Болить голова зліва: причини і ознаки недуги, можливі захворювання, специфіка діагностики, лікування

Головний біль – найпоширеніша недуга, що виникає у вигляді самостійного захворювання або ознаки патології. При різних патологіях характер і локалізація больового синдрому відрізняються. Один з поширених варіантів перебігу недуги – біль з лівого боку голови.

Зміст:

 • 1 Поширені причини
 • 2 Провокують хвороби
 • 3 Перша допомога
 • 4 Медична допомога
 • 5 Народні методи

Поширені причини

Визначити механізм розвитку болю в голові зліва складно, а тому в більшості випадків пацієнт, який зіткнувся з цим явищем приймає знеболюючий препарат. В певній мірі описане рішення позбавляє хворого від його недугу, приносить полегшення, покращує самопочуття. Однак часто причина болю в голові лежить глибше, а тому одноразовий прийом знеболюючого засобу не впливає на фактор, що викликає біль.

У число провокуючих факторів входять наступні:

 • Стрес. На його фоні болю в області голови – поширене явище. При нервових потрясіннях відбувається вироблення гормонів, що впливають на роботу судин. Підвищується артеріальний тиск, за якого відчувається хвороблива пульсація в області скронь. Часто біль відчувається саме з лівої сторони голови, що пов’язано з присутністю великих артерій, що живлять мозок.
 • Мігрень. Багато хто помилково вважають мігренню посилену головний біль, проте насправді під цією назвою розуміється нервове захворювання. Больовий синдром – її основний прояв. Характерним для такої хвороби є виникнення болю в одній половині голови. Поява больового синдрому у лівій області – ознака мігрені.
  Болить голова зліва: причини і ознаки недуги, можливі захворювання, специфіка діагностики, лікування

  Мігрень зліва

 • Порушення сну. Коли людина тривалий час перебуває в незручному положенні, зокрема в період нічного відпочинку, відбувається оніміння нервових відростків в потиличній області. На тлі порушення виникають головні болі, у тому числі з лівого боку. Аналогічний механізм розвитку відзначається при тривалої сидячої роботи.
 • Гіперчутливість. У деяких людей виражена чутливість до атмосферних змін і погоді. Болі носять констриктивний і ниючий характер. Виникаючи з лівої сторони голови, недуга переходить в область вуха, лобову зону, потилицю. На погодну гіперчутливість вказують скрип щелеп, болі в суглобах, сонливість, низька працездатність.
 • Проблеми зі спиною. Болі в голові провокуються у людей, які страждають викривленням хребта. Особливо хворобливий симптом виражений у тому випадку, якщо викривлення викликано тим, що ліва нога пацієнта з-за травми або операції стала коротше правою. Неправильне положення тіла веде до деформації і перенапруження м’язових тканин і сухожиль.
 • Прийом спиртного. Головний біль виникає при надмірному споживанні алкоголю. Вона є головною ознакою похмілля, спричиненої сп’янінням. На тлі розпиття алкогольних напоїв збільшується тиск, а в головний мозок потрапляють токсичні речовини. При регулярних прийомах, і в особливості при тривалих запоях, практично завжди болить голова ліворуч.

Таким чином, головний біль зліва провокується патологічними факторами і відхиленнями в роботі органів на тлі впливу шкідливих навколишніх умов.

Провокують хвороби

Часті больові напади вказують на патологію відділу організму, в якому вони виникають. Голова – не виняток, так як усередині неї знаходиться найважливіший орган. Регулярна поява болю вказує на можливість захворювання, що вимагає своєчасного лікування.

У число провокують хвороб входять наступні:

 • Ураження трійчастого нерва. Даний нерв складається з гілок. Поразка будь-якої з них призводить до виникнення сильних больових відчуттів. Хвороба викликається низкою факторів, серед яких переохолодження, травми, склеротичні процеси, стоматологічні захворювання. Інтенсивний больовий синдром, виникає у вигляді короткочасних нападів.
 • Глаукома. Офтальмологічне захворювання, при якому підвищується внутрішньоочний тиск і ураження очної сітківки. Відсутність лікування призводить до сліпоти. Хвороба часто супроводжується болями в лівій частині голови. На її наявність також вказують дискомфорт в очах, погіршення зору, почервоніння.
  Болить голова зліва: причини і ознаки недуги, можливі захворювання, специфіка діагностики, лікування

  Шийний остеохондроз

 • Остеохондроз. Ураження шийних хребців призводять до порушення кровообігу в тканинах мозку. Найчастіше порушується саме ліва сторона, а тому і розвиток характерних для захворювання болю відзначають саме в цій області. На пізніх стадіях больовий синдром настільки інтенсивний, що хворому важко рухатися. Хвороба також супроводжується високим внутрішньочерепним тиском.
 • Наслідки травм. Болі на тлі пошкоджень черепа виникають далеко не відразу. Симптом проявляється пізніше, і вказує на те, що пошкоджений мозок. Аналогічно болі виникають після сильних струсів мозку. У таких ситуаціях допомогу доктора обов’язкове.
 • Інсульт. Головний біль, що виникає з лівої сторони, являє собою поширений ознака розвитку інсульту. Стан яких потребує надання термінової допомоги. На тлі патології у хворих також посилюється потовиділення, погіршується робота серця, виникає запаморочення.
 • Інфекція. Головний мозок чутливий до бактеріального та вірусного ураження. Інфекційні захворювання викликають запалення. Починаючи з ранніх стадій, у хворого з’являється головний біль, місцем локалізації якої може бути ліва сторона. Больовий синдром ниючий або різкий, що залежить від провокує захворювання.
 • Пухлини. Новоутворення будь-якого характеру провокують головний біль. Злоякісні пухлини, як правило, провокують тривалий і регулярний больовий синдром, при якому зазначаються тягнуть гострі болі. Локалізація симптому з лівої сторони голови не є достовірним свідченням того, що патологічний новоутворення розташовано саме там.
 • Біль в голові викликається захворюваннями тканин мозку, що живлять судин, нервів і органів зору.

