Всім відомо, що газована вода – не самий здоровий продукт харчування. Але більшість з нас навіть не уявляють, яку небезпеку несе в собі цей, здавалося б, нешкідливий дитячий напій. Для багатьох газована вода — вибір номер один в літню спеку, до святкового столу і просто на кожен день. Але чи знаєте ви, який наносите шкоду своєму здоров’ю, вживаючи такі напої?

1. Газованої води та остеопороз

До складу багатьох газованої води входить кофеїн і ортофосфорна кислота, яка, за даними ряду досліджень, перешкоджає засвоєнню кальцію. Інше дослідження показало, що регулярне вживання солодких газованих напоїв викликає значне зниження щільності кісткової тканини кульшових суглобів. Примітно, що жінки більш сприйнятливі до втрати кісткової маси.

Ще одне дослідження показало, що споживання 330 мг кофеїну в день (що приблизно дорівнює чотирьом чашкам кави) призводить до втрати кісткової маси. Вважається, що кофеїн перешкоджає абсорбції кальцію і призводить до втрати кальцію через сечу.

Іншими словами, газована вода буквально вимиває кальцій з ваших кісток. Тому вона категорично протипоказана людям, які страждають від остеопорозу, хвороби Крона і людям старше 50 років.

2. Шкоди для печінки

Якщо ви думаєте, що цироз — це те, що трапляється тільки з алкоголіками, ви помиляєтеся. Надмірне вживання содової також може викликати це небезпечне захворювання.

3. Зайва вага

Безалкогольні содові напої займають лідируюче місце в списку продуктів, що викликають ожиріння. У півлітровій банці газованої води міститься до 9 ложок цукру, які, до того ж, набагато небезпечніша звичайного домашнього цукру, так як під дією вуглекислого газу миттєво всмоктуються в кров. І якщо ви думаєте, що дієтична кола – вихід із ситуації, ви дуже помиляєтеся. «Дієтичні» солодкі напої наносять у багато разів більше шкоди організму. Незважаючи на те, що вони дійсно не містять цукру, вони напхані штучними підсолоджувачами, які можуть викликати цілий спектр гормональних розладів і привести до ожиріння.

4. Руйнування зубів

Солодкі газованої води завдають шкоди зубної емалі. Крім високого вмісту цукру, ці напої ще і дуже высококислотные.

5. Хвороби нирок

Як було сказано раніше, ортофосфорна кислота виводить кальцій з кісток, він частково виводиться із сечею, а частково затримується в нирках. Тому вживання газованої води – найвірніший спосіб обзавестися каменями в нирках.

Якщо вам дороге ваше здоров’я, не варто захоплюватися газованими напоями. Також фахівці рекомендують випивати склянку молока на кожну баночку газованої води, щоб заповнити втрати кальцію.

Джерело