Зубний біль при вагітності виникає досить часто. Для зняття нападу необхідно використовувати безпечні медикаменти, які не принесуть шкоди здоров’ю матері і її майбутньої дитини.

Зміст

 • Чому зустрічаються зубні болі при вагітності?
 • Причини
 • 1 триместр
 • 2 триместр
 • 3 триместр
 • Якщо болить зуб під час вагітності, ніж можна знеболити
 • Як позбавитися від болю за допомогою таблеток
 • Як полегшити ниючий біль за допомогою розчину соди і морської солі
 • Можна використовувати краплі від зубних болів
 • Гострий пульсуючий біль в зубі при вагітності: які таблетки можна прийняти, щоб швидко усунути біль
 • Список заборонених ліків від зубного болю
 • Які препарати можна застосовувати при вагітності від зубного болю: список швидкодіючих ліків
 • Як часто можна приймати таблетки від зубний та головний болі
 • Корисне відео
 • Чому зустрічаються зубні болі при вагітності?

  В період виношування малюка жінка стикається з багатьма неприємними моментами, серед яких найпоширенішою є зубний біль.

  Цей симптом виникає не залежно від перебігу вагітності або стану зубів до неї. Проблема досить складна і нелегко піддається лікуванню із-за заборони багатьох стоматологічних препаратів і процедур. Що ж робити, якщо жінка відчула біль в зубі? Куди звернутися, які ліки можна приймати?

  Причини

  Якщо жінка до моменту настання довгоочікуваної вагітності, ретельно стежила за ротовою порожниною, і лікувала можливі стоматологічні захворювання, то ризик розвитку зубного болю також зберігається. Причин, які викликають такий стан дуже багато. Основною вважається гостра нестача кальцію в організмі жінки. Цей компонент бере участь в будові кісткової тканини плода, тому при його недостатньому надходженні зуби руйнуються і болять.

  1 триместр

  Саме у вперше місяці вагітності організм витрачає велику кількість кальцію, тому жінці необхідно включити в свій раціон продукти, що містять цей елемент. Багато лікарі прописують спеціальні вітамінні комплекси, які допоможуть заповнити втрату.

  2 триместр

  Якщо в першому триместрі зубний біль виникає в основному з-за сильного витрати мікроелементів в організмі жінки, то у другому триместрі зубний біль виникає із-за розвитку стоматологічних захворювань. Частою причиною є каріозне ураження зубної порожнини.

  Карієс — це інфекційне захворювання, яке вимагає обов’язкового лікування у фахівця. Затягування процесу призводить до розвитку супутніх ускладнень.

  Варто відзначити, що саме цей період вважається найбільш безпечним для проведення навіть найскладніших стоматологічних маніпуляцій. Для лікування карієсу жінці встановлюють безпечні тимчасові пломби, а після народження дитини проводять їх заміну на постійні.

  3 триместр

  Ще однією причиною больових відчуттів в зубах стають захворювання ясен. До кінця вагітності жіночий організм майже виснажений, так як великі витрати поживних речовин йдуть на розвиток малюка.

  Саме тому в останні місяці часто діагностуються такі захворювання, як пародонтоз, пародонтит, гінгівіт і т. д. Вони проявляються у вигляді сильної набряклості, почервоніння і кровоточивості ясен. Несвоєчасне лікування підвищує шанси втрати зуба в майбутньому.

  Не завжди причиною зубного болю стають стоматологічні хвороби. Дуже часто цей симптом виникає при захворюваннях ЛОР-органів (гаймориті, синуситі і т. д.). Точний діагноз ставить лікар після отримання результатів комплексного обстеження.

  Якщо болить зуб під час вагітності, ніж можна знеболити

  В період виношування малюка жінці з особливою ретельністю потрібно підбирати медикаменти для купірування больового симптому. Краще, щоб їх прописував досвідчений лікар. Це допоможе знизити ризик розвитку небажаних ускладнень.

  Як позбавитися від болю за допомогою таблеток

  Одними з найбільш популярних таблеток для зняття больового синдрому є Парацетамол і Но-шпа. Останні допомагає зняти не тільки зубну, але і інші види болю: головний, спазматичні, ниркову коліку. Також лікарі часто прописують Темпалгін або Пенталгін. Їх потрібно приймати дуже обережно в першому триместрі вагітності. Підібрати відповідний препарат допоможе лікар.

  Як полегшити ниючий біль за допомогою розчину соди і морської солі

  Самим дієвим і зручним способом для купірування больових відчуттів є полоскання розчином солі та соди.

