Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліків

Біль в ногах під час виношування дитини може проявитися у кожної майбутньої мами, адже її організм адаптується до нового стану, змінюється гормональний фон, структура організму. Вагітним жінкам необхідно знати, як впоратися з больовими відчуттями, розуміти причини, у зв’язку з якими вони виникають.

Зміст

 • Больові відчуття в ногах у період вагітності – що це означає, як усунути
 • Чи можуть боліти ноги на початку вагітності – що це значить
 • Характер прояву болю в ногах у період вагітності
 • Ниють ікри
 • Крутять коліна
 • Судоми
 • Набряки і втому ніг
 • Тягне ікри всю ніч
 • Спазми
 • Що робити, якщо болять ноги під час вагітності
 • Знеболюючі мазі
 • Народні засоби
 • Невідкладна допомога
 • Небезпечно якщо на пізніх термінах сильно набрякають ноги і крутить ікри
 • Коли потрібна госпіталізація
 • Корисне відео
 • Больові відчуття в ногах у період вагітності – що це означає, як усунути

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківПідготовка до материнства – природний процес, закладений природою для кожної жінки. Він супроводжується додатковими фізичними навантаженнями, що провокує появу болю в різних частинах ніг. Причинами їх виникнення звичайно є:

  • по мірі збільшення плоду в розмірах і вазі зростає навантаження на ноги;
  • поява набряків;
  • схильність до варикозу (розширення вен);
  • взуття, яка підібрана для вагітної неправильно.

  Уникнути критичного стану допоможуть постійні консультації з лікарем, якщо для жінки ситуація з больовими відчуттями актуальна, адже існують способи та методи їх зняття і профілактики.

  Чи можуть боліти ноги на початку вагітності – що це значить

  У більшості випадків вагітні спостерігають відчуття болю у ногах, коли малюк вже досить великий, важить кілька кілограмів. Зустрічаються ситуації, коли ниючий біль поширюється по різних частинах ніг саме на ранніх термінах, тільки після виявлення вагітності.

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківЦе пов’язано з схильністю до варикозного розширення вен. Починається природний процес перебудови організму, матка збільшується в розмірах, здавлює вени малого таза.

  Внаслідок цього, венозна кров застоюється, жінка може спостерігати збільшення вен. Додатковими симптомами цього стану є періодичні судоми і свербіж.

  Ці обставини доставляють дискомфорт будь-якої майбутньої мами, тому фахівці радять носити спеціальну компресійну білизну, знижувати навантаження на ноги (менше напружувати, не ходити на далекі відстані), робити перед сном ванночки, які будуть розслабляти м’язи і знімати симптоми захворювання.

  Характер прояву болю в ногах у період вагітності

  Для оцінки свого становища жінці слід знати про характер проявляються у неї больових відчуттів, так як вони можуть сигналізувати про початок серйозного захворювання або критичного стану, що позначиться на подальшому перебігу вагітності та пологах.

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківБагато майбутні мами, при появі дискомфорту, ниючих, тягнуть проявів, намагаються терпіти, пов’язуючи це з додатковим навантаженням. При будь-яких больових відчуттях необхідно звернення до лікаря для проведення діагностичних процедур і виявлення причин, подальшої профілактики.

  Ниють ікри

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківБолючість в ікрах під час виношування малюка майбутньою мамою є сигналом організму, який дає зрозуміти про проблеми з роботою нирок і сечостатевої системи. Закономірний процес збільшення матки впливає на ці органи, так як вона охоплює їх.

  Сечоводи знаходяться в затиснутому стані, внаслідок чого сповільнюється відтік рідини. Ці причини провокують застій утворилася сечі, потім, виникає запальний процес. Всі системи в організмі працюють злагоджено, тому пов’язані між собою, при порушенні в роботі нирок збільшується навантаження на канали, по яких сеча виводиться, і судинну систему.

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківЯкщо у жінки, при плануванні вагітності, виявилися проблеми з нирками, необхідно до зачаття дитини пройти лікування, привести показники здоров’я в норму.

  Крутять коліна

  Болючість в колінних суглобах може бути викликана тим, що вага жінки постійно збільшується за рахунок росту плода, крім того, центр тяжкості з звичайного положення зміщується вперед, що дає додаткове навантаження на коліна.