  Перша допомога

  При розвитку головних болів радять відвідати лікаря. Визначити точну причину порушення дозволяють тільки сучасні діагностичні методи і апаратні процедури. Якщо викликати лікаря з певних причин не можна, рекомендується виконати ряд процедур, що сприяють усуненню болю і поліпшення самопочуття.

  Способи надання допомоги:

  Болить голова зліва: причини і ознаки недуги, можливі захворювання, специфіка діагностики, лікування

  Міцний сон

  • Відпочинок. Медики радять при появі головного болю припинити активну діяльність, виконання побутових справ, і на деякий час прилягти. Важливо, щоб тіло під час відпочинку расслаблялось, а не перебувала в напруженому стані. По можливості можна подрімати або поспати. Вважається, що міцний сон – найкращі ліки від болю, але заснути при больовому синдромі складно.
  • Масаж. Щоб розслабити тіло, і полегшити біль радять робити легкий масаж. Акуратними рухами масажують віскі, лицьова поверхня, область навколо очей. Також рекомендується масажувати область шиї і плечей.
  • Водні процедури. Якщо головний біль викликається високим тиском, усунути недуг допоможе теплий або холодний душ. Він розширює судини, за рахунок чого тиск падає. В якості альтернативного варіанту приймають теплі ванни. Щоб полегшити біль радять регулярно мочити обличчя, протирати мокрим рушником потилицю і шию.
  • Свіже повітря. Полегшити стан при головних болях допомагають короткочасні прогулянки. Для походу краще всього вибирати тихі вулиці з незначним потоком транспорту і людей. Це позбавляє від зайвого шуму, і пов’язаних з ним неприємних відчуттів.

  Загалом, питання про те, що робити якщо болить голова досить актуальний, але існують способи усунення болю, що полегшують стан хворого.

  Медична допомога

  Вкрай важливо відвідати лікаря при регулярних головних болях. Захворювання, що провокують симптом, розглядаються в кількох медичних сферах, в тому числі неврології, отоларингології, стоматології. При підозрах на патологічне новоутворення відвідують онколога.

  Для надання допомоги попередньо проводять низку діагностичних процедур:

  • опитування на предмет симптомів
  • вивчення медичної карти
  • комп’ютерна томографія
  • ультразвукове обстеження
  • рентгенографія

  На основі результатів ставиться діагноз і лікування підбирається. Характер терапевтичного впливу залежить від виду хвороби.

  Способи лікування:

  Болить голова зліва: причини і ознаки недуги, можливі захворювання, специфіка діагностики, лікування

  Знеболюючі

 • Медикаментозна терапія — основний спосіб лікування. Застосовуються знеболюючі препарати, засоби, що знижують внутрішньочерепний тиск, антибіотики та противірусні засоби. В комплекс препаратів включаються протизапальні засоби, седативні препарати, вітамінні комплекси.
 • Фізіотерапія. Методи, що застосовуються при головних болях – мануальна терапія, точковий масаж. Процедури дозволено виконувати за призначенням лікаря. Як правило, фізіотерапія поєднується з медикаментозним лікуванням.
 • Хірургія. Операції роблять у випадках, коли медикаменти та фізіотерапія не допомагають усунути причину болю. Найчастіше процедуру призначають при онкологічних ураженнях. Оперативне втручання використовують для лікування важких форм інсульту і травм, що супроводжуються внутрішньочерепним крововиливом.
 • Таким чином, лікування головного болю полягає в усуненні причини її прояву та подальшої реабілітації хворого.

  Народні методи

  Лікування головного болю зліва народними методами – спосіб терапії, використовуваний в якості альтернативи прийому медикаментів. Перевірені народні засоби позбавляють від неприємного симптому, але лікуватися таким способом дозволяється при відсутності протипоказань і важких патологій.

  Нетрадиційні методи:

  • М’ятний чай. Заварювати сухе листя м’яти в 0.5 л води. Напій настоювати 1 годину, після чого приймати в 2 прийоми. Больовий синдром слабшає протягом 20 хвилин після застосування чаю.
  • Настій звіробою. Ложка висушеної трави заливають 250 мл окропу. Коли ліки настоїться, приймати за 30 хвилин до їди по 1/3 склянки.
  • Масло лаванди. Ефірне масло втирається в скроневу область. Засіб допомагає від сильної втоми і сонливості. Ліки добре поєднується з м’ятним маслом, які змішуються в однаковому співвідношенні.
  • Мед з оцтом. Для приготування змішують по 1 ложці меду і яблучного оцту. Суміш заливається водою і ретельно розмішують. Ліки випивається під час прийому їжі.
  • Ароматична ванна. В теплу воду додається кілька крапель ефірного масла шавлії, лаванди і базиліка. Процедура приносить швидке полегшення головного болю, розслабляє тіло, знімає втому.

  Нетрадиційні способи усунення головного болю дозволяють за короткий часовий проміжок позбутися від неприємних відчуттів, відновити нормальну роботу організму.

  Біль у голові з лівого боку – широко поширене явище, провоковане захворюваннями та шкідливими факторами навколишнього середовища. Описаний недуга лікується шляхом прийняття спеціальних медикаментів, виконанням фізіотерапевтичних процедур, застосуванням народних засобів.