Чи є віск з бджолиних сот без шкоди для здоров’я?

Мед — продукт життєдіяльності і результату важкої роботи бджіл. Його поживний склад будується з корисних вітамінів і мікроелементів, які необхідні для правильної роботи організму людини. Ми звикли бачити мед уже в рідкому стані після вигону, однак найкорисніший продукт отримуємо виключно на пасіці, у вигляді воскових стільників. Його вживають прямо на місці, розрізаючи порційними шматками. Частіше мед всередині сот не встигає застигнути і перебуває в рідкому вигляді ще деякий час.

Зміст:

 • 1 Варто чи є бджолині стільники?
 • 2 Склад воску і стільникового меду
 • 3 Користь стільникового меду
 • 4 У чому цінність цього продукту?
 • 5 Зловживання бджолиним продуктом

Варто чи є бджолині стільники?

Не варто шукати в продукті кропіткої роботи бджіл шкоду або неорганічні компоненти. Стільники криють у собі джерело цілющих речовин, які несуть користь людському організму:

Чи є віск з бджолиних сот без шкоди для здоровя?

Бджолині стільники

 • З їх допомогою вже багато років виліковуються захворювання дихальної системи, зміцнюються внутрішні органи людини.
 • Благодійно впливає на організм не тільки мед, але і віск, з якого і складаються бджолиний стільник.
 • Вони мають дивовижну нейтралізуючий вплив на організм. Медики давно прийшли до висновку, що стільники діють як антиалергенний препарат, позбавляючи людей від хронічних нестерпних організмом компонентів та речовин.
 • Вживання стільникового меду зміцнює імунітет, нормалізує роботу жизнедеятельных систем, покращує кровообіг і мозкову активність.
 • Склад воску і стільникового меду

  Стільниковий мед — цінний і дорогий продукт. Його поширюють у ваговому еквіваленті, набагато дорожче, ніж чистий відкачаний мед з пасіки. Підвищена ціна пояснюється потребою продукту і його крихкістю. Головна проблема в тому, що стільниковий мед важко транспортувати, оскільки він швидко втрачає первісний зовнішній вигляд із-за природного крихкості. Тому при можливості поласувати таким продуктом у свіжому і первозданному стані – сміливо пригощайтеся і зміцнюйте здоров’я.

  Самі воскові стільники, як і мед, є творінням спеціальних залоз бджіл, тому вони складаються тільки з корисних і природних компонентів. Проте люди часто забувають про це і розцінюють цей продукт як особливий вид солодкого ласощі, забуваючи про його справжніх цілющі властивості. До складу бджолиного продукту входить багато корисних речовин: прополіс, мінеральні речовини, квітковий пилок. Після відкачування чистого меду, стільники завжди застосовують і використовують у медицині і косметології.

  Вживати даний продукт досить цікаво, оскільки він являє собою закупорену тару. Добути солодкий мед можна тільки через деякий час, ретельно прожувавши природну оболонку. Таке ласощі буде приносити багато задоволення тим, хто є справжнім гурманом або ласунам.

  Користь стільникового меду

  Чи є віск з бджолиних сот без шкоди для здоровя?

  Мед з бджолиних сот

  Воскові стільники є ключовим компонентом, який надає цьому виду меду цінність. Вченими було доведено, що до складу воскових сот входить понад 300 речовин і компонентів. Всі вони мають корисні властивості, які благодійно впливають на організм людини. Віск складається з:

  • органічних жирних кислот
  • спиртних ефірів
  • мінеральних речовин
  • кетокислоти
  • смол і ароматних масел
  • парафінових вуглеводів і т. д.

  Таким чином, вживання меду в сотах робить його властивості концентрованими і набагато корисніше, ніж в стандартному меді.

  Віск разом з медом не має терміну придатності, і може зберігатися роками, не втрачаючи властивості і не псуючись. На організм стільниковий мед допомагає чинити такі дії: тамувати біль, знімати запальні процеси, загоювати рани, вбивати інфекції і грибки, проявляти себе як сильний бактерицидний антисептик. Пилок, що міститься в ньому, збагачує тіло необхідними амінокислотами, вітамінами і ферментами.

  У народній медицині липовий мед використовують для лікування гінекологічних захворювань, проблем з шлунково-кишковим трактом, зміцнення кровоносних судин, лікування виразок шлунка. Він незамінний під час запальних процесів у ротовій порожнині: прибирає виразки і стоматит, знімає запалення ясен, лікує карієс. Стільниковий мед допомагає при хворобах шлунка, слизової та органів дихальної системи. Мед у чистому вигляді іноді застосовують для лікування очної катаракти.

  У чому цінність цього продукту?

  Чи є віск з бджолиних сот без шкоди для здоровя?

  Корисні властивості меду

  Стільниковий мед є особистим запасом бджіл для вживання в майбутньому. Він годувальник для комах в холодну пору року. Тому такий запас — дорогий і рідкісний, вимагає до себе дбайливого ставлення. Головна перевага меду закупоренного в соти – це стерильність. Такий продукт знаходиться в первозданному стані, не несе домішок і перший час залишається в рідкому стані. Найціннішими вважаються повністю закупорені стільники, де осередку герметичні. Їх зручно транспортувати і зберігати деякий час у первинному вигляді і стані.

  Стільниковий мед традиційно прийнято вживати разом з воском, забрус, пилком, які в ньому притаманні. У комплексі вони становлять корисний і лікувальний продукт, який володіє цілющими властивостями і незвичайним смаком. Стільниковий мед славиться і ароматом, який неможливо зустрінь при вживанні звичайного меду.

  У ньому міститься абсорбент, який допомагає виводити з організму токсичні речовини і шлаки, накопичені роками. Щоб очистити від них організм, слід повільно жувати сам віск, щоб він потрапив у шлунково-кишковий тракт. Добрим смаковим поєднанням стане стільниковий мед і свіжоспечений чорний або білий хліб.

  Зловживання бджолиним продуктом

  Чи є віск з бджолиних сот без шкоди для здоровя?

  Корисні кількості меду

  Незважаючи на перелік корисних властивостей даного продукту, вживати його варто розумно й помірковано. Віск корисний в малих кількостях, так як він не розчиняється і не перетравлюється. Тому при частому вживанні меду в сотах, трапляється нетравлення шлунка або ж виникнуть алергічні реакції.

  Не варто вживати мед, в користь якого ви сумніваєтеся. Адже якість і корисні властивості меду залежать від місця і району, де він збирався. Бджолині пасіки могли перебувати в місцях техногенних або антропогенних зон, де у великих кількостях присутні пестициди і гербіциди в рослинах. Тому купувати або пригощатися медовими сотами потрібно тільки у перевірених пасічників, які відповідають за продукт і доведуть, що мед є екологічно чистим.

  Важливо! Бджолині стільники, як і чистий мед, вживаються в їжу тільки в звичних температурних режимах. Гарячий або нагрітий мед втрачає половину своїх корисних властивостей, і перетворює окремі компоненти у отруйні токсини.