Чи можна завагітніти під час місячних? Міф чи реальність?

Не кожна жінка і не кожен чоловік захоче займатися сексом під час місячних. Чому? Одна з причин – немає тієї самої гігієни. Та й, як кажуть лікарі, можна занести інфекцію, бо шийка матки під час місячних трохи прочинені. А деякі пари, навпаки, займаються сексом під час місячних, тому що в ці дні, набагато більше бажання і досягти оргазму набагато швидше, ніж у звичайні дні. А деякі вважають, що в ці дні не можна завагітніти. Давайте в цій статті дізнаємося правильну відповідь на це питання.

Практично всі жінки знають, що завагітніти в перший і останній місячних не можна. Крім цього кожна жінка може дізнатися свої дні «безпечного сексу». Для цього вона повинна просто точно знати свій менструальний цикл, записуючи його у блокнотик або в календарик, як мінімум протягом року.

Даним методом контрацепції користується дуже маленька кількість пар, тому що:

  • по-перше, він не дає ніяких протизаплідних гарантій, як, наприклад, внутрішньоматкова спіраль
  • по-друге, використовуючи цей метод, ви будете робити досить великі перерви між статевими актами (від кінця до початку місячних наступних) або все одно в цей період оберігатися чимось іншим
  • по-третє, цей спосіб доступний тільки тим, у кого регулярний менструальний цикл, а таких жінок дуже мало
  • і найголовніше — це ненадійний метод контрацепції.

І все ж, незважаючи на все, так би мовити, мінуси даного методу контрацепції, багато пар активно його використовують і сподіваються, що небажана вагітність не відбудеться.

Як ви знаєте, запліднення може відбутися лише в тому випадку, якщо яйцеклітина «зустріне» сперматозоїда. Процес, коли яйцеклітина виходить з фолікула називається овуляцією. У жінок з регулярним менструальним циклом вона зазвичай відбувається на 14-16 день після закінчення місячних. Але ця цифра непостійна, і вона може бути і на 10 день після місячних. Також вона може відбутися і під час самих місячних: рідкісні, звичайно, такі випадки, але все ж вони бувають. Сперматозоїди живуть в організмі жінки близько 3 днів і, якщо в один з цих днів яйцеклітина виходить з фолікула, відбудеться запліднення.

 

 

Будьте обережні! У період між місячними може статися дві овуляції, до того ж не одночасно, а через довгий проміжок часу.

Здатність так званої спонтанної овуляції також передається у спадок.

Ясна річ, що шансів завагітніти під час місячних мало, але вони є.

Особливо виникає великий ризик небажаної вагітності при нерегулярному циклі і нерегулярне статеве життя, а також з довгими чи з короткими місячними. Утримайтеся від даного методу особливо в останні дні місячних, тому що нерідко можна зустріти таких людей, у яких овуляція відбувається відразу після місячних.

Звичайно, по статистиці дуже багато вагітніють жінки під час місячних. З цього можна зробити висновок, що даний метод контрацепції – ненадійний. Якщо ви хочете займатися сексом під час місячних без контрацепції, найкраще це робити на другий день місячних, коли виділення рясні, і сперматозоїди не зможуть вижити в такому середовищі. А ще краще – використовувати презерватив.

Удачі, дорогі товариші!