Болі в кістках можуть бути сигналом, про розвиток багатьох захворювань, які потребують негайного лікування.

Не слід намагатися самому, без консультації лікаря, вилікувати біль у кістках. В іншому випадку можна погіршити становище – хвороба почне прогресувати.

Симптоми і ознаки

Щоб вилікувати ломоту, потрібно правильно визначити симптоми. Вони можуть носити різний характер. Зустрічаються болі в кістках стріляють, тягнучі і ниючі.

У більшості випадків ломота в суглобах відчувається ледве помітно. Однак, незважаючи на це, ниючі болю завдають чимало незручностей. Дані симптоми найчастіше проявляються після фізичних навантажень, наприклад, після важкої, виснажливої тренування. Ломота проходить після того, як чоловік розслабиться і відпочине. До вечора біль повертається. Іноді ломота доставляє незручності ночами, а на ранок зникає.

Але зустрічаються і такі випадки, коли ломота в суглобах і кістках доставляє незручності не тільки вночі, але і вдень.

Чому болять права нога і ліва нога?

Чому болять кістки нижніх кінцівок? Це пояснюється тим, що найбільше навантаження припадає саме на ноги. У зв’язку з чим права нога і ліва нога болять найчастіше.

Причини:

 • втома;
 • порушення обмінних процесів в організмі;
 • зайва вага.

Ломота в гомілці і стопах – перші ознаки атеросклерозу і ендартеріїту. Позбутися від дискомфорту вдасться в тому випадку, якщо вилікувати хворобу, яка провокувала появу неприємних відчуттів.

Права нога і ліва нога також можуть доставляти незручності, при розвитку подагри, плоскостопості та бурситу. При остеопорозі і артрозі біль з’являється в тазу і в області стегон.

У жінок при вагітності часто болять суглоби ніг. Не рідко відчувають дискомфорт при вагітності в тазу. Чому? Виникнення больових відчуттів у суглобах при вагітності викликано підвищеним навантаженням.

Чому болять кістки рук?

Біль може з’явитися внаслідок отримання травми і підвищеного навантаження (наприклад, затіяли перестановку меблів в квартирі).

Артрит та остеоартроз – причини, що викликають ломоту в суглобах і кістках. Чому? Хвороба (артрит/остеоартроз) розвивається через порушення обмінних процесів в організмі.

Чому болять кістки черепа і скелета?

Це відбувається з-за недавно отриманих травм. Такі симптоми, як болі в кістках черепа/скелета і температура, можуть свідчити також про остеохондрозі і невралгії.

Причини і симптоми

Для того щоб пролікувати біль у суглобах і кістках, слід визначити хвороба, яка спровокувала появу неприємних відчуттів. Розглянемо деякі причини.

Пухлини: ознаки

Дана хвороба больовими відчуттями в суглобах і кістках не часто супроводжується. Ломота при виникненні пухлини не з’являється до переходу процесу в незворотну стадію.

Дана хвороба має наступні симптоми: деформування і крихкість кісток;

Біль у суглобах і кістках супроводжується наступними симптомами:

 • підвищується температура;
 • знижується вага;
 • спостерігається швидка стомленість.

Травми

При забитті біль буде несильним, а при переломі гострою, нестерпним.

Супутні симптоми:

 • підвищена температура;
 • синці;
 • кровотеча;
 • набряки;
 • біль у кістках ночами.

В основному нестерпний біль у суглобах і кістках виникає при травмі ніг (якщо зламана права/ліва нога) та рук.

Черепно-мозкові травми мають такі яскраво виражені ознаки: висока температура, запаморочення, нудота і блювота. Також можлива втрата свідомості.

При перших ознаках перелому, слід зафіксувати ушкоджену частину тіла і викликати швидку допомогу.

Хвороби кровоносної системи

При гострих лейкозах спостерігають такі симптоми:

 • болі в суглобах;
 • спостерігають швидке стомлення;
 • висока температура;
 • болі в кістках.

Мієломна хвороба – злоякісна пухлина кісткового мозку. Ознаки:

 • ломота в тазу;
 • висока температура;
 • біль у суглобах (часто пацієнт відчуває неприємні відчуття ночами);
 • дискомфортні відчуття в ребрах.

У зв’язку з тим, що кістки кришаться, а найбільше навантаження припадає на хребці, у пацієнта нерідко спостерігають компресійні переломи.

Не слід намагатися самостійно пролікувати дане захворювання. Щоб вилікувати мієломну хворобу потрібно продіагностуватися. За отриманими даними лікар призначає відповідне лікування, з урахуванням індивідуальних особливостей.

