Як би жінка не доглядала за своїм обличчям, її очі завжди видають справжній вік. Починається процес старіння з «промінчиків» — зморшок біля очей, а потім до нього залучаються і віки. Макіяж раптом починає «провалюватися» у складки шкіри на верхньому столітті, а самі очі виглядають оплывшими.

З роками тонка шкіра повік починає втрачати свою еластичність, розтягуючись і утворюючи зморшки. Постійне вплив сили тяжіння рано чи пізно призводить до птозу тканин. В результаті верхні повіки нависають, слабкі м’язи обличчя перестають утримувати жирову тканину, і вона поступово опускається в складки шкіри над очима, формуючи грижі.

Набрякшие повіки не додають обличчю свіжості, мало того, іноді опущення настільки істотно, що починає негативно позначатися на зорі. Грижове будова очей зустрічається і у молодих людей – деяким «пощастило» народитися з нависаючими століттями, і багатьом хотілося б позбутися цього недоліку.

Пластична хірургія, а саме блефаропластика верхніх повік успішно вирішує цю проблему. Корекція верхніх повік, або верхня блефаропластика, покликана усувати надлишки шкіри і жирові камери над очима операційним шляхом.

Верхня блефаропластика за популярністю не поступається операції збільшення грудей. Хірургічна корекція століття дає потужний естетичний ефект, значно «омолоджуючи» зовнішній вигляд, усуваючи припухлість очей і відкриваючи погляд. При цьому сама операція відрізняється малоинвазивностью, відсутністю видимих слідів втручання і доступністю у фінансовому відношенні.

Зміст сторінки

 • 1 Кому показана блефаропластика верхніх повік?
 • 2 Як роблять верхню блефаропластику?
 • 3 Підготовчий етап
 • 4 В операційній
 • 5 Реабілітаційний період
 • 6 Блефаропластика верхніх повік: ускладнення і протипоказання — фото до і після операції
 • 7 Аргументи на користь верхній блефаропластики
 • 8 Дивіться відео:Блефаропластика — підтяжка верхнього століття
 • 9 Дивіться відео: Блефаропластика. Друга молодість ваших очей!
 • 10 Відгуки

Кому показана блефаропластика верхніх повік?

Основні споживачі послуги – жінки старше 35 років і літні чоловіки з явно вираженою в’ялістю шкіри повік і наявністю жирових утворень над очима.

Ще одні потенційні клієнти пластичного хірурга – молоді люди із спадковою схильністю до утворення гриж над очима, а також від народження мають нависає будова верхнього століття.

Також до блефаропластики вдаються пацієнти з монголоїдними очима, які характеризуються відсутністю природного складки верхньої повіки. Для трансформації азіатської форми очей в європейську існує окрема операція («сингапури»). Класична верхня блефаропластика не змінює розріз очей, а лише формує складку, яку людина хоче отримати.

Бажання усунути «гусячі лапки» та інші зморшки в області навколо очей не є причиною для проведення пластики повік – з допомогою цієї операції видалити такі зморшки неможливо.

Верхня блефаропластика часто поєднується з корекцією нижніх повік, підтяжкою чола, кругової підтяжкою особи і іншими омолоджуючими операціями.

Як роблять верхню блефаропластику?

Блефаропластика є однією з найшвидших і простих операцій. Роблять її як під загальним наркозом, так і під місцевою анестезією, за бажанням пацієнта і рекомендації лікаря. Всі питання, пов’язані з анестезією, моделюванням бажаної форми століття, підготовкою до операції з’ясовуються в ході первинної консультації пластичного хірурга.

Підготовчий етап

На попередньому огляді у лікаря обов’язково зачіпаються такі моменти:

 • Чи є у пацієнта проблеми з очима (поганий зір, внутрішньоочний тиск, запальні захворювання очей, недолік слізної рідини, проблеми з протоками слізної залози та інше). При будь-якій з цих проблем необхідно отримати висновок у офтальмолога з приводу можливості проведення блефаропластики без шкоди для здоров’я очей.
 • Не робив пацієнт протягом півроку до планованої блефаропластики такі процедури, як лазерна корекція очей, введення ботокса, татуаж в області очей. Якщо такі втручання, необхідно почекати рекомендований час. Після пластики повік також не варто робити будь-яку із цих процедур у перші 4 – 6 місяців.
 • За кілька днів до операції лікар призначить аналізи та обстеження, результати яких повинні бути дійсні на момент проведення блефаропластики.
 • В ході бесіди з анестезіологом вибирається кращий вид анестезії.
 • Готуючись до операції, бажано провести курс вітамінотерапії, пропити противогерпетические препарати (при необхідності), відмовитися від незбалансованих дієт, утримуватися від алкоголю і куріння – як мінімум, за 2 тижні до майбутньої блефаропластики.
 • У період підготовки до пластичної операції забороняється приймати аспірин і інші кроверазжижающие препарати.
 • У разі, якщо на день операції у жінки йде менструація, блефаропластику потрібно перенести.
 • В день процедури краще відмовитися від застосування косметики.
 • Останній прийом їжі перед блефаропластикою повинен бути не пізніше, ніж за 6 годин.
 • Необхідно подбати про транспорт до будинку, взяти з собою темні окуляри і, бажано, супроводжуючого.
 • В операційній

  На операційному столі хірург спеціальним маркером робить передопераційну розмітку на верхніх століттях – своєрідну викрійку, за якою будуть робитися надрізи і висічення шкіри. Потім анестезіолог вводить внутрішньовенний наркоз або робить місцеву анестезію шляхом інфільтрації розчином натрію хлориду з додаванням лідокаїну, ультракаїну або іншого анестезуючого препарату і адреналіну, який знижує ризик кровотечі.

