Біль у правій легені: що це за симптом?

Біль — завжди ознака патології, сигнал організму про те, що він потребує допомоги. Біль у правій легені може бути викликаний безліччю причин. Не завжди вона пов’язана із захворюваннями самих легких. Її поява повинно стати спонукою до дій. Перше з них – звернення до лікаря.

Зміст:

 • 1 Причини появи болі у правій легені
 • 2 Наявність дискомфорту
  • 2.1 При вдиху і видиху
  • 2.2 Під час кашлю
 • 3 Які існують методи лікування?
 • 4 Болю в легенях
 • 5 При запаленні легенів
  • 5.1 При курінні

Причини появи болі у правій легені

Біль у правій легені: що це за симптом?

Біль в легенях можуть викликати різні хвороби

Медицині відомо більше 20-ти захворювань, здатних стимулювати появу больових відчуттів в районі правого легкого.

У їх числі:

 • неврологія
 • проблеми травлення
 • порушення ендокринної системи
 • кісткові проблеми
 • травми

В легеневих тканинах немає нервових закінчень, тому больові відчуття в області їх частіше не пов’язані з порушеннями їх діяльності. На проблеми органів вказують скрутне дихання та наявність кашлю. Больові рецептори є тільки у великих бронхах і трахеї. Що ж викликає біль в області грудної клітини? Які причини? Наскільки вони серйозні і які наслідки можуть викликати?

Лікуючий лікар поцікавиться характером больових відчуттів. По них можна приблизно визначити, в якому напрямку починати пошук причин, які види діагностики будуть ефективніше.

Для постановки діагнозу необхідно з’ясувати інтенсивність болю, характер кашлю, відчуття, що виникають при вдиху і видиху, наявність задишки і дію знеболюючих засобів.

Свідченням гострих захворювань служить інтенсивна різкий біль, локализирующаяся в певних ділянках тіла і наростаюча в процесі дихання, викликає задишку. Часто об’єктом локалізації є плевра.

Якщо больовий дискомфорт спостерігається за грудиною, велика ймовірність, що причина в гострому трахеїті. На це вкаже та наростання болю при кашлі.

Щоб визначити проблему, необхідно змінювати положення тіла. Зміна інтенсивності болю при русі і в різних положеннях часто пов’язана з патологіями нервової системи, травмами, радикулітом і порушеннями в хребетному стовпі.

На відхилення в діяльності серця вкаже віддача болю справа наліво, в руку, між лопатками або за грудину.
Жовчний міхур і виразка дають про себе знати різкими больовими прострілами в районі правого легкого.

Причини больового синдрому бувають різними. Щоб визначитися, необхідно звернутися до лікаря.

Про одному з захворюванні легенів дізнайтеся з запропонованого відео.

Наявність дискомфорту

Найчастіше хворобливі відчуття, викликані вдиханням і видиханням повітря, пов’язані із захворюваннями легень. Найбільш вірогідний сухий плеврит, часто виступає ускладненням пневмонії. Для нього характеру локалізація болю в певних частинах грудної клітини.

При вдиху і видиху

Біль у правій легені: що це за симптом?

Хвороба може супроводжуватися різними симптомами

Інші симптоми хвороби: слабкість, сонливість, у нічний час доби виникають озноб і підвищене виділення поту. Біль гострий, колючий, перешкоджає руху і дихання. Це пов’язано з зменшенням межплевральных зв’язок.

Якщо при вдиху інтенсивність болю стає вище, це може вказувати на:

 • ревматизм
 • грип
 • перикардит
 • запальний процес в навколосерцевої сумці (внаслідок кору)
 • інфаркт міокарда
 • туберкульоз

Також зростання больового дискомфорту на вдиху характерний для невралгії, широко розповсюдженої в наші дні. Вдихаючи, хворий відчуватиме гостре поколювання, ніби голкою.

Симптом характерний і для переломів ребер та травми грудної клітини.

