Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

Авамис

Серед пацієнтів без медичної освіти поширена думка, що застосовувати гормональні препарати для лікування захворювань слід тільки у виняткових випадках, що межують зі смертельною загрозою здоров’ю, т. к. гормональні препарати можуть нашкодити організму і певним чином змінити його природний баланс. Однак фармакологія не стоїть на місці – лікарські препарати удосконалюються, розширюють область застосування, стають більш ефективними і безпечними для пацієнта.

В статті мова піде про сучасне глюкокортикоидном препараті Авамис, застосовуваному в усуненні симптомів алергічного риніту, від якого страждає великий пласт населення, особливо міські жителі. Як працює цей препарат, чому не треба боятися його застосування, які можливі ризики очікують при прийомі Авамиса – про все це піде мова далі.

Зміст:

 • 1 За яким принципом працює Авамис
 • 2 Чому не треба боятися застосовувати Авамис?
 • 3 Показання до застосування
 • 4 Протипоказання і побічні явища
 • 5 Інструкція по застосуванню
 • 6 Відгуки лікарів
 • 7 Лікарські аналоги
  • 7.1 Виброцил
  • 7.2 Називін
  • 7.3 Отривин
  • 7.4 Еуфорбіум композитум
 • 8 Особливі вказівки
  • 8.1 Догляд за розпилювачем
  • 8.2 Лікарський контроль
 • 9 Відгуки пацієнтів

За яким принципом працює Авамис

Авамис випускається у формі назального спрею є місцевим глюкокортикостероидным (гормональних) препаратом. За рахунок введення Авамиса шляхом впорскування на слизову носа, препарат не абсорбується повністю, і його системний вплив на печінку і організм в цілому незначно. Однак пацієнтам з порушеннями роботи печінки небажано застосовувати цей препарат через ймовірності токсичного ефекту.

Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

Алергічний риніт

Механізм дії заснований на протизапальній ефект глюкокортикостероїдів. Розпилення препарату в носовій порожнині призводить до взаємодії активної речовини препарату (фуроат флутиказона) з факторами запалення (наприклад, гістаміном). Припинення вироблення цих факторів дозволяє швидко зняти набряк. Препарат застосовується головним чином для зняття симптомів алергічного риніту.

Зниження вироблення факторів запалення сприяє зняттю таких симптомів алергічного риніту, печіння слизової, закладеність носа (із-за набряку і гіперсекреції слизу, що виділяється), сльозотеча, почервоніння очей. У зв’язку з тим, що активна речовина препарату залишається пов’язаним з рецепторами носової порожнини протягом доби, для досягнення ефекту достатньо одного застосування препарату в день.

Препарат має високу біодоступність (на практиці це означає швидкий і сильний ефект), при нормальній функції печінки він повністю метаболізується в ній і перетворюється в неактивний з’єднання. Авамис утворює стабільне з’єднання з білками крові, у зв’язку з чим його концентрація в плазмі контрольована і прогнозована. Препарат виводиться разом із жовчю (в калових масах).

Авамис – гормональне протизапальний засіб. Завдяки місцевому застосуванню препарату, він позбавлений недоліків, властивих системних гормональних засобів, ефективний і безпечний для застосування.

Чому не потрібно боятися застосовувати Авамис?

Часто можна почути думку про те, що гормональні препарати однозначно завдають шкоди організму і тому їх вживання потрібно уникати при будь-якій можливості. Це помилкова оману.

Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

Дія Авамиса

 • По-перше, сучасні гормональні препарати при правильному призначенні і прийомі з інструкції мають мінімально можливі ризики розвитку негативних побічних ефектів.
 • По-друге, системну дію на організм надають тільки препарати, що приймаються перорально або ін’єкційно. Препарати місцевої дії, в числі яких Авамис, надають безпосереднє вплив тільки в зоні нанесення, що дозволяє мінімізувати ймовірність виникнення токсичних ефектів.
 • В результаті клінічних випробувань було виявлено, що Авамис повністю метаболізується печінкою і при интраназальном введенні у вигляді спрею не зачіпає нирки. Крім того, надійний зв’язок активної речовини з білками крові перешкоджає знаходженню його вільної форми в плазмі крові. Фуроат флутиказона присутня у вигляді вільних молекул в плазмі тільки при введенні дози, що перевищує рекомендовану в 24 рази.

