Базальна температура тіла, а також сприятливі і несприятливі дні для зачаття

Багато пар не хочуть оберігатися за допомогою будь-яких контрацептивів, наприклад, за допомогою презервативів, протизаплідних таблеток. Вони шукають більш підходящі для себе методи контрацепції. Один з них — базальна температура тіла. У цій статті я вам розповім саме про цей спосіб контрацепції.

Що таке базальна температура тіла?

Базальна температура тіла — це температура, виміряна в прямій кишці. Також її можна виміряти і оральним спосіб і вагінальним, але це не стандартне вимірювання.

Для чого вимірювати базальну температуру тіла?

Вимірюють базальну температуру для того, щоб:

 • Визначити день овуляції, отже, сприятливий день для зачаття
 • Визначити дня безпечного сексу, тобто, коли не потрібно оберігатися
 • А також щоб визначити вагітність на ранніх термінах

Як виміряти базальну температуру тіла?

Дівчата вимірюють базальну температуру тіла вранці, щойно прокинувшись, не встаючи з ліжка. При цьому потрібно спати не менше 3 годин.

Отже, щоб правильно виміряти базальну температуру тіла, потрібно:

 

 

 • Ввести градусник в анальний отвір приблизно на 10-15 хвилин
 • Користуватися краще не електронним градусником, а звичайним медичним, щоб точність температури була як можна більше
 • Вимірювати її кожен день, протягом 3-4-х циклів поспіль
 • Всі записи записувати на листочок, в блокнотик, а потім віднести цей листок до лікаря, щоб він все правильно розрахував і дав відповідні рекомендації
 • На листочку у вас повинна бути чітко видна різниця між двома фазами менструального циклу. У першій фазі температура повинна коливатися між 36,3 і 36,8 градусів. Далі має бути різке підвищення температури — понад 37 градусів. Це означає, що як раз-таки в цей час і була овуляція. А потім до самих місячних температура тримається близько 37 градусів, а потім знижується. Якщо у вас вийшли не зовсім точні, як я написала, записи, у вас проблеми з овуляцією, які потрібно вирішувати тільки з лікарем.

  Сприятливі і несприятливі дні для зачаття або ж дні небезпечного і безпечного сексу

  Як я казала раніше, сприятливі і несприятливі дні для зачаття вираховуються після дослідження базальної температури протягом 3-4-х циклів.

  Тепер вважаємо приблизно ці дні. Дні, безпечні для сексу, вважаються з перших місячних днів до овуляції за 3-4 дні, а також після овуляції, через 3-4 дня і до початку наступних місячних. Але ці дні називаються не безпечними, а умовно-безпечними, тому що овуляція у всіх різна. У когось вона може настати через кілька днів після місячних, а у кого-то за кілька днів до місячних. А вашу овуляцію зможе точно визначити тільки лікар за наданою вами базальної температури.

  Але такий метод не є надійним, так як повторююсь, що, по-перше, дата овуляції у всіх індивідуальна, а по-друге, на базальну температуру впливає безліч факторів, наприклад, звичайне підвищення температури, гормональний збій і так далі. Не треба довірятися такого методу, він не надійний.

  Я б особисто порадила б вам метод контрацепції — внутрішньоматкова спіраль. Вона коштує в районі 500 рублів, але зате на цілих 5 років. При цьому цей метод досить ефективний.

  Вибирайте з вашим партнером спосіб запобігання, доступний, надійний, який не завдасть неприємностей нікому, тим більше, якщо ви не готові стати батьками. Удачі вам, дорогі друзі!