Людей різних віків мучать болі в животі. Це явище може бути пов’язане з різними хворобами і порушеннями, наприклад, зі стресом, інфекцією, запальними процесами. Іноді воно з’являється після прийому ліків. Які б причини, ознаки і симптоми не були, необхідна якісна професійна допомога. Тільки лікар може на основі діагностики призначить ефективне лікування. Кожен організм індивідуальний, і тому не потрібно брати до уваги відгуки на кшталт «Я лечу захворювання своїм рецептом».

Часто неприємні відчуття з’являються внизу живота. Чому це відбувається, залежить від безлічі факторів. Вилікувати це допоможуть ефективні лікарські і народні засоби. Якщо тягнучі болі з’являються вгорі живота, то причини можуть критися в серйозну недугу в шлунку. Лікуємо їх тільки перевіреними засобами!

Поняття болю в животі

Болями в животі прийнято вважати дискомфорт, який з’являється в черевній області. У цьому місці розташовується багато важливих органів, які важливо зберігати здоровими. Там є кровоносні судини. Болі в животі бувають генералізованими, тобто вони охоплюють черевну область повністю, і локалізованими – з’являються в одному місці.

Якщо вони виникли в шлунку, то це свідчить про присутність захворювання. «Я лечу їх спеціальними ліками» — нерідко можна побачити в інтернеті подібні відгуки. Необхідна консультація спеціаліста та діагностика.

У більшості людей регулярно болить живіт. Це може бути складна хвороба шлунку або іншому органі. У цих випадках необхідне лікування, яке дозволить усунути причини, ознаки, симптоми. Інакше хвороба прогресує, і надалі ніякі засоби не зможуть усунути недугу. Іноді не тільки болить живіт, але і з’являються інші небезпечні симптоми, наприклад, запаморочення, складне дихання, пожовтіння шкіри. Необхідно професійне лікування, що дозволяє ефективно усунути виявлену хворобу.

Причини

Чому з’являється дискомфорт? Це може з’явитися від різних ознак. Болі в животі пов’язані з:

 • Хвороби черевної порожнини;
 • Харчовими інтоксикаціями;
 • Запалення очеревини;
 • Хворобами нирок;
 • Розладами;
 • Хворобами нервової системи;
 • Недугами крові;
 • Патологіями;
 • Інфекціями.

Дуже рідко болить живіт з-за наявності злоякісного утворення. Незалежно від того, чому з’являються болі, необхідна професійна допомога. У будь-якому випадку потрібно прийом призначеного лікарем кошти. Не слід звертати увагу на відгуки типу «Я лечу болі самостійно».

Потрібно пройти обстеження, після чого лікар призначить лікування. Болі в животі можуть з’являтися при вагітності. Ознаки дискомфорту можуть бути різними, але вони пов’язані з погіршенням самопочуття. Якщо з’явився дискомфорт в шлунку, то, можливо, це якесь захворювання. Хвороба діагностується лікарем, після чого призначаються ефективні засоби. Необхідно повністю пролікувати недугу.

Типи болю

«Будь-які болі я лечу перевіреним засобом» — часто можна почути такі відгуки. Не слід на них покладатися, оскільки для кожного організму потрібні індивідуальні засоби. Болі в животі можуть бути різними. Залежно від цього вибирається відповідне лікування. У кожного виду є свої симптоми і ознаки:

 • Спазми, кольки. Хворобливі відчуття можуть з’являтися внизу живота або на всій його частини. Причому вони стають сильними, а потім відступають. Це пов’язано з активністю перистальтики кишечника. Чому виникають спазми? Неприємні тягнучі болі з’являються з-за стресу інфекції. Приймати знеболювальне не варто. Лікуємо тільки перевіреними засобами. Потрібно госпіталізація;
 • Непроходящие тягнучі болі. Неприємні відчуття постійні. Необхідно відразу звертатися до лікаря, оскільки це допоможе вчасно вилікувати недугу. Чому з’являються хворобливі відчуття внизу живота, може бути пов’язано з різними причинами. До них відносять виразки, запалення шлунка, панкреатит. Хронічні болі, що тягнуть не зникають повністю, а перестають мучити тільки якийсь час. Якщо з’явилися хоч якісь симптоми, слід викликати лікаря. Вчасно виявлена хвороба дозволяє пролікувати її. Слід виявити, чому з’являються неприємні відчуття. Їх можуть викликати захворювання у шлунку;
 • Невротичні болі в животі. Вони не пов’язані з хворобами шлунку. Чому вони з’являються? У хворого спостерігається нервозність, страх, стрес. Може бути нудота. Потрібно консультація невропатолога. Вчасно розпочате лікування допоможе усунути ознаки і симптоми недуги.

