Біль в грудях – один із симптомів серйозних захворювань. Однак часом буває важко визначити, який саме орган постраждав і потребує лікування. Чому? Нерідко, неприємні відчуття, що з’являються в одній області, свідчать про хвороби органу, розташованого в іншому місці.

Щоб визначити хворобу, важливо правильно розпізнати симптоми і вчасно надати потрібну допомогу.

Симптоми

Коли необхідно звернутися в клініку і почати лікування? Медична допомога необхідна, якщо біль у грудях супроводжується:

 • втратою свідомості;
 • кашлем;
 • поверхневим, переривчастим диханням;
 • дискомфортом, який триватиме більше чверті години;
 • нудотою;

Причини


Чому з’являються неприємні відчуття в області грудини? Причини різні.

Проблеми з серцем:

 • При інфаркті миокарды у пацієнта спостерігають такі симптоми: сильна, пекучий біль у грудині роздирає характеру. Такі засоби, наприклад, як анальгетики безсилі. Можуть проявитися також такі симптоми, як поколювання, відчуття тяжкості і сильного стиснення в області грудей.
 • Дана хвороба проявляється раптово, найчастіше вночі. Ознаки несуть в собі хвилеподібний характер – з кожним припливом больових відчуттів болю посилюються. Один напад тривати близько півгодини. Якщо вчасно не почати лікування, можливий летальний результат.

 • Коронарний тромбоз (закупорка). Симптоми: гостра, нестерпний біль у грудях. Ознаки: спостерігається підвищення тиску, шкіра починає або червоніти, або бліднути. Щоб позбавитися від неприємного відчуття слід прийняти відповідні засоби (наприклад, нітрогліцерин). Якщо вчасно не почати лікування можливий летальний результат.
 • Аневризма аорти. Дана хвороба має наступні симптоми: біль у грудній клітці (у верхній частині) – не віддає в інші частини тіла. Для її усунення, такі засоби, як анальгетики безсилі. Якщо не почати лікування вчасно можливий летальний результат.
 • Перикардит. Дана хвороба має такі ознаки: тупий біль у грудині (при переміщенні посилюється), поверхневе дихання, втома.
 • При стенокардії, аортальному аневризмі, пролапсі мітрального клапана і тромбоемболії, також спостерігають такі ознаки, як гострі/тупі болі у грудини. Знеболюючі засоби бездіяльні.

  При хворобах ШКТ

  Хвороба, пов’язана з ШЛУНКОВО-кишкового тракту (виразка, розрив стравоходу) має такі ознаки: біль у грудях розпираючого характеру, що супроводжується порушенням роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту і блювота.

  Ознаки при остеохондрозі: колючий біль у грудній клітці, яка з’являється після фізичних навантажень.

  Виразка шлунку

  Хвороба найчастіше проявляється, коли людина голодна. Після того, як людина поїв, біль у грудній клітці стихає. Хвороба має такі ознаки: нудота, печія, блювання. Для усунення неприємних відчуттів нітрогліцерин не допоможе. Побороти біль у грудях допоможуть спазмолітичні засоби.

  Розрив стравоходу

  Розрив стравоходу — хвороба, що передбачає собою порушення цілісності стравоходу. Ознаки: біль у грудях, нудота, блювання. При кашлі біль ставати сильнішими.

  Гострий панкреатит

  Дана хвороба має такі симптоми, як біль у грудній клітці, нудота і блювота. Кошти, придбані в аптеці, не завжди допомагають зняти неприємні відчуття.

  Проблеми з дихальною системою

  Найчастіше людина починає відчувати неприємні відчуття при запаленні (наприклад, коли запалена плевра), травмах (забиття, зміщення хребців) і пухлинах.

  Існують й інші причини, наприклад, при кардіоневрозі, клімаксі та істеричному синдромі.

  Біль у грудях праворуч


  Чому, з’являються неприємні відчуття в грудній клітці (особливо при кашлі) справа? Найчастіше цим страждають жінки – неприємні відчуття з’являються незадовго до появи критичних днів.

  Турбуватися в даному випадку не про що. Чому? Це не патологія. Дискомфорт пов’язаний зі зміною гормонального статусу.

  Але існують і серйозні причини, за яких пацієнт відчувати біль у грудях справа. Неприємні відчуття можуть бути сигналом про:

  • мастопатії (хвороба характеризується наявністю ущільнень і утворенням кіст);
  • гепатит і панкреатит;
  • рак грудей;
  • нирковій/печінковій коліці;
  • наявності пухлини (неприємні відчуття в легенях справа — сигнал про утворення пухлини).

  Терапія (якщо болить в грудній клітці праворуч):

  • постільний режим (якщо болі в грудях справа виникли із-за проблем, пов’язаних з диханням);
  • призначення пробіотиків і дієт (дані кошти актуальні при виразках);
  • при проблемах з хребтом призначають корсет;
  • якщо виникла біль у грудині справа з причини психічних розладів, пацієнтові призначають психотерапію.

