Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

На слизових оболонках завжди існує мікрофлора. У здорових людей 95% цієї мікрофлори складається з мікроорганізмів, які існують в біоценозі з організмом господаря. Зокрема на слизовій оболонці піхви статевозрілих жінок і дівчат нормальною є мікрофлора, в якій переважають різні лактобактерії анаеробної природи. Вони своєю життєдіяльністю створюють у піхву екологічний бар’єр. Якщо ж на слизових оболонках статевого органу за різними причиным порушується здоровий баланс між мікроорганізмами, то перевага можуть отримати мікробні колонії гарднерели. У цьому випадку і проявляється захворювання гарднереллеза.

Зміст:

 • 1 Як відбувається зараження бактеріями гарднереллеза?
 • 2 Клінічні ознаки захворювання
  • 2.1 У жінок
  • 2.2 У чоловіків
 • 3 Як здійснюється діагностування?
 • 4 Класична схема медикаментозного лікування
 • 5 До яких ускладнень може призвести гарднерельоз?
 • 6 Профілактика серед чоловіків та жінок

Як відбувається зараження бактеріями гарднереллеза?

Даний вид бактерій завжди присутній у незначних кількостях на слизових оболонках статевих органів людей. Але у здоровому організмі їх розвиток постійно пригнічується кислотною реакцією середовища, яку створюють своєю життєдіяльністю лактобактерії, і лейкоцитами організму господаря. Тобто, як таке зараження гарднереллезом на практиці зустрічається вкрай рідко. Тому дане захворювання і не вважається венеричним.

Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

Гарднерельоз розвивається з певних причин

Поштовхом для розвитку гарднереллеза можуть служити різні фактори:

 • перенесені раніше запальні захворювання статевого органу;
 • тривалий прийом антибіотиків;
 • порушення менструальних циклів;
 • не лікована ерозія шийки матки;
 • не правильне застосування внутрішньоматкових і оральних засобів для запобігання вагітності;
 • безладне сексуальне життя;
 • невірний гігієнічний догляд за половымм органомами.

Таким чином, будь-які фактори і дії, які порушують захисні властивості слизових оболонок самого організму, можуть призвести до стрімкого збільшення чисельності бактерій гарднереллеза у їхніх колоніях на статевих органах людини.

Більш детальну інформацію про даному захворюванні дізнайтеся з запропонованого відео.

Клінічні ознаки захворювання

У жінок і чоловіків захворювання протекат по-різному. Тому важливо знати про наявну симптоматику, яка залежить від статевої приналежності. У більшості випадків чоловік є носієм бактеріальної інфекції. Якщо ж вона проникає в жіночий організм, то проявляється досить швидко яскравими симптомами. Особливо небезпечно небезпечне захворювання для вагітних дівчат, які очікують поповнення в сім’ї.

У жінок

Дане захворювання у жінок проявляє себе цілим рядом ознак:

 • Патогенна мікробна середовище в піхві своєю життєдіяльністю продукує специфічні виділення сірого або білястого кольору не рідко з запахом гниючої риби;
 • Якщо хвороба активно прогресує, то виділення стають густішими, липкими і тягучими. Вони концентруються на стінках піхви і на шийці матки;
 • Сверблячкою;
 • Болями під час злягання з чоловіком;
 • Порушенням сечовипускання.

Однак гарднерельоз може у багатьох жінок протікати і безсимптомно, але тим не менш виявляється при проведенні лабораторного аналізу. Це означає, що імунна система жінки стримує бурхливе розмноження патогенних бактерій гарднереллеза. Якщо імунна система ослабне, то гарднерельоз може проявити себе досить швидко всім букетом своїх симптомів.

У чоловіків

Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

Ознаки хвороби у чоловіків проявляються рідко

Ознаки захворювання гарднерельоз у чоловіків практично відсутні і зустрічаються вкрай рідко. Це пов’язано з тим, що площі слизових оболонок уретри невеликі і до того ж вони захищені нормальною мікрофлорою, яка при відсутності захворювань нирок періодично очищається.

Тільки при дуже ослабленому імунітеті бактерії гарднерели можуть стати причиною запалення крайньої плоті і голівки чоловічого органу

До вступу в статеві контакти з жінками або дівчатами зараження мікроорганізмами гарднерели у хлопця в принципі відбутися не може. Після близького контакту з носієм даної інфекції інкубаційний період бактерій в чоловічому організмі триває до 10 днів. Потім бактерії виводяться з уретри, без яких-небудь наслідків.

Якщо ж зараження відбувається постійно, то у чоловіка може розвинутися безсимптомний хронічний гарднерельоз з вогнищем бактерій на слизовій оболонці уретри. Він при цьому сам стає носієм інфекції, яка становить небезпеку для його партнерок.

При сторонньому запаленні нирок, простати або яєчок існуючий вогнище бактерій гарднерел в уретрі може швидко поширитися і на інші органи чоловічої сечостатевої системи.