Симптоми

Якщо болить низ живота, то це може мати і інші симптоми. До них відносять блювання, озноб, пронос, сильну пітливість. В залежності від цього визначається, яка хвороба виявлена у шлунку. Лихоманка і озноб свідчить про наявність інфекції в кишечнику. Якщо ж спостерігаються сильні болі в животі, то необхідна госпіталізація.

Якщо неприємні відчуття внизу живота виявляються короткий час, то не варто засмучуватися. Коли вони спостерігаються тривалий час, то важливо звернутися до лікаря, щоб вчасно вилікувати виявлену хворобу. З допомогою медичного обстеження вийде встановити, які кошти потрібно приймати.

Навіть якщо за симптомами визначений вид захворювання, необхідна діагностика у фахівця. А відгуки на кшталт «Я лечу болі ефективним засобом» тут навряд чи допоможуть.

Перша допомога

Не слід вживати дії, якщо невідомо, чому з’явився дискомфорт. Якщо виявлені болі в животі, то не слід приймати знеболюючі засоби. Для цього не підходить грілка, якщо не виявлені причини. Зате можна використовувати лід. Неприємні відчуття вгорі живота потрібно терміново звертатися до лікаря-терапевта. Якщо вимагається, буде призначено ендоскопічне обстеження. Процедура дозволить вести контроль за болючим органом.

Тягнучі болі і інші неприємні відчуття внизу живота не слід лікувати самостійно. Медикаментозні засоби повинні призначатися лікарем. Самостійні заходи можуть ускладнити постановку діагнозу, з-за чого вилікувати недугу буде не так просто.

Необхідно враховувати, що болі в животі свідчать про серйозне захворювання. Не варто ставитися до цього байдуже. Це може бути хвороба шлунку, яку треба терміново пролікувати. Іноді причинними є недуги серця, травлення. Своєчасне лікування дискомфорту внизу живота дозволить швидко відновитися.

Болі в животі при вагітності

Дискомфорт вгорі живота може бути при вагітності. Чому це з’являється? У цей період відбуваються сильні зміни в організмі, тому неприємні відчуття внизу живота вважаються нормальним явищем. Рідко це пов’язано з захворюваннями в шлунку. Болить низ живота при вагітності зазвичай від фізичних навантажень, стресів, порушень розвитку плоду.

Якщо спостерігаються такі ознаки, як кров’янисті виділення, то потрібне термінове лікування. Дискомфорт внизу живота при вагітності нерідко свідчить про внематочном розвитку плоду. До додаткових симптомів відносять кровотеча і запаморочення. У будь-якому випадку потрібно діагностика, і відгуки, наприклад, «Я лечу захворювання наступним засобом» не допоможуть.

При вагітності теж проводиться обстеження, що допоможе вчасно вилікувати хворобу. Іноді болить низ живота з-за передчасної відшарування плаценти. При вагітності це виникає із-за травми, гіпертензії, ускладненнями пологів.

Болить низ живота може з-за патології внутрішніх органів. При вагітності можуть загострюватися захворювання в шлунку. Це може бути пов’язано з перебудовою організму. Вилікувати недугу допоможе відновлення режиму харчування, фізичних навантажень.

При вагітності болить низ живота з-за напруги м’язів. Тому фізичні навантаження повинні бути в помірній кількості. Гострі хірургічні патології виникають з нудотою. Причиною цього буває апендицит, панкреатит. Необхідно термінове медичне лікування.

Внизу живота може бути незначний дискомфорт, і це нормальне явище. В цей час організм перебудовується на новий лад, тому серйозне лікування не потрібно. На пізніх термінах при вагітності дискомфорт пов’язаний із збільшенням живота.

При появі будь-яких неприємних відчуттів треба відвідати лікаря, а не використовувати рецепти з відгуків «Я лечу недуга за своїм методом».

Профілактика

Під час вагітності відбувається здавлювання внутрішніх органів і зміщення кишечника. Через це ускладнюється травлення. Для поліпшення стану необхідна дієта і харчування. Приймати їжу треба 5 разів на день. Потрібно дотримуватись питного режиму: вживати близько 2 літрів рідини.