  Щоб визначити, чому виникає біль у грудях справа, слід, не відкладаючи на потім, звернутися в клініку і прости повне обстеження.

  Біль у грудях зліва


  Чому з’являється біль у грудях зліва. Причини:

  • остеохондроз (біль у грудях зліва з’являється після важкого дня);
  • м’язові спазми (біль у грудях зліва з’являються також як і при остеохондрозі, ліворуч, після фізичних навантажень);
  • проблеми з серцем (дискомфорт зліва може супроводжуватися вагою і сильними відчуттями стислості).

  Рак грудей – ще одне захворювання, при якому можливі болі в грудині ліворуч. Чому? У більшості випадків, рак грудей вражає саме ліву груди, тому у представниць слабкої статі спостерігають такі симптоми: ущільнення і біль в грудній клітці зліва, виділення, не мають ні якого відношення до грудного вигодовування.

  Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно при перших симптомах (наприклад, сильні болі в грудях зліва, що супроводжуються нудотою і переривчастим диханням) звернутися в клініку, і негайно почати лікування.

  Лікування болів в грудях зліва може включати в себе:

  • лікарське втручання;
  • призначення медикаментів (пацієнту призначають болезаспокійливі засоби, з допомогою яких вдається усунути біль у грудях зліва, пов’язану з проблемами ХКТ);
  • психотерапію;
  • прийом анальгетиків (такі кошти прописують при захворюванні легенів і травмах).

  Біль у молочній залозі при вагітності


  При вагітності неприємні відчуття в молочній залозі в основному виникають у першому триместрі. У кожної жінки в цей період протікають по-різному.

  Болі при вагітності можуть бути ниючі, що супроводжуються відчуттям тяжкості в молочній залозі. Майбутня мама (при вагітності) може відчувати поколювання в молочній залозі.

  При вагітності жінка може відчувати дискомфортні відчуття, схожі на передменструальний стан. У цей період у майбутніх мам часто спостерігають підвищену чутливість сосків. Нерідко при вагітності груди починає боліти при легкому торканні або натисканні.

  Пі сильних болях в молочній залозі необхідно негайно пройти обстеження. Причиною, чому при вагітності жінка відчуває дискомфорт, може бути утворення тріщин на сосках.

  Також причиною, чому при вагітності жінка відчуває неприємні відчуття в молочній залозі, може стати розвиток серйозного захворювання – мастит/мастопатія.

  Щоб з’ясувати, чому при вагітності (саме у вас) болить груди, необхідно звернутися до свого гінеколога. Чому? Справа в тому, що вагітність протікає у кожної жінки по-різному. При вагітності симптоми можуть виникати в різні періоди, в тій чи іншій мірі, або ж зовсім можуть не проявлятися.

  Лікування


  Щоб пролікувати біль у грудях можна вжити такі засоби, як парацетамол або аналогические препарати – за допомогою них вдасться зменшити неприємні відчуття.

  Лікування Не слід здійснювати самостійно, якщо не виявлена причина. В іншому випадку стан пацієнта тільки посилитися.

  Для того щоб виявити і вилікувати захворювання необхідно пройти повне обстеження, яке включає в себе дослідження шлунка, ЕКГ, УЗД і не тільки.

  Щоб виявити і вилікувати хворобу, лікар проводить бесіду з пацієнтом, в ході якої дізнається про історію серцево-судинних захворювань в сімейному амнезії, симптоми та характер болю в грудях.

  Народне лікування

  Лікуємо за допомогою народних засобів:

 • Пролікувати мастит допоможе мати-й-мачуха. Щоб вилікувати недугу, до хворого місця прикладають лист рослини.
 • Пролікувати запалення усунути дискомфортне відчуття допоможе кам’яне масло. Щоб вилікувати недугу, потрібно 2 ч. л. цього кошти розвести в склянці з натовпом водою, а потім видобувати 200 мл спирту. В отриманому розчині слід змочити тканину і прикласти її до грудей. Щоб пролікувати біль зробити не менше 15 процедур.
 • Вилікувати мастопатію з допомогою буряків. Щоб пролікувати хворобу потрібно натерти буряк і додати столовий оцет. Отриману масу викладають на уражену ділянку, зверху обгортають плівкою і рушником. Щоб вилікувати недугу необхідно тримати компрес не менше 8 годин.
 • Пролікувати симптоми при кашлі можна за допомогою настоїв з шавлії, календули або плодів шипшини.
 • Лікуємо матсопатию з допомогою каланхое. Щоб пролікувати хвороба з допомогою даного домашнього рослини потрібно, подрібнені листя каланхое змішати з медом. Вживати після пробудження натщесерце і перед сном.
 • Пам’ятайте, що пролікувати хвороба в домашніх умовах, необхідно правильно виявити причину.