Архітектура брів або броу — арт – це справжнє мистецтво, що припускає не просто оформлення красивої форми або вигину, але і створення гармонійного образу в цілому. Майстер повинен володіти художнім і естетичним смаком, щоб домогтися повної природності і оформити брови таким чином, щоб вони підходили типом особи і підкреслювали його гідності. Один невірний штрих може зіпсувати враження і візуально зістарити особа або надати йому невластиве вираз.

Сьогодні візажисти приділяють бровам підвищену увагу. Пішли в минуле тонкі вищипані ниточки, додавали багатьом жінкам здивований і трохи дурнуватий вигляд. В моді широкі, красиво окреслені брови, що підкреслюють красу обличчя і гармонують з кольором волосся і шкіри. Тому броу — арт означає не просто підбір ідеальної форми, але і відповідну корекцію, вибір підходящого відтінку, фарбування або татуаж і подальший догляд. Про те, як вибрати ідеальну форму з урахуванням особливостей і типажу особи і які нюанси при оформленні і фарбуванні брів потрібно враховувати, дізнаєтеся з нашої статті.

Зміст сторінки

 • 1 Архітектура брів: основні напрямки
 • 2 Підбір форми брів з урахуванням типу особи
 • 3 Вибираємо точку зламу
 • 4 Визначаємо вірний розмір
 • 5 Фарбування брів
 • 6 Макіяж брів
 • 7 Вартість
 • 8 Відгуки про процедуру

Архітектура брів: основні напрямки

Архітектура брів — доступна косметична процедура, яка користується особливою популярністю у представниць прекрасної статі, оскільки дозволяє підкреслити всі достоїнства зовнішності. Вона включає в себе наступні етапи:

 • Вибір ідеальної форми і вигину брів, відповідних типом особи;
 • Корекцію (видалення зайвих волосків);
 • Підбір потрібного відтінку і фарбування;
 • Процедури зі стійким ефектом (татуаж);
 • Щоденний догляд і макіяж.

Щоб створити ідеальний образ, візажиста потрібно врахувати безліч параметрів (тип обличчя, розріз очей, форму носа, колір волосся) і у відповідності з цим підібрати необхідну довжину, ширину, вигин і відтінок брів. Щоб не порушити природні пропорції обличчя, рекомендують першу коригування та оформлення довірити досвідченому майстрові. В подальшому підтримувати потрібну форму можна самостійно.

Багато фізіогномісти стверджують, що найкраща форма – це та, яка дана про природи. Але що робити в тих випадках, коли природа схалтурила і нагородила вас рідкісними і невиразними бровами невизначеної форми? Найкращий вихід – архітектура брів, виконана досвідченим візажистом. Така процедура додасть виразності особі і зробить вас набагато привабливіше. Але тільки в тому випадку, коли виконується за всіма правилами та з урахуванням певних нюансів, найважливішим з яких є створення ідеальної форми.

Підбір форми брів з урахуванням типу особи

Єдиної моди на форму брів існувати не може, оскільки вигляд кожного з нас унікальний і неповторний. Тому те, що прикрашає одну людину, може абсолютно не підійти іншому. Так, наприклад, на прямокутному особі абсолютно безглуздим чином будуть виглядати брови з витонченим зламом, але варто вирівняти їх форму і риси обличчя стануть гармонійними. У завдання візажиста входить органічно вписати брови в спосіб, щоб вони не виділялися, а виглядали натурально і природно. Це можливо тільки в тому випадку, коли фахівець враховує тип обличчя, колір шкіри і волосся та інші особливості зовнішності. Перерахуємо основні правила, які визначають, яку форму надати бровам при певному типажі:

 • Для круглого обличчя найкраща форма брів – висхідна, з виразним зламом. Це дозволить візуально подовжити і візуально виправити форму особи, а також зробить погляд більш відкритим. Максимальний вигин в цьому випадку знаходиться над зіницею, початок брови має бути широким, а кінчик — вузьким.
 • Для квадратного типу обличчя підійдуть брови з високим, висхідним підйомом. Це дозволить пом’якшити важкий підборіддя і жорсткі лінії при переході до скул. При цьому явного зламу бути не повинно, лінії повинні бути плавними, округлими, а самі брови не варто робити занадто тонкими і гострими. Ще один нюанс – не бажано фарбувати брови в темний колір, незалежно від відтінку волосся.
 • Для трикутного обличчя краще всього підійде дугоподібна лінія з м’яким зламом.
 • Прямокутну форму пом’якшить пряма лінія брів, без виражених вигинів.
 • Грушоподібний тип вимагає певної корегування, щоб надати особі правильні пропорції. Для цього збільшують відстань між бровами в області перенісся.
 • Ромбовидному типу обличчя підійдуть будь-які, висхідні вгору, підняті форми.
 • Власницям овального типу обличчя пощастило більше за всіх. Їм підійде практично будь-яка форма брів, важливо лише не порушувати природних пропорцій. Ідеальна буде горизонтальна, трохи закруглена форма з невеликим зламом. Це додасть особі приємну округлість і м’якість.
 • Вибираємо точку зламу

  На наступному етапі потрібно правильно визначити найвищу точку зламу брів. І тут є кілька основних напрямків.