  Розріз скальпелем робиться суворо за природній складці верхньої повіки. Зайва шкіра вирізають хірургічними ножицями. Потім хірург займається жировими грижами. Їх на верхньому столітті зазвичай дві: по внутрішньому куточку і по центру. Грижі вирізаються повністю або лікар може рівномірно розподілити жирову тканину, залежно від індивідуальної ситуації.

  Операція закінчується накладанням косметичних швів нерассасывающейся ниткою. Загальний час класичної верхній блефаропластики не перевищує години.

  Реабілітаційний період

  Через 2 – 3 години після блефаропластики пацієнт може відправлятися додому. Для зменшення набряків і гематом рекомендується прикладати лід і носити на повіках спеціальний пластир. В клініку потрібно показуватися на перев’язки, а на 5 день можна знімати шви.

  Протягом тижня повіки набувають «пристойний» вигляд, з яким не соромно показатися на роботі без небезпеки налякати колег. Через 2 тижні формується кінцевий результат, коли набряки і синяки повністю спадуть.

  Перший час може спостерігатися болючість при моргання, дискомфорт, сльозотеча або сухість очей, випадання вій, які в нормі проходять через кілька тижнів.

  Загальний термін відновлення після верхній блефаропластики становить 3 місяці, протягом яких слід дотримуватися щадний режим будь-яких навантажень на організм.

  Робити пластику верхніх повік?

  Після прочитання опису процесу блефаропластики верхніх повік може скластися помилкове враження про всесильність і легкості цієї процедури.

 • По-перше, верхня блефаропластика здатна лише усунути нависання століття, викликане в’ялістю шкіри і выпиранием жирових кишень. Якщо важкі повіки утворилися із-за слабкості лобових і скроневих м’язів, що виражається в опущення брів, виправити становище допоможе тільки підтяжка лоба. Після неї шкіра натягнеться і, можливо, що пластика повік і не знадобиться, хоча й не факт.
 • По-друге, у більшості випадків операції тільки на верхніх століттях буває недостатньо. Якщо є схильність до утворення жирових гриж, вони з’являються і на нижніх століттях, тоді їх теж коригують за допомогою трансконъюнктивальной операції або роблять круговий блефаропластику, а це вже більш серйозне втручання.
 • По-третє, якщо в’ялість шкіри виражається не тільки в нависання століття, але і в глибоких зморшках навколо очей і по всьому обличчю, проведення блефаропластики не зможе вирішити проблему без допомоги інших пластичних операцій і омолоджуючих процедур.
 • І, нарешті, незважаючи на уявну простоту і безпеку, блефаропластика є серйозним хірургічним втручанням з усіма його ризиками і можливими наслідками.
 • Блефаропластика верхніх повік: ускладнення і протипоказання — фото до і після операції

  Можна просто піти в клініку пластичної хірургії і підтягнути повіки. Якщо пацієнт не може похвалитися богатирським здоров’ям, то наявні захворювання цілком можуть не дозволити лікарю укласти його на операційний стіл.

  Не можна робити пластику повік при наступних станах:

  • проблеми серцево-судинної системи, пов’язані з ішемією, порушеннями кровообігу, серцевої недостатністю, перенесеним інфарктом;
  • артеріальна гіпертензія;
  • порушення ниркової та печінкової функцій;
  • хронічно захворювання легень (бронхіт, астма, дихальна недостатність, туберкульоз);
  • цукровий діабет;
  • хвороби кровотворення і кровесвертываемости;
  • схильність до утворення тромбів та келоїдних рубців.

  Тимчасово обмежити проведення операції може гостре простудне захворювання, вагітність і період лактації.

  Як і у будь-якої операції, у пластики повік є ризики, пов’язані з хірургічними ускладненнями. Наприклад, такими:

  • локальна кровотеча;
  • занесення інфекції;
  • виникнення алергічної реакції;
  • формування келоидного рубця;
  • пошкодження очної рогівки;
  • наслідки наркозу;
  • набряки, гематоми, післяопераційні болі.

  Розповідає Надія, 50 років: «якби я знала, що мені доведеться пережити після операції, я б ні за що на це не пішла. Скільки знаю людей, хто робив блефаропластику, всі задоволені, мені ж, як сказав лікар, просто не пощастило. Після наркозу відходила довго і важко. Очі так набрякли, що не закривалися, а синці з верхніх повік спочатку перейшли на нижні, а потім поширилися на підлогу особи. Місяць я жила на знеболюючих і не могла показатися на люди. Очі постійно сльозилися, шов було помітно, фіолетові синці зійшли, але жовтизна ще довго трималася. Зараз вже все це згадую як страшний сон. Відображення в дзеркалі радує, але на цьому моє спілкування з пластичними хірургами закінчено».

