Безопераційна ринопластика — інноваційний метод корекції невеликих дефектів носа. Це прекрасна альтернатива пластичної операції і унікальна можливість змінити свою зовнішність на краще, не вдаючись до скальпелю хірурга. Швидкий і безболісний метод, в основі якого лежить ін’єкційне введення спеціальних гелів (філерів) дозволяє надати носі бажану форму.

Величезна перевага процедури в тому, що на відміну від хірургічної операції форма носа не змінюється назавжди. І якщо результат ринопластики не сподобався, через півроку ніс знову можна підкоригувати у відповідності з побажаннями клієнта. Процедура цілком безпечна, проводиться із застосуванням місцевої анестезії і триває всього 30 хвилин. Давайте з’ясуємо, у чому основні переваги безоперационной ринопластики носа, які її особливості і як проходить процедура.

Зміст сторінки

 • 1 Безопераційна ринопластика: суть процедури
 • 2 Показання
 • 3 Протипоказання
 • 4 Види філлеров при безоперационной ринопластики
 • 5 Техніка виконання безоперационной ринопластики — фото до і після
 • 6 Після процедури: основні рекомендації
 • 7 Можливі ускладнення
 • 8 Ціна

Безопераційна ринопластика: суть процедури

Безопераційна ринопластика вважається самої делікатної косметологічної процедурою, за допомогою якої можна прибрати невеликі недоліки і скорегувати форму носа. Застосування цього методу дозволяє усунути невеликі дефекти: зробити форму носа більш правильною, вирівняти поверхню, розгладити нерівності.

Дуже багато пацієнтів, які звертаються за допомогою в косметологічні клініки, незадоволені своєю формою носа. Але далеко не кожен зважиться на хірургічну операцію, та й не у всіх є матеріальні можливості для радикальної пластики. Багато хочуть лише злегка підкоригувати недоліки і згладити незначні вади. Тому косметологами був розроблений альтернативний метод, що дозволяє вирішити проблему без значних матеріальних витрат і травматичного втручання.

Суть процедури полягає в тому, що під шкіру в проблемних місцях з допомогою голки вводять спеціальні речовини – філлери. Філлери являють собою пластичні імпланти, повністю безпечні і адаптовані до людського організму. З їх допомогою можна заповнити нерівності, вирівняти горбки і здійснити бажану корекцію форми. Існують і інші варіанти безопераційного втручання з допомогою ниток, гормональних препаратів або жирової тканини. Все залежить від уподобань пацієнта і його індивідуальних особливостей.

Косметологи попереджають, що безопераційний спосіб неможливо радикально змінити розмір і форму носа, але дрібні дефекти цілком піддаються корекції. У той же час результат від процедури не стійкий, його вистачає максимум на рік, після чого корекцію доведеться повторити. В цьому є і свої плюси. Якщо початковий результат не зовсім влаштовує, наступного разу можна здійснити додаткову корекцію, щоб домогтися бажаного ефекту та ідеальної форми носа.

Свідчення

В яких випадках можна вдатися до безоперационной ринопластики носа? Косметологи рекомендують процедуру для усунення наступних недоліків:

 • асиметрія носа;
 • нерівний рельєф (западинки, горбики);
 • незначна горбинка спинки носа;
 • гострий кут перенісся;
 • увігнутість спинки носа;
 • невеликі дефекти кінчика носа;
 • наслідки механічної травми;
 • усунення вікових змін (зморшок, обвислій шкіри);
 • коригування наслідків невдалої операції.

Всі ці недоліки можна легко усунути за допомогою безоперационной ринопластики. Але, як і будь-яка косметологічна процедура, цей метод має ряд протипоказань, які слід враховувати при вирішенні питання про необхідність процедури.

Протипоказання

Незважаючи на простоту і безпеку інноваційного методу, процедура щодо коригування носа має протипоказання, які косметологи ділять на дві групи:

Абсолютні протипоказання:

 • захворювання аутоімунного характеру;
 • алергічні реакції на використовувані препарати;
 • захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, гіпо – або гіпертиреоз);
 • гемофілія й інші порушення згортання крові;
 • схильність до утворення келоїдних рубців;
 • онкологічні захворювання;
 • наявність в зоні повторної ринопластики бионедеградируемого філера;
 • період вагітності і лактації.

