Під час вагітності для жінки з середньою вагою нормою вважається набрати від 11 до 16 кілограмів. Це дуже важливо як для здоров’я малюка, так і для самої майбутньої мами. Але після пологів жінкам буває дуже складно повернутися до колишньої ваги і знайти форми, які були в них до вагітності. Найважливіше тут, кажуть лікарі, не прагнути схуднути під що б то ні стало, а сконцентруватися на своєму здоров’ї, адже від нього залежить здоров’я вашої дитини. Це означає, що потрібно навчитися приймати виважені і мудрі рішення.

Перш за все, лікарі рекомендують вертатися до фізичних вправ не раніше, ніж через 6 тижнів після пологів. Але це не означає, що ви повинні перетворитися у лежачого хворого. Після того, як ви повернетеся додому з пологового будинку, ви можете виходити на 20-хвилинні прогулянки. Це допоможе вам зменшити стрес і ризик післяпологової депресії.

У своїй статті, Памела Баренс, професор гінекології і акушер, пропонує комплекс вправ, який ви можете робити разом зі своїм малюком на прогулянці вже з 6-го тижня після пологів. Він заснований на чергуванні темпу ходьби від дуже швидкого, до повільного.

1. Для розминки ідіть повільно близько 5 хвилин. Відведіть плечі назад, випряміть спину, штовхайте коляску на відстані 15-25 сантиметрів перед собою.

2. Наступні 30 секунд йдіть на максимальній швидкості. Слідкуйте за своїм диханням і не розмовляйте.

3. Протягом наступної хвилини йдіть у повільному легкому темпі.

4. Чергуйте 30 секунд максимальної швидкості і 60 секунд помірної ходьби 12 разів. Все це повинно зайняти у вас 18 хвилин.

5. Закінчите прогулянку 3 хвилинами неспішної, повільної ходьби.

Коли ви відчуєте, що готові до більш тривалим навантаженням, ви можете збільшити час швидкої ходьби до 45 секунд, а час помірної – до 90 секунд. Таким чином, ваша прогулянка займе 35 хвилин.

Для початку буде достатньо 3 днів такої спортивної прогулянки на тиждень. З часом можна додати 4 і 5 дні.

Не переживайте, якщо ви не можете відразу ж скинути післяпологовий вагу. Мати зайву вагу протягом року після пологів — цілком нормально і природно. Тим не менш, така фітнес-прогулянка допоможе вам скинути кілограми легко і без шкоди для здоров’я.

Джерело