  Навіть вдало проведена пластика (з точки зору післяопераційних ускладнень) не гарантує отримання задовільного естетичного ефекту. У верхній блефаропластики можуть бути специфічні тільки для цього виду втручання наслідки, а саме:

  • зміна форми очей (опущення або підняття зовнішніх куточків, округлення очей, асиметрія);
  • виворіт нижньої повіки;
  • «перебір» з видалення шкіри повік викликає труднощі при закритті очей;
  • зміна міміки.

  Аргументи на користь верхній блефаропластики

  Практика показує, що при проведенні операції в хорошій клініці ускладнення малоймовірні. Найчастіше все закінчується успішно, і пацієнт йде задоволений своєю новою зовнішністю. Саме на блефаропластику зважитися простіше всього:

  • це найменш травматичний з усіх видів пластики;
  • операцію можна проводити під місцевим наркозом;
  • ускладнення бувають рідко;
  • швидке відновлення після втручання;
  • мінімум неприємних відчуттів після процедури;
  • оцінити результат можна вже через декілька днів;
  • непомітні сліди операції: післяопераційний шов тонкою ниточкою втрачається в складці верхнього століття, згодом стаючи абсолютно невидимим;
  • виходить природний результат;
  • естетичний ефект триває довгий час: надлишки шкіри і нові жирові грижі не утворюються від декількох років після їх видалення до довічного терміну;
  • пластика верхніх повік не б’є по кишені і доступна звичайним середньостатистичним» чоловікам і жінкам (в залежності від рівня клініки в середньому верхня блефаропластика обійдеться в 35 – 65 тис. рублів).

  Дивіться відео:Блефаропластика — підтяжка верхнього століття

  Дивіться відео: Блефаропластика. Друга молодість ваших очей!

  Відгуки

  Вирішити дилему, варто коригувати повіки хірургічним шляхом, може тільки сам потенційний клієнт пластичної клініки, ретельно зваживши всі за і проти. Верхня блефаропластика (як і нижня) – одна з небагатьох пластичних операцій, на які практично немає негативних відгуків.

  Більшість прооперованих відзначають, що пластика змінила на краще не тільки їх зовнішність, але і самооцінку. Великі очі, відкритий погляд, моложавий вигляд замість втомленого припухшего особи, яка з-за опущених повік має «сумне», «плаксивий» або, того гірше, злісне вираз. Ці зміни змінюють та сприйняття людини з боку його оточення: родичів, колег, знайомих.

  Часто стало більш приємним особа сторонніми сприймається людьми як позитивні зміни в характері прооперованого. Його починають вважати не тільки молодим, але і більш життєрадісним, відкритим до спілкування.

  Відгук №1

  У мене повіки з дитинства набряклі. Коли виросла, довелося освоїти професійні прийоми макіяжу очей, не уявляєте, скільки часу у мене займало з ранку накласти кілька відтінків тіней, щоб приховати непривабливі повіки і зробити очі більш виразними. Одного разу почула, як за спиною колеги з суміжного відділу називають мене жабою. Проплакала всі вихідні і впала в депресію.

  Поділилася своєю проблемою з дівчатками на жіночому форумі, і вони мені порадили спробувати зробити блефаропластику. Як-то мені самій ніколи це на думку не спадало, напевно, тому, що я в принципі проти пластичної хірургії. Замість відпочинку на морі відпустку я провела в інституті краси. Познайомилася з хірургом, здала аналізи, і ось настав довгоочікуваний день операції.

  Було трохи страшно, але не боляче. Вже на другий день за своїми невеликими набряками я розгледіла прекрасні очі з нормальними людськими століттями, а до кінця відпустки особа повністю змінився, я навіть не очікувала настільки сильного ефекту. На роботі справила справжній фурор! Хтось з дівчат намагався знайти підтвердження своїм підозрам про пластику, але ніяких слідів їм виявити не вдалося.

  А я сказала, що у відпустці, замість того, щоб «тюленить» на пляжі в Єгипті, була в чудовому санаторії, де схудла і позбулася набряклості. Здається, повірили. Завдяки блефаро виглядаю я тепер на свої 27 і навіть менше, а не як раніше на 35. Ціна щастя — 45 тисяч, все включено.

  Ксенія, 27 років — Москва

  Відгук №2

  Я зробила верхнє блефаро, спочатку була в захваті. Пропали мої вічно сумні оченята, такі у мене повіки були нависають. Але ось асиметрія з’явилася і очі стали круглі обидва, але один прям сильно круглий.

  Лікар казав, що це пройде. Але вже всі терміни вийшли, нічого не змінилося. Виглядаю я, звичайно, краще, ніж раніше, але результатом все одно не задоволена.

  Наталя, 45 років — Санкт-Петербург