Безперервні гемофільтрація та гемодіаліз

Методи безперервної гемофільтрація та гемодіалізу фільтрують і диализируют кров без переривання; основна перевага укладено в можливості видалити великі об’єми рідини, уникаючи епізоди гіпотензії, викликані інтермітуючим гемодіалізом. Саме тому процедури показані гемодинамічно стабільним пацієнтам з гострою нирковою недостатністю та/або потребують масивних інфузій.

При безперервній гемофільтрації вода і розчинені речовини молекулярної масою до 20 000 дальтон видаляються з крові шляхом конвекції через водопроникну мембрану; фільтрат видаляється, і пацієнту призначають інфузію фізіологічно збалансованої води і електролітів. Для поліпшення кліренсу розчиненої речовини до фільтру може бути доданий діалізний цикл. Процедури при цьому можуть бути артериовенозными або веновенозными. При артеріовенозної процедурі канюлируют стегнову артерію, під дією артеріального тиску кров через фільтр фільтрується в стегнову вену. Швидкість фільтрації зазвичай низька, особливо при гіпотензії. При безперервній веновенозной процедурі необхідний насос для перекачування крові з однієї великої вени через цикл діалізу назад у венозний кровообіг. При використанні двухпросветного катетера кров забирається і повертається в ту саму вену. Переваги включають кращий контроль артеріального тиску і швидкості фільтрації з більш плавним видаленням рідини. Жодну з цих процедур не можна назвати ефективніше інших. Кожна з них вимагає системної антикоагуляції.

Безперервна артеріовенозна гемофільтрація може застосовуватися у пацієнтів з гіпотензією, але вона вимагає катетеризації як артерії, так і вени, тоді як безперервна веновенозная гемофільтрація вимагає тільки катетеризації однієї вени і забезпечує більш передбачувану ультрафільтрацію, але потребує більш високому артеріальному тиску.

Симптоми захворювань.