Чи можна пити молоко при виразці шлунку

В раціоні людини з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки повинні бути присутніми наступні групи продуктів:

 • фрукти, овочі і некислі ягоди;
 • нежирне м’ясо і риба;
 • вершкове і рослинне масло;
 • хлібобулочні вироби;
 • молочна продукція.

Чи можна пити молоко при виразці шлунку

Особлива увага приділяється саме молочним продуктам, так як їх не тільки можна пити і їсти при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, але ще й лікуватися ними. Молоко не викликає сильну секрецію шлункового соку, а лише обволікає слизову оболонку, що робить його необхідним і корисним для хворих з виразковим процесом шлунка і дванадцятипалої кишки. В період загострення захворювання хворий слід строгій дієті, і молоко при виразці шлунка виступає її основою, входячи в щоденний раціон харчування. Хворому можна готувати супи на молоці, каші, пити його в чистому вигляді або робити запіканки, пудинги, молочні соуси.

Серед дозволених молочних продуктів при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки можна виділити кефір, сир твердий, сир і особливо корисно козяче молоко.

Зміст статті

 • Виразка і молоко
 • Кефір в раціоні хворого
 • Сир: користь
 • Козяче молоко для лікування виразки

Виразка і молоко

Виразкові захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки вимагає дотримання суворої дієти, як у період загострення, так і на час стихання симптоматичного комплексу. Універсальність молока полягає в тому, що його можна пити в будь-який період захворювання без ризику для здоров’я, винятком є тільки непереносимість молочної продукції і часті диспепсичні порушення у вигляді проносу.

Разом з молоком і молочною продукцією організм отримує тваринний легкозасвоюваний білок, вітаміни, мікроелементи, захисні речовини, кислоти і навіть гормони. У цьому продукті містяться незамінні амінокислоти: лізин, триптофан, метіонін, яких дуже часто не вистачає в раціоні здорової людини, не кажучи про пацієнтів з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки. Коров’яче молоко містить в собі не менше 250 органічних і мінеральних елементів, які насичують організм, зміцнюють кісткову тканину, формують стійкий імунітет ще з дитинства.

Чи можна пити молоко при виразці шлунку

Корисні речовини в молоці для хворого з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки:

 • Кефір, сир, сир і козяче молоко мають у своєму складі кальцій і фосфор.
 • Мікроелементи – залізо, натрій, магній, які сприяють регенерації тканин при різних ушкодженнях, включаючи виразковий процес шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • Вся молочна продукція має майже всі водорозчинні та жиророзчинні вітаміни, кількість яких залежить від годівлі корови, кози і пори року.
 • Мікроелементи, які містить кефір, сир і молоко: марганець, хром, мідь, кобальт. Вони беруть активну участь у метаболічних процесах, а їх недолік завжди призводить до системних захворювань.
 • Пастеризований продукт не менш корисний для лікування виразки, його можна вживати без попередньої термічної обробки і додавати в різні страви.

  Корисні властивості

  Корисні властивості молока при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки:

 • Жирне молоко містить вітаміни А, Д, Е, К, які потрібні для відновлення клітин і нормального процесу травлення. Знежирений продукт містить їх у мінімальній кількості, але тільки таке молоко можна пити у фазі загострення виразкового захворювання.
 • Склянка молока, випита хворим з виразкою в гострий період, коли не можна вживати більшості продуктів, задовольняє добову потребу організму у вітаміні В2 і В12, а також четверту частину кальцію і вітаміну D.
 • Молоко містить лінолеву кислоту, що сприятливо позначається на імунній системі, допомагає боротися з інфекційними захворюваннями і знижує ризик утворення злоякісного процесу, що особливо важливо при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • Цей продукт сприяє заспокоєнню нервової системи, що ще раз підтверджує необхідність його вживання хворим з виразкою, факторами ризику якої виступає стрес і хронічне переживання. Якщо щодня пити склянку молока, кефіру або є сир, сир, підвищується стійкість організму до стресових чинників, знижується стомлюваність, розумові процеси поліпшуються.
 • Обволікає слизову оболонку шлунка, нейтралізуючи агресивна дія кислого середовища. Якщо пити його щодня, можна забути про печії і голодних болях.
 • Чи можна пити молоко при виразці шлунку

   

  Молочна продукція сприяє зниженню ваги, так як може надовго втамувати голод і відновити баланс мікроелементів, при нестачі яких людина постійно хоче їсти. Це властивість дуже важливо для хворих з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, так як ожиріння збільшує патологічний процес, не дозволяючи проводити адекватне лікування.

