Біль у вусі – симптоми, причини, що робити при болях у вусі

Зміст статті:

 • Кілька симптомів, що нагадують біль у вусі:
 • Причини виникнення болю у вусі.
 • Захворювання, що супроводжуються болем у вусі.
 • Що робити при болях у вусі.
 • Чим небезпечні народні засоби при лікуванні болю у вусі.
 • Який лікар допоможе при болях у вусі.
 • Приклади лікарських засобів від болю у вусі.


Кілька симптомів, що нагадують біль у вусі:

якщо болить вухо,

безпосередньо біль у вусі

якщо вухо стріляє.

Біль у вусі буває давить, ниючий і «стріляє». Больові відчуття можуть бути в районі вушної раковини, а також зовні слухового проходу. Визначити її можна злегка натиснувши на козелок, це говорить про зовнішньому отиті. А якщо мучить стріляючий біль всередині і при цьому спостерігається підвищення температури то, швидше за все, розвивається середній отит. Біль у вусі виникає найчастіше, якщо є порушення в вушному каналі, видимої частини вуха або в самому вусі. Гострий отит це інфекція середнього вуха. Часто виникає у хворих дітей, рідше у дорослих. У дітей євстахієва труба коротка і це служить причиною проникнення бактерій і вірусів в середнє вухо. Вухо плавця це зовнішній отит, викликаний зараженням вушного каналу. Його причиною в основному стає бактеріальна інфекція. А також біль у вусі може виникнути із-за запалення вушної раковини. Діти з таким захворюванням не повинні плавати або літати, із-за перепадів тиску або попадання води у вухо захворювання може перейти у важку форму.

Причини виникнення болю у вусі.

До таких причин болю у вусі можна віднести гнійне бактеріальне запалення, травми, а також бароотит.

Захворювання, що супроводжуються болем у вусі.

Найчастіше болі у вусі можуть бути при отиті, рецидивуючому полихондрите, і при синдромі Рамсея-Ханта.

Що робити при болях у вусі.

При болю у вушній раковині і зовнішньому слуховому проході слід уникати травматизації під час чищення вуха і попадання туди води. Можноввести ватний тампон неглибоко з застосуванням мазі целестодерм, тридерм або лориндем. При дуже сильних болях можна прийняти знеболюючий засіб, наприклад, кетанов. Але навіть при ослабленні симптомів не варто уникати відвідування лікаря. При стріляючої болю і високій температурі слід створити тепловий ефект у вусі. Цього можна досягти введенням турунди з борним спиртом в слуховий прохід або накласти спиртовий компрес. При таких болях обов’язково треба прийняти знеболюючий засіб. Середній отит може викликати ускладнення у вигляді парезу лицьового нерва. Тому не варто відкладати похід у лікарню. А у дітей таке захворювання може призвести до тяжких ускладнень.

Чим небезпечні народні засоби при лікуванні болю у вусі.

Для початку, треба розібратися, яка саме у вас захворювання. Не варто відразу закапувати у вухо різні краплі. Якщо зовнішній отит, то турунди зі спиртовим розчином та спиртові компреси тільки посилять больові відчуття через дії спирту. При середньому отиті закапувати у вухо антибіотики не варто, це не зробить сильної допомоги. Якщо вухо «потекло», то ймовірно прорвалася барабанна перетинка і слід застосувати ватні тампони з сольовим розчином, і міняти їх через кожні 2-3 години по дорозі в лікарню.

Який лікар допоможе при болях у вусі.

 • — отоларинголог
 • — невропатолог

Приклади лікарських засобів від болю у вусі.

 • — Анальгетики і жарознижуючі засоби.
 • — Амоксицилін, Amoxil, Dispermox, Trimox.