  На будову суглобів впливають не тільки фізіологічні причини, але і гормональні. Справа в тому, що при коливаннях гормонального фону виробляється велика кількість релаксину. Його дія не поширюється тільки на таз, він надає ефект на м’язові волокна і зв’язки, внаслідок чого, вони розтягуються. Таким чином, колінний суглоб фіксується вже не так надійно, як раніше, що передбачає додатковий знос.

  Якщо у жінки недолік кальцію, а плід потребує будівельний матеріал для костей, організм майбутньої матері автоматично віддає всі корисні речовини дитині, відповідно, суглоби слабшають.

  Судоми

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківПричинами судом, особливо в нічний час, можуть стати наступні обставини:

  • неякісне харчування (воно має бути збалансованим і правильним, містити всі необхідні мікроелементи і вітаміни);
  • стан токсикозу (з урахуванням того, що разом з блювотою з організму виводяться потрібні поживні речовини);
  • захворювання вен;
  • анемія внаслідок недостатності заліза в сукупності зі зниженим рівнем гемоглобіну.

  Виявити справжню причину судом допоможе тільки лікар, провівши діагностичні процедури, взявши аналізи. Після її встановлення, призначаються препарати, що полегшують стан і профілактичні заходи.

  Набряки і втому ніг

  Під набряками лікарі і пацієнти розуміють надлишок води в організмі, коли вона з фізіологічних причин не може вчасно виводитися, порушуючи водний обмін речовин. При вагітності ця проблема особливо актуальна для жінок, які виношують крупний плід або чекають двійню або трійню. Деяких майбутніх мам такі стан практично не турбують, вони почувають себе задовільно.

  Набряклість в більшості випадків обґрунтовується тим, що води в організмі стає більше, так як вона необхідна для формування навколоплідних вод, міститься в плаценті, необхідна дитині і його життєво важливим формується систем. Зміни в гормональному фоні також провокують відчуття спраги, тому жінці доводиться пити воду. Втома ніг обумовлена важкою навантаженням особливо на пізніх термінах, так як плід збільшується в розмірах і вазі.

  Тягне ікри всю ніч

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківТягнуть болі в литках саме в нічний час доби пов’язані з нервовим перенапруженням породіллі протягом попереднього дня, а також гормональними змінами.

  Відчуття, що доставляють дискомфорт, змушують пацієнтку рухати кінцівками, щоб біль припинилася, після чого, симптоми не проявляються до наступної ночі.

  Деякі жінки страждають від безсоння і депресії при відсутності повноцінного сну, що впливає на стан плода, якщо не звернутися до лікаря.

  Спазми

  Спазмування м’язів виникає у випадках, коли відбувається довгий їх напругу без можливості розслаблення. Цей синдром характеризується непроизвольностью рухів, людина не може передбачити, коли він почне свою дію, з якою періодичністю буде поширюватися. Спазм триває не тривалий період часу, але завжди супроводжується хворобливими відчуттями. Причиною виникнення звичайно є дефіцит вітамінів – магнію, калію і кальцію, недолік глюкози, надмірне вживання напоїв або продуктів, що містять кофеїн і нікотин.

  Що робити, якщо болять ноги під час вагітності

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківВиникнення хворобливості навіть у незначних проявах сигналізує про необхідність узгодження подальшого плану дій з лікарем, так як це стан провокує негативні наслідки, аж до гіпоксії плода – нестачі повітря малюкові для його повноцінного розвитку.

  Терпіти біль не слід, необхідно відвідати лікаря, який призначить лікування. У разі вагітності воно буде щадним і лояльним по відношенню до матері і дитині.

  Знеболюючі мазі

  Застосування препаратів грунтується на зовнішньому застосуванні, адже прийом лікарських засобів всередину може негативно вплинути на розвиток малюка. До знеболюючих мазей відносять:

  • фастум-гель (запобігає запальний процес, усуває дискомфорт і біль, призначають до 30 тижнів, на більш пізніх термінах використання не бажано);
  • траумель С (основою є екстракти цілющих рослин, знімає біль і попереджає запалення);
  • нурофен-гель (компоненти, що містяться в ньому ніяк не впливають на плід, не призначається пацієнтам з нирковою та серцево-судинною недостатністю);
  • малаві (вміст створюється на основі натуральних компонентів, у число яких входять кедрова смола, алтайські трави, гліцерин, муміє).

