Зміст статті:

 • 1 Аспірин і його особливості
 • 2 Форма випуску препарату
 • 3 Як Аспірин діє на тиск
 • 4 Інструкція по використанню препарату
 • 5 Корисний Аспірин для організму

Багато пацієнтів цікавляться, як впливає Аспірин на організм при підвищеному тиску. Дане ліки існує досить багато років, тому відноситься до найбільш відомих препаратів.

Така популярність пояснюється широким спектром дії ліків – Аспірин допомагає при високій температурі, хворобах серцево-судинної системи, у тому числі препарат можна пити від високого тиску.

За рахунок низької вартості, лікарський засіб сьогодні є практично у всіх людей в автомобільній або домашній аптечці, тому має численні позитивні відгуки.

Аспірин і його особливості

Аспірин, активною речовиною якого виступає ацетилсаліцилова кислота, відноситься до ненаркотическим нестероїдних протизапальних анальгетиків.

 • Даний препарат сприяє зняттю спека, знеболювання, зупинці запального процесу,
 • Ацетилсаліцилова кислота блокує активні ферменти, які відповідають за вироблення речовин, що викликають запалення. Це допомагає позбавити вогнище запалення підживлення, завдяки чому запалення швидко зменшується і зникає.
 • Часто Аспірин використовують при лікуванні ревматизму. За рахунок того, що ацетилсаліцилова кислота впливає на точки головного мозку, що відповідають за регуляцію температури і болю, препарат можна пити при підвищеній температурі. Також він позбавляє від болю.
 • Ліки сприяє розрідженню крові, не дозволяючи тромбоцитів склеюватися. Тому при головних болях і внутрішньочерепному тиску відбувається розширення судин, завдяки чому больові відчуття зникають.
 • Нерідко лікарі рекомендують приймати Аспірин на постійній основі людям, схильним до розвитку тромбів, це допомагає знизити ризик інсульту та інфаркту. Це ж ліки можна пити при мігрені.
 • Форма випуску препарату

  Аспірин можна придбати в аптеках в таблетках по 0,125, 0,25 і 0,5 грамів. Для лікування серцево-судинних захворювань існують спеціальні форми у мінімальних дозуваннях.

  Крім звичайних таблеток, Аспірин продається у вигляді шипучих таблеток, які розчиняються у воді і швидко всмоктуються в кров. В середньому вартість однієї упаковки ліків становить 200-350 рублів.

  Ціни на спеціальні форми препарату залежать від виробника і кількість таблеток.

  Як Аспірин діє на тиск

  Ацетилсаліцилова кислота сама по собі не знижує артеріальний тиск. Між тим ліки можна приймати при ускладненнях гіпертонічної хвороби, так як Аспірин добре розріджує кров.

  Але при цьому важливо враховувати дозування ліків. Якщо при температурі приймають препарат у стандартній дозі, то при підвищеному тиску потрібно в 10 разів менше ліки.

  Для зручності сьогодні в аптеках є величезна безліч варіантів Аспірину для пацієнтів з гіпертонією у вигляді таких препаратів, як «Кардіомагніл», «Аспірин-кардіо».

  Таким чином, ацетилсаліцилова кислота служить скоріше профілактикою інсульту та інфаркту, при високому тиску ліки практично не знижує показники.

  Що стосується внутрішньочерепного тиску, то в даному випадку лікарський засіб дійсно допомагає, що призводить до зниження тиску і зменшення головного болю. Також препарат ефективно знімає головні болі, які можуть виникати в області потилиці при низькому тиску.

  Як показали наукові дослідження іспанських лікарів, при щоденному прийомі Аспірину на ніч артеріальний тиск знижується у разі наявності прегіпертоніі. Якщо ж систематично приймати препарат в денний час, стан гіпертоніка практично не змінюється.

  Тому вчені прийшли до висновку, що Аспірин здатний знижувати тиск, але тільки за певних обставин.

  Інструкція по використанню препарату

  Аспірин використовують в якості першої допомоги при інфаркті. Для цього приймають одну таблетку ліки, яку швидко розжовують і проковтують.

  Подібні дії дозволяють:

  • Розчинити тромб, що дозволить максимально уникнути ускладнень при інфаркті.
  • Зменшити згортання крові, завдяки чому наявний тромб не зможе збільшитися і повністю заблокувати просвіт судини.
  • Додатково при інфаркті приймають Нітрогліцерин, який розсмоктують або кладуть під язик. Даний препарат використовується для зниження артеріального тиску. За один раз можна приймати не більше трьох таблеток.

  Як показали дослідження, Аспірин особливо корисний при ішемічному інсульті. Завдяки цим лікам, підвищується можливість уникнути летального результату після інфаркту протягом перших десяти днів.

  Корисний Аспірин для організму

  Багато пацієнти і лікарі замість Аспірину вважають за краще вибирати інші ліки, так як ацетилсаліцилова кислота чинить негативний вплив на слизову шлунка.

  При тривалому прийомі препарату можливий розвиток виразки. Якщо ж лікарський засіб все ж вирішено приймати, незважаючи на деякі негативні відгуки, слід дотримуватися правила його використання.

 • Для зниження ризику подразнення слизової шлунка ліки треба пити тільки під час прийому їжі. Як варіант, препарат приймається протягом півтори години після їжі, цей період вважається безпечним.
 • Заборонено приймати Аспірин дітям до 12 років. В тому числі ліки не вживають при бронхіальній астмі, підозру або діагностики виразки шлунка. З обережністю можна пити ліки при вагітності, цукровому діабеті.
 • Протипоказанням є алергія на препарати, в яких міститься ацетилсаліцилова кислота, порушення в системі згортання крові, Ураження печінки і печінкова недостатність.
 • Необхідно враховувати, що передозування провокує надмірне різке зниження тиску у гіпертоніка, що може призвести до критичного стану. Також Аспірин підвищує ризик кровотечі.
 • Існує відомий метод боротьби з похміллям за допомогою шипучого Аспірину. Але приймати ліки для усунення симптомів можна тільки в ранкові години, а не під час або після прийому алкогольних напоїв.

  Справа в тому, що після того, як ацетилсаліцилова кислота потрапила в організм, пити вже не можна. В іншому випадку препарат не знижує біль, а тільки викличе негативну реакцію на шлунок і кровоносні судини.

  Що стосується ефективності та безпеки лікарського засобу, то вчені до цих пір проводять наукові дослідження, тому єдиної думки не існує.

  Так, останнім наукове дослідження показало, що при щоденному прийомі Аспірину протягом декількох років на 30 відсотків зменшується ризик розвитку раку. Пізнавальне відео у цій статті відповість на головне питання про користь і шкоду Аспірину.