Чим лікувати грибок нігтів на ногах?

Грибок нігтів – вкрай неприємне захворювання, причому неважливо, де він локалізується: на руках або на ногах. І якщо його не лікувати вчасно, то можна довести до серйозних ускладнень, аж до повного руйнування нігтьових пластин. Але цього можна уникнути, якщо використовувати перевірені та ефективні ліки. З’ясуйте, які з них рекомендують фахівці.

Які препарати застосовуються для лікування грибка?

Якщо діагностовано грибок нігтів на ногах, то слід негайно почати його лікувати, так як грибки розмножуються дуже швидко і проникають навіть у тверді тканини. І якщо не почати вживати заходів вчасно, то можна практично повністю позбутися нігтьових пластин.

Для лікування грибкових уражень нігтів на руках і на ногах застосовуються протигрибкові ліки, і всі вони діляться на дві великі категорії: загальні і місцеві. Перші випускаються у таблетованій формі і призначаються для прийому всередину. Місцеві засоби можуть продаватися у кількох видах, таких як гелі, мазі, креми. Вибір того чи іншого засобу залежить, насамперед, від ступеня розвитку захворювання та особливостей ураження нігтів. Так, якщо пластини руйнуються стрімкими темпами, а ділянки локалізації збільшуються, то слід впливати на весь організм в цілому. У легких випадках цілком вистачить використання місцевих коштів.

Місцеві засоби

Пропонуємо короткий огляд місцевих протигрибкових препаратів:

  • «Клотримазол» випускається у формі мазі і крему і лікує грибок нігтів на руках і ногах досить ефективно. Активний компонент препарату – клотримазол, і він ефективний відносно більшості патогенних мікроорганізмів. Принцип дії полягає в руйнуванні мембран (оболонок). Вплив може виявлятися не тільки на грибки, але і на бактерії. Системного впливу же практично немає, так як ефект виключно місцевий, в кров компоненти не потрапляють. До протипоказань відносяться перший триместр вагітності, підвищена чутливість до речовин ліки. Побічні дії виникають рідко, можливі такі як свербіж, кропив’янка, поколювання, еритема, лущення шкірних покривів. Відгуки доводять, що засіб ефективний, хоча його низька ціна.

  • «Тербінафін». Цей засіб допомагає лікувати грибок нігтів на ногах. Воно випускається у формі крему, спрею і мазі, в якості основного діючого компонента містить тербінафіну гідрохлорид (воно порушує внутрішньоклітинний обмін речовин і провокує накопичення сквалену, тим самим викликаючи подальшу загибель). Препарат потрібно застосовувати з обережністю при окклюзивных хворобах судин, ниркової або печінкової недостатності, порушення кістково-мозкового кровообігу та кровотворення, при алкоголізмі, а також у дитячому віці. Можливі алергічні реакції. Зустрічаються відгуки практично всі позитивні.
  • «Экзодерил». Грибок нігтів на ногах і руках усувається завдяки дії основного компонента, яким є нафтифін, що провокує накопичення всередині клітин мікроорганізмів сквалену (це викликає загибель). Засіб ефективний відносно більшості відомих грибків і деяких грамнегативних і грампозитивних бактерій. Форми випуску: розчин для зовнішнього застосування і крем. Протипоказання нечисленні, до них відносяться періоди лактації і вагітності, підвищена чутливість і пошкодження шкірних покривів у зонах обробки. Відгуки показують, що ефект є, але він помітний не відразу, так що лікувати грибок нігтів на ногах доведеться досить довго. Якщо вам потрібні швидкі результати, краще вибрати інший засіб.
  • «Микозорал». Активним компонентом є кетоконазол, і він допомагає швидко і ефективно лікувати грибок нігтів на ногах. Препарат випускається у формі мазі, він показаний при мікозах та інших дерматологічних захворюваннях, пов’язаних з активністю грибкових мікроорганізмів. Протипоказано засіб при пошкодженнях шкіри, а також при індивідуальній непереносимості окремих речовин складу. Можливі шкірні побічні реакції, але вони не вимагають усунення і зазвичай проходять самостійно. Якщо вивчати відгуки, то можна зробити висновок, що засіб дійсно ефективно.
  • «Ламізил». Даний засіб, що дозволяє ефективно лікувати грибок нігтів на ногах, випускається відразу в декількох формах (розчин, спрей і крем), так що ви зможете підібрати найбільш зручну для вас. Активний компонент – тербінафін, що володіє фунгіцидною ефектом. До протипоказань відноситься чутливість до речовин, але рекомендується використовувати препарат з обережністю при лактації і вагітності, а також у дитячому віці, при гострій нирковій або печінковій недостатності, при алкоголізмі та деяких інших станах і захворюваннях. Відгуки показують, що ефект помітний далеко не завжди і не відразу, а ціна багатьох не влаштовує, багато хто вважає, що є ліки краще і дешевше.

