Чи можна видаляти зуб при застуді: індивідуальний підхід

Коли талон на видалення зуба дістається з великим трудом і ще треба почекати кілька днів, поки прийде чергу, зубний біль досягає жахливих розмірів. І раптом, о, печаль… Приєднується застуда. Пацієнт в сумніві, а чи можна видаляти зуб при застуді, починає ще більше переживати, нагнітати загальний стан. Впевнений у собі лікар скаже: «Треба обов’язково видалити, випити капсулу антибіотика, і простудне стан піде на поправку, і ранка після видалення зуба швидко і без проблем затягнеться». З видаленням зуба під час застуди є різні ситуації, і стоматолог кожен раз розглядає конкретну ситуацію.

Чи можна видаляти зуб при застуді: індивідуальний підхід

Показання для видалення зуба

Насамперед вирішується питання, чи можна відкласти видалення зуба на час, поки буде вилікувана застуда. Розглядається загальний стан пацієнта, настільки тяжка застуда, щоб відкладати депульпирование складного, давно хворого зуба. Зрозуміло, що зуб, призначений лікарем до видалення, є розсадником інфекції і мікробів в порожнині рота. Ніяка чищення зубів і полоскання не допоможуть подолати полчища мікробів. Тут лікар розглядає питання, а чи не ці самі мікроби стають причиною запального процесу в усьому організмі, і не з-за них стріляє у вусі і нестерпно болить голова саме з того боку, де засів і чекає своєї черги шкідливий зуб.

Зміст:

  • 1 Комплексний підхід до проблеми – видаляти або почекати
  • 2 Невідкладні випадки депульпування
  • 3 ГРВІ – не протипоказання походу до стоматолога

Комплексний підхід до проблеми – видаляти або почекати

Тут питання вирішується разом з терапевтом: видалити зуб треба обов’язково і підключити противірусну медикаментозну терапію, прийом знеболюючих препаратів, щоб зняти загальну симптоматику застуди, виключити попадання інфекції в ранку після видалення зуба. При цьому додається прийом імуностимуляторів, вітамінних комплексів, щоб допомогти імунітету побороти хворобливий стан, прискорити поліпшення загального стану.

Чи можна видаляти зуб при застуді: індивідуальний підхід

Терапевт і стоматолог спільно вирішують питання

Завдання, які разом вирішують терапевт і стоматолог:

  • зміцнення імунітету пацієнта
  • антивірусна терапія
  • противобактерицидная обробка ранки після видалення зуба
  • дезінфекція можливих ранок і тріщин на слизовій оболонці порожнини рота
  • захист самого лікаря-стоматолога від зараження вірусом або інфекцією

Зубна тканина швидко псується, і якщо стоїть питання про подальше встановлення імпланта, то ранку після видалення зуба треба зберегти чистою, здоровою, щоб слизова не була пошкоджена мікробами. Тому слід обов’язково видаляти зуб, вживаючи заходів обережності інфікування ранки, незважаючи на невеликі прояви застуди. Адже за час очікування лікування застуди кариесная псування може перейти на сусідні зуби, що дуже небажано для загального стану зубів.

Невідкладні випадки депульпування

До невідкладних випадків видалення зуба, незважаючи на це стан організму, відносяться всі види флюсів, коли небезпека їх розвитку превалює над небезпекою запального стану.

Стоматолог може відмовити у видаленні зуба, якщо на губах, навколо лінії рота, по нижньому краю носа є герпесні ранки. Інфекція, що викликає герпес, сильніше простудних вірусів, і її стоматологи правомірно остерігаються.

Під час застуди організм бореться з мікробами та інфекціями, що істотно послаблює сили його імунітету. Тому підвищується ризик інфікування відкритих ранок, що з’являються після стоматологічного втручання. Тут лікар приймає принципове рішення, що важливіше для здоров’я – видалення зуба або усунення проблем з простудними явищами.

Важливим аргументом за те, щоб відкласти видалення зуба із-за простудного захворювання є використання анестетиків і знеболюючих препаратів при депульпуванні, що може погано впливати на ослабленого застудою людини.

ГРВІ – не протипоказання походу до стоматолога

Чи можна видаляти зуб при застуді: індивідуальний підхід

Застуда без температури

Так, у своїй масі стоматологи рекомендують відкласти видалення зуба з-за простуди. У той же час ГРВІ не може бути абсолютним протипоказанням для депульпування. Воно все-таки дозволяє видалити зуб при екстрених призначення, до яких стоматологи відносять високий ризик розвитку флюсу, прогресування гнійного запалення. Так, залишається високий ризик інфікування ранки після маніпуляцій з видаленням патогенними бактеріями і мікробами застуди.

Але. Кожен пацієнт повинен знати: в такій ситуації є вихід. Спеціалізовані центри стоматології, що працюють за сучасними технологіями, на новітньому обладнанні, з самими новими препаратами готові допомагати пацієнтам у таких ситуаціях. Вони застосовують високоякісні антисептики, проводять знезараження порожнини рота, герпесних ранок на губах, ніж домагаються повного знищення мікробів і бактерій.

Використання інноваційних методик при видаленні зуба у пацієнтів з простудними захворюваннями дає гарантію повного виключення інфікування ранки після депульпування і сусідніх з віддаленим зубом тканин зубного ряду.

Лікарі з високою професійною підготовкою працюють якісно, беруть відповідальність за здоров’я пацієнта і свій стан здоров’я, тому пацієнти можуть бути впевнені, що маніпуляція видалення зуба разом з обробкою проти-застудної буде проведено оперативно і з мінімальними незручностями для пацієнтів.