Інфекційні та запальні хвороби

Хвороба остеомієліт являє собою запалення кісткового мозку та кістки. Ознаки: гострий біль у суглобах та кістках, погіршенням стану здоров’я та порушення функції ураженої частини тіла. Висока температура, почервоніння і біль, також можуть свідчити про розвиток остеомієліту.

При хронічному перебігу хвороби характерні такі ознаки, як освіта свища та гнійні виділення.

Пролікувати хвороба самому не вдасться. Щоб вилікувати біль слід встановити діагноз – для цього слід пройти обстеження.

Чому болять кістки при грипі? В кров проникає інфекція, яка починає негативно впливати на організм. В даному випадку пацієнт відчуває ломоту в тілі не тільки вдень, але і вночі.

Чому болять кістки при вагітності?

Причини:

 • Жінка при вагітності може страждати від ломоти в кістках через зміни гормонального фону. Неприємні відчуття у майбутньої мами можуть бути не тільки вдень, але і вночі. Дискомфортні відчуття проходять після пологів.
 • Болі в кістках тазу при вагітності може також виникнути через збільшення матки. Як правило, дискомфорт даного роду найчастіше спостерігають при багатоплідній вагітності.
 • Не рідко ломота в кістках при вагітності виникає з причини нестачі вітаміну Д і кальцію.
 • Болі виникають при вагітності у жінок з вагою вище норми.
 • Болі при вагітності можуть з’явитися з-за остеомаляції – небезпечна хвороба, за якої кістки стають крихкими.
 • Хворобливі відчуття при вагітності можуть виникати з-за того, тазові кістки починають розходитися. Чому це відбувається? Тазові кістки при вагітності розходяться для того, щоб полегшити дитині вихід по родових шляхах.
 • Лікування

  Перш ніж почати лікування, необхідно з’ясувати, чому стали хворіти кістки. Пам’ятайте, що усунути хворобливі відчуття вдасться тільки в тому випадку, якщо була правильно визначена хвороба, яка спровокувала біль у кістках.

  Щоб полегшити біль, до відвідування лікаря слід намагатися якомога менше пересуватися. Якщо ночами біль заважає заснути, можна використовувати наступні зневоднюючі кошти: «Диклофенак», «Кетанов» та» Індометацин». Протизапальні засоби (мазі) також допоможуть зменшити біль.

  Гарячі компреси не накладають на хворі суглоби — висока температура посилить процес запалення.

  Лікування залежить від причини, яка спровокувала больові відчуття. Деколи, фактор, провоцировавший болю, самому не вдається встановити. У таких випадках зверніться у клініку – лікар, виходячи з отриманих даних у ході діагностики, призначить лікування.

  Медикаментозне лікування

  Таке лікування актуально при захворюваннях опорно-рухового апарату. Призначають не тільки знеболюючі і протизапальні засоби, але і хондропротектори. Щоб усунути ознаки, використовують такі засоби, як мазі і крему.

  При лікуванні артриту, артрозу і остеохондрозу нерідко призначають такі засоби як «Колаген Ультра» і «Артроцин». Для поліпшення рухливості суглобів використовують засоби, до складу яких входить хондроітин і глюкозамін.

  Для зменшення болю призначають засоби з вмістом корисних/поживних для кісток мікроелементів.

  Для нормалізації обміну речовин в кісткової тканини призначають засоби, виготовлені на основі рослинних компонентів (наприклад, «Арироцин»).

  Народне лікування

  Лікування за допомогою народних засобів проводять за згодою лікаря для зняття больових відчуттів, які мучать не тільки вдень, але і вночі.

  Лікуємо біль і запалення з допомогою:

  • настою кореня чистотілу, листя бузини і кропив’янка (вживати щодня по 50 грам);
  • соку буряка, моркви, редьки і алое з додаванням меду настоюють 7 днів; вживати кожен діти перед сном по ? склянки).

  Лікуємо біль і запалення за допомогою компресів з:

  • лопуха, алое і шабельника — заливають окропом, віджимають і використовують як примочки (на хворий суглоб не накладають, в іншому випадку підвищується температура, що сприяє посиленню запального процесу);
  • житнього хліба з кефіром і содою (накладати на уражену ділянку).

  Лікування за допомогою дієти

  Нерідко вдається пролікувати біль з допомогою зміни раціону. Такий метод актуальне в тому випадку, коли медикаментозні засоби не дають результату. Пролікувати біль і наситити суглоби поживними речовинами вдасться в тому випадку, якщо дієта була грамотно складена.

  Щоб пролікувати біль з раціону слід виключити цукор і алкоголь. Щоб вилікувати хворобу, треба якомога менше вживати солі та тваринних білків.

  Прописують засоби, до складу яких входять кальцій, магній, фосфор і вітаміни А, Д і Ст.

  Пам’ятайте, що пролікувати біль вдасться тільки в тому випадку, якщо була правильно визначена причина.