Як здійснюється діагностування?

При виявленні симптомів гарднереллеза проводиться лабораторне дослідження вагінального слизу:

 • Визначається рН вагінального проби, який в здоровому організмі не повинен перевищувати 4,5 одиниць. Але дане дослідження при попаданні в піхві сперми або крові може давати помилкові результати.
 • Амінні тест заснований на тому, що солі виділень, що виробляють бактерії гарднерели, при реакції з лугом виділяють леткі аміни.
 • Дослідження з використанням мікроскопа для виявлення зрілих клітин епітелію піхви, в які проникли бактерії гарднерели.

Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

Лабораторний аналіз дає точну діагностику

Найточнішу діагностику дає лабораторний аналіз, виконаний за методикою з висіванням культури, коли визначається якісний склад мікрофлори слизу піхви.

Діагноз гарднерельоз ставиться якщо:

 • pH підвищений;
 • результат аминового тесту – позитивний;
 • у вагінального слизу виявляються специфічні збудники.

При безсимптомному протіканні хвороби у чоловіків дуже складно відібрати матеріал для проведення лабораторних досліджень. Тому їм частіше ставиться непрямий діагноз станом організму статевої партнерки.

Діагностика за методикою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), розроблена і апробована в кінці минулого століття, дозволяє встановлювати наявність патогенних організмів навіть у тому випадку, коли вони є в пробі в одиничних кількостях. Причому метод ПЛР дозволяє встановити зі 100%-ой вірогідністю присутність у досліджуваному матеріалі саме тих патогенних мікроорганізмів, які шукаються.

Класична схема медикаментозного лікування

Конкретну схему лікування для пацієнта обирає лікуючий лікар, який знає історію його захворювання. Але загальноприйнята практика лікування гарднереллеза включає в себе два етапи.

На першому – виробляються місцеві протибактеріальні процедури з використанням вагінальних кремів і свічок, що містять активні речовини, призначаються молочна кислота, стимулятори імунітету, естрогени тощо. Перший етап може тривати 5-10 днів.

Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

Під час лікування алкоголь заборонений до прийому

Під час прийняття лікувальних процедур і протягом доби після їх закінчення пацієнтам заборонено вживати алкоголь. Жінкам також потрібно знати, що деякі речовини, що застосовуються при місцевій терапії, може зруйнувати латекс діафрагми та презервативи. Другий етап лікування починається через 3 дні після закінчення першого.

Потрібно відзначити, що починати 2-ий етап без проведення першого є абсолютно безперспективним заняттям.
На другому етапі застосовується цілий ряд заходів по відновленню нормальної мікрофлори піхви з використанням еубіотиків і пробіотиків, який з перервами може тривати кілька тижнів.

Лікування від інфекції бактерії гарднерелла засноване на принципах відновлення здорової мікрофлори та імунної системи в два етапи.

Хвора повинна приймати досить тривалий період:

 • препарати, які пригнічують патогенні мікроорганізми.
 • препарати, що відновлюють нормальний мікробіоценоз середовища піхви.

Тому визначати те, чим лікувати гарднерельоз на якому з етапів, повинен лікар, який веде конкретну хвору.

Лікування даної хвороби полягає не тільки в комбінованому прийняття таблеток орально і спеціальних свічок, але й у зміні самого стилю життя.

Лікування бактерицидної вагінозу у Росії в основному проводиться ліками, які містять або кліндаміцин, або метронізадол. Засоби, що приймаються орально, нерідко можуть викликати побічні ефекти. Тому вагітним і годуючим жінкам, за рідкісним винятком, виписуються тільки вагінальні свічки.

Приблизно кожна восьма жінка в першому триместрі вагітності має проблему бактерицидної вагінозу. Причина криється в тому, що організм в цей час активно розбудовуватись і в піхві може змінюватися рН середовища в бік підвищення.

Тому рекомендовано застосовувати в даній ситуації курси:

 • вітамінів;
 • імуностимулюючих засобів.

Цим надається допомога організму в боротьбі з інфекцією.

Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

Вагітним потрібно бути обережними під час лікування

Вкрай небажано вагітним застосовувати препарати, які містять речовини, здатні проникати крізь плаценту.

При активному зростанні колонії бактерій гарднереллеза терапія з застосуванням антибіотиків може базуватися виключно в третьому триместрі вагітності для підготовки родових шляхів.

Після пологів знову здійснюється повна перебудова організму жінки. Може при цьому спостерігатися ослаблення імунної системи. Тому даний період дуже важливо повноцінне харчування жінки і щадний догляд за статевими органами.

Не потрібно забувати про психічному та емоційному стані годуючої матері, особливо в перші три місяці після пологів.

Гарднереллеза нерідко супроводжується наявністю ще й таких інфекцій, як трихомоніаз, гонорея, хламідіоз, кандидоз.
При стабільному зменшенні частоти прояву ознак захворювання самостійно, без рекомендацій лікаря, переривати лікування все ж таки не бажано.