  Французька школа оформлення брів рекомендує розташовувати пік вигину над зовнішнім краєм райдужної оболонки очей. Така модель ідеально підходить для трикутного, прямокутного і круглого типу обличчя.

  Російська школа передбачає розташування найвищої точки зламу безпосередньо над зіницею. Ця техніка використовується не часто, оскільки вона підходить лише для круглолицих жінок слов’янського типу.

  Голлівудська школа має точку вигину практично там же, де і французька, але з деяким зміщенням до лінії виска. Щоб її визначити, чи достатньо подумки провести вертикальну лінію від підборіддя і зовнішнього краю райдужки до скроні. Така модель підходить практично для будь-якого типу обличчя.

  Визначаємо вірний розмір

  Важливий етап – визначення товщини та довжини брів. Оптимальною вважається товщина брови, рівна половині райдужної оболонки ока. Якщо очі невеликі, з вузьким розрізом, то беріть за основу 1/3 частина райдужки.

  Для визначення довжини спочатку потрібно знайти точку початку брів. Її легко обчислити, якщо провести вертикальну лінію від кінчика носа вгору. А лінія, проведена з тієї ж точки до носа до зовнішнього куточка ока вкаже на закінчення брови. Найвища точка зламу визначається по лінії, проведеної по дотичній через край райдужної оболонки ока. При цьому кінчик брови повинен розташовуватися на одному рівні з початком.

  Варіанти коригування брів

  Отже, після того, як з формою, довжиною і товщиною визначилися, необхідно видалити зайві волоски, які вибиваються з передбачуваної лінії брів. Для цього можна використовувати різні способи. Найпоширеніший з них – вищипування волосків пінцетом. Ця техніка вимагає акуратності і терпіння, її не варто застосовувати в області перенісся (якщо волоски там тонкі і практично непомітні) і над верхньою лінією росту брів. Процедура досить болюча, тому тим, хто не готовий терпіти біль, майстер може запропонувати попередню анестезію розчином лідокаїну, або зробити коригування іншими методами.

  Один з альтернативних способів підстригання волосся ножицями. Щоб акуратно оформити брови, візажист повинен зачесати їх наверх і підстригти волосся, які сильно стирчать і відрізняються від інших завдовжки. Але при застосуванні ножиць завжди є ризик, що брови будуть виглядати занадто прореженными, до того ж, стрижка порушує структуру волосків і вони в подальшому можуть рости в різні сторони.

  Ще одна популярна техніка – це видалення волосків шовковою ниткою (тридинг) або воском. Тридинг вважається найбільш безболісної і нескладною процедурою, яка дозволяє позбавитися навіть від непомітних пушкового волосся. Коригування воском не менш ефективна. Після застосування цього методу залишається гладка шкіра, але віск може не захопити волоски у важкодоступних місцях і тоді доводиться видаляти їх пінцетом.

  Підбираємо потрібний відтінок

  Крім ідеальної форми, брови повинні виглядати природно і відповідати відтінку шкіри і кольору волосся. Вважається, що блондинкам потрібно підбирати відтінок брів на пару тонів темніше, а іншим — на 1-2 тони світліше основного кольору волосся. Досвідчений візажист відразу зможе визначити відповідний тон, з урахуванням наступних правил:

  • Пекучим брюнеткам з синяво — чорним волоссям не варто міняти природний колір, в крайньому випадку, можна освітлити чорні брови на один тон;
  • Натуральним блондинкам потрібно вибирати сірі або світло – коричневі тони;
  • Платиновий колір волосся краще всього підкреслять русяве відтінки;
  • Шатенками і власницям рудих кучерів підійдуть брови з мідним, каштановим або махагоновым відтінком.

  Вибір кольору краще всього довірити досвідченому візажиста, який зможе підібрати підходящу гаму, виходячи з вашого кольоротипу. Це дозволить бровам виглядати природно і не контрастувати з основним відтінком волосся.

