Чи беруть в армію з гіпертонією і підвищеним тиском?

Зміст статті:

 • 1 З яким тиском беруть в армію при гіпертонії
 • 2 Ступеня гіпертонії і армія
 • 3 чи Можливо вилікувати гіпертонію

Гіпертонія являє собою стійке підвищення артеріального тиску. Діагностують захворювання шляхом проведення вимірювання тиску, виявлення систолічних і диастолических показників.

Верхнє тиск визначається при повному скороченні серцевого м’яза, нижнє – при її розслаблення.

Щоб лікар визнав хвороба, проводиться мінімум три виміри через певний проміжок часу. Вторинна форма артеріальної гіпертонії діагностується після проведення додаткового обстеження.

Пацієнт здає аналізи крові і сечі, проходить ультразвукове дослідження серця і внутрішніх органів, електрокардіограму та інші види досліджень.

З яким тиском беруть в армію при гіпертонії

Багато молоді люди напередодні призову задаються питанням, чи беруть в армію з підвищеним артеріальним тиском у вигляді гіпертонії. Медичний огляд людей призовного віку проводять згідно статті 43 Розкладу хвороб. Призовник, який вважає, що за станом здоров’я не буде допущений в армію, повинен підтвердити свій діагноз шляхом:

 • стаціонарного обстеження;
 • надання результатів раннього спостереження в диспансері протягом не менше шести місяців.

Чи беруть в армію з гіпертонією і підвищеним тиском?Якщо такі документи відсутні, молодий чоловік прямує військово-лікарською комісією на відповідне медичне обстеження.

На підставі Розкладу хвороб на службу в армію не беруть за наявності артеріальної гіпертонії другого і третього ступеня. У деяких випадках не підлягають службі призовники, які мають хворобу першого ступеня, якщо показники артеріального тиску сильно підвищені.

Таким чином, щоб не взяли в армію, необхідно:

 • Мати історію неодноразового звернення до лікаря;
 • Пройти курс лікування в стаціонарі;
 • Неодноразово проводити моніторинг артеріального тиску;
 • Мати медичну довідку, яка свідчить про наявність гіпертонії тій чи іншій стадії.
 • Згідно з документами, на службу не беруть, якщо у призовника середнє верхнє тиск в стані спокою становить 140-159 мм рт. ст., нижнє тиск в стані спокою дорівнює 90-99 мм рт. ст. При таких показниках лікар діагностує хворобу і видає медичну довідку, згідно якої призовник зараховується в запас з видачею військового квитка.

  На підставі статті 43 Розкладу хвороб, при відсутності необхідних документів про стан здоров’я та спостереженні протягом півроку, призовнику надається відстрочка в армію на шість місяців.

  За цей час пацієнт повинен пройти необхідне обстеження, після чого йому буде призначена категорія придатності.

  Ступені гіпертонії і армія

  Чи беруть в армію з гіпертонією і підвищеним тиском?При наявності гіпертонії пацієнту присвоюється група інвалідності, в залежності від того, який стадії у нього хвороба. При першій стадії дають третю групу, при другій стадії – другу групу, а при третій стадії – першу групу інвалідності.

  Між тим при першій стадії не завжди присвоюють інвалідність. Лікарі можуть порадити змінити місце роботи з вибором більш придатних умов. Що стосується служби, то в армію в цьому випадку досить часто беруть.

  При гіпертонії першого ступеня призовника відносять до категорії придатності Ст.

  • У цьому випадку молодий чоловік вважається обмежено придатним, тому при стійких показниках здоров’я його зазвичай беруть в армію.
  • Показники систолічного артеріального тиску при цьому складають 140-159 мм рт. ст., діастолічного – 90-99 мм рт. ст.

  Гіпертонія другого ступеня також відноситься до категорії придатності, коли призовник обмежено придатний.

 • Ця категорія присуджується призовнику зі стійко підвищеним артеріальним тиском.
 • Показники систолічного тиску складають 140-179 мм рт. ст., діастолічного – 90-109 мм рт. ст.
 • Додатково при гіпертонії другого ступеня спостерігається гіпертрофія міокарда лівого шлуночка. Для виявлення патології проводиться рентгенологічне дослідження, електрокардіографія, ехокардіографія. Також може діагностуватися церебральне розлад, динамічне порушення мозкового кровообігу, і, як результат — рухове, чутливе, мовленнєвий, мозжечковое, вестибулярні та інше розлад.

  • Аналогічно не беруть в армію, якщо у людини діагностується гіпертонічна хвороба другого ступеня з артеріальною гіпертензією другого ступеня.
  • Показники систолічного тиску при цьому можуть становити 160 мм рт. ст. і більше, діастолічного – від 100 мм рт. ст. і більше.

  Повністю не беруть в армію з гіпертонію третього ступеня, призовнику присвоюється категорія придатності Д і він вважається не придатним до служби, і не може переносити фізичні навантаження при гіпертонії.

 • Показники артеріального верхнього тиску при даному діагнозі становлять 180 мм рт. ст. і вище, нижнього – 110 мм рт. ст. і вище.
 • Додатково у пацієнт страждає важкими судинними розладами, викликаними хронічною серцевою недостатністю, інфарктом міокарда, геморагічним інсультом, звуженням артерій сітківки ока з крововиливом.
 • Чи можливо вилікувати гіпертонію

  Повністю позбавитися від хвороби не можна, але можна знизити ризик розвитку ускладнень. Зазвичай лікар призначає прийом лікарських засобів в залежності від ступеня захворювання.

  На початковій стадії гіпертонії терапія проводиться без ліків. В першу чергу призначається лікувальна дієта у вигляді відмови від солоної і жирної їжі. Також рекомендується легка фізкультура для підтримки здоров’я. При цьому бажано відмовитися від куріння і вживання спиртних напоїв, щоб знизити ризик ускладнення хвороби. Додатково може виявитися вельми ефективним гомеопатичне лікування.

  Друга стадія хвороби лікується за допомогою регулярного прийому медикаментів. Лікар призначає:

  • Діуретики;
  • Гіпотензивні лікарські засоби;
  • Препарати для зниження в’язкості крові;
  • Ліки, що знижують рівень холестерину в крові.

  Чи беруть в армію з гіпертонією і підвищеним тиском?Лікування призначається після проведення повного обстеження на індивідуальній основі з урахуванням того, чи є ризик розвитку другорядних захворювань.

  Якщо з’являється ризик розвитку гіпертонічної хвороби третього ступеня і раніше призначені препарати не допомагають, призначають лікарські засоби іншої групи. Якщо у пацієнта спостерігається злоякісна гіпертонія, зазвичай поєднують відразу кілька гіпотензивних лікарських засобів. Так як організм має особливість звикати до ліків, відвідувати лікаря слід не менше одного разу на місяць.

  Що стосується лікувальної дієти, на початковому етапі хвороби повністю відмовлятися від вживання алкоголю не обов’язково, але важливо дотримуватися дозування, щоб не спровокувати ризик розвитку ускладнень. Також потрібно обмежити вживання кави, так як цей напій різко підвищує артеріальний тиск.

  Дієтологи рекомендують замінювати його цикорієм, так як подібне рослина не тільки не чинить негативний вплив на судинну систему, але і, навпаки, розширює кровоносні судини. Міститься в цикорії калій покращує роботу серця.

  Докладно про армію і гіпертонії розповість фахівець у відео в цій статті.