Відновлення нормальної мікрофлори, засновані на посиленому спринцюванні та антисептичних тампонів, не ефективні. Вони погіршує перебіг хвороби, і перешкоджають відновленню нормальної рН-середовища у піхві.

Схема чоловічий терапії принципово не відрізняється від жіночої. Винятком є те, що не застосовуються вагінальні свічки.

Під час лікування чоловік повинен виключити статеві контакти без презерватива, обмежити вживання гострих, жирних, копчених і солоних страв та алкоголю.

Тривалість відновлення нормальної середовища на слизових оболонках уретри зазвичай проходить довше, ніж лікування гарднерелеза у його партнерки, тому що для чоловіка не можливо проведення терапії у вогнищі запалення.

При наявності клінічних ознак хвороби чоловікові призначені препарати, які поліпшують імунну систему.

Якщо гарднерельоз дав ускладнення на органи чоловічої сечостатевої системи, то слід застосовувати лазерну терапію та інсталяцію з лікарськими речовинами срібла.

До яких ускладнень може призвести гарднерельоз?

Так як гарднерельоз у жінок протікає з проявом симптоматики, яка і виглядає не естетично, і доставляє незручності, тому вони в більшості своїй не уникають відвідувань гінеколога.

Тим не менш, запущений бактеріальний вагіноз із-за постійного контакту продуктів життєдіяльності патогенних мікроорганізмів зі стінками піхви і шийкою матки, викликає хронічне запалення статевого органу. На його тлі, крім печіння та свербежу і хворобливих відчуттів під час статевого акту з-за недоліку вироблення змазки, можуть виникати там ерозійні ранки.

Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

Гарднерельоз для жінок небезпечний втратою репродуктивної функції

Такий стан сечостатевої системи жінки безпосередньо не веде до втрати репродуктивної здатності, хоча придатки час від часу можуть запалюватися. Вагітність і пологи при наявності запущеного гарднереллеза протікають зазвичай зі значними акушерськими ускладненнями.

Значні проблеми гарднерельоз може принести чоловікові лише в разі глибокого занепаду його імунної системи. Тоді патогенні бактерії на уретрі бурхливо розвиваються і швидко доходять до важливих органів сечостатевої системи, створюючи на них високу концентрацію отруйних продуктів життєдіяльності гарднерел.

У медицині зафіксовані нечисленні випадки, коли таким чином запущений гарднерельоз уретри приводив до:

 • хронічного запалення яєчок;
 • утратке репродуктивних здібностей чоловіком;
 • захворювань нирок;
 • імпотенції.
 • Що повинен знати чоловік, щоб не інфікуватися бактеріями гарднереллеза? На слизових оболонках уретри статевого члена без незахищеного контакту з піхвою жінки бактерії гарднереллеза оселитися не можуть.

Тому відмова від частої зміни статевої партнерки для чоловіка є першим правилом профілактики гарднереллеза.

При випадкових ж сексуальних зв’язках потрібно уникати незахищеного статевого контакту, включаючи орально-генітального.

Профілактика серед чоловіків та жінок

Чим лікувати гарднерельоз жінкам і чоловікам?

Для профілактики хвороби важливо вести здоровий спосіб життя

Підтримка фізичної форми, біологічного здоров’я та імунітету є гарною і однією з самих надійних профілактик захворювань сечостатевої системи у жінок і у чоловіків.

Дотримання добрим традиційним сімейним цінностям, коли один чоловік і одна жінка створюють єдиний організм, в якому кожний третій є зайвим, безсумнівно, зменшить ймовірність захворювань у обох партнерів.

Виключення необґрунтованого застосування антибіотиків, особливо широкої сфери дії, допоможе імунній системі здорової жінки самої підтримувати нормальну мікрофлору і оптимальний рівень рН у піхві.

Потрібно не забувати обом партнерам, що застосування оральних контрацептивів, свічок і мазей може порушувати гормональний фон всього організму, і в тому числі безпосередньо в піхву.

Потрібно уникати надмірних фізичних і негативних емоційних навантажень на організм жінки, так як це може спровокувати початок бактеріального вагінозу.

Жінкам не варто фанатично захоплюватися заходами гігієни, тому що часте спринцювання особливо із застосуванням активних антисептиків може зруйнувати нормальну рН середовище піхви і спровокувати зростання колонії патогенних бактерій гарднерели.

Гарднереллез – це хвороба, якої внаслідок анатомічних особливостей, страждають в основному жінки. У чоловіка ж, якщо в його організмі ця інфекція не проявилася ускладненнями, гарднерельоз протікає у вигляді носійства.
Таким чином, бактеріальний вагіноз схожий на венеричні хвороби, тому що в значній мірі є захворюванням сексуальної пари. Можна сміливо стверджувати, що відповідальність друг перед іншому статевих партнерів виключить появу гарднереллеза у їхній родині.