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківПри призначенні препаратів, у жінки обов’язково запитують – чи не є в неї алергічних реакцій на що містяться в лікарському засобі склади трав, лікувальних комплексів.

  Народні засоби

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківБагато вагітні воліють при болях в ногах користуватися народними рецептами, які знали ще їх мами і бабусі. Найпоширенішими з них зазначають:

  • для приготування мазі необхідний звіробій, конюшина, хміль. Всі компоненти висушуються, подрібнюються і змішуються. До цього складу додають 50-60 грам вершкового масла. Отриманий вміст кладуть на тканину і прикладають до хворої ділянки тіла, тримають протягом 2 годин, потім прибирають;
  • сік квіток каштана розводять зі спиртом в пропорції 1:2, настоюють протягом 2-3 годин і протирають ноги, якщо вони починають хворіти;
  • за 30 хвилин до сніданку приготувати і випити сік з яблук і моркви, додати в нього сік селери в розмірі 1 чайної ложки. Цей варіант дієвий для зняття набряків і зниження хворобливості.

  Забороняється робити ванночки перед сном з гарячою водою, так як вони можуть стати провокатором судом, особливо на пізніх термінах і при наявності варикозу.

  Невідкладна допомога

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківПерша допомога при виникненні болю полягає в заходах, спрямованих на зняття больового синдрому:

  • якщо у вагітної трапився спазм і судоми, необхідно зняти м’язове напруження – потягнути м’яз і розслабити її, повторювати ці рухи, поки біль не пройдуть, стан не відновиться. У такій ситуації іноді допомагає несильне поколювання шпилькою або голкою. Розігріти м’язів за допомогою масажу – непоганий варіант усунення болючості. Після проведених процедур потрібно допомогти організму налагодити процес кровообігу, для цього пройтися кімнаті, без різких рухів;
  • у випадку з больовим синдромом тягнучого, покалывающего, ниючого характеру, під рукою необхідно мати мазі, знеболюючі і відновлюють стан ніг, рекомендовані лікарем;
  • якщо у вагітної спостерігаються сильні болі, які не усуваються за допомогою мазей, народних засобів, рухової активності, в якості невідкладної допомоги розглядають негайне звернення до лікаря.

  Для попередження такого роду станів, жінкам, які перебувають на ранніх термінах, а також планують зачаття, необхідно знати про ризики, діагностуючи свій організм в лікарнях і клініках, проводити первинну профілактику.

  Небезпечно якщо на пізніх термінах сильно набрякають ноги і крутить ікри

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківПізній період перед народженням характеризується практично сформированностью всіх систем організму дитини. Внаслідок того, що плід досить великий, набряк ніг вважається задовільним станом породіллі, але якщо не виявлений білок у сечі.

  Якщо цей показник високий, то малюкові і матері загрожує небезпека, пов’язана з порушенням функцій внутрішніх органів. Особливі ризики викликає набряк плаценти і дитини, це може призвести до передчасних пологів, викидня.

  В інших випадках болючість литок і набряклість – природний процес, знімаються мазями, препаратами, масажами, ваннами, руховою активністю.

  Коли потрібна госпіталізація

  Госпіталізація майбутньої матері реалізується при критичному стані здоров’я і загрозу для плоду. Ними є:

  • ниркова недостатність;
  • постійні, не які усуваються судоми;
  • не знімається больовий синдром внаслідок варикозу;
  • вміст білка в сечі;
  • травмування ніг.

  Болять ноги при вагітності: що означає ниючий біль у литках, спазми в ногах або якщо ломлять коліна при ходьбі або після сну, особливості лікування та застосування ліківУ цих ситуаціях вагітної потрібно негайна допомога фахівців, з метою отримання якої, її направляють у стаціонар, проводять діагностику, оцінюють стан, надають допомогу.

  Відчуття дискомфорту та болю в колінах, литках, інших частинах ніг з’являються з різних причин – при недостатності харчування, хронічних захворюваннях, варикозі, збільшення маси жінки, навантаження на кінцівки. Всі вони переборні при правильному лікувальному процесі, узгодження дій з лікарем. Якщо стан пацієнта погіршується, а болі не проходять, відбувається її госпіталізація та проведення заходів, спрямованих на збереження здоров’я і життя матері і малюка.

  Корисне відео