При наявності будь-якого з цих станів проводити безоперационную ринопластику не можна.

Відносні протипоказання:

 • простудні захворювання (ГРВІ, грип);
 • вірусні інфекції (герпес);
 • запальний процес на шкірі в області носа;
 • менструальний період;
 • загострення хронічних захворювань;
 • нещодавно проведені косметологічні процедури (шліфування або пілінг шкіри).

Після усунення хворобливих станів і повного відновлення шкіри після омолоджуючих процедур, дозволяється проводити корекцію носа безопераційним методом.

Види філлеров при безоперационной ринопластики

Існує чотири основних способи, що застосовуються при ринопластики носа безопераційним методом:

 • Безопераційна ринопластика філерами. Під шкіру в області носа вводять спеціальні гелеві імплантати, дозволяють вирівняти поверхню і виправити такі дрібні недоліки, як невелика асиметрія, горбик або опущений кінчик носа. Така пластика не вимагає розрізів на шкірі і після її проведення не залишається ніяких слідів. Препарати вводять за допомогою точкових ін’єкцій, а застосування місцевої анестезії робить процедуру безболісною і комфортною. У ході процедури застосовують такі популярні гелеві наповнювачі, як Перлайн, Суджидерм або Рестилайн. Цей метод вважається найбільш безпечним, він має мінімум протипоказань, а його ефективність і стійкість корекції багато в чому залежить від виду філера. Тривалість процедури 15 -30 хвилин, після чого пацієнт йде додому вже з «новим» носом.
 • Ринопластика гормональними препаратами. Ін’єкційне введення таких гормональних препаратів, як Дипроспан або Кеналог дозволяє розчинити надлишок м’яких тканин і усунути опуклості або нерівності. Цим способом найчастіше коригують крила і кінчик носа. Щоб виключити болючість, препарати додають лідокаїн. Дана методика вимагає уважного підходу і великого досвіду, так як основна складність полягає в розрахунку необхідного обсягу гормонів. Неправильний вибір дозування препарату може призвести до розчинення тканин понад норми, що загрожує асиметричністю або формування западин. Щоб цього уникнути, гормональний препарат вводять поетапно, малими дозами, протягом 2-3 тижнів.
 • Ринопластика нитками Aptos. Цей спосіб застосовують для коригування кінчика і крила носа. Його суть полягає в тому, що під шкіру через невеликі проколи вводять нитки, надаючи носі бажану форму. Процедура здійснюється під місцевою анестезією. Встановлені нитки створюють своєрідний каркас для тканин і дозволяють виправити незначні дефекти. Вже через 2-3 дні після обрізання кінців ниток можна милуватися остаточним результатом. Але багато пластичні хірурги неоднозначно ставляться до таких маніпуляцій, оскільки існує ризик обриву ниток або формування рубців.
 • Застосування лангетки. Лангетка являє собою спеціальний пристрій для поліпшення контуру носа, виконане з міцного пластику або гіпсу. За допомогою цього пристосування можна підняти кінчик носа, згладити невелику горбочок, звузити крила носа або відновити симетрію. Досягається такий результат за рахунок тиску лангетки на хрящову тканину.
 • Особливою популярністю у пацієнтів користується метод ринопластики філерами, оскільки він вважається найбільш простим, безпечним і має мінімум протипоказань. Стійкість корекції багато в чому залежить від виду застосовуваного філера. Розглянемо основні різновиди філлеров, використовуваних при безоперационной коригування носа:

  Биодеградируемые філлери. З плином часу ці препарати розкладаються до простих компонентів і виводяться з організму. До таких засобів належать:

  • Філлери, основу яких становить гіалуронова кислота;
  • Філлери, в основі яких людський ( Изологен, Сайметра, Аутолген) або бичачий колаген (Артеколл, Зирдерн);
  • Філлери, з пролонгованою дією. Вони повільно розсмоктуються і можуть зберігатися в організмі до 3 – х років. До таких препаратів належать гелі на основі молочної кислоти (Скульптура), полікапролактона (Элланс), гідроксиапатиту кальцію (Радиесс).

