охоплювана апаратом з водяною системою охолодження значно менше, ніж в обладнання з обдувом, що значно знижує швидкість роботи апарату. Площа світлового плями в обладнання з повітряною системою охолодження може досягати до 14 кв. див.

Найбільш «просунуті» апарати з успіхом комбінують обидва види охолодження, застосовуючи кожен з них по мірі необхідності.

Питання безпеки

Враховуючи, що вплив спалахи світла відбувається по всій поверхні шкіри в оброблюваній зоні, клієнтів хвилює питання безпеки застосування апаратів для фотоепіляції. Сучасне обладнання дозволяє забезпечити нешкідливі для організму пацієнта проведення процедури:

 • за допомогою спеціальних фільтрів з світлового спектру видаляються потенційно небезпечні для людини види випромінювання;
 • налаштування апарату виготовляються індивідуально під конкретного клієнта в залежності від фототипу шкіри і характеристик волосяного покриву. Для цього регулюються такі параметри, як тривалість і потужність імпульсу, проміжки між спалахами, їх кількість;
 • в апаратах останнього покоління використовуються вбудовані датчики, що визначають фототип пацієнта і автоматично встановлюють потужність спалаху, яка дозволяє найбільш ефективно впливати на фолікул, зводячи при цьому до абсолютного мінімуму ризик опіку;
 • маніпули апаратів для фотоепіляції оснащуються охолоджувальними системами для зниження дискомфорту пацієнтів і запобігання термічних ушкоджень шкіри;
 • перед процедурою обов’язково проводиться пробна спалах для визначення чутливості шкіри і наявності негативної реакції на світловий вплив;
 • перед курсом процедур з клієнтом проводиться бесіда на предмет виявлення абсолютних і відносних протипоказань до проведення фотоепіляції (онкологія, скупчення родимок, шкірні хвороби, інфекції, хвороби серця і крові, порушення рубцювання шкіри, цукровий діабет, вірус герпесу, вагітність);
 • також не роблять фотоепіляції на свіже засмага, і якщо в зоні обробки мається татуювання або перманентний макіяж;
 • якщо косметолог після двох-трьох сеансів не бачить у клієнта позитивної динаміки, курс процедур припиняють і рекомендують видалення волосся альтернативними методами.

Апарати для фотоепіляції

Виробники пропонують безліч різних варіантів обладнання для фототерапії. В залежності від фірми-виробника і комплектації устаткування, його вартість може змінюватись в діапазоні від чверті мільйона до 3 млн. рублів.

Управляються апарати за допомогою сенсорного меню, яке дозволяє вручну встановлювати необхідні параметри спалаху або створювати автоматичні програми процедури.

В комплекті може йти різні насадки, які передбачають наявність змінних фільтрів для проведення тієї або іншої процедури, а також відрізняються діаметром світлового плями. Лампи для фотоепіляції розраховані на певну кількість спалахів – від 20 до 50 тисяч, а потім вимагають заміни.

При виборі обладнання для фототерапії в першу чергу варто звернути увагу на поліфункціональні платформи, якщо дозволяє бюджет. Придбання апарату виключно для епіляції істотно обмежує можливості косметолога в наданні додаткових послуг. Сучасні ж многомодульные пристрої дозволяють пропонувати клієнтам видалення не тільки небажаного волосся, але і всіляких дефектів шкіри, а також проводити омолоджуючі процедури.

Крім цього апарати останнього покоління дають можливість виробляти удосконалення обладнання, набуваючи до нього додаткові модулі: наприклад, встановити лазер і розширити спектр надаваних послуг.

У виробництві таких систем немає рівних компанії Lumenis (Ізраїль). Один з найбільш популярних апаратів з технологією IPL – Lumenis М22, вміє працювати відразу в декількох напрямках:

 • швидко і ефективно знищувати волосяні цибулини;
 • усувати недоліки;
 • склерозировать судини;
 • створювати омолоджуючий ефект.

Передові розробки цієї компанії – лідера по виробництву обладнання для фототерапії, дозволяють повністю виключити нагрівання навколишніх тканин, в даному апараті — завдяки застосуванню шести різних світлофільтрів. Апарат М22 має можливість підключення діодного лазера, а в подальшому планується на додаток до базової збірці створити модулі для відомості татуювань і моделювання фігури. Вартість такого апарату коливається в межах від 2 до 2, 5 млн. рублів залежно від комплектації.

Фотообладнання провідних європейських виробників (Німеччина, Франція, Італія) також знаходиться в ціновому діапазоні понад 1 млн. рублів. Якщо бюджет покупки обмежений, варто звернути увагу на апарати китайського(Shanghai Apolo Medical Technology, TOPLASER) і російського (Бифлекси, Helios) виробництва, а також на недорогі ізраїльські марки (Active, Viora, Format Systems).

Розглянемо кілька бюджетних моделей фотоепіляторів, які користуються великою популярністю в салонах краси і в приватних косметологів.

HELIOS-3 і HELIOS-3 Salon – професійні апарати, відрізняються досить компактними розмірами. В комплекті: дві маніпули, призначені для проведення процедур фотоепіляції і фотоомолодження, 6 змінних фільтрів. Модель HELIOS-3 Salon додатково має можливості моделювання імпульсів. Вартість апаратів близько 300 – 600 тис. рублів.

В межах 300 – 450 тис. рублів можна придбати апарати лінійки E-light: моделі Pro, Miracle, Salon, засновані на технології IPL і оснащені двома професійними насадками для епіляції і омолоджуючих процедур. Між собою апарати розрізняються кількістю доданих світлових фільтрів і можливостями тонких налаштувань використовуваних у роботі режимів.

Дивіться відео: Як правильно вибрати домашній фотоепілятор

Дивіться відео: Огляд домашнього фотоепілятора Philips Lumea Prestige

Дивіться відео: Огляд фотоепілятора для домашнього використання RIO IPL-8000

Відгуки про апаратах для фотоепіляції

За відгуками косметологів, практикуючих фотоепіляцію, якість сучасного обладнання, в тому числі вітчизняного, нарікань не викликає.

Відгук №1

Працюю на Трійці Геліоса будинку, а в салоні у нас – крутий ЕЛОС Syneron. Ніяк Не можу до нового апарату пристосуватися, як не граю з налаштуваннями – ні разу ще без опіків не обійшлося. По мені – чим простіше, тим краще. Геліос – дешево і сердито, від клієнтів відбою немає, окупив себе вже сто разів.

Валентина — Москва, приватний косметолог

Відгук №2

Вже майже 10 років эпилирую на ізраїльському Crystal 512 — старенький, але надійний. Ресурс ламп у нього найбільший порівняно з іншими, тому і окупається він максимум за півроку. Міняти поки не збираюся, сподіваюся, ще мені послужить не один рік.

Марія, косметолог

Незалежно від вартості фотообладнання, дистриб’ютор або виробник проводять післяпродажне супроводження своєї техніки, що включає обов’язкове навчання роботі на конкретному апараті та видачу відповідного сертифіката.