Запобігти болю внизу живота допоможе виняток гарячих ванн, сауни, лазні. Під час епідемій ГРВІ треба захистити організм від переохолодження. Інфекції негативно позначаються на стані матері і дитини.

Необхідно виключити шкідливі звички, стреси, емоційні навантаження. Життєвий настрій повинен бути позитивним, оскільки це корисно для здоров’я. Тоді пролікувати будь-яку хворобу буде набагато простіше. Ось тільки не варто покладатися на відгуки, на кшталт таких, як «я лечу недуга за таким рецептом».

Лікування

Якщо болить низ живота, то необхідно пролікувати це. Спочатку потрібно визначити джерело дискомфорту. В цій області знаходиться багато важливих органів. Якщо неприємні відчуття тривають більше 5 хвилин, то слід звертатися до лікаря. Фахівець призначить медикаментозні або народні засоби, якими треба пролікувати хвороба.

Якщо з’явилися ознаки апендициту, то необхідно ефективно пролікувати його. Чому з’являється захворювання? Воно може бути пов’язано з інфекціями. Неправильне харчування теж позначається на стан здоров’я. Апендицит часто з’являються у людей, що мають судинні захворювання. З часом болі загострюються, і тому необхідно терміново пролікувати недугу. Для цього є медикаментозні і народні засоби. А відгуки «Я лечу захворювання завдяки таким рецептом» створені на основі власного досвіду.

Нерідко неприємні відчуття пов’язані з переїданням. Зазвичай це виникає при проникненні в організм газоутворюючих продуктів. Вони дратують внутрішні органи, через що виникають болі. До симптомів відноситься здуття живота, тяжкість, різкі неприємні відчуття, сонливість. Лікарі прописують такі ліки, як Мезим, Еспумізан, Мотиліум. Є і народні засоби, які готуються на основі лікарських трав.

Отруєння теж є причиною болів в животі. Це пов’язано із споживанням неякісних або зіпсованих продуктів. До симптомів відноситься поява нудоти, діареї, підвищення температури. Дискомфорт поширюється на всю область живота. Лікарі призначають препарат «Регідрон». З народної медицини слід вибирати ліки на основі трав.

Якщо гострий біль виникає після прийому їжі, то це свідчить про гастриті, виразковій хворобі. Діагноз має поставити лікар. Не слід брати до уваги відгуки на кшталт «Я лечу гастрит своїм перевіреним засобом». Потрібно позбутися від шкідливих звичок і перейти на правильне харчування. Лікарем може бути прописана спеціальна дієта, медикаменти, відновлюють кислотність шлунка.

Якщо з’явилися болі в нижній частині живота, то це болить сечовий міхур або статеві органи. Причому вони можуть віддавати в інші частини. Будь-яке явище супроводжується підвищеною температурою. До причини відносять переохолодження, інфекцію. Лікуватися треба тільки під наглядом фахівця. Чудово допомагають і народні методи у вигляді настоїв.

Дискомфорт у нижній ділянці живота у жінок пов’язаний з гінекологічними захворюваннями, продуктами. У чоловіків замість цього можуть мучити хвороби сечостатевої системи, нирок. Сильна перистальтика кишечника є причиною гострих болів. Необхідно пройти діагностику на наявність непрохідності, перитоніту, спайка. При виявленні труднощів з кишечником потрібна термінова коригування харчування.

Неприємні відчуття можуть з’являтися у чоловіків і у жінок в будь-який час. Абдомінальний біль виявляється за кілька годин до вживання їжі, і за декілька після. Поширеною причиною вважаються гази. Живіт після прийому їжі здувається.

Профілактика

Щоб не виникало болю в животі, необхідна профілактика. Для цього важливо стежити за станом органів травлення. Щоб вони завжди були в порядку, треба дотримуватися здорового способу життя. Слід відмовитися від шкідливих звичок. Необхідно ввести фізичну підготовку, дотримання режиму праці і відпочинку, повноцінний сон.

Важливо дотримуватися правильного харчування, яке забезпечить надходження в організм необхідних речовин. До профілактики відносять регулярні медичні огляди. При наявності хоч якихось симптомів не варто затягувати похід до лікаря. Дотримання цих нескладних правил дозволить не допустити появу серйозних захворювань.