  Фарбування брів

  У косметичному салоні вам можуть запропонувати три техніки фарбування: із застосуванням звичайних барвників, з використанням хни або техніку татуажу. Зупинимося на кожному способі докладніше.

  Фарба для брів. Застосування звичайний фарби для брів — це простий, недорогий і надійний спосіб, перевірений часом. Візажист підбере оптимальний для вас відтінок і акуратно прокрас волоски, надаючи бровам потрібний колір. Головне – вибрати якісну фарбу з безпечним складом, не провокує алергічні реакції, та стійким ефектом. При використанні хороших барвників, колір тримається досить довго і починає вимиватися через 2 тижні. Щоб підтримувати потрібний відтінок брови доведеться періодично підфарбовувати. Зате це один з найдешевших і популярних способів, який до того ж дозволяє експериментувати і час від часу вносити різноманітність в образ.

  Фарбування хною. Цей варіант дорожчий, але він забезпечує більш тривалий ефект, так як колір тримається від 4 до 6 тижнів. Архітектура брів хною займає близько 40 хвилин, причому барвник наносять на волоски за 10 – 15 хвилин, решту часу необхідно для ретельного підбору необхідного відтінку. Це важливий момент процедури, так як після фарбування неправильно підібраний колір виправити проблематично. Косметична хна представлена кількома відтінками, найбільш затребуваними є чорний, коричневий і сірий. Якісна натуральна хна в салонах використовується для биотатуажа брів, який дозволяє надовго зберегти вибраний колір. Хною акуратно фарбуються волоски і простір між ними, що робить брови виразними і яскравими.

  Перед нанесенням хни, брови необхідно проскрабировать і знежирити. Потім невелика кількість фарбуючого порошку розводять водою до консистенції густої сметани і наносять на волосся і шкіру під ними за наміченим контуру. Фарба повинна лягти досить товстим шаром, не слід допускати розтікання по шкірі, надлишки потрібно видалити ватною паличкою.

  Спочатку фарбують хвостики брів, потім переходять на середину і закінчують головками однієї й іншої брови. Час фарбування визначається індивідуально, чим довше ви будете тримати фарбу, тим яскравіше вийде колір. У середньому хну тримають від 15 до 40 хвилин. За цей час вона засихає, по закінченні процедури її видаляють ватяними дисками, змоченими холодною водою. Потім наносять на брови будь-яке натуральне масло (наприклад, кокосова).

  Татуаж. Ще одна популярна процедура, що дозволяє надати бровам необхідний відтінок і надовго зберегти результат. І якщо ще зовсім недавно салони під виглядом татуажу пропонували перманентне фарбування, то зараз технологія повністю змінилася. Пішли в минуле неприродні і ніби намальовані брови, темний колір яких швидко вимивався, залишаючи після себе розмиті синюваті лінії. На зміну прийшла сучасна волосковая техніка або микроблейдинг.

  Микроблейдинг брів виконується рукою майстра і це ціле мистецтво, оскільки візажист ретельно, тонкими штрихами промальовує кожен волосок. В результаті брови виглядають самим природним чином і практично не відрізняються від натуральних. Для биотатуажа брів в салонах часто використовують натуральну хну, яка дозволяє надовго зберегти вибраний відтінок або якісні гіпоалергенні барвники. Не втрачає актуальності і апаратний татуаж, він є справжнім порятунком, якщо волоски дуже рідкісні або в бровах з’явилися помітні прогалини. Микроблейдинг брів дає найбільш стійкий ефект і при правильному догляді тримається від 6 до 18 місяців.

  Макіяж брів

  На заключному етапі «архітектори брів» — візажисти підкреслюють отриманий ефект ненав’язливим макіяжем. Щоб результат від процедури залишався бездоганним і далі, навчитеся виконувати професійний макіяж самостійно, придивившись до того, як це робить майстер в салоні. Додатково бровам потрібно забезпечити щоденний правильний догляд і навчитися підкреслювати всі переваги нового способу. У цьому допоможе відео архітектури брів, в якому детально описують всі етапи процедури і правила подальшого догляду. Наведемо класичний рецепт макіяжу брів:

 • Спочатку ретельно розчешіть волосся і укласти їх в одному напрямі;
 • Потім косметичним олівцем, плавними лініями підкресліть верхній і нижній контур брови;
 • Колір олівця підбирайте максимально близький до натурального. Заштрихуйте всю поверхню всередині контуру легкими рухами, без натиску. Акуратно прорисуйте хвостик брови.
 • Шкіру під бровами высветлите спеціальними тінями або олівцем;
 • На завершальному етапі ретельно розтушуйте кольору і зробіть всі переходи плавними.
 • Для фіксації форми брів користуйтеся спеціальним прозорим гелем.
 • При догляді за бровами, прокрашенние хною намагайтеся, щоб вони менше контактували з вологою. Перед прийняттям душу або умиванням, нанесіть на брови трохи косметичного масла, це дозволить зберегти яскравість кольору і зволожить шкіру, яка після впливу хни може стати надмірно сухою. Намагайтеся менше торкатися до пофарбованим бровам, щоб не змащувати фарбу. Під час відпочинку на морському узбережжі уникайте попадання солоної води на татуаж.