  Ще одна позитивна якість Авамиса – його формула. Зазвичай для того, щоб ліки початок надавати позитивний ефект, воно повинно пройти «активацію» — ряд хімічних перетворень в організмі, в ході яких утворюються побічні метаболіти, іноді надають токсичну дію. Формула активної речовини Авамиса дозволяє вступати в реакцію з факторами запалення в первісному вигляді.

  Авамис – безпечний препарат, протестований у ході клінічних випробувань і довів свою ефективність. При дотриманні дозування препарату та умов його призначення він не принесе шкоди організму і надасть позитивний лікувальний ефект.

  Показання до застосування

  Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

  Дія препарату

  Незважаючи на всі переваги Авамиса, його область застосування обмежується лише зняттям симптомів алергічного риніту, тобто закладеності носа при алергії. Існує безліч негативних відгуків про препараті, де люди намагалися його застосовувати без призначення лікаря при нежиті, що виникла на тлі вірусної або бактеріальної інфекції. Тим паче цей спрей можна застосовувати при гаймориті. Авамис не допомагає ні при яких інших захворюваннях, крім алергічного риніту, зважаючи на специфічність його.

  Навіть застосовуючи Авамис за призначенням, слід мати на увазі, що він не усуває причину захворювання. Специфічного лікування алергії на даний момент не існує, тому виходу з ситуації два: застосовувати симптоматичні засоби (до яких відноситься і Авамис) або усувати джерело алергії. На жаль, не завжди можливо виключити алергени з нашого середовища проживання – ту ж пилок, яка доставляє стільки незручностей городянам кожної весни.

  Пам’ятайте про те, що Авамис не можна застосовувати ні при якому вигляді риніту (нежиті), крім алергічного. Щоб уточнити діагноз, необхідно звернутися до лікаря. Самодіагностика може призвести до приховування симптомів та прихованого розвитку серйозного захворювання.

  Протипоказання і побічні явища

  Препарат Авамис не можна застосовувати дітям у віці до 2 років, пацієнтам з непереносимістю фуроату флутиказона і пацієнтам з тяжкими патологіями нирок і печінки. При вагітності препарат застосовують тільки в тому випадку, якщо жінка не може усунути алерген і очікуваний шкоду від симптомів алергії вище, ніж можливий шкоди плоду. Вплив препарату на плід не вивчена, передача з молоком при грудному годуванні – теж. Годуючим жінкам рекомендують відмовитися від годування груддю на час застосування препарату.

  Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

  Кровотеча як побічна дія

  Побічними явищами при прийомі препарату можуть бути носова кровотеча (дуже часто при тривалому застосуванні), виразка слизової носової порожнини, реакції гіперчутливості (висип, кропив’янка, анафілаксія, набряк Квінке). Для того, щоб уникнути можливих негативних наслідків, перед призначенням препарату слід зібрати анамнез на непереносимість лікарських речовин, при схильності до алергії на медикаменти – провести тест.

  Носові кровотечі і виразки слизової при застосуванні Авамиса зустрічаються не частіше, ніж при застосуванні інших інтраназальних спреїв. Не слід застосовувати препарат довше 6 тижнів – при сенсибілізації до якого-небудь алергену слід перейти на системне лікування алергії, або знайти можливість усунути алерген. Крім того, ризик побічних явищ підвищується при спільному застосуванні Авамиса з іншими глюкокортикостероїдами. Достовірних даних про результати передозування немає.

  Авамис не має системних побічних явищ і строгих обмежень щодо прийому. При дотриманні інструкції та короткостроковому застосуванні ризик виникнення побічних ефектів мінімальний.

  Інструкція по застосуванню

  Авамис не має негайного ефекту. Для його досягнення після введення першої дози може знадобитися близько 8 годин, а для стабільного позитивного ефекту – кілька днів. Ця обставина має роз’яснити лікар при призначенні препарату пацієнту.