  Вони абсолютно безпечні на будь-якому терміні вагітності, знімають запалення і вбивають патогенні мікроорганізми. При приготуванні розчину для полоскання потрібно брати тільки теплу воду. Холодна вода спровокує посилення больового синдрому і погіршить стан пацієнтки.

  Можна використовувати краплі від зубних болів

  Зубні краплі частіше призначаються лікарями для усунення больових відчуттів. Вони допомагають замінити багато знеболюючі засоби, що не завдають шкоди для здоров’я матері та плода. При цьому препарат не лікує причину, що викликала зубний біль, а тільки допомагає позбутися неприємних відчуттів.

  В їх склад входять натуральні екстракти м’яти, пустирника і камфорного масла. Краплі дуже зручні у використанні. Часто призначаються дітям в період прорізування зубів. Вони не викликають побічних ефектів і не мають протипоказань. Незважаючи на це, перед початком використання краще проконсультуватися з лікарем.

  Гострий пульсуючий біль в зубі при вагітності: які таблетки можна прийняти, щоб швидко усунути біль

  У першому і другому триместрі вагітності можна випити таблетку Нурофена. Якщо біль не проходить після випитої дози, забороняється пити ще одну штуку, це підвищує шанси на передозування.

  Список заборонених ліків від зубного болю

  До списку заборонених препаратів при вагітності відносяться:

 • Аспірин. Він підвищує шанси на розвиток викидня, передчасних пологів або кровотеч.
 • Кетанов, Спазмалгон, Фаніган.
 • Кеторолак. Надає токсичну дію на плід.
 • Також не рекомендується приймати Анальгін. Цей препарат чинить негативний вплив не тільки на дитину, але і на здоров’я матері (викликає проблеми в серцево-судинній системі).

  Кетанол та інші препарати групи сильних знеболюючих призначають тільки за суворої необхідності і в дуже низьких дозах. Забороняється приймати Диклофенак і Вольтарен. Ці ліки впливають негативно позначаються на внутрішньоутробний розвиток малюка, провокують розвиток серйозних ускладнень. Ці анальгетики сприяють зниженню пологової діяльності у жінок.

  Які препарати можна застосовувати при вагітності від зубного болю: список швидкодіючих ліків

  Найбезпечнішими і швидкодіючими препаратами для купірування больового синдрому є:

  • Панадол або Парацетамол. Важливо не перевищувати рекомендовану добову дозу (не більш 1000 мкг), інакше можна завдати шкоди для здоров’я плоду;
  • Нурофен допомагає не тільки зняти біль, але і зупинити запальний процес;
  • зубні краплі на основі екстрактів камофры, календули і м’яти дозволяються до використання на будь-якому терміні вагітності;
  • гель «Камістад», «Детнол» та ін. В їх склад входить анестезуючий компонент, після нанесення біль зникає на певний час. Варто відзначити, що ці засоби не лікують причину, що викликала неприємні відчуття.

  Серед засобів народної медицини лікарі віддають перевагу частим полосканиям ротової порожнини відварами лікарських трав і рослин (звіробою, кори дуба, ромашки тощо). Не варто захоплюватися самолікуванням, так як це підвищує шанси на розвиток небажаних ускладнень у майбутньому.

  Як часто можна приймати таблетки від зубний та головний болі

  Дозування і тривалість прийому визначає лікар. Не варто сильно захоплюватися знеболюючими, так як ці препарати здатні заподіяти шкоду для здоров’я матері і її майбутньої дитини.

  Після прийняття дози знеболювального, потрібно звернутися до стоматолога, який встановить причину зубного болю і підбере ефектне і безпечне лікування.

  Для зняття головного болю також не рекомендується захоплюватися анальгетиками. З особливою обережністю треба приймати препарати в першому триместрі вагітності. У цей період плацента ще не до кінця сформована, а плід піддається дії негативних факторів.

  Терпіти зубний біль, як і будь-яку іншу, у період вагітності не потрібно. Для її усунення можна прийняти дозу безпечного знеболювального засобу, а потім звертатися до лікаря, який встановить справжню причину, що викликала цей неприємний симптом. Серед народних засобів особливою популярністю користуються полоскання відварами лікарських трав — ромашка, корою дуба, цибулиння. Перед прийомом медикаментів необхідно переконатися в їх безпеки та можливості використання на різних строках вагітності.

  Корисне відео