Наші читачі рекомендують!Для позбавлення від грибка нігтів і стопи наші читачі радять масло Стоп-Актив. Швидке лікування і профілактика грибка нігтів і стоп за рахунок ефекту «саркофага», який посилює знищує вплив на спори грибка. 100% натуральний і безпечний засіб! Детальніше тут…

  • «Мифунгар». Якщо ви вирішили лікувати грибок нігтів на ногах, спробуйте це засіб. Його діюча речовина – оксиконазол, і воно ефективно відносно більшості грибків і деяких бактерій. Препарат протипоказаний у дитячому віці до восьми років, а також при підвищеній чутливості до основного компоненту. При вагітності ж варто проявляти крайню обережність. Вірогідні побічні ефекти, наприклад, кропив’янка, лущення, тріщини, фолікуліт. Відгуки здебільшого позитивні, але засіб не таке ефективне і поширене, як деякі інші.
  • «Нитрофунгин». Основний компонент – 2-хлор-4-нітрофенол. Випускається препарат у формі розчину, призначеного для нанесення на уражені ділянки. У комплекті можна виявити крапельницю, що забезпечує зручне і правильне дозування. Засіб чинить вплив на більшість грибків, а при високих концентраціях і бактерій. Єдине протипоказання – чутливість до компонентів. Відгуки доводять ефективність, але деякі відзначають печіння під час застосування.
  • «Фундизол» випускається у формі крему і теж допомагає лікувати грибок нігтів на ногах, але використовувати його краще в складі комплексної терапії, так як він покращує стан нігтьових пластин і шкірних покривів, усуваючи симптоми поразки, але вираженого фунгіцидної дії практично не впливає. До складу входять йодистий калій, окис цинку, саліцилова кислота, рослинні екстракти та ефіри. Відгуки показують, що ефект дійсно помітний.
  • «Бифосин». Активний компонент – бифоназол. Випускається даний місцевий препарат у формі присипки, розчину, крему і спрею. До протипоказань відноситься чутливість до компонентів, з обережністю слід застосовувати препарат у періоди вагітності (особливо в першому триместрі) та годування груддю. Відгуки доводять, що за допомогою «Бифосина» дійсно можна лікувати грибок нігтів на ногах, але терапія повинна бути тривалою. Багатьох радує більш ніж доступна ціна.

Препарати загальної дії

Препарати загальної дії, як вже було зазначено вище, призначаються у важких випадках, наприклад, якщо лікувати грибок нігтів на ногах вже пізно, і він почав поширюватися на шкірні покриви або слизові оболонки.

Найбільш популярні ліки у формі таблеток – це «Тербизил», «Кетоконазол», «Итразол», «Ітраконазол», «Флуконазол», «Мікомакс», «Дифлюкан», «Тербінафін», «Орунгал», «Нізорал» та інші. Але варто відзначити, що будь-який засіб може бути призначене тільки лікарем, так як всі препарати загальної дії впливають на організм людини, тому мають безліч протипоказань і можуть викликати не тільки неприємні, але й досить серйозні побічні ефекти.

Тепер ви знаєте, чим краще всього лікувати грибкові ураження.

завантаження…