Чи можна пити каву при гастриті

Чашечка ароматного підбадьорливого кави на старті нового дня – улюблений ритуал не тільки завзятих кавоманів, але і більшості звичайних людей. Іноді стан здоров’я, зокрема, різке погіршення або поява симптомів різних захворювань, вносить свої корективи. Деякі звички перетворюються з невинних пристрастей у заборонене задоволення.

Гастрит – поширена і вкрай неприємне захворювання, яке вимагає комплексного лікування. Дотримуватися спеціальної дієти необхідно суворо, без відхилень і зривів. В іншому випадку є ризик зіткнутися з рецидивом або переходом цього діагнозу в список хронічних захворювань пацієнта. Перегляд звичного раціону ставить під сумнів можливість вживання самого поширеного ранкового напою. Можна чи не можна, пити чи не пити? Розглянемо питання докладніше.

Чи можна пити каву при гастриті

Зміст статті

  • Досьє на каву
  • Вплив на слизову
  • Альтернативні варіанти

Досьє на каву

Навколо терпкого напою давно ведуться бої за істину: «чого більше – шкоди чи користі?» Безумовно, кава володіє певним набором корисних властивостей:

  • Необхідні організму сполуки фосфору, кальцію, натрію, калію, інших важливих елементів і вітамінів
  • Стимуляція, нормалізація діяльності центральної нервової системи
  • Профілактика утворення каменів у жовчному міхурі

Чи можна пити каву при гастриті

Його цінують і люблять у всьому світі за чудові смакові якості. Міститься серотонін, той самий «гормон радості», додає очок до популярності.

При значному списку достоїнств, вживати його у великих кількостях не варто тим, хто не з чуток знає про всі тонкощі і симптоми гастриту. Тим більше в період загострення або рецидиву.

Вплив на слизову

Чи можна пити каву при гастриті

Кава відноситься до напоїв, що стимулює вироблення шлункового соку. Вхідні до складу дубильні речовини мають висушуючу дію слизову, тому вживання цього продукту на голодний шлунок практично заборонено.

Людям, страждаючим гастритом при підвищеній кислотності це правило повинно бути непорушним. Пити кава при гастриті натщесерце — значить провокувати спазми, прирікаючи себе на шлункові болі.

Скорегувати настільки агресивний вплив можна, розбавивши напій молоком, а насолоджуватися смаком тільки через годину після прийому їжі. Одночасне надходження з їжею порушує процес травлення, негативно впливаючи на коректність його протікання. У тому числі кава містить хлорогеновые кислоти, здатні викликати печію і привести до вироблення підвищеної кількості соляної кислоти.

Всупереч існуючій думці про шкоду кофеїну, набагато більшої шкоди завдають саме такі кислоти. Чи означає це, що побалувати себе свіжим звареним кава з молоком не представляється можливим? Не зовсім так.

Помірне вживання, обов’язкове розведення молоком і знижена міцність дозволяють включати в свій раціон чашечку ваблячою рідини. Тільки якщо мова йде про молотом кави, пити розчинну не рекомендовано навіть абсолютно здоровим людям.

Альтернативні варіанти

Цикорій — замінник кави

Чи можна пити каву при гастриті

Цикорій можна використовувати як альтернативу чашці звичного кави. Не так давно його купували тільки з-за невисокої вартості. Зараз захоплення цикорієм можна назвати цілком добровільною, із зростаючим рівнем інтересу до напою на основі коренів однойменного рослини. Його благотворний вплив дозволяє позбутися від печії, поліпшити і активізувати травлення. Надає позитивний вплив на мікрофлору кишечника, поліпшує обмін речовин і нормалізує діяльність органів травлення. Обумовлено це вплив наявністю корисного інуліну.

До речі, кава не може зрівнятися з цикорієм в цьому показнику, інуліну в ньому просто немає. Особливо радує подвійну дію: бадьорить вранці і допомагає перемогти безсоння.

Цикорій при гастриті пити можна, а іноді навіть потрібно, але тільки у разі відсутності ерозій або виразок на поверхні слизової оболонки. Доповнений молоком, напій з цього кореня дають навіть дітям.

Какао теж можна замінити каву

Какао – улюблений шоколадний напій дітей по всьому світу теж можна сміливо включити в список замінників кави. Дієта при гастриті робить неможливим вживання шоколаду, тому какао стане приємним бонусом в житті, повної харчових обмежень. Наявність широкого спектру вітамінів, стимуляція кровопостачання, підвищений вміст мікроелементів, в тому числі цинку і заліза – приємне доповнення до прекрасного смаку. Але звернувшись до походженням можна зробити невтішні висновки.

Чи можна пити каву при гастриті

Основа какао – боби, не кращим чином впливають на уражену шлунок. Справжню користь можуть принести тільки продукти на основі високоякісних какао-бобів, а термічна обробка вбиває велику частину корисних складових.

Харчові добавки, без яких не обходиться процес виробництва какао, зовсім перетворюють какао на бомбу уповільненої дії. Пити його можна в строго обмежених кількостях у поєднанні з молоком.

Корисних і смачних напоїв багато, але прислухатися в першу чергу необхідно до рекомендацій лікуючого лікаря. Тільки на підставі індивідуального стану кожного пацієнта приймається рішення про те, що слід виключити повністю і без права на існування в щоденному меню, а які слабкості можна собі дозволити. Здоров’я нескромно вимагає жертв, і ця ціна повністю виправдана.