  Бионедеградируемые філлери. Це препарати на основі синтетичних полімерних гелів (наприклад, силікону). Основна відмінність таких биостойких філлеров в тому, що вони не вступають в хімічну реакцію з речовинами та речовинами людського організму не виводяться з нього.

  Аутологические филеры – це власні жирові тканини пацієнта, відкачані з будь-якої ділянки тіла. Процедура липофилинга дозволяє досягти самого тривалого ефекту і уникнути алергічних реакцій. Але у цього методу є недолік, пов’язаний з високим ризиком розвитку фіброзу тканин. Тому застосування липофилинга вкрай обмежено.

  Техніка виконання безоперационной ринопластики — фото до і після

  Перед процедурою пацієнт повинен проконсультуватися з дерматологом і терапевтом, щоб з’ясувати можливі протипоказання. Потім на прийомі у пластичного хірурга визначається обсяг майбутньої роботи і підбирається оптимальний спосіб проведення маніпуляцій і необхідні препарати.

  Сама процедура проводиться в амбулаторних умовах, із застосуванням місцевої анестезії. Шкіру на носі і щоках обробляють антисептичним розчином і спеціальним кремом, що містить знеболюючий засіб. Після обробки вичікують 10 – 15 хвилин, щоб анестетик надав необхідну дію, і приступають до введення філлерів.

  Пластичні гелі водять в строго визначені і заздалегідь намічені точки в невеликому обсязі. Вся процедура триває недовго і займає від 15 до 45 хвилин. На завершальному етапі на ніс накладається спеціальна захисна лангета, яка збереже бажану форму і вбереже ніс від травмування.

  Після закінчення процедури пацієнт може відразу відправлятися додому і вести звичний спосіб життя. Відновлювальний період дуже короткий і займає всього добу. Остаточний результат буде видний через 3-4 дні після процедури. Якого результату можна добитися за допомогою цього методу, можна побачити на фото до і після безоперационной ринопластики, представлених на сайтах в інтернеті або в буклетах косметологічних клінік. У середньому ефект від ринопластики, виконаної безопераційним методом, тримається близько року. Надалі процедуру можна повторити.

  Після процедури: основні рекомендації

  Відразу після закінчення ін’єкцій рекомендується прикласти до зони обробки холод. Ця проста міра допоможе уникнути появи набряку і синячков. Іноді, на інший день після процедури пацієнту пропонують коригувальний масаж, який допомагає кращому розподілу якості під шкірою. Вже через кілька діб можна вести звичний спосіб життя, активно займатися спортом, відвідувати лазню або сауну, носити оптику.

  Як в реабілітаційному періоді, так і в подальшому, пацієнту радять усіма можливими способами уникати травм носа, інакше не тільки ефект від процедури буде знівельовано, але і виникне загроза небажаних ускладнень (фіброзу, зміщення імпланта).

  Можливі ускладнення

  Незалежно від досвіду хірурга та дотримання пацієнтом всіх рекомендацій, в деяких випадках можливий розвиток ускладнень.

  Короткочасні ускладнення розвиваються безпосередньо під час маніпуляцій або відразу після їх закінчення, але досить швидко зникають самостійно. До таких ускладнень належать:

  • Почервоніння, набряклість в зоні введення філера;
  • Хворобливі відчуття в області ін’єкцій;
  • Гематоми в області обробки;
  • Відсутність бажаного ефекту (через міграції філера або неправильно розрахованої дози препарату).

  Довгострокові ускладнення можуть проявитися відразу після процедури або розвинутися через кілька місяців після втручання. В цьому випадку можливі такі наслідки:

  • Виникнення фіброзу в області гелевого імпланта;
  • Емболія судин;
  • Розвиток відстрочених алергічних реакцій;
  • Порушення форми носа внаслідок гравітаційного опущення гелю;
  • Можливий розрив ниток при коригуванні носа нитками Aptos;
  • Розвиток інфікованого герпесу.

  Косметологи радять зважити всі «за» і «проти» перед тим, як зважитися на ринопластику. Щоб уникнути неприємних наслідків, необхідно перед процедурою пройти повноцінне обстеження та оцінити ризик можливих ускладнень. Тим не менш, відгуки про безоперационной ринопластики, говорять про те, що на сьогоднішній день це самий оптимальний і безпечний метод коригування носа з метою виправлення незначних дефектів.