  Починаючи з віку 12 років рекомендується починати застосування з 2 натискань в ніздрю 1 раз на добу. Після того, як ефект препарату настане і стабілізується, доза повинна бути знижена до 1 розпилення в кожну ніздрю один раз на добу. Дітям від 2 до 11 років рекомендована та ж щоденна доза, починати потрібно з 1 натискання у кожну ніздрю один раз на добу.

  Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

  Правила застосування

  Людям літнього віку, пацієнтам з незначними або помірними дисфункціями печінки та нирок корекція дози не потрібна. Тривалість лікування повинен визначати лікар залежно від причини і вираженості симптомів алергічного риніту.

  Щоб підготувати флакон до використання, його необхідно ретельно струсити, зняти захисний ковпачок і декілька разів натиснути до упору кнопку дозатора. Пацієнту перед застосуванням слід максимально можливо очистити носові ходи від слизу, злегка нахилити голову і ввести наконечник дозатора в ніздрю вертикально. Після натискання зробити видих через рот, очистити наконечник сухою тканиною і закрити захисним ковпачком.

  Правила застосування Авамиса аналогічні будь-якому іншому интраназальному спрею. Слід дотримуватися алгоритму застосування препарату для досягнення максимальної ефективності.

  Відгуки лікарів

  Препарат Авамис має 8.6 балів з 10 на думку організації «Лікарі РФ». Незважаючи на свою відносно чималу вартість, Авамис вигідно відрізняється від препаратів проти вазомоторного і алергічного риніту своєю безпекою, ефективністю, можливістю призначати його широкого пласту пацієнтів практично без обмежень за віком і станом здоров’я.

  Крім того, лікарська форма препарату зручна для пацієнта – флакон розрахований на одноразове дозування під час натискання, розрахований на фіксовану кількість доз, кількість препарату зручно відстежувати візуально через «віконечко» в упаковці. Не потрібно слідкувати за регулярністю застосування – спрей розпилюють один раз на добу.

  Відсутність системного ефекту і негативних ефектів при передозуванні також вигідно виділяють Авамис на тлі інших глюкокортикостероїдних препаратів.

  Це є позитивним психологічним ефектом для пацієнтів, оскільки ці обставини дозволяють забути міф про шкоду гормональних препаратів і спокійно приймати лікування.

  Авамис має позитивні відгуки від лікарів, які призначають цей препарат, т. к. при вірній постановці діагнозу препарат чинить потужний позитивний ефект щодо полегшення симптомів алергічного риніту.

  Лікарські аналоги

  На даний момент Авамис – єдиний лікарський препарат у формі назального спрею, активним компонентом якого є фуроат флутиказона. Інші лікарські препарати, що борються з алергічним ринітом, працюють за принципом судинозвужувальних засобів. Це робить їх менш директивними (вони також справляються з ринітами іншої етіології), але і ускладнює тривале лікування великою кількістю побічних ефектів.

  Виброцил

  Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

  Виброцил

  Судинозвужувальний комбінований препарат, що усуває симптоми ринітів різної етіології і використовується для усунення набряків в порожнині носа в післяопераційний період. Не може застосовуватися дітьми у віці до 6 років, вагітним і годуючим жінкам. При передозуванні можуть розвинутися симптоми загальної інтоксикації: порушення сну, підвищення артеріального тиску, серцебиття, болі в животі, блідість. Не може застосовуватися довше 7 днів через виникнення медикаментозного риніту.

  Називін

  Судинозвужувальний і протинабряковий препарат на основі оксиметазоліну. Препарат призначається при ринітах і синуситах різної етіології, а також при порушеннях дихання на фоні ГРВІ. При передозуванні можливий головний біль, нудота, порушення сну, тахікардія та підвищення АТ. Протипоказаний дітям до 6 років та пацієнтам із закритокутовою глаукомою, атрофічним ринітом.

  Отривин

  Судинозвужувальний засіб симпатоміметичної дії. Використовується для лікування ринітів, синуситів і отитів різної етіології. Протипоказаний при вагітності. Може викликати такі побічні ефекти, як порушення серцевого ритму, тимчасове погіршення зору, алергічні реакції, головний біль. Не рекомендується застосовувати більше 10 днів із-за ризику виникнення медикаментозного риніту.