  Шкода молока при виразці

  Враховуючи індивідуальні особливості організму кожного хворого, молоко може виявитися для нього шкідливим у зв’язку з наступними особливостями:

 • Велика кількість молочної кислоти призводить до надмірного окислення, що відноситься до відхилень.
 • Збільшення дози молока призводить до виведення кальцію із сечею, що підвищує ризик переломів кісток.
 • Доведено, що коров’яче або козяче молоко поступово руйнує кістки.
 • Якщо дотримуватися рекомендацій дієтолога і пити молоко в лікувальних цілях, немає ніякого ризику крихкості кісток або окислення крові, так як у міру цей продукт справді корисний.

  Кефір в раціоні хворого

  Свіжий кефір при виразці виявляє легку послаблюючу дію, а настоявшийся продукт – закріплюючий. Ці властивості хворий з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки може вигідно використовувати для боротьби з неприємними симптомами захворювання. Кефір являє собою кисломолочний продукт з високою енергетичною цінністю, він засвоюється в організмі на 90% протягом години, молоко тільки на 35%.

  Чи можна пити молоко при виразці шлунку

  При виразці шлунка і дванадцятипалої кишки лікарі рекомендують пити кефір щодня, що знижує ризик інфекційного ураження. Але кефір має й один істотний мінус для хворої людини, він кислий і, значить, протипоказаний пацієнтам при виразці з підвищеною кислотністю.

  Щоб став кефір корисний при шлунково-кишкових захворюваннях, важливо його правильно пити:

  • кефір повинен бути кімнатної температури;
  • пити його треба невеликими ковтками, до 200 мл;
  • після кефіру протягом півгодини не можна пити воду та іншу рідину.

  Кефір містить у собі молочну кислоту – сильний антисептик, що сприяє швидкому засвоєнню вітамінів і мікроелементів.

  Цей продукт покращує практично всі процеси травлення, нормалізує перистальтику і розщеплює білки, а казеїн в його складі має бактеріостатичну дію.

  Сир: користь

  Дітям і літнім людям, включаючи хворих на виразку шлунка, сир необхідний для щоденного харчування. Сир, завдяки високій енергетичній цінності і складу, можна вживати практично всім людям. Цей продукт містить велику кількість вітамінів, мікроелементів, включаючи залізо, вітамін А і РР. Сир становить основу харчування хворих з виразковим ураженням шлунка і дванадцятипалої кишки.

  Чи можна пити молоко при виразці шлунку

  Куплений сир частіше вже пастеризований, і його можна їсти разом з молоком, сметаною, готувати сирки.

  Твердий сир стоїть на першому місці серед корисних продуктів при виразковому захворюванні. Залежно від сорту, сир може містити до 30% білків, він легко засвоюється (сир ще в процесі дозрівання починає розщеплення на амінокислоти), але при цьому висококалорійний.

  Сир корисний з наступних причин:

  • містить мінеральні кислоти, на 100 г продукту припадає в середньому 900 мг солей кальцію;
  • сир сорту брі особливо позитивно позначається на шлунково-кишковому тракті, попереджаючи диспепсію;
  • у деяких сортах сиру (адигейський) міститься мінімальна кількість жирів, тому люди із зайвою вагою завжди можуть вибрати оптимальний для себе варіант;
  • сир тофу рекомендується вченими для людей з шлунково-кишковими розладами;
  • хворий на виразку, з’ївши 100 г сиру, може заповнити добову потребу в більшості мікроелементах.

  Чи можна пити молоко при виразці шлунку

  Важливо! Не можна в день з’їдати більше 100 г сиру, так як це сприяє сильному закислення організму (крові і тканин).

  Переїдання сиром може призвести до погіршення пам’яті, появи диспепсії, головного болю, а популярний сир з цвіллю і зовсім може призвести до бактеріальних захворювань.

  Козяче молоко для лікування виразки

  Коров’яче молоко не настільки корисно при виразці, як козяче, яке за своїм складом відрізняється від продуктів інших тварин. Козяче молоко містить до 5 разів більше кобальту, який відповідає за такі життєво важливі процеси, як кровотворення і всі обмінні процеси.

  Чи можна пити молоко при виразці шлунку

  Така особливість робить козяче молоко незамінним продуктом для ослаблених дітей і дорослих з серйозними системними недугами.

  Козяче молоко містить вітамін А,С,Д, Е і його можна пити при порушенні обмінних процесів, захворюваннях ССС і, звичайно ж, патології ШКТ.