Лікарі не виключають при болю на вдиху-видиху наявність прогресуючих онкологічних процесів, що розвиваються у легенях або плеврі. Остеохондроз в хребетному стовпі теж може стимулювати больові відчуття з правого боку в районі легені.

Не можна виключати правобічну пневмонію і пневмоторакс. Пневмоторакс характерний різкими больовими відчуттями, які посилюються при фізичних навантаженнях. Інтенсивність болю наростає, якщо частішає дихання.

Така біль тривалий час не вщухає, при цьому помітно погіршується стан хворого, падає тиск, на обличчі проявляється синюшність, синіють пальці на руках і ногах. В даному випадку людині необхідна термінова медична допомога.

Можна підсумувати і зробити висновок, що при вдиху видиху може бути викликаний різними захворюваннями.

Під час кашлю

Якщо болить тільки праве легке, симптом вказує на спайковий або сухий плеврит. Захворювання характерно поразкою однієї зі сторін грудей. Однією з ознак плевриту є збільшення больового відчуття навіть при неінтенсивному кашлі. Воно стане ще болісніше, якщо зробити глибокий вдих або різко повернути тіло. Будь-яка динаміка при плевриті викликає дискомфорт.

Біль у правій легені: що це за симптом?

Захворювання залежить від ступеня комфортності пацієнта на певній стороні

Захворювання можна розпізнати по тому, що більш комфортно хворий почуває себе в лежачому положенні, перевернувшись на уражену сторону.

Також симптом може вказувати на ексудативний плеврит. Сухий кашель викликає больовий ефект і з розвитком хвороби посилюється, дихальний процес стає болісним. Характерна ознака захворювання — полегшення в період наповнення плеври рідиною. Її наявність можна визначити за випирання в районі ребер.

Іншою причиною болю в області правого легкого при кашлі може бути напруга міжреберних м’язів, які не звикли до серйозних навантажень. Причиною дискомфорту служить молочна кислота, що має властивість накопичуватися при напрузі м’язів. Обмацування в непокоїть області посилить больовий синдром.

При бронхіті і трахеїті біль в районі правого легкого також стає яскраво вираженою. Сам кашель є наслідком відокремлення від тканин мокротиння у вигляді кров’яних слизових грудок.

Однобічний біль у правій легені часто вказує на інфекційне запалення, перекинувшееся на легеневі тканини. Нав’язливий і сухий кашель, природний у таких випадках посилює болюче стан.

Кашель, що викликає больовий синдром, сам по собі є симптомом, дещо звужує перелік захворювань, що викликають дискомфорт у правому легені.

Які існують методи лікування?

Лікування больового синдрому в легенях починають після надходження результатів діагностики, призначеної лікарем. Відповіді на багато запитань дають лабораторні дослідження. При підозрах на запалення, рак, наявність чужорідного тіла призначають УЗД, рентген або магнітно-резонансну томографію.

Біль у правій легені: що це за симптом?

Лікування призначається після постановки діагнозу

Відповідно виявленому захворюванню призначають медикаментозне та немедикаментозне лікування. Поряд з ліками хороші результати дають масаж і гімнастика. При призначенні лікування враховуються індивідуальні особливості організму пацієнта. Схема лікування підбирається на підставі анамнезу.

Набряклість і запальні процеси знімаються з допомогою микродисперсного санірування бронхів. Цей метод очищає легені від алергенів і відновлює слизові оболонки органів.

При бронхіті лікування ґрунтується на застосуванні протиінфекційних та антибактеріальних препаратів, а також відхаркувальних засобів. Ін’єкції застосовують тільки у випадку тяжкого ступеня хвороби.

Не запущена форма бронхіту в домашніх умовах добре лікується банками, гірчичниками і компресами.
Легка форма плевриту лікується постільним режимом і горчичными компресами.

Зниженню больових відчуттів сприяє перебинтовування грудної клітини. Добре допомагають знеболюючі.

