Біопсію повинен виконувати навчений фахівець.

Відносними протипоказаннями до біопсії нирки є геморагічні діатези, єдина нирка і нерозуміння пацієнта. Можлива підготовка седативними препаратами, анальгетиками і атропіном. Найбільш небезпечним ускладненням є важка ниркова кровотеча з утворенням параренальной гематоми. Іноді потрібно гемотрансфузія, зростаюча гематома може зажадати оперативного втручання.

Для біопсії слизової сечового міхура спеціальний інструмент вводять у сечовий міхур, при цьому, як правило, застосовують жорсткий цистоскоп. Якщо після вилучення шматочків слизової спостерігається кровотеча, його зупиняють коагуляцією. Протипоказаннями до біопсії слизової сечового міхура є геморагічний діатез, гострий уретрит, простатит і цистит. При супутньому інфекційному запаленні застосовують антибіотикотерапію. Ускладнення включають кровотеча, перфорація сечового міхура, запалення.

Протипоказаннями до біопсії простати є геморагічний діатез і гострий простатит. Підготовка пацієнта включає припинення прийому аспірину за тиждень до біопсії, профілактичне призначення антибіотиків , очисна клізма. У положенні на кріслі або на боці здійснюють місцеву анестезію. Спеціальний пристрій для біопсії разом з ультразвуковим датчиком для ректальних досліджень вводять в пряму кишку і візуалізують простату. З її змінених і незмінених ділянок отримують 6-12 шматочків тканини. Ускладнення включають уретрорагию, гематурію, гостру затримку сечовипускання, запальні ускладнення, гемоспермию.