  Відкориговані брови потребують щоденного догляду. Щоб зміцнити волосся і запобігти їх випадання, кожен вечір нанесіть на брови крапельку касторової олії або рідких вітамінів А, Е, Д. Якщо волоски на бровах не пофарбовані, можна щовечора робити легкий масаж в напрямку від перенісся до скронь. Це допоможе зміцнити волосяні цибулини і брови стануть густіше.

  З цією ж метою можна робити маски для брів. Для цього до 1 ч. л. касторової або реп’яхової олії додають 1-2 краплі вітамінів А і Є. Цим складом просочують ватяні диски і прикладають їх до брів на 10-15 хвилин. Процедуру можна робити через день протягом місяця.

  Вартість

  Ціна архітектури брів багато в чому залежить від престижності салону, методу корекції, якості та види барвників, кваліфікації майстра. В середньому вартість процедури може варіюватися від 1400 до 2500 рублів. Погодьтеся, що це зовсім невелика ціна за досить складну і багатоетапну процедуру.

  Фахівці настійно рекомендують робити першу коригування саме в салоні, так як тільки досвідчений візажист зможе знайти ідеальну форму і підібрати оптимальний відтінок, завдяки якому ваші брови будуть виглядати максимально природними і ефектними.

  Відгуки про процедуру

  Відгуки про архітектуру брів свідчать про те, що за допомогою процедури вдається повністю змінити зовнішній вигляд, зробити погляд більш виразним і привабливим, а риси обличчя – набагато виразніше. Правильно виконана коригування візуально підкреслить всі достоїнства зовнішності, дозволить надати очам глибину і загадковість і приховає недоліки (глибоко посаджені очі, широкі вилиці, непропорційні риси обличчя). Сміливо звертайтеся за подібною послугою до професіоналів, щоб відчути себе чарівною і зробити образ, що запам’ятовується і привабливим.

  Відгук №1

  Я робила архітектуру брів в салоні зовсім недавно. Дівчина, яка зі мною працювала, була дуже приємною співбесідницею, коментувала всі етапи і заздалегідь попереджала, чого очікувати. Ми разом підібрали оптимальну форму, і потім вона видалила зайві волоски пінцетом. Робила все швидко і вправно, болю практично не було. Потім спільними зусиллями підібрали потрібний відтінок хни. Зупинилися на сірувато – коричневий, оскільки я блондинка.

  Далі майстер акуратно завдала барвник і незабаром я вже могла милуватися результатом. Нові брови дуже сподобалися, вони виглядають природно, форма гарна, з акуратним вигином. Погляд тепер відкритий і очі здаються більше. Дуже приємна процедура, шкода, що хна досить швидко змивається. Але я обов’язково прийду на повторне фарбування.

  Вероніка, Москва

  Відгук №2

  У мене рідкісні і тонкі брови, а зараз в моді зовсім інші форми. Красивими вважаються досить широкі і насичені брови. Вирішила звернутися в салон, де майстер запропонувала мені зробити татуаж хною або як вона висловилася, архітектуру брів. Процедура складається з декількох етапів, під час яких майстер ретельно вивіряє форму брови, щоб вона відповідала типу особи і підкреслювала його гідності.

  Потім намічаються контури нової брови і видаляються непотрібні волоски. Я не виношу, коли висмикують волоски пінцетом, тому їх видалили шовковою ниткою. Потім в хід йде натуральна хна і в результаті виходять дуже красиві, насичені брови. Тепер приємно виглядати в дзеркало, результат прекрасний.

  Лариса, Єкатеринбург

  Відгук №3

  Я в минулому році робила архітектуру брів, результату вистачило всього на місяць. Хна досить швидко стирається. Але я тепер підфарбовують брови сама. Це нескладно, потрібно просто купити натуральну хну відповідного відтінку і підфарбовувати брови у міру потреби.

  Форму скорегувати я можу сама, використовую для видалення зайвих волосків пінцет. Так що у мене проблем не виникає і брови завжди в ідеальній формі.

  Олеся, Спб