Гострий гнійний плеврит потребує інвазивного методу лікування. Проводиться відкачка накопиченої рідини і промивання плевральної порожнини спеціальними антисептиками.

Якщо симптоми вказали на більш небезпечні захворювання: туберкульоз, інфаркт, рак, лікування призначається відповідно з занедбаністю захворювання і його клінічною формою.

Болю в легенях

При запаленні легенів

Біль у правій легені: що це за симптом?

Біль в легенях може говорити про наявність пневмонії

При пневмонії біль може «розповісти» про характер захворювання, ступеня його поширення і занедбаності. Якщо уражено одне легке, біль буде безперервною, ниючий і посилюється при вдихах, выдохах і кашлі. Пацієнти в такому стані шукають зручне положення, мимоволі тримаються за груди.

Складніше виявити запалення, коли запальний процес протікає в нижній частині правостороннього легені. Больовий синдром поширюється на живіт і підребер’ї праворуч. Пацієнта направляють на діагностику, щоб відкинути підозри на апендицит або холецистит.

Ознакою двосторонньої пневмонії служать больові відчуття, разливающиеся по всіх області грудної клітини. Дискомфорт посилюється при диханні та кашлі. Вогнища болю можуть бути присутніми в підлопаткових області, віддавати в почекальню частина або оперізувати.

Посилення больових відчуттів при пневмонії може бути свідченням появи ускладнень у вигляді плевриту.

Плеврит при пневмонії – наслідок несвоєчасного лікування або ослабленого імунітету. Біль стає нестерпним, уражені захворюванням намагаються прийняти максимально зручне положення і не ворушитися.

Нерідко біль при пневмонії абсолютно схожа з відчуттями, які спостерігаються при інфаркті міокарда, радикуліті або вздувшемся шлунку. Визначити захворювання можна по тому, що пневмонія завжди супроводжується больовими відчуттями, що посилюються при кашлі та диханні, а також при пальпації грудної клітини, що не спостерігається при інших захворюваннях. Також на захворювання будуть вказувати підвищена температура, задишка і кашель.

Щоб не сплутати пневмонію з іншими захворюваннями, призначати лікування слід тільки після вердикту діагностики.

При курінні

Куріння негативно впливає на всі органи людського організму. Першими страждають легені – місце осідання отруйних смол, що розкладають тканини і викликають захворювання. Фатальним наслідком куріння може стати рак. Перший ознака виникнення патологій у легенях – біль.

Біль у правій легені: що це за симптом?

Однією цигаркою побивається одна альвеола

Вчені виявили, що одна сигарета вбиває одну альвеолу. В результаті багаторічного куріння відмирають десятки тисяч альвеол, це стає причиною багатьох хвороб. Рак, туберкульоз, емфізема здатні вбити, але раніше вони довго руйнують організм. Часто біль в легенях викликає емфізема. Захворювання знижує еластичність легеневих тканин. В них скупчується повітря, що викликає біль. Процес продовжує розвиватися, приводячи до утруднення дихання і порушення вентиляційних процесів всередині легеневої системи.

Найчастіше характер больових відчуттів схожий з проявами хронічного бронхіту – наслідки багаторічного куріння. Куріння провокує накопичення в тканинах отруйних речовин, сприяє порушення циркуляції повітря, знижує імунітет.

Ознаки хронічного бронхіту: тривалий вимотуючих кашель вранці й біль, приходить після куріння.
Нікотин послаблює організм. Буває в період куріння людина не кашляє, а мокрий кашель з’являється після відмови від звички. Це пов’язано з активацією захисних функцій організму і початком процесу самостійного очищення. Якщо до того часу легені вже болять, слід звернутися до лікаря. Симптом «говорить» про те, що захворювання вже розвивається.

Перш ніж почати курити, варто задуматися про наслідки.

Сучасні методи лікування дають надію на зцілення всім, хто відчуває болю в легенях. Головне не затягувати з походом до лікаря.