  Переваги і недоліки методу

  До основних достоїнств безоперационной ринопластики можна віднести:

  • Безболісність процедури. Немає необхідності в застосуванні загальної анестезії. Для усунення дискомфорту і хворобливих відчуттів досить місцевих анестезуючих засобів.
  • Швидкість проведення. Процедура займає 30-45 хвилин, після чого пацієнт може відправлятися додому і вести звичний спосіб життя.
  • Короткий реабілітаційний період. Він займає менше доби, при цьому немає необхідності в додаткових маніпуляціях і догляді за обробленої зоною.
  • Безпека. Невелике число протипоказань і практично повна відсутність побічних ефектів зробили цю процедуру найпопулярнішою.
  • Доступність. Цілком прийнятна вартість методу зробила її доступною для широкого кола споживачів.
  • Безоперационную ринопластику можна робити повторно. І якщо результат від попередньої процедури не цілком задовольняє пацієнта, через півроку можна зробити повторну корекцію.

  До недоліків корекції носа без операції відносяться наступні моменти:

  • При неправильно підібраній дозі препарату і помилки при його введенні можна зіткнутися з деформацією носа, виправляти яку доведеться оперативним шляхом.
  • Безопераційна ринопластика носа допомагає тільки при дрібних дефектах, при серйозних проблемах застосування цього методу буде марним.
  • Недостатня кваліфікація хірурга може призвести до розвитку небажаних ускладнень і зміщення якості, чого порушиться форма носа.
  • Необхідність введення деяких препаратів (гормонів) в кілька етапів, чому процедура розтягується на 2-3 тижні.

  Тим, хто в найближчому майбутньому планує пластичну операцію, фахівці не рекомендують вдаватися до безопераційне методу корекції. Справа в тому, що при багаторазових ін’єкціях тканини носа втрачають первісну форму, виникають складності з кровопостачанням. Все це значно ускладнить проведення хірургічної ринопластики.

  Ціна

  Вартість безоперационной ринопоастики носа залежить від багатьох факторів: індивідуальних особливостей пацієнта, препаратів, що застосовуються, кваліфікації хірурга та статусу косметологічної клініки. У середньому ін’єкцій ін’єкційної корекції носа коливається від 15 000 до 40 000 рублів.

  Відгуки

  Відгук №1

  Більше року тому вдавалася до послуг косметологів по виправленню невеличкий горбочок на носі. Мені робили безоперационную ринопластику, а саме водили гелевидні філлери. Перед процедурою ніс обробили анестетиком, тому я не відчувала болю, але молу спостерігати за ходом процедури з допомогою дзеркала. Препарати вводили під шкіру тонкою голкою, всі маніпуляції зайняли всього 20 хвилин. Після процедури я могла відразу піти додому. Ніяких побічних ефектів або ускладнень не було. Форма носа мене цілком влаштовує, ефект зберігається до цих пір. Як тільки дія гелю припиниться, зроблять повторну процедуру.

  Катерина, Нижній Новгород

  Відгук №2

  Щоб виправити невелику курносость, звернулася в косметологічну клініку, і порекомендував фахівець замість операції введення спеціального препарату — імпланта. Мені вводили саморассасывающийся гель Суджидерм.

  Результат мене цілком влаштував, ніс придбав правильну форму, і цей ефект тримається вже півтора року. Сама процедура пройшла дуже швидко, в клініці працюють досвідчені фахівці, тому все пройшло гладко, ніяких ускладнень не було.

  Іванна, Москва

  Відгук №3

  Мене завжди дратувала форма мого носа, а точніше його кінчика. Він псував зовнішність, я завжди хотіла його трохи підняти. На допомогу прийшла безопераційна ринопластика. Мені кололи гормональний препарат.

  Результатом залишилась задоволена, ніс тепер прямий і кінчик виглядає більш тонким і витонченим. Єдиний мінус – процедура займає багато часу, так як препарат вколюють невеликими порціями. Мені довелося ходити на уколи близько 3 – х тижнів.

  Олеся, Новосибірськ