Болить зуб — що робити?

Всі ми знаємо, що відвідувати стоматолога потрібно 1-2 рази на рік для профілактики, однак рідко хто дотримується таких рекомендацій. Трапляється, що зубний біль наздоганяє нас в самий невідповідний момент, коли звернутися за допомогою неможливо. Наприклад, що робити, якщо болить зуб, а ви їдете в поїзді кілька діб, якщо на календарі вихідні або свята і стоматології закриті, якщо біль застала вас посеред ночі?

Болить зуб — що робити?

Насамперед, поспостерігайте, при яких ваших діях біль посилюється і припиніть це. Зуб чутливий до холодного повітря? Тримайте рот закритим. Щільно зімкнуті щелепи підсилюють неприємні відчуття? Розслабте щелепу – можливо, неправильний прикус підсилює вашу біль.

Болить зуб, щока напухла – що робити? Постарайтеся акуратно очистити щіткою зуб і простір навколо нього від залишків їжі. Прополощіть рот теплою водою, щоб вже точно видалити частинки їжі. Ні в якому разі не грійте хворе місце!

Болить зуб — що робити?

Можете потримати над зубом трохи горілки – тканини щелепи вберуть її в себе і злегка занемеют. Не пийте і не полощіть зуб холодною або гарячою водою. Іноді біль проходить, якщо прикласти до ясен ватку, змочену олією гвоздики або м’ятними краплями. В народній медицині часто радять покласти на ніч між щокою і хворим зубом шматочок сирого (не солоного) сала.

Прийміть таблетку знеболюючого засобу (седалгин, анальгін тощо). Приймати аспірин не рекомендується. Однак пам’ятайте, що години за 2-3 до прийому у лікаря ви не повинні приймати ніяких препаратів – це може спотворити картину хвороби і утруднити лікування.

Болить зуб — що робити?

Само собою, що жувати хворий стороною не слід, а після кожного прийому їжі потрібно ретельно ополіскувати ротову порожнину. Для цього чудово підійде теплий розчин харчової соди (1 ч. л. на склянку води).

Ну а що робити, якщо сильно болить зуб? Радимо не зволікати і звертатися до чергових лікарів у стоматології. Іноді полегшити біль можна, не вдаючись до свердління зубів і без встановлення пломби. Пам’ятайте, що ваша мета – зняти біль до візиту до свого зубного лікаря.

Якщо є можливість потрапити в аптеку, купіть одну ампулу лідокаїну, новокаїну або ультракаїну, а вдома наберіть рідину в рот і потримайте її над хворим місцем. Ліки не ковтайте, сплюньте! Це має справити анестезуючий ефект і «заморозити» ваш зуб і ясна.

Болить зуб — що робити?

Не приймайте антибіотики. Вживання цих ліків «про всяк випадок» тільки нашкодить вашому організму. Приймати антибіотики потрібно тільки за призначенням лікаря і в строго зазначених ним дозах.

Це основні дії, які можна зробити до того, як потрапите до лікаря.