  Еуфорбіум композитум

  Гомеопатичне засіб, що має антиалергічну та протизапальну дію. Показаний для лікування ринітів різної етіології, аденоїдів. Порівняно з Авамисом менш зручний у застосуванні, оскільки вимагає частих впорскувань (до 5 разів на добу). Ефект розвивається на 3-4 день застосування. Може застосовуватися при вагітності та грудному вигодовуванні.

  Авамис показує найбільш високу ефективність при вузько спеціалізованому застосуванні.

  Особливі вказівки

  Догляд за розпилювачем

  Авамис: відгуки лікарів, опис препарату та інструкція

  Догляд за препаратом

  Авамис випускається у флаконах, розрахованих на 30, 60 і 120 доз. Таке дозування передбачає застосування препарату протягом тривалого часу, і для того, щоб препарат розпилювали рівномірно і чинив максимально можливий ефект, необхідний догляд за його розпилювачем.

  Після кожного застосування препарату необхідно протирати розпилювач і внутрішню поверхню ковпачка сухою чистою серветкою. Необхідно уникати попадання води і інших рідин в пульверизатор. Якщо всередину розпилювача потрапила рідина, необхідно протерти його і залишити на деякий час без захисного ковпачка, а потім спробувати активувати натисканням. Не намагайтеся прочистити отвір розпилювача гострими предметами кшталт шпильки або зубочистки.

  Завжди закривайте розпилювач захисним ковпачком після використання і очищення. Це запобігає засмічення розпилювача пилом і вологою, і забезпечить його герметичність, а значить і збереження складу препарату.

  Іноді пульверизатор може не спрацьовувати. Якщо кількість рідини у флаконі достатньо, перевірте цілісність флакона. Переконайтеся, що розпилювач не засмічений. Спробуйте потрясти флакон протягом декількох секунд, зніміть захисний ковпачок і з силою наведіть розпилювач в дію. Натискайте не менше 6 разів – над пульверизатором має з’явитися хмарка рідини.

  Уникайте механічних пошкоджень розпилювача і доглядайте за наконечником після застосування – це дозволить уникнути розмноження бактерій на його поверхні і зберегти тривалу працездатність.

  Лікарський контроль

  Авамис відпускається з аптек за рецептом лікаря. Деяким категоріям пацієнтів цей препарат призначають з обережністю, тому від них вимагається максимальна увага до свого самопочуття під час застосування препарату. Це пацієнти з важкими та помірними порушеннями функцій печінки, алергією на медикаментозні препарати в анамнезі, одночасне застосування з препаратами, що містять ринотавир, вагітні жінки і діти у віці до 6 років.

  Цим пацієнтам препарат призначається вкрай рідко і тільки якщо передбачувана користь від нього буде вище, ніж передбачуваний шкоди. Препарат може застосовуватися людьми, ведучими транспортні засоби і зайняті на роботі з необхідністю високої концентрації уваги.

  При застосуванні Авамиса спеціальний лікарський контроль необхідний відносно вузькому колу пацієнтів з перерахованими особливостями організму. Препарат не впливає на працездатність і не викликає сонливості.

  Відгуки пацієнтів

  Нерідко можна зустріти дезинформирующие відгуки про те, що Авамис – «даремна трата грошей», або що пацієнту при застосуванні препарату стало гірше. Якщо заглибитися в вичитування подібних скарг, то найчастіше виявляється один з перерахованих нюансів, при яких застосування препарату не рекомендоване чи взагалі протипоказане. Найчастіше це використання без призначення лікаря, недотримання режиму прийому (одноразовий прийом), ігнорування комплексних заходів лікування (при аденоїдах).

  Погіршення при застосуванні препарату часто наздоганяють пацієнта, якщо не були проведені проби на переносимість препарату або ж якщо пацієнт вживає системні гормональні препарати (наприклад, проходячи комплексне лікування алергії або іншого захворювання). Нерідкі також скарги на носові кровотечі або кропив’янку, які є зазначеним в інструкції побічним ефектом тривалого застосування препарату.

  При правильній діагностиці та прийомі препарату по інструкції ризик виникнення побічних ефектів знижується до мінімуму. Неефективність препарату може бути свідченням невірного його призначення.