Згідно з офіційною статистикою, щорічно в Росії приблизно в 570 000 людина розвивається серцевий напад і близько 340 000 людей гине від нього — це близько 60%.

Але мало хто знає, що незадовго до нападу організм попереджає нас про небезпеку. Дослідження Гарвардського університету показали, що у 75% людей незадовго до нападу спостерігаються одні і ті ж симптоми. Це потрібно знати!

1. Втома

Втома — це нормально, немає причин хвилюватися. Робота, домашні справи виснажують нас кожен день. Але якщо ви відчуваєте, що у вас немає сил навіть зайти в магазин, якщо вам з деяких пір важко навіть піднятися по сходах, задумайтеся. Таке сильне почуття втоми може говорити про те, що ваш організм відчуває надмірне напруження, а серце не справляється з навантаженнями.

2. Щемить у грудях

Відчуття напруги та стиснення у грудях — поширена ознака наближення нападу. Воно часто супроводжується прискореним серцебиттям, болем у грудях. Біль також може з’явиться внизу живота, шиї, руці і навіть в районі щелепи.

3. Не вистачає повітря

Якщо вам стає важко дихати, це означає, що легені не отримують достатньо кисню. Тобто, серце не виконує свою роботу, можливо, заблокована артерія. Якщо відчуття нестачі повітря стало турбувати вас час від часу, не відкладайте візит до лікаря — далі буде гірше.

4. Млявість

Якщо вам раптом здається, що сумка стала важчою, і м’язи опираються навіть звичним навантажень, це може означати, що м’язи не отримують достатньо кисню. Перший тривожний дзвіночок.

5. Запаморочення, холодний піт

Запаморочення — ознака нестачі кисню у клітинах мозку. Посилене потовиділення — це теж один з можливих ознак наближається нападу. Якщо вас раптом стало недобре на рівному місці, а тіло пройняв холодний піт, задумайтеся про візит до лікаря.

6. Застуда

Кашель, нежить, температура — наше звичне осіннє стан. Але ось що дивно, багато людей, які пережили серцевий напад, кажуть, що приблизно за місяць до нього хворіли на застуду. Здавалося б, це просто збіг. Однак застуда — це механізм природного очищення організму, в тому числі і крові. Так що, якщо крім нежиті вас турбують й інші симптоми зі списку, запишіться заодно і до кардіолога.

Здоровий спосіб життя може істотно знизити ризик серцевого нападу. Але навіть якщо ви не курите, не п’єте, харчуєтеся здоровою їжею, це ще не гарантує вашу безпеку. Намагайтеся уникати стресу, висипайтеся. Стрес і надмірне напруження набагато небезпечніше, ніж нам здається. Всі ми хочемо бути кращими, успішними і заможними, але дуже важливо знати свою межу. Якщо ваш організм не впорається з поставленими завданнями, то в одну мить усе, до чого ви так прагнули, втратить всякий сенс.

Бережіть себе!